User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: JTDm Giulietta Motor Yağı & Katkıları

humerus06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

JTDm Giulietta Motor Yağı & Katkıları

Merhabalar 115 binde dizel Giulietta aracım var. Son bakımda (110 binde) Motul X-Clean+ 5W-30 yağ aldım ve ustama koydurttum. Fakat daha 5 bin kilometre olmasına rağmen yağ çubuğunu elimle yoklamalarım sonucu yağın biraz kayganlığını yitirdiğini farkettim. Baş ve işaret parmağın arasına alarak parmaklarımı ayırmaya başladığında sünmüyor ise özelliğini kaybetmiştir diye okudum bir yerde. Benimki sünüyor ama aşırı bir sünme olmuyor. Azıcık çekmeye başlayınca sünme son buluyor. Ürünün orijinalliğinden şüphem yok sitelerinde yer alan Ankara distribütörlerinden aldım.

O nedenle bir dahaki sefere önce Liqui Moly dizel motor temizleyici katkı (yağ değişimden önce yağa katılıp 10 dakikada rolantide çalıtırdıktan sonra yağı boşaltarak uygulanan malzeme) sonra Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 alarak içine de yine Liqui Moly Cera Tec seramikli motor yağı katkısı koymayı düşünüyorum. Yağdan yana şüphem yok Fiat onaylarını karşılıyor ancak diğer ürünler hakkında (motor temizleyici, seramik yağ katkısı) hakkında bir bilgim yok. Kullanmalı mıyım ? Yararı olur mu ? Enjektörlere falan bir zarar verebilir mi ?

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı humerus06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 115 binde dizel Giulietta aracım var. Son bakımda (110 binde) Motul X-Clean+ 5W-30 yağ aldım ve ustama koydurttum. Fakat daha 5 bin kilometre olmasına rağmen yağ çubuğunu elimle yoklamalarım sonucu yağın biraz kayganlığını yitirdiğini farkettim. Baş ve işaret parmağın arasına alarak parmaklarımı ayırmaya başladığında sünmüyor ise özelliğini kaybetmiştir diye okudum bir yerde. Benimki sünüyor ama aşırı bir sünme olmuyor. Azıcık çekmeye başlayınca sünme son buluyor. Ürünün orijinalliğinden şüphem yok sitelerinde yer alan Ankara distribütörlerinden aldım.

O nedenle bir dahaki sefere önce Liqui Moly dizel motor temizleyici katkı (yağ değişimden önce yağa katılıp 10 dakikada rolantide çalıtırdıktan sonra yağı boşaltarak uygulanan malzeme) sonra Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30 alarak içine de yine Liqui Moly Cera Tec seramikli motor yağı katkısı koymayı düşünüyorum. Yağdan yana şüphem yok Fiat onaylarını karşılıyor ancak diğer ürünler hakkında (motor temizleyici, seramik yağ katkısı) hakkında bir bilgim yok. Kullanmalı mıyım ? Yararı olur mu ? Enjektörlere falan bir zarar verebilir mi ?
    yağ eksiltme gibi bir sorunun yoksa yağ katkısı falan kullanıp yağ eksiltmeye başlayabilirsin bence kullanma.

humerus06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ eksiltme gibi bir sorunun yoksa yağ katkısı falan kullanıp yağ eksiltmeye başlayabilirsin bence kullanma.
    Yok hocam eksiltme gibi bir sıkıntı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cahilliğimi bağışlayın sünme ne demek?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İster seramik katkı olsun, ister bor katkısı isterse başka bir katkı olsun hiçbir zaman yağa katkı maddesi koymayın. Yağın içinde olan kendi katkılarıyla tepkimeye girip yağın özelliğini bozarsınız. Yağ olarak Mobil 1 ESP formula 5w30 kullanabilirsiniz, kaliteli ve şu an 4 litresini 110 TL'ye alabileceğiniz bir yağdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler