User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.6 TDI Siemens Enjektör tamiri ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 TDI Siemens Enjektör tamiri ?

Beyler Selam arac 1.6 tdi üstündeki enjektörler ise siemens 03L130277B kodlu enjektörler bu enjektörlerin bakımı , temizliği ve tamiri yapılabiliyor mu ? Bazı yerlerde bunların tamiri yapılamıyor diye okudum ? enjektörlerde şakırdama sesi gibi bir ses oluyor bazen

EmrahERKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılabiliyor yardımcı olurum isterseniz.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaşmaz uzman pompa veya has dizel ikiside iyi iş yapıyor
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Satış Bölümü Sorumlusu Yogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Fiyatlar ne kadar ortalama?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sürekli yapıyoruz gayet stabil oluyor
    RACE WERKS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    156 binde 1.6 tdi aracım var uzun süredir şakırdama var ama yakıtta veya performansta olumsuz bir durum yok ileride ne gibi sıkıntı yaşayabilirim? Konu sahibi kusura bakmazsa eğer bilgili birilerini bulunca sormak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Cumartesi günü enjektörleri söktürüp revizyona sokturacağım aslında enjektör püskürtme değerleri iyi ancak şakırdama ve sabahları ilk soğuk çalışmada hafif gaz verdiğimde devir saati biraz aşağı düşer gibi olup anca yerine oturuyor ısındıktan sonra bu sorun olmuyor , birde en önemlisi uzun yolda yakıt tüketimi 90-100 ile gitsemde 5 litrenin altına düşmüyor bir türlü , biraz fazla yakma durumu var yani

Şimdi sorularım şunlar

1- Revizyona sokup sokmamak arasında gidip geliyorum , Zira revizyondan sonra ayar tutmazsa diye tırsıyorum ondan sonra uğraş dur ! çünki internette bu enjektörlerin tamirinin tam olarak olmadığı tamamen değişmesi gerektiğini söylüyorlar bu ne kadar doğru ? Yani sıfır performansını verecek mi bu işlemden sonra ?

2- Orhan dizel'e gitmeyi düşünüyorum şaşmazda ,daha önce giden yaptıran var mı buraya ? ben bir ara uğrayıp durumu anlattım sırf siemens enjektörler için makinemiz var abi hiç problem olmaz dedi ama bilemiyorum işte ..

3- Hadi revizyon işlemini yaptırdık bu araba daha 60.000 km de enjektör sorunu veriyorsa , revizyondan sonra atıyorum 120 binlerde yine enjektör revizyonu mu yaptıracağım ? yani bu yaptırdığım işlem ne kadar gider her 60.000 de enjektörlerimi söktürecem ?!?

Tecrübeli arkadaşlardan sorumlarıma yanıt ve öneri bekliyorum .

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektorlerine dokundurmamani tabsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektorlerine dokundurmamani tabsiye ederim
    Valla hocam bende öyle düşünüyorum aslında ama bir yandan da şakırdama var ilerde daha da kötü olur mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu arkadaşlar daha önce revizyona sokan koca forumda ? Özellikle 1.6 tdi aracı olup revizyona sokan arkadaşlardan yorum bekliyorum

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok mu arkadaşlar daha önce revizyona sokan koca forumda ? Özellikle 1.6 tdi aracı olup revizyona sokan arkadaşlardan yorum bekliyorum
    Çoğu arkadaşımız için uygulattık. Ankara harici yer düşünürseniz yardımcı olurum.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar şunu sormak isterim bu araçların yeni modellerinde Vag grubu Siemens 'den vazgeçip Delphi enjektörlere geçiş yapmış , peki ben sıfır almak istesem benim araca uygun Delphi enjektör takamazmıyım onlar siemensler gibi sorunlu değilmiş , Delphi uyar mı CAY motora ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır takamazsın. Yaptırmakta ne zarar görüyosun anlayamadım. Ama burada sürekli yapıyoruz yaptırıyoruz. Hiç bir sorun olmaz eskisinden kat kat daha iyi olur araban. Şakırdama kalmaz yakıtın düşer gidişin artar keyifli olur fazlasıyla

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrahERKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır takamazsın. Yaptırmakta ne zarar görüyosun anlayamadım. Ama burada sürekli yapıyoruz yaptırıyoruz. Hiç bir sorun olmaz eskisinden kat kat daha iyi olur araban. Şakırdama kalmaz yakıtın düşer gidişin artar keyifli olur fazlasıyla
    +1. Emrah yardımcı olsun size, enjektörleri yaptırıp yollatır
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EmrahERKAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bazı danıştığım kişiler elletme tarzı şeyler söyledi de kimisi yapıyoruz diyor kimisi tamiri olmuyor diyor , birde hadi yaptırdık diyelim bu araba daha 60.000 de enjektör problemi veriyorsa yaptırdıktan bi 60.000 km sonra yine şakırdamaya başlarsa ne olacak yine mi söküp yaptıracağız ?

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 motorlarda orjinal programin daha guncel ile degistirildiginde bu problemin gittigini gorduk defalarca.. bosuna cin mali enjektor nozzle larina dunya para verip enjektorlerini bozdurma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 motorlarda orjinal programin daha guncel ile degistirildiginde bu problemin gittigini gorduk defalarca.. bosuna cin mali enjektor nozzle larina dunya para verip enjektorlerini bozdurma
    Servise gidip yazılımı güncelletmemi mi öneriyorsunuz yani ? ancak yükleteceğim bu yazılım büyük ihtimalle son zamanlarda tüm Vag araçlarına yükledikleri performans düşürücü emisyon yazılımı olmasın ? onu yüklemeyin diye orada derdimi anlatamam

Bu yazılım yükleme işlemini sadece yetkili servisler mi yapıyor peki ? Emisyon güncellemesi içermeyen son yazılımı nerden ve nasıl yükletebilirim araç skoda octavia 1.6 tdi ...
    Konu Paradox tarafından (07-07-2017 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 175bindeki benzinli aracım için araştırmıştım.

Dizel benzinli enjektörleri temizletme arasında fark yok ise;

Öncelikle en mantıklı temizletme yöntemi, sizin de bahsettiğiniz çıkarıp temizletme, ultrasonik temizleme diyorlar buna sanırım. Bosch servislerinde yapılan yakıt deposundan ayrı bir şekilde yakıt verir gibi bir kimyasal vererek temizliyorlarmış, onu bu km.lerdeki araçlarda hiç tavsiye etmiyorlar. Yakıt deposuna enjektör (sistemdeki kurumu) temizleyen kimyasal da aynı mantıkla yüksek km.lerde ilk defa temizleme yapılacaksa tavsiye edilmiyor. Sürekli yapılıyorsa problem yok. Zira yararlı kurumların çok fazla birikmemiş olduğundan onların sistemden çıkarak oluşturdukları büyük boşluklar nedeniyle probleme sebep olmuyor.

Temizledikten sonra ayarın değişmesi olayı da doğru benim de araştırdığım kadarıyla. İki tane güvendiğim usta "sorun olursa temizlet/değiştir, çünkü nasıl bir sonuç olacağı net bir şekilde kestirilemez" diyorlar.

Gerçi sizin km 60bin imiş. Yine de yüksek sayılabilir bu iş için.

Ben de araba konusunda hassasım ama soruna dönüşmemiş bunun gibi konularda beklemekte fayda var. Bazı sorunları büyümeden halletmek lazım ama bunu değil diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bazı danıştığım kişiler elletme tarzı şeyler söyledi de kimisi yapıyoruz diyor kimisi tamiri olmuyor diyor , birde hadi yaptırdık diyelim bu araba daha 60.000 de enjektör problemi veriyorsa yaptırdıktan bi 60.000 km sonra yine şakırdamaya başlarsa ne olacak yine mi söküp yaptıracağız ?
    Garantisini veriyorum ben rahat olabilirsin. Uzun zaman kullanacaksın bu yapılan işlemden sonra. 60 bin den cok daha fazla gidecektir emin olabilirsin. en az 10 tane yaptırmışımdır ve 4 5 tane de enjektör büyütmesi yaptıgımız var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler