User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ne çektirdi bu TDİ'ın rejenerasyonu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ne çektirdi bu TDİ'ın rejenerasyonu ?

Normalde vw grubuna yabancı birisi değilim fakat hep tsi kullandım. Benzin fiyatları ortada bunun üzerine passat b8 tdi a geçiş yaptım. Ancak havalardan mıdır bilmiyorum son 20-25 gündür sürekli rejenerasyon yaparak takılıyoruz, yakıttan mı diyeceğim shell kullanıyorum...

2 kuruş ekonomi yapalım diye dizel aldık beyfendinin rejenerasyonu için habire yol yapıyorum nerede kaldı bizim ekonomi? Genel olarak akıcı kullandığım halde kurum yakıyoruz.

60.000 bakımına girdiğimde Motul 5w-30 x clean + kullandım... Acaba diyorum bu sebeple mi bu araba kudurdu? Buna da ihtimal vermiyorum çünkü forum ahalisinin görüşünü alarak tercih ettim bu yağı, üstelik üzerinde de dpf araçlara uyumludur ibareleri de bulunuyordu... Bugün 5-6 sefer rejen. yapınca dayanamayıp çıkarıp kitapçığa baktım yağın üzerindeki kod vw 505 01 di, kitapçıkta yazan 2 çeşit yağ türü var ve motulun kodu dpf bulunan araçlar için değil de Partikül azaltma sistemi bulunan dizel motorlar bölümü ile eşleşiyor.

Artık sade ve sadece koymuş olduğum motor yağından şüphe duyar oldum. Çünkü bir araba bu kadar fazla kurum ya-ka-maz. Dün havaalanına gitmek üzere marşa bastığım an 1000dd çalışmaya başladı git gel 75 km çevre yolu kullandım, 5. vites 3000dd gittim geldim. Bu sabah marş yaptım yine 1000dd ardından 1 km yol gittim 780dd indi, ardından 2-3 dk sonra tekrar 1000dd yapmaya başladı vs vs... En şaşırtıcı olanı da start stop çalışıyor mu diye denedim çalışıyor (!)

Kısacası bu dpf midir artık ne yapmaya çalışıyorsa araba bana kafayı yedirtti zevk alamaz oldum devir saatine bakmaktan. Bu dertten muzdarip olan var mı? ne yapıcaz buna şimdi ?

edit:
    Konu bomonti tarafından (27-12-2017 Saat 02:35 ) değiştirilmiştir.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi yazilimciya gidip dpf i yazilimdan iptal ettirip sonra da egzozcuya gidip dpf i kirdirip huzurlu huzurlu gezebilirsiniz. Bu islemlerden sonra tuvturkte egzoz muayenesini yaptirdim. Eski evrak da duruyordu daha dusuk cikti emisyonu

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cihaz bağlayıp statik rejenerasyon yapıldı mı hiç yolda kendisi yaparken bi şekilde işlemden çıkıyor olabilir

bomberr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabahki 1000 devir soğuklardan olmasın? Normal değil mi ilk çalıştırmada biraz yüksek devir çalışıp 1km sonra düşmesi? Benim şimdiye kadar ki araçlarım böyleydi zaten hep.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomberr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabahki 1000 devir soğuklardan olmasın? Normal değil mi ilk çalıştırmada biraz yüksek devir çalışıp 1km sonra düşmesi? Benim şimdiye kadar ki araçlarım böyleydi zaten hep.
    Kendi aracım sizin dediğiniz gibi soğukta bin devirde çalısıyor hatta motor ısınsada ibre hep binde kalıyor. Motor acilip kapaninca rolanti devrine dusuyor. Bu durumla dpf aynı anda olursa ss devreye girmemesinden ve motorun 1-2 km icinde hemen isinmasindan dpf temizledigini anlayabilirsiniz. Golf 7 aracım.

Dpf vw de gercekten tad kaçıriyo diger markalarda hic vw deki gibi bir durum genellikle soz konusu olmuyor.

buda.pest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı olayı Tdi Leon da petrol firmasını değiştirerek çözdüm.
    BP ya da Total'i denemenizi öneririm.
    Konu buda.pest tarafından (27-12-2017 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşük devirde kullanmak rejenerasyonu tetikliyor.
    10-15 km 3500 devir civarında gidin (örneğin 4. vites), temizlenecektir.
    DSG erken vites attığı için düşük devir kullanımında daha çabuk tıkanıyor.
    Okumadan imzalamam.....

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katılıyorum.
    soğuk havalarda dizel makine devirli çalışır benim arabada bu ara 1000 devirde ilk çalıştırmada çok soğuk - derecelerde 1200 olduğu bile oluyor
    ayrıca devir normal yerinde iken bile kaloriferi açınca 1000 devire çıkıyor benim arabada klima gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de 2011 tdi leon sürekli rejenerasyon yapıyor, aracı aldığımda castrol yağ koydu servis, sonra 3 bakımda mobil 1 esp kullandım son 2 bakımda liqui moly kullanıyorum yine de çok sık rej. yapıyor ama 4 yıldır hiç dpf ışığı yanmadı(araç 119 binde). Ben de shell kullanıyorum zubizu kampanyası olduğu için. Bundan sonra totali deneyeceğim bakalım farklılık olacak mı

Sabah 1000 devirde çalışması hava soğuk olduğu için, 1 dakika bekleyince normal seviyeye düşüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah ilk çalıştırmada olan devir yüksekliği ayrı ona çok dikkat ederim. Zaten diyorum ya devir saati fan vs dinlemekten araba keyfi süremez oldum

Bp tavsiyesi çok alıyorum ama 1 kere Bp mazotu yüzünden focus'un enjektörleri yedim, korkutuyor açıkcası (Ankara-Çayyolu BP). Eğer tavsiye edebileceğiniz bp ya da total varsa 1 depo da oradan deneyeyim.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Euro6 emisyonuna sahip bütün dizeller bu şekilde
    Bu arada motor devri sadece dpf vs değil arabanın o anki güç tüketiminede bağlı
    Eskiden passatlarda 200amper şarj dinamosu vardı şimdi 140ampere düştü
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt devirlerde aracı çok mu kullanıyorsunuz acaba.. 2012 model golf vardı bir ara bende 2.000devir civarında çok kullanırsam arabanın sesi soluğu değişiyor ve o egzoz gibi bir işaret çıkıyordu. serviste fazla düşük devirde kullandığınız için dedikten sonra min. 3000devir civarında kullandım aracı 30.000km boyunca hiç arıza vermemişti. ara ara yüksek devirlerde sıkıştırmak lazım..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi yazilimciya gidip dpf i yazilimdan iptal ettirip sonra da egzozcuya gidip dpf i kirdirip huzurlu huzurlu gezebilirsiniz. Bu islemlerden sonra tuvturkte egzoz muayenesini yaptirdim. Eski evrak da duruyordu daha dusuk cikti emisyonu
    en temizi
    miss

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 Polo aldım
    benımde aldıgım gunden bu yana hep rejenerasyon yapıyordu arac
    shell kullanıyorum yakıt
    dırek dpf ıcını bosaltım yazılım yaptım 8 lt de gezen yakıt sehır ıcı 5 lt lere dustu

en mantıklısı dpf ı bosaltıp yazılım dan kapatmak

ılgılenırsenız de yazılım ıcın yardımcı olurum Ankara da
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk etapta yakıt aldıgınız yeri değiştirin. Tdı da bu durum tad kaçırıyo gerçekten . 1.6 hdı kullanıyorum bayadır 2016 model araç hiç yapmadı bu olayı daha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Euro6 emisyonuna sahip bütün dizeller bu şekilde
    Bu arada motor devri sadece dpf vs değil arabanın o anki güç tüketiminede bağlı
    Eskiden passatlarda 200amper şarj dinamosu vardı şimdi 140ampere düştü
    Evet bunu da duydum çok saçma gerçekten. Artık ne yapalım anlık yakıt tüketimine bakarak gezeceğiz.
    @MeRtCaN

Kara duman gezen dizelleri çok kınıyorum, aynı hareketi yaparsam olmaz İptal işlemini kullanılmaz hale gelmeden yapmak istemem açıkcası...

@i-vtec07

Psa grubuna can kurban 0 dan itibaren 100 bin kilometre focus3 kullandım, hala da kullanıyorum. 5 senedir 3 veya 4 sefer rejenerasyon yaptığına şahit oldum.
    @dqn

Vagcom' dan dpf doluluk oranı görülebiliyormuş, nasıl göründüğünü öğrenme imkanımız var mı? Gerekirse vagcomu ortak satın alalım
    @Kutluhan

Alt devirlerde kullandığım oluyor çünkü yağ sıcaklığının 70 derecelere gelmesini bekliyorum. Isınma esnasında 2250 max 2500 devirde vites değiştiriyorum. Onun dışında akıcı bir kullanım stilim var. Ara ara çevre yolu yaparım, top speed denemeleri, rolling vs... Eğer ben de dpf tıkıyorsam yaşlı amcalar dedeler komple arabayı tıkaması lazım.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bunu da duydum çok saçma gerçekten. Artık ne yapalım anlık yakıt tüketimine bakarak gezeceğiz.
    @MeRtCaN

Kara duman gezen dizelleri çok kınıyorum, aynı hareketi yaparsam olmaz İptal işlemini kullanılmaz hale gelmeden yapmak istemem açıkcası...

@i-vtec07

Psa grubuna can kurban 0 dan itibaren 100 bin kilometre focus3 kullandım, hala da kullanıyorum. 5 senedir 3 veya 4 sefer rejenerasyon yaptığına şahit oldum.
    @dqn

Vagcom' dan dpf doluluk oranı görülebiliyormuş, nasıl göründüğünü öğrenme imkanımız var mı? Gerekirse vagcomu ortak satın alalım
    @Kutluhan

Alt devirlerde kullandığım oluyor çünkü yağ sıcaklığının 70 derecelere gelmesini bekliyorum. Isınma esnasında 2250 max 2500 devirde vites değiştiriyorum. Onun dışında akıcı bir kullanım stilim var. Ara ara çevre yolu yaparım, top speed denemeleri, rolling vs... Eğer ben de dpf tıkıyorsam yaşlı amcalar dedeler komple arabayı tıkaması lazım.

Şimdi dpf iptal olunca Kara duman olacak dıye bır sey yok

Sen arabanın lımıtlerını zorlamadan bı yazılım yaparsan duman olmaz
    yazılım stok olup dpf ı ıptal edersen sadece duman hıc olmaz gozle gorulmez

bence bakıs acınız yanlıs bıraz daha arastırmanızı onerırım

veya bu sekılde kullanıp cok yakmaya devam
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi dpf iptal olunca Kara duman olacak dıye bır sey yok

Sen arabanın lımıtlerını zorlamadan bı yazılım yaparsan duman olmaz
    yazılım stok olup dpf ı ıptal edersen sadece duman hıc olmaz gozle gorulmez

bence bakıs acınız yanlıs bıraz daha arastırmanızı onerırım

veya bu sekılde kullanıp cok yakmaya devam
    Bakış açımda yanlış olacak bir şey yok. Dpf zararlı gazların atmosfere salınmasını engelliyor/filtre ediyor. Videolarda izliyorum yolda görüyorum, arabaların simsiyah duman atarak gitmeleri gerçekten içimi kaldırıyor.. Aynı sigara sağlığa zararlıdır ile ilgili kamu spotu çıkıyor kararmış akciğer falan gösteriyorlar ya, insan bir tuhaf oluyor aynı hisleri yaşıyorum işte..

Bir kere 1.7 corsa ile zevkine deneme yapmıştık, dumandan arabanın kendisi görünmüyordu Ne bileyim tuhaf geliyor

Soft yazılımla veya orj yazılımla dpf iptali yapıldığında duman çıkmıyor diyorsanız doğrudur onu bilmiyordum. Yaptırmam demiyorum, gün gelecek el mahkum yaptırmak zorunda kalıcam çünkü yenisinin fiyatı kim bilir kaç tl dir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt devirde kullanmak değil de, alt devirde aracı hızlandırmaya çalışırsanız daha çok bu durumla karşılaşırsınız. Mehmetmert miydi k.adı unuttum o arkadaş bi videosunda güzel açıklamıştı bunu. Dikkat ettim bende cidden doğru söylediği. Hiç bi zaman uzun yola çıkıp 4. vites 2500 3000 devirde gitmedim ben temizlemek için. 152binde aldım araba şuan 158binde 4 ayda. Dpf temizlemeye başlıyo kendisi sesinden belli oluyo ama ona dikkat ederek kullanın.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler