User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: f30 320d hızlanma verileri

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

f30 320d hızlanma verileri

Arkadaşlar yeni aldığım aracımla uğraşmaya devam ediyorum. Şaun deneme aşamalarındayım yazılımlı ve yazılımsız 100-200 hızlanmaları yada 0-100 kalkış değerleri nelerdir
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100-200 23-24 sn civarındadir bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni aldığım aracımla uğraşmaya devam ediyorum. Şaun deneme aşamalarındayım yazılımlı ve yazılımsız 100-200 hızlanmaları yada 0-100 kalkış değerleri nelerdir

geçen sene ben biniyordum F30 320d üzerinde 525d xdrive M jantı ve M bodykiti vardı aracıma aşıktım ama açıkcası sadece hafta sonu binmek için gereksiz bir masraftı.

neyse lafın özü bende kaliteli markaların bu motor için naptıklarına bakarak (Ac-Schniztzer,Hartge,Hamman) 218hp bandının sağlıklı oldğunu düşünerek lokal bir yazılımcıya bu rakamda bir değer istediğimi not ederek yaptırdım.

açıkcası farkı bir 90hp 1.5dcin 110hp olması gibi ciddi seviyede hissetmiyorsun onu baştan söylim, ha allah var bu kaliteli markalar 0-100 için sadece 0.2sn iyileşme iddia etmiş ondanda fazla hissettiriyordu oda ayrı bir boyut.

bendeki bulabildiğim verilere göre aslında ara hızlanma özellikle daha iyi:

http://www.hartge.de/UploadPDF/F30%2...2011201184.pdf

Details AC Schnitzer performance upgrate

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    188hp
    0/100=7.3sn
    100-200=26.7sn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabahtan beri 100-200 videosu izliyorum. Hepsinin yaklaşık aynı ve 27 sn civarı koşuyorlar bana açıkcası sorsanız baya baya yavaş geldi. Yazılımlı halide 20 sn civarına geliyor sanırım. Yine bir cupra değil yani
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duzgun yapilmis stage 1 cupra , yazilimli egzozlu 20dyi affetmez gecer bayagi Farkli sikletler ama cupra olamaz bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok Mehmet onu demiyorum. Yazılımlı 320d şu durumda stok cuprayı dahi geçemiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecer o kadar da degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi karşısındaki rakip litre başına 130hp üreten turbo benzinli hothatch yani bunun nesine dahi/bile dedinizki hedefdeki zaten cep herkülü.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 6 ileri olan 184 lük e90 vardı lci 2012. Stok halde 27-28 saniyeye yakın 100-200 değeri var bu araçların. f30 1-2 saniye daha iyi olabilir belki. 0-200 hızlanması 36 saniye idi mesela.

Powe rshop da yazılım yaptırmıştım. 0-200 24 saniyelere kadar düşmüştü. Yaklaşık 328i kadar gidebiliyordu araç. Hatta aşağıdaki videoda göstergeden ölçüm ile 17,5 - 18 saniye gibi 100-200 görülüyor. Kendi aracımdı , ek olarak m power kitin içindeki büyük intercoolerdan almıştım 900 TL idi o zaman. Performansı gidişi , tüketimi muhteşemdi gerçekten. Ne var ki 10 -15 bin km sonra 2. viteste saniyelik uğultu ve 100-110 giderken ani yüklenmede bir silkeleme şeklinde kendini gösterdi sorun. Ama 8 ileri zf de bu tür bir şey olacağını sanmıyorum zira 6zf den çok daha dayanıklı oluyor 8zf

Keyfine bakın , güzel araba gerçekten. Bir ara yanınıza da geleceğim şu TT ye cam filmi muhabbetine. Fırsat bulamadım bir türlü.

Videoda arkadan rüzgar var onu belirteyim , her denemede aynı performans alınamayabilir. Bu sebepten referans olmasın. Çekimi yaptığım yer çiğli jet üssü otoyol girişinden çiğli kipa önü virajına kadardır. Tahminen düz bir yol sayılır, deniz seviyesinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben güzel bir yazılım yaptım ancak şuanki ölçümüm 21-22 sn civarı. Tabi daha dp vs yok.

Araç bu halde bana çokta hızlı gelmedi. Daha sağlıklı denemeler yapacağım tabi. Benimde dp ile olacak beklentim açıkcası 17 sn ler civarında ancak şuan kesinlikle yakalayamayacağım gibi görünüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben güzel bir yazılım yaptım ancak şuanki ölçümüm 21-22 sn civarı. Tabi daha dp vs yok.

Araç bu halde bana çokta hızlı gelmedi. Daha sağlıklı denemeler yapacağım tabi. Benimde dp ile olacak beklentim açıkcası 17 sn ler civarında ancak şuan kesinlikle yakalayamayacağım gibi görünüyor.
    Benim araçta Dp yoktu. Sadece yazılım ve intercooler vardı. Ama rüzgar faktörünün etkisi yüksek hızda büyük olabilir. Onun için bu referans alınabilecek bir video değil bence.

Aracın genel performansı çok üst düzey değil belki ama nihayetinde fiyat performans arabası bunlar. Gazlıyorsun ama yakmıyor Asıl olay o bence.

gp74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim eski sadece yazılımlı e87 120d aracım -2.8 eğimde eniyi 17.8 kosuyordu.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    188hp
    0/100=7.3sn
    100-200=26.7sn
    184hp
    0/100=7.3sn
    100-200=29sn
    0-200=36.3sn

gösterge değil direk şanzıman oranlarından çıkan katalog sonucu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hatta ben bu arabayla 2,42 dönmüştüm istanbulparkta berbat sayılabilecek bir sürüş ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    403 Forbidden zeperfs
    184'lüğün 0-200 39,5 sn

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahip diğilim ama 320d çok kullandım/kullanıyorum 184 hp e90 190lık lcı f30 320d de dahil olmak uzere hiç biri stock polo gtı(veya cupra) dan hızlı diğil yazılımla aynı kıvamda olması gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19" jant taktım aslında çokta ağır değil ama arkalar 255 lastikle evet yazılımlı hali bile stok İbiza Cupram kadar gitmiyor.

Bu arada dsc yi tek dokunuşta biraz devre dışı 10sn basıncada komple kapatıyor. Ama kapattığında sanki araç kendi comfort moda alıyor kendini normalmi?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarkan abi 2lt ve üstü olanlarda coding ile spor şanzıman kodlaması yapılıyor(320d-320i(n20)-328i) Hem daha hızlı atıyor hemde smg gibi hafiften manuel gibi çakarak atıyor vitesleri. Launch control aktivizasyonuda yapıldığında sıfırdan dikerken epey yürüyor. Cupradan daha az sardığı için 0-80'i falan daha iyidir tahminimce izmir asfaltında.
    Yazılımdan sonra coding yaptırabilirsin, 1-2sn gibi ütopik süreler kazandırmasada 0.5 falan kazandırır ve hissi güzelleştirir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler