User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Toyota 1.4 d4d Yağ Sorunu

ModulaRKinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Toyota 1.4 d4d Yağ Sorunu

Herkese merhaba , bir haftadır araç arayışındayız bugün temiz bi toyota auris 1.4 d4d dizel bulduk araç güzel anlaştık hayırlısıyla bakmaya gidicez de , internette biraz araştırınca bu motorların sorunlu olduğunu ve yağ eksiltme hastalığı olduğunu öğrendim ne kadar doğrudur varmı başına gelen bilgisi olan , şimdiden teşekkür ederim
    PSA Brother's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota servisine götürüyorsun ücretsiz check up yapıyorlardı en son. Bu Check up sırasında daha önce onlara bildirilen motor ve şasi no uyuşuyorsa motorda veya intercooler da değişmesi gereken parçaları garanti bitmiş olsa bile değiştiriyorlar.

Toyota nin bir çok dizelinde yağ problemi olduğu doğrudur ama adamlar malının arkasında duruyor en azından
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birisiyle anlaştık araç 80 binde şimdiye kadar hiçbir problemle karşılaşmadım diyor sahibi , üstelik ilk sahibi , okuduğum yorumlarda ise zaten böyle bi sorun varsa max 20 bin km ye kadar kendini belli ediyor dedi , 80 binden sonra acaba bi sorun yaratırmı ondan şüpheciyim
    PSA Brother's

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende oldu , aracım 28 bin km'deyken yağ lambası yaktı servise uğradım ilave edildi..O zaman eksilttiği miktarı da belirtmişlerdi fakat hatırlamıyorum..Ondan sonra hiç yağ eksiltme uyarısı ile karşılaşmadım (10bin km'lik periyotlarda)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracım (yaris 1.4 d4d) 50 bin kmlerdeyken yağ uyarısı verdi. Gittim sordum bu ne diye. Toyota 1.4 dizellerin 2009-2012 arası modellerinde segmanları alman bir firma yapmış ve tabi yapamamış. Kronik olduğu söylendi.

Velhasıl 50bin kmdeki aracıma baştan motor yapıldı. Yeni segman vs. O günden beri gram yağ eksiltme yok.

İkinci el dizel toyota alacaksanız motorunun yapıldığından emin olun benimki gibi.

Ben sadece vwler yağ eksiltiyor diye tavsiye etmezdim. O günden beri 1.4 dizel toyotadan da memnun olmadığımı hep beyan etmişimdir.

Böyle koca koca firmalara yakışmayan hareketler. Ayıptır.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Nucleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracım (yaris 1.4 d4d) 50 bin kmlerdeyken yağ uyarısı verdi. Gittim sordum bu ne diye. Toyota 1.4 dizellerin 2009-2012 arası modellerinde segmanları alman bir firma yapmış ve tabi yapamamış. Kronik olduğu söylendi.

Velhasıl 50bin kmdeki aracıma baştan motor yapıldı. Yeni segman vs. O günden beri gram yağ eksiltme yok.

İkinci el dizel toyota alacaksanız motorunun yapıldığından emin olun benimki gibi.

Ben sadece vwler yağ eksiltiyor diye tavsiye etmezdim. O günden beri 1.4 dizel toyotadan da memnun olmadığımı hep beyan etmişimdir.

Böyle koca koca firmalara yakışmayan hareketler. Ayıptır.
    Toyota sorun çıkarmış sorumlusu yine alman olmuş ya, şuana kadar okuduğum sayısız alman kötüleme postlarınızın en epiccc olanı hahah

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nucleus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toyota sorun çıkarmış sorumlusu yine alman olmuş ya, şuana kadar okuduğum sayısız alman kötüleme postlarınızın en epiccc olanı hahah
    Ben almanları kötülemedim ki hiç bir zaman. Volkswageni kötüledim Yoksa ben mesela BMWleri çok seviyorum. 1.5 olanlarını sevmiyorum, ama onun haricindekiler bence ne biçim. Çakko renault olanlar haricindeki mercedesleri de oldukça severim.

Ayrıca başıma gelen bu olaydan sonra toyota dizelleri de kötülediğimi söylemişim.

Hep dediğim gibi, ben bir firmanın sahibinin oğlu falan değilim. Ortağı da değilim. Ben son tüketiciyim.

Bizim hepimizin son tüketiciler olarak sorun çıkaran, olmaması gereken şeyler yapan tüm araçları kötülüyor olmamız lazım, bu işin almanı japonu koresi çini yok.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    2009-2010 modellerde özellikle dikkat edin, sonrası güncellendi diye biliyorum. Öncesinde zaten böyle bir sıkıntı söz konusu değil.

Kısaca 6 ileri 1.4 D4D lerde dikkatli olun.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar selam. çok yakın bi arkadaşım alacak 1.4D auris. 2015 olması lazım. sorunun devam etme ihtimali var mı. mesajlarda 2012 ye kadar yazılmış ama bizi bir korku aldı

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. çok yakın bi arkadaşım alacak 1.4D auris. 2015 olması lazım. sorunun devam etme ihtimali var mı. mesajlarda 2012 ye kadar yazılmış ama bizi bir korku aldı
    2013 itibariyle gelen Corolla ve Aurislerde sorun yok.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent teşekkürler mesajı yazdıktan sonra sordum. almaya niyetlendiği araç 2013'müş. bi sıkıntı olmaz heralde.yetkkili serviste expertize sokmuşlar. hayırlısı artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @levent teşekkürler mesajı yazdıktan sonra sordum. almaya niyetlendiği araç 2013'müş. bi sıkıntı olmaz heralde.yetkkili serviste expertize sokmuşlar. hayırlısı artık
    2013 auris dizel otomatik amcam kullandı 60k da sattı. Rutin bakımı hariç hiçbir problemle karşılaşmadı. Diğer servisleri bilmiyorum ama Toyota'nın servisi ve hizmet kalitesi gördüğümün en iyisi. Aracınızı bence Toyota servislerinde baktırın. En azından içiniz rahat olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağımız kişi ilk sahibi ve sadece yetkili serviste bakım görmüş araç , sorduğumda böyle bir sorunun olmadığını söyledi , araç 2012 aralık çıkışlı bu arada , umarım bundan sonrada bi sorun çıkmaz kafamız rahat olur , yorum yapan herkese teşekkürler
    PSA Brother's

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ModulaRKinG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacağımız kişi ilk sahibi ve sadece yetkili serviste bakım görmüş araç , sorduğumda böyle bir sorunun olmadığını söyledi , araç 2012 aralık çıkışlı bu arada , umarım bundan sonrada bi sorun çıkmaz kafamız rahat olur , yorum yapan herkese teşekkürler
    Ne yaptın aldın mı aracı ?
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vazgeçtik, başka bir araç aldık
    PSA Brother's

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sakin toyota alma.

Bİzdede corolla 1.4 d4d var aman yaĞi adeta İÇİyor...
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şubat ayında 09 model auris aldım,alırken detaylarını iyice inceledim devamlı servise girip çıktığından dolayı turbo ve intercoolar değişmiş.şuanda böyle bir sorunum yok.alırken servis detayları sorgulanırsa daha sağlıklı olacağı kanısındayım alacak arkadaşlar için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler