User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: 1,6 TDI 105hp 20-25 günde bir çalışmıyor.

akin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1,6 TDI 105hp 20-25 günde bir çalışmıyor.

Herkese merhaba, aracım 2013 mk3 Seat LEon 1,6 TDİ. araçta herhangi bir performans kaybı, kara duman, sarsıntı vs. hiçbir olumsuz belirti bulunmuyor. MArş sesi var cıv cıv cıv ediyor ancak çalışması yarım saat bir saat 2 saati bulabiliyor. Denemelerle. Fakat çalışmama periyodu 20 ila 25 gün arasında değişmektedir. Bunun dışında hergün aktif kullanıyorum. akü, basınç müşürü,mazot filitresi,tunap katkılı yakıtla kullanım gibi yöntemleri denedim. Şuan aracım seat serviste incelemeye alındı.Henüz tespit yok ama, çözüm yolu olarak motor bloğu açılması silindirler enjektörler gibi bir yola da gitmek zorunda kalabiliriz diyor servis. Ama aracım sorunsuz tam performanslı ve sağlıklı çalışıyor. Bu ağır onarımlardan ziyade bir çözüm yolu var mıdır? yardımlarınızı rica ediyorum =/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakıt pompası, sigortası veya bunlara bağlı birtakım aksamlarda sorun olabileceği söyleniyor. çözüm önerilerinizi lütfen esirgemeyin

RedCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt pompası olabilir. Başıma gelen olayı anlatayım. 206 aracım vardı. Evin önüne park ettim. 1-2 saat sonra evden çıktım marşa bastım araç çalışmadı. LPG ile çalıştırdım. Sıralı sistem vardı. Sanırım Motor sıcak diye çalıştı. Yanlış hatırlamıyorsam ara ara yapıyordu. Bir kaç deneme ile çalışıyordu. Bu arada araç lpg çalışırken de bazen benzin pompasından ses geliyordu. Aradan biraz zaman geçti. Bir gün aracı park ettim. 3-4 saat sonra marşa bastım. Çalışmadı hiçbir şekilde. Benzin pompası tamamen gitmişti. Değiştirdik düzeldi. Şaşırdığım nokta; benzin pompasının bazen çalışması bazen de çalışmamasıydı. Sizin yakıt pompasını kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, aracım 2013 mk3 Seat LEon 1,6 TDİ. araçta herhangi bir performans kaybı, kara duman, sarsıntı vs. hiçbir olumsuz belirti bulunmuyor. MArş sesi var cıv cıv cıv ediyor ancak çalışması yarım saat bir saat 2 saati bulabiliyor. Denemelerle. Fakat çalışmama periyodu 20 ila 25 gün arasında değişmektedir. Bunun dışında hergün aktif kullanıyorum. akü, basınç müşürü,mazot filitresi,tunap katkılı yakıtla kullanım gibi yöntemleri denedim. Şuan aracım seat serviste incelemeye alındı.Henüz tespit yok ama, çözüm yolu olarak motor bloğu açılması silindirler enjektörler gibi bir yola da gitmek zorunda kalabiliriz diyor servis. Ama aracım sorunsuz tam performanslı ve sağlıklı çalışıyor. Bu ağır onarımlardan ziyade bir çözüm yolu var mıdır? yardımlarınızı rica ediyorum =/
    Motora asla dokundurtmayın !

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence motor içini açtırmayın,CLH TDI'ların bazılarında kronik var. TDI marş takılı kaldı,araç geç çalıştı şeklinde arama yaparsanız bulabilirsiniz bir çok konu.Sebebini bende biliyorum benim aracımda hiç olmadı daha ama arkadaşlarımın bazılarında var.

Her zamanda yapmıyor bunu,havanın sıcak yada soğuk olmasıda birşey değiştirmiyor.-20de tek marşta çalışan araba yazın 30 derecede bazen takılı kalıyor marş.Bu sürekli olmuyor bazen ayda 1 kere,çok nadir 2 kere...Yada 2 ay hiç olmuyor geri başlıyor sonra.

Servise birçok kez gitmesine rağmen malesef çözüm yok fakat sizinki daha farklı gibi.Marşa basıyor araba kendi çalışmıyor mesela,kontağı kapatıp tekrar çevirirseniz tek marşta alıyor.Zaten marş otomatik çevirip bıraktığınızda çalışana kadar kendi basıyor marşa.Sanki böyle mazot pompası çalışmayı unutmuşta ondan çalışmıyor gibi hissettiriyor.Hemen kapatıp tekrar açınca tek marşta çalışıyıor.

Sizinki bazen 2 saati bile bulabiliyormuş o ilginç cidden

umutcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yakın zamanda iki ayrı arabada benzer problemi yaşadık aslında, ilk belirtilerde çok seyrek aralıklarla aynı problemi yaşarken son zamanlarına doğru stop etme ya da çalışmama sıklığı oldukça yükselmişti. Aşağıda linkini verdiğim örnekte problemi ve çözümü detaylıca anlattım, bu birinci örnek.

http://www.techturkey.com/forum/dize...-sorunsal.html

Diğer örnek ise babamın arabasında yaşadık, onda problem beyinden çıktığı için en son araç beynini değiştirerek çözebildik.

Her iki örnekte de oldukça masraflı oldu işler ama çözüldü en azından.

Umarım yakın zamanda çare bulabilirsiniz.

Kolay Gelsin

Edit: imla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. sorunu gidermek için arıza kodunu tespit etmeden girişimde bulunmayacağım sanırım. aklınıza gelen bir şey olursa lütfen esirgemeyin=/ iyi günler dilerim.

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de 2012 golf vardı tdi sizinki gibi ayda bir çalışmıyordu en son akü den kaynaklandığı ortaya çıktı bir akü ölçümu yaptırın bence

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elektriksel mekanik değil öncelikle marş motoru yakıt pompası bunlara baktırın bi ihtimal akü ve alternatör bu sebebler arabanın çalışmasını etkiler

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede elektriksel bir problem. Ne oldu çözebildiniz mi acaba , merak ettim.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç 4-5 bin lira masraf ettirdi fakat çözüm olmadı.
    *mazot pompası
    *egsantirik sensörü ve ona bağlı hatırlayamadığım bir parça
    *immobilizer kodlama
    *110 luk yazılım
    *tekrar 105 lik yazılım

sonuç olarak aracın arızasını bildirerek 7-8 bin lira aşağı bir fiyata sattım.

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay be o kadar işleme bulunamadı . geçmiş olsun üstadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işinin ehli bir vw servisine gitmelisiniz

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok üzüldüm gerçekten , acaba sorun ne idi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler