User Tag List

Sayfa 29/46 İlkİlk ... 19272829303139 ... SonSon
870 sonuçtan 533 ile 551 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    p400 egr hatası egr contasına ufak bir delik aç tekrar dene düzelecektir.

P105 map veya altta boşta sallanan sensör var ondan da olabilir. Ama yazılımla ve wg hortumunu çekince zaten map iptal oluyor anlık arızadır aracında kesme veya limp mode yoksa fazla takılma. 140 ı geçmeme sorunu sadece beni deneyimim eskiden bendede vardır. Egr selenoidi bozuk oldugu zaman yapar.
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bir çok sorun çıkabilir zor iş. Ama basıncı yanlış okuması krank sensöründen kaynaklı olabilir. Veya Mazot pompa beynini göster lehim kopmuş olabilir( genelde bu tip arızadan çok beyin tamir ettim) . Yağ lambası normalde 4 lt yağ konulduğu vakit corsalarda yakar. hatta bazen corsalarda dik rampada kaldığı zaman yağ ışığını yakar yağı kontrol et bakalım bir süre sıkıştırma aracın. Veya dediğin gibi basınç kaçağı olabilir. Ama yağ olayı kafama takıldı.
    Dr DTİ

erhanaytac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen turboda sorun yok cok az islik sesi var oda normal geliyor kulagima. Yarin intercooler borularina bakacagim yogun oldugumdan cok ilgilenemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir çok sorun çıkabilir zor iş. Ama basıncı yanlış okuması krank sensöründen kaynaklı olabilir. Veya Mazot pompa beynini göster lehim kopmuş olabilir( genelde bu tip arızadan çok beyin tamir ettim) . Yağ lambası normalde 4 lt yağ konulduğu vakit corsalarda yakar. hatta bazen corsalarda dik rampada kaldığı zaman yağ ışığını yakar yağı kontrol et bakalım bir süre sıkıştırma aracın. Veya dediğin gibi basınç kaçağı olabilir. Ama yağ olayı kafama takıldı.
    Yag nereye gitti bende onu anlamadim. Krank sensoru olsa arza yakardi dedi usta oda yanmadi. Mazot pompa beynini kime gostersem bilemedim eskisehirde. Gazlayarak gezen biri degilim aslinda satacaktik arabayi alici geldi gazladik mazladik ertesi gun sanayiye giderken bu sorun cikti iste. Gelismeleri yazarim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ariza isigim yaniyormus cok zayif sekilde P0100 arizasi verdi akismetre bozulmus sanirim yarin degistircem bakalim

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanın arkasında oluşan is tabakasından nasıl kurtuluyorsunuz acaba? yardım ve önerilerinizi bekliyorum
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arabanın arkasında oluşan is tabakasından nasıl kurtuluyorsunuz acaba? yardım ve önerilerinizi bekliyorum
    Ben jant temizleyici ile temizliyorum.
    Dr DTİ

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    p400 egr hatası egr contasına ufak bir delik aç tekrar dene düzelecektir.

P105 map veya altta boşta sallanan sensör var ondan da olabilir. Ama yazılımla ve wg hortumunu çekince zaten map iptal oluyor anlık arızadır aracında kesme veya limp mode yoksa fazla takılma. 140 ı geçmeme sorunu sadece beni deneyimim eskiden bendede vardır. Egr selenoidi bozuk oldugu zaman yapar.
    Aracımı bakıma verdim sıvılar filtre vs.

P400 sorunu çözüldü, map sensörün arızalı dediler. Şuan üzerindeki düşük voltaj veriyormuş. Facet marka map sensörü denemişler oda yüksek voltaj verdiği için olmamış.
    GM kullanmamı söylediler alternatif olarak Delphi önerdiler. Aracımda hard - soft arası bir yazılım var benden önceki sahibi tarafından yapılmış bir işlem.
    Fişi söktüğümde sorun ortadan kalkıcaksa almama gerek var mı? İlk kez corsa sahibi oldum ve arıza lambası yandığında çoğu zaman performans kaybı olup olmadığını anlamıyorum. Usta performans kaybı olduğunu söyledi.
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk defa bu topic e mesaj yazıyorum. Dizeller ile ilgili çok bir merakım ve hevesim olmasada ***** flash yanında gündelik kullandığım bir tane de dti ım var. Soft yazılım var araçta ve ellemeyi düşünmüyorum ( duman alarjimden dolayı ) açıkçası.
    Ancak gerçekten sadece merakımdan sormak istiyorum, wg hortumunu sökünce uçuyor kaçıyor geyikliklerinin aslı astarı nedir? yani yazılım güncellemesi olmadan bu işlem artı eksi ne sağlıyor araca?

tolgaaydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer burada durup daha ileri gitmeyeceksek, niçin bu noktaya kadar geldik?

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar merhaba aracima eski aracimdan cikma blowoff u takacagim montaji cokmu zordur ? Ayrica turbo boost saati yag sicaklik saati ve turbo timer almayi dusunuyorum marka olarak onerilere acigim piyasadaki urunler arizali cikyor dediler hks ve defiler hakkinda orjinal almak istemiyorum amacim goruntu

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica turbo boost saati yag sicaklik saati ve turbo timer almayi dusunuyorum marka olarak onerilere acigim piyasadaki urunler arizali cikyor dediler hks ve defiler hakkinda orjinal almak istemiyorum amacim goruntu
    Kardesim merhaba goruntusune birsey soyleyemem vallahi guzel duruyor definin saatler ama soyle birsey var.aracini ayara goturursun yazan kisi gordugu degere gore basinc acar e basinc saati yanlis gosterdigi icin turbona veya motora olan olur.canı yanan cok oldu bu durumdan dikkat et.olabildigince oem urun almaya calis sahsi dusuncem,tesekkurler.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolgaaydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımı bakıma verdim sıvılar filtre vs.

P400 sorunu çözüldü, map sensörün arızalı dediler. Şuan üzerindeki düşük voltaj veriyormuş. Facet marka map sensörü denemişler oda yüksek voltaj verdiği için olmamış.
    GM kullanmamı söylediler alternatif olarak Delphi önerdiler. Aracımda hard - soft arası bir yazılım var benden önceki sahibi tarafından yapılmış bir işlem.
    Fişi söktüğümde sorun ortadan kalkıcaksa almama gerek var mı? İlk kez corsa sahibi oldum ve arıza lambası yandığında çoğu zaman performans kaybı olup olmadığını anlamıyorum. Usta performans kaybı olduğunu söyledi.
    benim demek istediğim Corsada p400 hatası genelde yazılımlı araçlarda olur. Senin aracındada yazılım varsa zaten otomatik olarak map devre dışı kalır ve egr nın arasına conta konur devam edilir. O egr valfine konan contaya ufak bir delik açıp denemen boşuna map sensörü almış olursun
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kullanıyorum ama 1.59 versiyonunu al bazı corsalarda 1.59 üstü çalışmıyor tabii bununla birlikte win 7 32 bit yazılımlı pc de lazım yoksa çalıştırmaz
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben uzun zamandır hks replika timer kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmadı ama basınç saati olayında bazen kalibrasyon gerekebilir.
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wg hortumunun sökünce turbo direk ne basabiliyorsa basıyor olay bu
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim merhaba goruntusune birsey soyleyemem vallahi guzel duruyor definin saatler ama soyle birsey var.aracini ayara goturursun yazan kisi gordugu degere gore basinc acar e basinc saati yanlis gosterdigi icin turbona veya motora olan olur.canı yanan cok oldu bu durumdan dikkat et.olabildigince oem urun almaya calis sahsi dusuncem,tesekkurler.
    Sagolun oneriniz icin ancak bu dedigim parcalarin oem ini alsam bir corsa daha cikar herhalde

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagolun oneriniz icin ancak bu dedigim parcalarin oem ini alsam bir corsa daha cikar herhalde
    Sahte alsanızda aynı paraya gelir emin olun. Ben 2 tane Replika Greddy Boost gauge ardından Orjinal Aem X-series Psi-Bar Boost gauge aldım. Bence imkan olduğunca orjinal alın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahte alsanızda aynı paraya gelir emin olun. Ben 2 tane Replika Greddy Boost gauge ardından Orjinal Aem X-series Psi-Bar Boost gauge aldım. Bence imkan olduğunca orjinal alın.
    Haklisiniz butceyi ayarlamaya caliscaz o zaman yada vazgeccez elimde hks blowoff var montaji nasil bir bilginiz varmi westinghouse tan mi alcaz vakumu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler