User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Ne çektirdi bu TDİ'ın rejenerasyonu ?

DMR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bende 130k km de 1.6tdi cay motor manuel polo var. benden önceki sahibi de shell kullanmış bende kullanıyordum ki o an mecburiyetten opetten alana kadar. sizin yaşadığınız gibi sürekli olmasada sık aralıkla rej yapıyor hatta sabah çalışırken devirde dalgalanma vs garip garip davranıyodu ben enjektör diye düşündüm ki hala zayıf ama arabadan soğumuştum resmen. başkent üni önü opetten alıyorum mazotu ve arabanın resmen kaderi değişti. çok alt devir gidersem yine bi rejenerasyon yapıyor ondada eskisi ile alakası yok aracın. şanstır belki bilemyorum tabi
    A dream chaser

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakış açımda yanlış olacak bir şey yok. Dpf zararlı gazların atmosfere salınmasını engelliyor/filtre ediyor. Videolarda izliyorum yolda görüyorum, arabaların simsiyah duman atarak gitmeleri gerçekten içimi kaldırıyor.. Aynı sigara sağlığa zararlıdır ile ilgili kamu spotu çıkıyor kararmış akciğer falan gösteriyorlar ya, insan bir tuhaf oluyor aynı hisleri yaşıyorum işte..

Bir kere 1.7 corsa ile zevkine deneme yapmıştık, dumandan arabanın kendisi görünmüyordu Ne bileyim tuhaf geliyor

Soft yazılımla veya orj yazılımla dpf iptali yapıldığında duman çıkmıyor diyorsanız doğrudur onu bilmiyordum. Yaptırmam demiyorum, gün gelecek el mahkum yaptırmak zorunda kalıcam çünkü yenisinin fiyatı kim bilir kaç tl dir.
    merak ettim deneme sonucunu 1,7 nin kafası az mı çok mu dumanlıydı
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettim deneme sonucunu 1,7 nin kafası az mı çok mu dumanlıydı
    Dedim ya araba görünmüyordu diye şaka yapmıyorum ciddi anlamda görünmüyordu yani polis falan kovalasa plaka falan okuyamaz yani

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedim ya araba görünmüyordu diye şaka yapmıyorum ciddi anlamda görünmüyordu yani polis falan kovalasa plaka falan okuyamaz yani
    lanet olası corsacılar
    PROSTOCK GARAGE

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arkadaşımda iki ay önce 2016 model 1.4 tdi polo aldı, rolanti süreki bin devirde ve sürekli fan açık dolaşıyordu rolantiden değilde sürekli fan açmasından kıllanıyorduk bu konuyu görünce az önce 3 bin devir sabit gittik sonra normal dolaştık hiç sıkıntı kalmadı, arkadaşım sürekli 1200 devirde ve yüksek viteste kullanıyor demekki dpf sürekli dolup kendini temizlemeye çalışıyor motor bugün baya rahatladı hep şu arabayı devirsiz kullanma diye söylüyordum inanmıyordu bana dalga geçiyordu bugün biraz g*t hoşuma gitti teşekkürler techturkey
    Konu Drive Fast tarafından (28-12-2017 Saat 01:09 ) değiştirilmiştir.
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkcası bence cidden yağ olabilir, şahsi tavsiyem 1 yağı değiştirin bunun için yetkili servisede gidip 600tl bayılmayada gerek yok alın gereksinim miktarda yağı el emeği değiştirtin yan sanayide ustaya 30tlye hepi topu yağ değiştirecek adam.

akabinde çıkın otobana güzelce 40dk 120-130larda sabit kalacak şekilde hangi vites +3000-3300 bandında tutturuyorsa orda kalarak gidin gelin.
    halen yapıyorsa servise danışın.

açıkcası bence normal değil, aynı araç (2015 passat 1.6tdi comf) pederde var şu an 120binlerdeyiz bunun en kötü 6-7binini ben yaptım bizzat ve çok nadiren regen yaptı, tabi biz genelde otoban hızları sabit hızlardayız yani koşullar farklıı ama olsun şehiriçindede sizdeki durumu hiç yaşamadık diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkcası bence cidden yağ olabilir, şahsi tavsiyem 1 yağı değiştirin bunun için yetkili servisede gidip 600tl bayılmayada gerek yok alın gereksinim miktarda yağı el emeği değiştirtin yan sanayide ustaya 30tlye hepi topu yağ değiştirecek adam.

akabinde çıkın otobana güzelce 40dk 120-130larda sabit kalacak şekilde hangi vites +3000-3300 bandında tutturuyorsa orda kalarak gidin gelin.
    halen yapıyorsa servise danışın.

açıkcası bence normal değil, aynı araç (2015 passat 1.6tdi comf) pederde var şu an 120binlerdeyiz bunun en kötü 6-7binini ben yaptım bizzat ve çok nadiren regen yaptı, tabi biz genelde otoban hızları sabit hızlardayız yani koşullar farklıı ama olsun şehiriçindede sizdeki durumu hiç yaşamadık diyebilirim.
    genelde uzun yolda kullanıyorsanız rej. yaptığını hissetmezsiniz

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW de genelde ayna ısıtma açık unutuluyor kışın araç 1000 devir altına inmiyor başıma gelmişti. Bulana kadar 1 hafta öyle gezdim. Ayrıca kaloriferi en sıcağa alırsam yine 1000 devir altına inmiyor araç. En sıcaktan bir iki tık soğuğa çeviriyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CVK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    VW de genelde ayna ısıtma açık unutuluyor kışın araç 1000 devir altına inmiyor başıma gelmişti. Bulana kadar 1 hafta öyle gezdim. Ayrıca kaloriferi en sıcağa alırsam yine 1000 devir altına inmiyor araç. En sıcaktan bir iki tık soğuğa çeviriyorum.
    Aynen, bu sabah olayı çözdüm. 1000 devire geliyor ama fan çalıştırmıyor, klimayı kapatıyorum hafif gaz veriyorum 780dd indiriyor. Kısacası rejenerasyon yapmıyormuş günahını almışız Zaten start stop yapması ilginç geliyordu..

Ama yaptığı zamanlar da oluyor o da ayrı mesele

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi dpf iptal olunca Kara duman olacak dıye bır sey yok

Sen arabanın lımıtlerını zorlamadan bı yazılım yaparsan duman olmaz
    yazılım stok olup dpf ı ıptal edersen sadece duman hıc olmaz gozle gorulmez

bence bakıs acınız yanlıs bıraz daha arastırmanızı onerırım

veya bu sekılde kullanıp cok yakmaya devam
    kat iptal olunca kesin duman olcak mı isteğe göre az veya çok olabiliyor mu bende iptal ettirmek istiyorum linea da ama tam ayrıntıyı bilmiyorum 1.7 dizeller gibi gezmek istemiyorum var mı bunun bi yolu

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baradiel46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kat iptal olunca kesin duman olcak mı isteğe göre az veya çok olabiliyor mu bende iptal ettirmek istiyorum linea da ama tam ayrıntıyı bilmiyorum 1.7 dizeller gibi gezmek istemiyorum var mı bunun bi yolu
    pıyasadakı tum dızeller dpf lı mı ?
    euro 5-6 arabalarda dpf vardır

sız sadece dpf ıptalı yaparsanız ne duman olur nede baska bır sey
    tabı aracınızın mevcut halınde duman yok ıse

1.7 corsa ayrı bır sey zaten 1.7 corsa da dpf dıye bır sey yok
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pıyasadakı tum dızeller dpf lı mı ?
    euro 5-6 arabalarda dpf vardır

sız sadece dpf ıptalı yaparsanız ne duman olur nede baska bır sey
    tabı aracınızın mevcut halınde duman yok ıse

1.7 corsa ayrı bır sey zaten 1.7 corsa da dpf dıye bır sey yok
    aracımın mevcut halinde duman yok dpf euro 5 ler de geldi bunu da biliyorum benim amacım dpf egr kat iptal yazılım la olabildigince az dumanlı biraz daha performanslı kullanım(bunu derken rolling amacı yok sadece 1.3 dizelin hantallıgını birkaç tık azaltmak) ve yakıt ekonomisi yapmak bunu yapabilir miyiz

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baradiel46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımın mevcut halinde duman yok dpf euro 5 ler de geldi bunu da biliyorum benim amacım dpf egr kat iptal yazılım la olabildigince az dumanlı biraz daha performanslı kullanım(bunu derken rolling amacı yok sadece 1.3 dizelin hantallıgını birkaç tık azaltmak) ve yakıt ekonomisi yapmak bunu yapabilir miyiz
    yaparız tabı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birseyler yanlis bu kadar fazla rejenerasyon olmaz

Ayrica rejenarasyon olurken dpf de temizlenmez

Yakit isigi yanik halde cok geziyor musunuz?Surekli isik yanik gezdiginizde temizlik baslamaz,yakit aldiginizdada temizler.

Soguk havada cold start yapar, cok soguk havalarda 1100-1200-13000 devirde bile kaldigi olur umarim onla karistirmiyorsunuzdur.Soguk yakit kolay yanamayacagi icin cold startta mazotu fazla veriyor,tabi devir dusuk olursada stop eder.Bunun icin yuksek devirde calistiriyor

Ama dedigim gibi ne olursa olsun surekli boyle gezmwniz normal degil,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler