User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: 1.4 HDİ Yazılım Öncesi Hazırlık ve Tavsiyeleriniz

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emme manifoldu bizim 1.4 hdi lerde plastik galiba söküp temizleteceğim ben birde bu oringler yine üzerinden çıkanlarla değiştireceğiz dimi farklı olmayacak yani ?
    Aynen yenileyin bir madde suruluyordu adini unuttum. Ordan burdan cok patlattim acemilikte. Size tavsiyem iyi bir yazilimciyla calismaniz.

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen yenileyin bir madde suruluyordu adini unuttum. Ordan burdan cok patlattim acemilikte. Size tavsiyem iyi bir yazilimciyla calismaniz.
    Bunun haricinde downpipe,kat,son iptal ve cooler,yazılım kriterlerine ek varmı tavsiyeniz ? Dahada dikkat etmemiz gereken yerler vs. ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun haricinde downpipe,kat,son iptal ve cooler,yazılım kriterlerine ek varmı tavsiyeniz ? Dahada dikkat etmemiz gereken yerler vs. ?
    Var , maf sensörünüz 1.5 bardan sonra keser ona emülatör gerekiyor , istersen şanzımanı uzatabilirsin , ben tam olarak bilmiyorum ama forumda bir abimiz Mehmet Ali BoostedPug olması gerek nicki o konuda çok bilgi sahibi. Egzantirik falan düşünme gerekiz masraf oluyor o paraya big turbo girersin.Külbütör kapağından yağ atmasın enjektör yuvalarından mazot kaçırmasın , fazla yakıt açınca aracınız eskiyle mazot ray hattı patlıyor somunlar gevşiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 hdi için @selimvarlioglu na ulaş site üyesi o c2 1.4 hdi ilk yapanlarından Türkiye de

Adem Kurtuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 hdi 206 kullanıcısı olarak bence soft bir yazılımla yakıt kasın 1.4hdi motor içi çok narin aracımda egr iptal komple düz boru hybrit turbo ve en hardından yazılım mevcut tek eksiğim cooller ama ilk basta yazılımdan sonra ***** gazlamalar dumanlamalar derken turbo kırdım hybrit yaptım şimdi dahada güçlü fakat motor içi korkutuyor acaba gazlasam bu sefer kaputtan pistonu çıkarcam mı düsüncesi ile pedala basıyorum tercih sizin big turboda yapsanız 1.4 blok parmak kadar kollar ve pistonlarla her bergir sıkıntı ama pedala basınca güç gelmesi iyi hissettiriyor
    #S16HDİ

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses videosu var mı hocam son iptalinden sonra ? nasıl oldu ses güzelmi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Adem Kurtuldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 hdi 206 kullanıcısı olarak bence soft bir yazılımla yakıt kasın 1.4hdi motor içi çok narin aracımda egr iptal komple düz boru hybrit turbo ve en hardından yazılım mevcut tek eksiğim cooller ama ilk basta yazılımdan sonra ***** gazlamalar dumanlamalar derken turbo kırdım hybrit yaptım şimdi dahada güçlü fakat motor içi korkutuyor acaba gazlasam bu sefer kaputtan pistonu çıkarcam mı düsüncesi ile pedala basıyorum tercih sizin big turboda yapsanız 1.4 blok parmak kadar kollar ve pistonlarla her bergir sıkıntı ama pedala basınca güç gelmesi iyi hissettiriyor
    Adem 1.4 blok ile 1.6 blok ve kollar aynı. Turbo kırmanın sebebi yağlamanın bozuk olması yada filtrelemen . Sıkıntısız çok gazlayan oldu. Ama verdiğin paraya değmez tabi.

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Adem Kurtuldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adem 1.4 blok ile 1.6 blok ve kollar aynı. Turbo kırmanın sebebi yağlamanın bozuk olması yada filtrelemen . Sıkıntısız çok gazlayan oldu. Ama verdiğin paraya değmez tabi.
    sadık'ın dediği gibi yağlama dan çıkan bir sıkıntıdır yada turbon sıkıntılıydı farkına varmadın , 1.4 hdi 207 hard yazılım,cooler,dp,düz boru son,egr iptal hava filtresi bu şekilde 108,000 kmden 148.000 km kadar gazladım normal kullanımımda yüksek devirlidir hiç bir sıkıntı olmadı ki aracı izmire sattım izmire sattığım kardeşimde gazladı etti araç hala banamısın demiyor maşallahı var

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 hdi çok narin bir motor değil serçe haklı. yüklemeye değer mi orası tartışılır.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu canlandıracağım yeniden ama benim de kritik bir sorum olacak
    Araç C2 1.4 HDI, hibrit turbo yapıldı şimdi devamı gelecek
    Downpipe ve komple düz boru sonuna da vanalı düşünüyorum. Şimdi burada DP kaç mm olmalı, devamı kaç mm olmalı? 51 yapsam komple çok mu boğar ya da 61 yapsam çok mu ölür bilmiyorum.. Ya da konuda daha önce yazıldığı gibi DP 61 devamı 51 mi olmalı?
    Bir de son susturucu konusunda kumandalı vanalı egzoz sorun olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar , biraz konuyu hortlatmış gibi olucam ama 1.4 HDİ bipper satın aldım 2 gün önce. Şuan da ecufast de yazılım kampanyası var. Şuan benden önceki sahibi bilmediğim bir yerde EGR iptali için yazılım yaptırmış. Onun dışında yok dedi. Araç 270 bin km de Şuan 90 Hp civarı bir yazılım yaptırsam sıkıntı yaşar mıyım ? Amacım pedaldaki hissizlik biraz gitsin.

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hdi lerin son susturucusuz son hızda geriye düştügü söylenir.
    evet zamanında tekrar tekrar denemiş biri olarak son olmadan son hız düşüyor kesinlikle. şöle söleyim sonda susturucu varken yazılımla 10 boy hzılandıysan sonu aldıgın zaman 2 3 boy kaybın oluyor..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler