User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
60 sonuçtan 58 ile 60 arası

Konu: Motul Xclean 5-30 FE vs Motul Xclean 5-30

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mis gibi FE alıyordum polo 1.2 tsi'a daha da ucuzdu kullananlar da memnunum diyordu da tabii otorite değil hepsi standart binici forumlarda faebook gruplarında falan

şimdi buradan kontrol ettim 8100 x-clean+ ile değiştiriyorum siparişi

çok da kafa bulandırmaya gerek yokmuş boşuna okumuşum o kadar şeyi yav.

Hatta aslında Motul Specific öneriyor direk fabrika önerisi olarak ama o daha da pahalı, gerek görmedim.

şu flush işlerine çok gerek var mıdır ya, "eskiden flush mı vardı, ne olacak şimdi de yapmasak?" diye kendime soruyorum böyle durumlarda
    Markanın reklama ihtiyacı yok ben 50+ bin km dir hep motul ürünlerini fabrikaların önerdiği specler iel eşleştirerek aldım ve kullandım bir sorun yaşamadım.

Motor temizleyici ürünü de 1 defa kullandım, kullandığımda yağ karterden çok daha ince şekilde aktı o kadar.

Katkısı var yok bilemem ama sonradan aklıma şu takıldı, yağı incelten maddeden içeride illa kalmıştır, e yeni yağı koyunca onu da mı inceltti acaba diye düşünmedim değil.

34 bin km kadar c5 i kullandım bu işlemden sonra bir sıkıntı gözlemlemedim. Psikolojik sanırım benim motul olayım bilemiyorum.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar,
    2011 model 1.4 hdi 90bin km de stage 3 ayarında hybrid turbo cooler dpli setup için motor yağı tavsiyeniz ne olur. Aracın orijinali 68 hp, şuan bu setupta 120 hp civarlarında. Şuan motul 5 -30 var x clean mi yada diğer çeşitten mi var hatırlamıyorum. Bu değişimde 5-40 koymayı düşünüyorum yüksek sıkıştırma ve sıcaklıkta 40 numara daha iyi olur diyorlar. Castrol edge 5-40 da aklımı çeliyor. Sizin öneriniz ne olur motul, liqui moly - castrol ve hangi çeşidi kaç numara uygun olur ?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5w40 mantıklı fakat motul var iken castrole gerek varmı ki

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler