User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: Accent Era 1.5 CRDI OTomatik - Stop Etme Sorunsalı

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umutcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt geri dönüş hortumlarını arabayı ilk aldığım aylarda, o-ring'lerden sızıntı yaptığı için, değiştirdim. O alanda bir problem olmamalı diye düşünüyorum ancak tekrar kontrol ederiz, teşekkür ederim.

Bu arada, bugün sabah deponun içini açtık baktık, tam manasıyla sıfır gibi, pırıl pırıl, büyüteçle baktım filtrede en ufak partikül yok
    Artık sırada Yüksek basınç pompasının sensörü var (pompa müşürü, basınç regülatörü) cumartesi yenisi ile değişecek, umarım artık son bulur bu iş, olmazsa eğer Rail Sensörü de değişecek.
    Gelişmeleri yazarım.
    depo metalmi,plastikmi

bari bunu ögrenmiş olalım

umutcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depo metalmi,plastikmi

bari bunu ögrenmiş olalım
    Depo metal abi
    120.000km'de şuanda arabam ve maşallah deponun içi pırıl pırıl...

umutcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şükür sorun çözüldü.

01.04.2017 tarihi resmen "1 Nisan şakası gibi geçti" diyebilirim.

Kısaca özet geçeyim;
    Arabamda durduk yere stop etme ve uzun marştan sonra çalışma problemlerim vardı ve bunlara neden olabilecek tüm detayları gözden geçirdiğimi ve hala sorunları çözemediğimizi daha önceki entrylerimde belirtmiştim.

Neyse;
    Sabah kalktım gittim sanayiye, gerçekten ustalığına ve iyi niyetine inandığım (isim vermekte beyis görmüyorum) Dizel Aktif (Kadosan) Tarkan Usta ile daha önceden konuştuğumuz gibi Yakıt Pompası Sensörünü değiştirdik sonrasında ve ilk denememizi yaptık ancak araba hala uzun uzun marş yaptıktan sonra çalışıyordu, olmadı rail sensörünü de değiştirdik hala aynı, araç hala hata sinyali vermiyor ve üstüne üstlük çalışma sırasında veri okuduğumuzda da bir aksilik görünmüyordu açıkçası neredeyse tüm çözümleri tüketmiştik. Sonrasında Tarkan usta bir iki telefon görüşmesi yaptı, aynı araçta yaşanan aynı soruna ilişkin olarak bulunan çözümün CPS olduğu bilgisini aldık, geç çalışma durduk yere stop etme falan... evet mantıklıydı ki buradan da gelen tavsiyelerden biri bu yöndeydi ve hemen onu da değiştirdik ama araba yine de geç çalışıyordu, derken bir sürüş testi yaptım ve REKOR !!! üst üste 3 defa stop etti araba...

Hmmm bu sırada bi de akümüz bitti... Sanayide beni yalnız bırakmayan babam yanında akü taşıdığı için onu da hemen değiştirdik şaka bi yana babamın da arabasının aküsü bittiği için akü almıştı tesadüf yanındaymış ee tabi sonra ben de babama bi akü ısmarladım

Artık tüm çözümler bitti ne yapsam acaba diye düşündüm "yaksam ben bu arabayı", "yok yok gelişine iki tane çakayım bunun kaputuna" ...

Bu sırada yaptığımız son gözlem ise araç çalışmadan önce el pompası (nam-ı diğer vak vak) ile sisteme yakıt çekip ~1dk kadar beklediğimizde el pompasının bir şekilde yeniden basılabilir hale geldiğini yani sistemdeki yakıtın geri gittiğini ya da başka bir değişle vakum kaybettiğini fark ettik.

Ve Tarkan abinin son telefon görüşmesi...
    İnanmazsınız çözüm İzmir'den geldi. Tek cümle "Depodan yakıt çeken hortumun şamandıraya bağlı olduğu rakor dibinden kırık, şamandırayı değiştirin..." böyle nokta atışı bir tespit ne duydum ne gördüm. Buyrun aşağıda resmini veriyorum, gerçekten de daha önceden o noktadan kırılmış ve işlem görmüş ve ne yazık ki bunu fark etmedik.

Sonuç, şamandırayı orijinal yedek parça ile değiştirdik ve herşey ilk günkü gibi.

Şimdiye kadar benimle birlikte kafa yoran herkese ve özellikle tüm ekibiyle bu konuyu benden çok dert eden Dizel Aktif ailesine çok teşekkür ederim, kalın sağlıcakla...

Konu umutcan tarafından (02-04-2017 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fotoğraf boyutu düzenleme

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunun çözüldüğüne sevindim , geçmiş olsun.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler