User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Cozulemeyen DPF sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cozulemeyen DPF sorunu

Herkese selam, ailemin 1.6 hdi dizel C5 inde ( depollution system faulty ) ariza lambasi yandi ve 3000 d/d gecmez oldu ...

Hemen cihaz baglayip baktim turbo basinci dusuk uyarisi ve turbo elektro vanasi arzali gozuktu, elektro vanayı hemen degiştirdim ancak sorun cözülmedi ...

Birlikte baktigim usta debimetre arizali olabilir dedi elinde olmadigi icin siparis gectim ...

Son care turboyu degisirmek gibi gozukuyor ...

Sizce sorun nerde, bakarken neyi atliyoruz ?

Arac 140.000 km de Citroen C5 2009 model
    ...

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arıza cihazının gösterdiği ilk arızaya direk atlamamak lazım.. O arıza oraya dolaylı düşüyor... Egr açık kalmış Cooler borularında kaçak Baypas ventili çatlamış olabilir. Herhangi bi basnç kaçağı bu arızaya sebebiyet verebilir. En son turboya bakılır
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motorlu volvoda dpf'yi temizlettik sorun düzeldi.TDCI-HDI larda sıkça yaşanıyor.Tabi sorun dpf de ise.

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arıza arabaya duman attırdığı için dpf hızla dolar
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında mehmet bey doğru söylüyor,

sonuça (dpf ve temizlenmesine) ve uyarıya (turbo basıncı düşük) çok odaklanmamalı, hele dpf temizliğine sazan gibi direk atlanılmamalı yeri geldi 4500tl harcayıp dpf değiştiren gördüm sadece 3000km yeniden tamamen dolmuşu ile karşılaşmak üzere.

sonuçtan çok sebebe odaklanmalı, sorunun kaynağı ne vs? bence yetkili servise danışın hasar tespiti yapıp belirlenen hasarı daha uyguna gelmesi amacıyla yan sanayide yaptırabilirsiniz.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3bin devir 3.vites 20 30 km yol gidip dpfdeki kurumlari temizlemeye calismakla baslayabilirsiniz ise aslinda. Baktiniz devir acildi temizleme islemine gecti araba devir artti vsvs dpfnin icini bosalttirip yazilimdan kapattiirin veya boru cektirin icine oldu bitti gitti. : )
    - K -

________
    Dr.Ecu

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3bin devir 3.vites 20 30 km yol gidip dpfdeki kurumlari temizlemeye calismakla baslayabilirsiniz ise aslinda. Baktiniz devir acildi temizleme islemine gecti araba devir artti vsvs dpfnin icini bosalttirip yazilimdan kapattiirin veya boru cektirin icine oldu bitti gitti. : )
    en güzeli...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bu euro 5 motorlarının emisyon değeri belli ya size onunla ilgili birşey sormak istiyorum.

diyelimki euro 5 clio 4 aracıma dpf iptali gerçekleştirdim, dpf içini boşaltırdım (fizikende iptal yani), üzerinede soft tatlı bir atıyorum 110-115hp zorlamayacak dumanı az yada dumansız yazılım yaptırdım.

bu durumda egsoz muyanesinden yada tüvden red yeme şansımız varmı?olasımı? farklı bir forumda üye hatta buradada üye ama nadiren takılan bir arkadaşımız tamda bunu yaşadığını dile getirmişte sormak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu euro 5 motorlarının emisyon değeri belli ya size onunla ilgili birşey sormak istiyorum.

diyelimki euro 5 clio 4 aracıma dpf iptali gerçekleştirdim, dpf içini boşaltırdım (fizikende iptal yani), üzerinede soft tatlı bir atıyorum 110-115hp zorlamayacak dumanı az yada dumansız yazılım yaptırdım.

bu durumda egsoz muyanesinden yada tüvden red yeme şansımız varmı?olasımı? farklı bir forumda üye hatta buradada üye ama nadiren takılan bir arkadaşımız tamda bunu yaşadığını dile getirmişte sormak istedim.
    yok

tecrübeyle sabit.

bizzat denedim.yeterki motor sıcak olsun.

tabi crdi den bahsediyorum.duman bile 0

UĞUR_GSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbirşeye para harcamadan once mazot filtresini degistir orjinal filtre kullan 60 bindeki 308 hdi yasadim ayni sorunu millet bursuru sey soyledi ustam filtreyi degistirdi hatayi sildi devam .burdaki sorun orjinal filtre tak yoksa sondurmuyor filtre haznesini iyice temizlesin tamamdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arıza arabaya duman attırdığı için dpf hızla dolar
    Șuan dip gazda bile duman yok ayrica bu arizayi verince bende dpf tikali sandim ama sadece turbo basinc uyarisi veriyor ...

Dpf de sorun yok, debimetre Fransa siparisi gecildi ...

7 eylulde debimetre takilip denenecek ...

Bu arada arızanın 10 farklı nedenı olabilir bu yuzden deneme yanılmayla ogrenıyoruz ...
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UĞUR_GSI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiçbirşeye para harcamadan once mazot filtresini degistir orjinal filtre kullan 60 bindeki 308 hdi yasadim ayni sorunu millet bursuru sey soyledi ustam filtreyi degistirdi hatayi sildi devam .burdaki sorun orjinal filtre tak yoksa sondurmuyor filtre haznesini iyice temizlesin tamamdir
    Beyler araba 0 km ile 140.000 arası yetkili servıs bakımlı, bakımları 5.000 km once yapılıyor ...

Buna ragmen ben mazot degıl ama hava filtresini 2 gün önce degiştim ...
    ...

UĞUR_GSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler araba 0 km ile 140.000 arası yetkili servıs bakımlı, bakımları 5.000 km once yapılıyor ...

Buna ragmen ben mazot degıl ama hava filtresini 2 gün önce degiştim ...
    Mazot filtresi tikaniyor yada sulu mazottan kaynakli sikinti cikariyor ve bu arizayi veriyor dedigimi deneyin pahali parcalari degistirmeyin ilk yontem bu kutusunu temizlet.ben 60 binde yasadim sorunu .sifir aldim araci yetkili servis bakimliydi ama servis bu arizada sorunu turbo dahil birduru seye bağladı dunya paralar diger aracimi goturdugum guvendigim ustaya goturdum gitti aldi geldi fitreyi bi guzel temizledi takti arizayi sildi bitti ariza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı UĞUR_GSI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mazot filtresi tikaniyor yada sulu mazottan kaynakli sikinti cikariyor ve bu arizayi veriyor dedigimi deneyin pahali parcalari degistirmeyin ilk yontem bu kutusunu temizlet.ben 60 binde yasadim sorunu .sifir aldim araci yetkili servis bakimliydi ama servis bu arizada sorunu turbo dahil birduru seye bağladı dunya paralar diger aracimi goturdugum guvendigim ustaya goturdum gitti aldi geldi fitreyi bi guzel temizledi takti arizayi sildi bitti ariza
    benzer sorunu bizde yasamıştık.3000 üzeri çıkmıyordu.yoldada çok kez stop etmişti.arıza kaydıda çıkmıyordu.

mazot filtresi değişti,depo sökülüp içi temizlendi.sorunsuz şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer sorunu bizde yasamıştık.3000 üzeri çıkmıyordu.yoldada çok kez stop etmişti.arıza kaydıda çıkmıyordu.

mazot filtresi değişti,depo sökülüp içi temizlendi.sorunsuz şuan
    Peki abi bayramdan sonra dedigini denerim ...
    ...

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    P0299 mu veriyo yoksa p0238 mi?
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendi alanını ilgilendiren her konuya net çat diye cevap veren arkadaşın bu konuda soruyu kendisine uzatığım halde sessiz kalması bir nebze içimdeki şüpheyi doğruladı diyeyim.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

daha once punto 1.3 multıjet , gectıgımız nısan ayında bravo 1.6 multıjet ile yazılımlı ve dpf i bosalttırıp gıttım. ıkısınde de egzoz muayenesını tuvturkte yaptırdım. sorun yok hatta bravonun emısyon degerı daha dusuk cıktı dpf li haline gore

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P0299 mu veriyo yoksa p0238 mi?
    Tam olarak hatirlamiyorum, konuyla ilgili daha debimetre siparisimi bekliyorum ...

Debimetre degisip ariza silinip tekrar teste cikicam ...

Cozulurse tekrar eski elektrovanayla deniycem o saglamsa sadece debimetrenin ucretini odiyecem ...

Ayrica konuyla ilgili bir diger sansizligim bayram icin kayseride olmam ne parca bulabiliyorum ne dogru duzgun usta ...

Araya bide bayram tatili girdi ...
    ...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler