User Tag List

Sayfa 38/46 İlkİlk ... 283637383940 ... SonSon
870 sonuçtan 704 ile 722 arası

Konu: 1.7 DTI Kullanıcıları Dayanışma ve Destek Hattı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aroglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorumluluk kabul etmemekle beraber çözdüğüm olayı anlatıyorum
    Astra g > engine > program variant > cc on ben böyle çözdüm çalışıyor ledine kadar aktif ettim . Varsa bir zararı bilmiyorum ama çalışıyor 1500 km de yol yaptım bi sıkıntı görmedim

Edit: Corsa c nin engine menüsünde program variant da cruise control yok o sebepden astra g seçtim. Bu yukarıda anlattığım engine menüsünden aktif etme + olarak bcmden de aktifleştirmeniz mecburi
    Tebrikler Çözmüşssün
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba. bir sorum olacak. izmir atatürk organize'de çalışıyorum çiğli'de bu bölgede atasanayi tarafı vs. bakım için tavsiyeniz var mı? bakımdan sonra satacağız sanırım aracı bakım yaptırıp satalım

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar daha önce yapmış olan varmı bilmiyorum ama bilgi verirseniz sevinirim. Corsa c için coil arıyorum... çoğu kişi puntonun ki ve corsa d nin ki oluyor diyor varmı bilgisi olan
    AP Type-R

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oksijen basınç sensörü arızası aralıklı verdi cihazda sildim ama yine aynı duman ve kesici yok. Yeni turbo yaptım yaptım derken güzel yapılmamıştı yeniden yaptırdım aynı şekilde eskisinden iyi ama duman kesici yok gaz isteksiz sıkıntı nedir ?
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oksijen basınç sensörü arızası aralıklı verdi cihazda sildim ama yine aynı duman ve kesici yok. Yeni turbo yaptım yaptım derken güzel yapılmamıştı yeniden yaptırdım aynı şekilde eskisinden iyi ama duman kesici yok gaz isteksiz sıkıntı nedir ?
    Y17dt de oksijen sensörü yok. akışmetre (Maf sensorünü) kasdettin galiba. Söylediğin arıza akışmetre arızasına çıkıyor tekrardan. Karışım bozuk. Krank devir sensörün sağlam mı ? Krank sensörü bozuk olunca da arıza yakar limp mode a geçer araç gaz isteksiz yer ve aşırı duman atar.
    Dr DTİ

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yanyanömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Y17dt de oksijen sensörü yok. akışmetre (Maf sensorünü) kasdettin galiba. Söylediğin arıza akışmetre arızasına çıkıyor tekrardan. Karışım bozuk. Krank devir sensörün sağlam mı ? Krank sensörü bozuk olunca da arıza yakar limp mode a geçer araç gaz isteksiz yer ve aşırı duman atar.
    Akışmetreymiş çözdüm 2-3 gün önce.

Duman kalkışlarda oluyodu sonra dumansız gidiyodu. Başına gelen-gelecekler için tecrübe olsun benzer bi durum yaşandığında akışmetreyi deneyin önce. Araç arıza lambası yada arıza kodu vermiyodu bu olay yaşandığında.

İlk oksijen basınç sensörü gibi yanlış hatrlıyırda olabilirim onu vermişti sildik tekrar baktık yoktu ama sorun düzelmemişti.
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceden yaşayan varmı şöyle bir sorunum var. aracı calıstıyorum, 1 dk sonra arıza ışığı yanıyor. arıza ışığı yanmadan önce araba aşırı şekilde şakırdayarak calısıyor. bilgisayara bağladık krank sensörü arızası gösterdi değiştirdik sensörü ama hala aynı sorun devam ediyor. tesisattada sıkıntı yok kontrol ettik.

2. sorunumda araç soğukken güzel gidiyor ama ısınınca sanki birşey tutuyor arabayı.

ek olarak arac stok hiç yazılım yüzü görmemiş.
    AP Type-R

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önceden yaşayan varmı şöyle bir sorunum var. aracı calıstıyorum, 1 dk sonra arıza ışığı yanıyor. arıza ışığı yanmadan önce araba aşırı şekilde şakırdayarak calısıyor. bilgisayara bağladık krank sensörü arızası gösterdi değiştirdik sensörü ama hala aynı sorun devam ediyor. tesisattada sıkıntı yok kontrol ettik.

2. sorunumda araç soğukken güzel gidiyor ama ısınınca sanki birşey tutuyor arabayı.

ek olarak arac stok hiç yazılım yüzü görmemiş.
    akışmetreyi kontrol ettiniz mi bu arada yazılımsız corsa gitmiyor yani arabanın stok hali eşşek gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akışmetreyi kontrol ettiniz mi bu arada yazılımsız corsa gitmiyor yani arabanın stok hali eşşek gibi
    4.Cü 1.7 dtı'ım bu stogunada bindim ama dediğim gibi sogukken araba bi iyi gidiyo birazda olsa sanki ). Akışmetreyi kontrol ettik sıkıntı yok ama dediğim gibi bilgisayarda gözüken krank konum sensörü olarak gözüküyor değiştirdik ama hala sorun devam ediyor
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.Cü 1.7 dtı'ım bu stogunada bindim ama dediğim gibi sogukken araba bi iyi gidiyo birazda olsa sanki ). Akışmetreyi kontrol ettik sıkıntı yok ama dediğim gibi bilgisayarda gözüken krank konum sensörü olarak gözüküyor değiştirdik ama hala sorun devam ediyor
    Hangi marka sensör taktın ??
    Dr DTİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun arac remaps da hard kesicili yazılım yaptırdım, westgate iptal ettim, kat iptaldi, son susturucuyuda iptal ettim. Yağ bakımı ve hava filtresinin bakımını yaptım. Ek olarak dikkat etmem yapmam gereken birşey varmı acaba? Bide yazılım yeni yaptırdıgım için çok yüklenme diyorlar bi süre cok sıkıstırmadan binin diyorlar ne diyorsunuz bu duruma? araç 246 binde daha önce hiç yazılım yapılmamış.
    AP Type-R

turkishpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun arac remaps da hard kesicili yazılım yaptırdım, westgate iptal ettim, kat iptaldi, son susturucuyuda iptal ettim. Yağ bakımı ve hava filtresinin bakımını yaptım. Ek olarak dikkat etmem yapmam gereken birşey varmı acaba? Bide yazılım yeni yaptırdıgım için çok yüklenme diyorlar bi süre cok sıkıstırmadan binin diyorlar ne diyorsunuz bu duruma? araç 246 binde daha önce hiç yazılım yapılmamış.
    aracı yeni aldın sanırım. emme manifoldu daha önce skülmediyese temizlemeni , intercooler ve boruları temizlemeni öneririm. turbo basinc saati yoksa manometre takabilirsin basinci takip et turbo orjinalse yüksek basincta dayanmıyor hibrit se 1.8bar a ayarlayıp kullanabilirsin sıkıntı olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turkishpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracı yeni aldın sanırım. emme manifoldu daha önce skülmediyese temizlemeni , intercooler ve boruları temizlemeni öneririm. turbo basinc saati yoksa manometre takabilirsin basinci takip et turbo orjinalse yüksek basincta dayanmıyor hibrit se 1.8bar a ayarlayıp kullanabilirsin sıkıntı olmaz
    dün yaptırdıgım yazılımdan sonra mazot pompa beyni cortladı zaten başka bir yere tekrar yazılım yaptırıp beyni yukarıya tasıttım. yazılımıda soft a çevirdim şu anlık bi sıkıntı yok basınç saatini yarın takacağım kısmetse.. diğerlerinide en kısa sürede yaptıracağım tşeekküler
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 1.7dti arıyorum gene depreştim
    varsa çevrenizde tavsiyelerinizi beklerim

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar 1.7dti arıyorum gene depreştim
    varsa çevrenizde tavsiyelerinizi beklerim
    bütçe ve beklenti nedir ?
    PROSTOCK GARAGE

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçlarda dumansız yada çok az dumanlı alabileceğimiz güç nedir, çok merak ediyorum. Mesela hybrid turbo, egzoz dp falan olduğunu düşünürsek?
    Duman olayına karşıyım, alerjik astım var felç ediyor beni

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçlarda dumansız yada çok az dumanlı alabileceğimiz güç nedir, çok merak ediyorum. Mesela hybrid turbo, egzoz dp falan olduğunu düşünürsek?
    ben bikaç yazılım ve ayar sonrası çok az dumanlı bi halde kullanıyorum,tabi bu kullanmayla da alakalı bi durum şehir içinde hart hurt sürekli dip gaz yapıp kullanırsan dumana engel olamassın ve sürekli dumanlı gezersin
    hybrit stage3 tabir edilen fe ka yaptırdıgım oem turbo big enjektör ve yazılımla ben şehir içinde gayette dumansız bi şekilde geziyorum tabi bunun olabilmesi için iyi bi yazlım ve ayr şart
    güce gelecek olursak daynoya hiç çıkmadım ama tahmini güç 150-160 hp civarında sanıyorum ve gayette keyifle sakin kullanımda biniyorum
    haa otobana çıkıp ta gazlamak istediğim zaman ise tüm yolu dumana bogabiliyorum
    umarım yardımcı olabilmişimdir kardeşim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta sadece hard yazılım olsun dumansız binemezsin, turboyu büyütmen gerek hybrid yaptırabilirsin yada big turbo yapabilirsin..
    bütçeye beklentiye göre değişir ama hybrid+5-6L cooler ve soft yada stage 2 türünde bir yazılım ile 120hp bandında gezersin gayette keyifli olur..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bikaç yazılım ve ayar sonrası çok az dumanlı bi halde kullanıyorum,tabi bu kullanmayla da alakalı bi durum şehir içinde hart hurt sürekli dip gaz yapıp kullanırsan dumana engel olamassın ve sürekli dumanlı gezersin
    hybrit stage3 tabir edilen fe ka yaptırdıgım oem turbo big enjektör ve yazılımla ben şehir içinde gayette dumansız bi şekilde geziyorum tabi bunun olabilmesi için iyi bi yazlım ve ayr şart
    güce gelecek olursak daynoya hiç çıkmadım ama tahmini güç 150-160 hp civarında sanıyorum ve gayette keyifle sakin kullanımda biniyorum
    haa otobana çıkıp ta gazlamak istediğim zaman ise tüm yolu dumana bogabiliyorum
    umarım yardımcı olabilmişimdir kardeşim
    Peki bu dumanı belirli bir devir aralığında mı atıyor, yoksa hep mi var? Anladığım kadarıyla senin araçta fazla asılmadığın sürece duman çok az değil mi?

araçta sadece hard yazılım olsun dumansız binemezsin, turboyu büyütmen gerek hybrid yaptırabilirsin yada big turbo yapabilirsin..
    bütçeye beklentiye göre değişir ama hybrid+5-6L cooler ve soft yada stage 2 türünde bir yazılım ile 120hp bandında gezersin gayette keyifli olur..
    Bu duman işi yüzde 80 yazılımla alakalı o zaman. Gerçi herşeyi iptal edince mecbur bir yerden duman atacak araba, egrdir kattır susturucudur vs hepsi iptal çoğunun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler