User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.4 CRDİ Rio Gaz Kesme Sorunu

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.4 CRDİ Rio Gaz Kesme Sorunu

Merhabalar,

Forumda araştırdım ama yardımcı olabilcek bir konu bulamayınca konu açma gereği duydum. Aracım 2013 model Kia Rio, 1.4 dizel 90 bg. Şu an 99400 km' de. Aracım bazen gaza yüklendiğimde anlık kesiklik yapıyor ve eskisi gibi gitmiyor. Mazot sürekli Opet' ten alırdım geçenlerde Aytemiz' den Full' ledim ve ondan sonra bu sıkıntı baş verdi. Önceleri çok fazla yapmıyordu ama geçen Kadoil' den Full' ledim depoyu ve bu sıra aynı durum sık yaşanır oldu. Anlık gaz kesiyor sonra açılıyor ama eskisi gibide gitmiyor. Arıza ışığı vs yakmıyor. Nedeni ne olabilir?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle iyi bir mazotla depoyu doldurup kullanmanızı tavsiye ederim.Ekstra masraf yapmadan önce bence ilk adım bu.Düzelmezse akışmetreyi kontrol edin.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya aslında önceki araçlarımla hep mazot aldığım yerler, yakıtla bu kadar farkedeceğini düşünmemiştim. İşin garibi Aytemizden aldığım mazotla araba öncekilerde daha çok yol yaptı Depo bitince Opet' ten fulleyeceğim tekrar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıtla ilgili şöyle bir anımı anlatayım size:Bir istasyonun mazotu sonrasında,motor kulakları kopacak kadar hıçkırıyordu araba.Pompa üzerindeki sensör arızalı dediler.Kafama tam yatmadı,arabayı tanıyorum çünkü.2 saat uğraşıp sensörü de sökemediler.Sen kapat kaputu,dedim.Aldım arabayı,gittim Opet'e,doldurdum depoyu.Sorun şıp diye kesildi.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depoyu bitirin sonrasında opetten deneyin.eger hala devam ediyorsa bir anda yığılma olayını debimetreden ve reyil üzerindeki basınç muşurlarindan yapar. ama muhtemelen mazottan sizinki

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bpden alırsam sıkırtı sesi artıyor.
    shellden alırsam o ses yok.

eğer mazottan şüphen varsa,yakıt filtresini değiş derim.opetten hiç kullanmadım ama shell iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıtla ilgili şöyle bir anımı anlatayım size:Bir istasyonun mazotu sonrasında,motor kulakları kopacak kadar hıçkırıyordu araba.Pompa üzerindeki sensör arızalı dediler.Kafama tam yatmadı,arabayı tanıyorum çünkü.2 saat uğraşıp sensörü de sökemediler.Sen kapat kaputu,dedim.Aldım arabayı,gittim Opet'e,doldurdum depoyu.Sorun şıp diye kesildi.
    Anladım, çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Ben en iyisi Opet ya da Shell' e devam edip öyle deneyeyim.

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    depoyu bitirin sonrasında opetten deneyin.eger hala devam ediyorsa bir anda yığılma olayını debimetreden ve reyil üzerindeki basınç muşurlarindan yapar. ama muhtemelen mazottan sizinki
    İnşAllah mazottandır, bu sebeple bu hafta sonu uzun yola gidicem daha depoyu yeni doldurdum bitiriyim bari

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bpden alırsam sıkırtı sesi artıyor.
    shellden alırsam o ses yok.

eğer mazottan şüphen varsa,yakıt filtresini değiş derim.opetten hiç kullanmadım ama shell iyidir.
    Bende senin cevap yazmanı bekliyordum abi
    Shell' in mazotunuda denedim, oranın mazotu da güzel ama alışkanlık sürekli Opet' e gidiyorum. Vallahi önceden hiç sorunu yoktu abi, ne zaman Aytemiz' den aldım bu sorunu yapmaya başladı, aldığım yerde kenar köşe bir mazot istasyonu değil, E-5 Bostancı yanyoldan aldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlık kesiklik dolu egr de yapar.belli devir aralarında

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adana'dan gelirken Bolu taraflarında bir Bp'ye girdim yakıt bitmek üzereymiş son anda görünce mecbur Bp'den almıştım.

Araba kağnıya döndü, turbonun dolu olduğu devirlerde bile gitsem mi gitmesem mi diye düşünüyor gibi kesik kesik gidiyordu.

Shell'den doldurdum depoyu düzelmedi normalde hep oradan alırdım.Katkıyı düzenli kullanırım ama daha vakti gelmemesine rağmen şansımı denemeye karar verip depoyu bitirdikten sonra Würth dizel katkısından koydum.Yarım depo yakıt aldım üzerine, birkaç gün insan gibi kullanmadım zaten 5 güne depo bitti, sorun da çözüldü.Şuan hiç anormal duman, kesiklik yok.Bence katkı kullanabilirsiniz.

Kilometreniz çok fazla değil ama daha önce kullanmadıysanız motorinle seyreltin bence biraz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlık kesiklik dolu egr de yapar.belli devir aralarında
    Abi EGR ise hemen yazılımı patlatıcam zaten.

Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adana'dan gelirken Bolu taraflarında bir Bp'ye girdim yakıt bitmek üzereymiş son anda görünce mecbur Bp'den almıştım.

Araba kağnıya döndü, turbonun dolu olduğu devirlerde bile gitsem mi gitmesem mi diye düşünüyor gibi kesik kesik gidiyordu.

Shell'den doldurdum depoyu düzelmedi normalde hep oradan alırdım.Katkıyı düzenli kullanırım ama daha vakti gelmemesine rağmen şansımı denemeye karar verip depoyu bitirdikten sonra Würth dizel katkısından koydum.Yarım depo yakıt aldım üzerine, birkaç gün insan gibi kullanmadım zaten 5 güne depo bitti, sorun da çözüldü.Şuan hiç anormal duman, kesiklik yok.Bence katkı kullanabilirsiniz.

Kilometreniz çok fazla değil ama daha önce kullanmadıysanız motorinle seyreltin bence biraz.
    Katkıya bakayım kardeşim, şu an depo full şimdi alsam işe yarar mı?

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @AliGizda
    Abi bir ufak bir büyük boy var büyük tüp yalan olmasın ama benim hatırladığım 60 litre mazota kadar etkili, arkasında yazıyor.

Almadan bakarsın ona göre koyarsın tahmini kaç litre varsa depoda.Ama deponun üstünde kalması yerine önce katkıyı koyup sonra depoyu doldurmak daha uygun olur bence, karışması bakımından yani.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle Würth katkı koy abi, acaip temizliyor. Araba rahatlar, belki de sorununa çare olur. Ben koyup biraz gezdiğimde acaip duman atmıştı, yazılımlı gibiydi. Epey pislik birikmiş sanırım.
    (Araba Getz 1.5 crdi)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Seyfettin777 o zaman bu depo bittikten sonra alıp kullanayım ben. Teşekkürler.
    @Grimlord bir deniycem kardeşim, umarım sorun yakıttandır.
    Konu AliGizda tarafından (23-03-2017 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depon metalse katkı koyma derim.illa denicem diyorsan en azından full depoya koy.

depo plastikse whürt ü daya gitsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorununuzu tespit etmeden katkılara yönelmeyin.Çok daha karmaşık sorunlara yol açabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    depon metalse katkı koyma derim.illa denicem diyorsan en azından full depoya koy.

depo plastikse whürt ü daya gitsin
    Koyarsam zaten full depoya koyarım abi, sen benden daha iyi bilirsin abi ama depo plastik diye biliyorum.

Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorununuzu tespit etmeden katkılara yönelmeyin.Çok daha karmaşık sorunlara yol açabilirsiniz.
    Ya canımı sıkıyo bu durum, hafta sonu servise getireceğim orada bir göstereyim tekrar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence doldur depoyu bir tüpte würth veya berner at depoya.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Daha önce kullanmadıysan temizleyici katkı maddesi , mevcut aracında oluşan bi sorun tıkanıklıktan artık sorun halinden çıkmışsa.O tıkanıklıkları açarak başka sorunlarda yaşayabilirsin(enjektor örn) bilgin olsun.Katkı kullanıcaksanda prospektüs ne diyosa %50 olarak kullan katkıyı 1katkıyı full depoya at diyosa 2 depoya 1 katkı koy 50/50 paylaştır.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski Rio Sporty kullanıcısı olarak EGR'den kaynaklandığını düşünmekteyim bende. Würth enjektör temizleyici denemekten zarar gelmez ilk etapta.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler