User Tag List

Sayfa 26/46 İlkİlk ... 16242526272836 ... SonSon
870 sonuçtan 476 ile 494 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

erhanaytac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler dti bakiyorum big turbo gt2052 var uzerinde motor kapak vs sifir temiz arac bazi arkadaslar 2 ayda bir turbo degistirirsin falan diyor. Bahsettigim arac 1.5 bar basiyor sorunsuz kullandigini soyluyor, kullanma amacim gazlamak degil yeri geldiginde ufak gazlamalar yaparim roll filan yapmam, uzun yolda cok kullanacagim bana yardimci olabilecek var mi

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanaytac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler dti bakiyorum big turbo gt2052 var uzerinde motor kapak vs sifir temiz arac bazi arkadaslar 2 ayda bir turbo degistirirsin falan diyor. Bahsettigim arac 1.5 bar basiyor sorunsuz kullandigini soyluyor, kullanma amacim gazlamak degil yeri geldiginde ufak gazlamalar yaparim roll filan yapmam, uzun yolda cok kullanacagim bana yardimci olabilecek var mi
    Ayarında kullanırsan her yolda sürekli gazlamazsan alt devirden full gaz basmazsan turboyu yağlayıp stop edersen hiçbirşey olmaz. Yıllardır big turbo+enjektörlü+coolerlı kullanan arkadaşlarım var. Hatta biri benden bile az yaktırıyor günlük kullanıyor hiç sorun yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deryaank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler wg iptali yapmadan yazılımlı kullanan var mı ?
    Benim yeni aldığım DTI yazılımlı ama wg iptalsizdi. Öyle kullanmışlar baya. Bende bi süre kullandım, şimdi iptal ettim ama dağlar kadar fark olmadı. Turbo stok bu arada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raja52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayarında kullanırsan her yolda sürekli gazlamazsan alt devirden full gaz basmazsan turboyu yağlayıp stop edersen hiçbirşey olmaz. Yıllardır big turbo+enjektörlü+coolerlı kullanan arkadaşlarım var. Hatta biri benden bile az yaktırıyor günlük kullanıyor hiç sorun yok.
    Anladim 170 180 hp ler icin big turboya gerek yok kendi turbosunu hybridlesek guzel bi yazilimla kullanabilirim heralde, duzgun bir arac bakiyorum ama hala bulamadim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stage 1 Hibrit , Hard yazılımla 30bin - 35bin km yapmıştım. Bunun en azından 25bin km'si uzun yol. Bir kaç araçla deneme yapmıştım sadece. Ama genelde sakin kullandım. Bir sıkıntı çıkarmamıştı. 1.7 'nin en büyük handikapı uzun yolda yüksek devir çevirmesi, 5.vitesi çok kısa uzun yola göre. 120 sabit hızda gitseniz bile araç 3000rpm dolaylarında, basınç olarakda 0,5bar dolaylarında oluyor ki bu araç standart olarak 0,8bar cont olarak yürür. Araçta komple egzoz varsa özellikle 60'lık uzun yolda kafa kalmıyor. Benim ki 51 lik'ti , araç izoleliydi. Pek sıkıntı yaşamadım.

170-180hp'ler için hibrit turbo kullanırsanız genellikle uzun yol yapacaksanız daha dikkatli kullanmanız gerekir. Bana tavsiye edilmemişti. Uzun vade düşünülerek. Çin malı olmayan işlemsiz büyük bir turbo basınç abartılmadan uzun yol kullanımını da dikkate alarak hibrit turboya göre daha sorunsuz olacaktır. Sizin kullanımınız ve araç sağlığı daha önemli bir etken. Yan sanayi debimetre takılmış, bilmem kaç kere revizyon olmuş mazot pompası olan , sağından solundan yağ kaçıran, her köşe başı dumanlanmış bakımsız bir corsa 1.7'ye soft yazılım atsanız kullanımına da dikkat etseniz bile sizi fazla götürmez. Daha fazla masraf çıkartır. İlk olarak aracın sağlıklı olması daha sonra bu tür işlemler olmalı. Özellikle 1.7 piyasasında bu durum biraz tersi oluyor dikkat etmekte fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende,10 aydır hybrit 2.2 transit pallı olarak kullanıyorum. 2 hafta önce 2000 km uzunyol yaptım.Herhangi bir sıkıntı olmadı 2-2.5 k devir arası kullandım genelde. hybrit +stage 2 yazılım + emme + egzoz sonda warex cooler standart ortalama 4.5 Lt tüketimi oldu.
    Klima iptali olmadan big yapanlar var öyle bişey olursa güzel olurda big yapınca klimasız olması kötü bir durum.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stage 1 Hibrit , Hard yazılımla 30bin - 35bin km yapmıştım. Bunun en azından 25bin km'si uzun yol. Bir kaç araçla deneme yapmıştım sadece. Ama genelde sakin kullandım. Bir sıkıntı çıkarmamıştı. 1.7 'nin en büyük handikapı uzun yolda yüksek devir çevirmesi, 5.vitesi çok kısa uzun yola göre. 120 sabit hızda gitseniz bile araç 3000rpm dolaylarında, basınç olarakda 0,5bar dolaylarında oluyor ki bu araç standart olarak 0,8bar cont olarak yürür. Araçta komple egzoz varsa özellikle 60'lık uzun yolda kafa kalmıyor. Benim ki 51 lik'ti , araç izoleliydi. Pek sıkıntı yaşamadım.

170-180hp'ler için hibrit turbo kullanırsanız genellikle uzun yol yapacaksanız daha dikkatli kullanmanız gerekir. Bana tavsiye edilmemişti. Uzun vade düşünülerek. Çin malı olmayan işlemsiz büyük bir turbo basınç abartılmadan uzun yol kullanımını da dikkate alarak hibrit turboya göre daha sorunsuz olacaktır. Sizin kullanımınız ve araç sağlığı daha önemli bir etken. Yan sanayi debimetre takılmış, bilmem kaç kere revizyon olmuş mazot pompası olan , sağından solundan yağ kaçıran, her köşe başı dumanlanmış bakımsız bir corsa 1.7'ye soft yazılım atsanız kullanımına da dikkat etseniz bile sizi fazla götürmez. Daha fazla masraf çıkartır. İlk olarak aracın sağlıklı olması daha sonra bu tür işlemler olmalı. Özellikle 1.7 piyasasında bu durum biraz tersi oluyor dikkat etmekte fayda var.
    her cümlesine katılıyorum
    +
    bende büyük palli hybrit turbo big enjektör yazılımla sürekli her hafta çanakkale ezine bursa gidip geliyorum kontaga bastıgım andan durana kadar full + full klima açık halde rutin 800-850 km yol yapıyorum (1 depo mazotla ) haftada yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum istediğim zaman ekonomi istediğim zaman gazlıyorum sakin kullanım 110-118 km sabit hızla gidip geliyorum bi soruun yok
    amaa aracımda abartmak gibi olmasın hiçbir eksiği yok sürekli yagını filtrelerini en kısa zamanda değiştiriyorum kesinlikle masrafından kaçmayıp ne gerekiyosa yaptırıyorum
    demem o ki senin dediğin gibi sapla samanı ayırt etmek lazım haa bu arada aracım 275 bin km de üst kapak açılmamış
    çok zevkli bi araç kullanımı var ben çok sevdim
    herkese kazasız belasız sürüşler dierim
    Konu 16EC813 tarafından (20-09-2017 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladim 170 180 hp ler icin big turboya gerek yok kendi turbosunu hybridlesek guzel bi yazilimla kullanabilirim heralde, duzgun bir arac bakiyorum ama hala bulamadim
    Aşağıda bir arkadaşımız açıklamış durumu uzun yol çok yapıyorsanız, hibritle 170hp setup ile turboyu çabuk yorarsınız. Şehiriçi kullanımınız daha çok ise hibritle devam etmek bana en mantıklısı geliyor. Şahsen ben hibrit ile eski aracımı 30k km kullandım turbo kırmadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Big olmasi daha iyi o zaman benim icin uzun yolda turboyu yormamak icin klima aktif kalmasi lazim ona gore bir turbo olur muhtemelen temiz bulmasi gercekten cok zor ilanlarda takip ediyorum 23 yazmis 1hafta sonra 16 ya iniyor motor kitliyor turbo sorunlu diyor gozum korkmaya basladi corsalardan biz uzun sureli sorunsuz kullanalim derken aliriz elimizde patlar araba kesin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekin supap cozmustu big turboda klima iptal olmuyor artik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Big olmasi daha iyi o zaman benim icin uzun yolda turboyu yormamak icin klima aktif kalmasi lazim ona gore bir turbo olur muhtemelen temiz bulmasi gercekten cok zor ilanlarda takip ediyorum 23 yazmis 1hafta sonra 16 ya iniyor motor kitliyor turbo sorunlu diyor gozum korkmaya basladi corsalardan biz uzun sureli sorunsuz kullanalim derken aliriz elimizde patlar araba kesin
    Temiz 1.7'lerin sayısı çok azaldı. 19-20 gibi fiyatlara temiz corsa hususi olarak çok zor şu anki piyasada. Zaten aracı sağlıklı bir şekilde yürütmek için 19-20'nin üstüne 3-5 daha harcıyorsunuz. Kapak açmamış veya referanslı bir yerde yükleme yapılmış , tanıdık bir araç almak daha mantıklı. Km'ye ,sağı solu boyanmış olmasına da fazla takılmayın bence. Big turboda klimayı aktiflemek istiyorsanız custom egzoz manifoldu yaptıracaksınız , araya flanş yaptırmak yerine.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen oyle dogru soyluyosunuz saglam bilindik ne yaptigini bilenlerin elinde yapilmislara bakiyorum onlarda pahali kaciyor 19 yerine 23 24 verip almak daha mantikli ama butce meselesi tamamen camli koltuklu kamyonet gecenler 1 yil muayene oluyor oyle olsa ne kaybim olur 2 yilda degilde her yil muayeneye gireriz nolcak ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deryaank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler wg iptali yapmadan yazılımlı kullanan var mı ?
    yazılım olmadan wg i iptal edersen araç 120 km hızda arıza yakar limp moda alırsın kafayı yersin. o yüzden yazılım yaptırmadan gereksiz yere iptal etme.çünkü gereksiz yere basabildiğini basacak araba

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hız sabitleme kolu aldım. Montajı hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı aramızda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=RedCan;8384837]Hız sabitleme kolu aldım. Montajı hakkında yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı aramızda ?[/QU
    özelden numaramı attım yardımcı olayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu arakdaş için paylaşıyorum Corsa c 1.7 dti için Cruise control için gerekli PDf dosyasını paylaşıyorum almanca ama iş görür. . İlk önce kablo tesisatı çekilecek ve debriyaj müşürü takılacak daha sonra bütün iş op comdan 5 dklık iş. Bir çok beyinciye kendi aracımı CC aktif etmek için götürdüm yapamadılar. Azim ve hırsla kendim op comla yaptım. Op comda ufak bir püf noktası var. Engine ve body controlden 2 yerden aktif etmek lazım. Ama engine bölümünde en önemli şey corsa c bölümüne girmiyorsunuz. Astra g y17dt kısmından engine bölümüne girip oradan ilk önce motor beynini aktif ediyorum. Daha sonra corsa c-- y17dt- Body control kısmından doğru proggraming bölümüne ordan cruise kontrolu bulup aktif evet programlıyorsunuz bu kadar basit . Ama en önemli nokta motor beynini programlamak bir çok beyinci bunu yanlış yapıyor. O yüzden yukarıda anlattıgım gibi astra g den engine kısmından tanıtacaksınız aksi takdirde uğraşırsınız. İzmit kocaelide olan arkadaşlara aktifleştirmede yardımcı olurum .

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
    Konu Yanyanömer tarafından (20-09-2017 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aks başları tıkırtı yapmaya başlamıştı az az artar oldu sesi. daha önce değiştiren oldu mu ne marka kullanmak lazım acaba ?

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaslar bende artik bir 1.7 dti sahibiyim kayserili biri olarak istanbul sanayisini suan begenemedim avrupa yakasinda usta onerilerinizi alabilirim. Corsa 1.7 Dti ( Y17DT) Mazot pompası bozulma evreleri - YouTube Cold start da ayni problem bendede var videodaki gibi benim mazot pompasida omrunun sonuna mi geldi birde 2.5 devirden sonra sanki araci tutan birsey var

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaslar bende artik bir 1.7 dti sahibiyim kayserili biri olarak istanbul sanayisini suan begenemedim avrupa yakasinda usta onerilerinizi alabilirim. Corsa 1.7 Dti ( Y17DT) Mazot pompası bozulma evreleri - YouTube Cold start da ayni problem bendede var videodaki gibi benim mazot pompasida omrunun sonuna mi geldi birde 2.5 devirden sonra sanki araci tutan birsey var yardimlarinizi bekliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler