User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Peugeot 508 dpf uyarısı

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 508 dpf uyarısı

Daha önce vw de başıma gelmişti , araba çekişten düşmüştü 120 yi geçmiyordu , uyarı verdiğinde adım adım yönlendiriyordu , 3.viteste 90 la falan gidince düzelmişti. Alfadada başıma gelmişti , aynı şekilde 3.viteste 90 km/h ile 15 km gittikten sonra arıza ışığı sönmüştü.

508 de uyarı ara ara gelip gidiyor. Zaten sürekli yavaş kullanan birisiyim , 30-40 km/h hızla km'lerce gidiyorum bazen. Arabayı alalı 3 hafta olmadan bundada doldurmayı başardım dpf'yi.

Pejolara biraz yabancıyım. Pejolarda dpf sıvısı varmış herhalde. Bu sıvı bitmiş olsa bile 3.vites 90 km/h ile sabit 20 - 25 km gitsem düzelir mi acaba ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeotlarda dpf sıvısı var evet. Bu sıvının amacı araç dpf i aktif temizleme moduna geçtiğinde yani uzun süre 3.000 devir ve üzerinde stabil olarak gidildiğinde partikül filtresine püskürterek filtrenin daha yüksek sıcaklığa ulaşmasını ve yanmanın yani temizlenmenin daha hızlı şekilde olmasını sağlıyor. Bu sıvı olmadan da temizleme olur tabi ama bu sıvı varken 3.000 devir üstünde 20 km giderek dpf temizlenirken bu sıvı olmadan 40 km de dpf i temizlemek mümkün olur (verdiğim değerler örnek amaçlıdır) Ayrıca yetkili veya özel servislerde araç bilgisayara bağlanarak da dpf temizleme moduna alınıp temizleme yapılabiliyor. Youtube dan bakarak uygulama videolarına ulaşabilirsiniz.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    65-75km/h da 2500-3000 devir arası 20-30dk gitmen faydalı olabilir(egt yi yükseltmek için).şehir içi çok devirsiz kullanıyorsan bu sorun hep başına gelir.

dpf tam tıkanırsa yolda bile bırakır.dpf tıkanıklıgındanda motor yağına mazot karışmasınada sık rastlanır

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gündür taziyemiz var. Otobana çıkamadım dpf muhabbeti için. Sağa sola gitmek gerekiyor arabayla. habire uyarı veriyor. sönüyor , tekrar uyarı veriyor. ne saçma bir iş. madem dpf tıkalı yak arıza ışığını dpf boşaldığında sön. inşallah pzt falan bi otobana çıkıp basacağım. umarım söner. bilgi verenlere teşekkürler.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 gündür taziyemiz var. Otobana çıkamadım dpf muhabbeti için. Sağa sola gitmek gerekiyor arabayla. habire uyarı veriyor. sönüyor , tekrar uyarı veriyor. ne saçma bir iş. madem dpf tıkalı yak arıza ışığını dpf boşaldığında sön. inşallah pzt falan bi otobana çıkıp basacağım. umarım söner. bilgi verenlere teşekkürler.
    Başınız sağolsun. Demek ki filtre daha tam dolmamış ilerleyen seviyelerde zaten araç kendini korumaya alıyor 3.000 deviri geçmiyor vs.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler