User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1.5 TDCİ kronik turbo sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.5 TDCİ kronik turbo sorunu

Babama Fiesta almak için önermiştim ama 2 yerden bu motorun kronik turbo sorunu var denildi. Başka bir forumda var böyle bir yorum ama tech'de rastlamadım. Var mıdır böyle bir şey?
    Bunun yerine Clio 4 1.5 dci üzerinde yoğunlaştık ama araştırınca onunla da ilgili olumsuz yorumlar çıkıyor.
    Sadece motor kıyası ve direkt arabaları bütün olarak kıyaslarsanız da sevinirim. İkisini de 2013-2016 modeller arasında olacak şekilde düşünüyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbosunda falan bir sıkıntı yok, gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum clio için de geçerli, kronik bir sıkıntısı yok. İkisi de kendisini kanıtlamış motorlar. Seçim size kalmış

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio 4 ün tek kronik sorunu fren balatalarının çabuk bitmesi

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    k9k olarak geçen motor kodu cliolarda 2 tip çıkıyor bunlar 90 lık ve 75 lik olarak bence 75 likten uzak durun 90 lık gayet başarılı. sorun olarak motorda kronik arıza titreşimden enjektör kafalarında mazot toplaması şikayeti oluyor bazen her araçta olmuyor .. 10.000 kmde balata bitirmesi durumu oluyor ve ön kelebek camlarından sağ-sol. olarak hava alıyor yüksek hızlarda ses veriyor kabin içine.
    SM PERFORMANCE

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babama Fiesta almak için önermiştim ama 2 yerden bu motorun kronik turbo sorunu var denildi. Başka bir forumda var böyle bir yorum ama tech'de rastlamadım. Var mıdır böyle bir şey?
    Bunun yerine Clio 4 1.5 dci üzerinde yoğunlaştık ama araştırınca onunla da ilgili olumsuz yorumlar çıkıyor.
    Sadece motor kıyası ve direkt arabaları bütün olarak kıyaslarsanız da sevinirim. İkisini de 2013-2016 modeller arasında olacak şekilde düşünüyoruz.
    katiyen yok oyle bir şey.. biz yazılım bile yaptık turboları gayet iyi güzel güçler alıyoruz. ford bazen kronik sorunları oluyorda bu kadar da değil.

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 yılda sadece 1 araca değiştirdik kronik olsa stoğumda tutardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar çok teşekkürler. Verdiğiniz bilgiler beni ikna etmeye yetmişti. Ama Clio'nun daha yumuşak bir süspansiyon sistemi sunması, stock olarak daha fazla tork vermesi ve daha az yakıt harcayan bir motora sahip olması, standart sunulan ESP, gibi bir kaç neden babam için daha uygun diye düşündüm. Babamın da öncelikli tercihi Clio idi. Böyle olunca onda karar kıldık. Clio'nun dezavantajlı olarak gösterilen düşük iç malzeme kalitesi de babam için önemli değildi.
    49k km de 2015 model, Joy paket, beyaz renk, hatasız(eskpertizli) bir Clio aldık, 1.5 dci.

Bu arada sa.. .com teknik veriler kıyasında fiesta clio'dan 0-100'de yanlış hatırlamıyorsam 1 sn daha hızlı görünüyor. Beygirler aynı (75 hp), Clio torku 15nm daha yüksek. Elbette asıl faktör grafikteki eğriler ama en fazla aynı olmalarını bekliyordum. Fiesta daha hızlı olabilir mi? Sitedeki teknik bilgilerde daha önce hata tespit etmiştim.

Emirhancakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    75 değil de keşke 90 lik alsaymışsınız. Cidden seri araç vesselam.. Ama fiesta iç malzeme konusunda Clio ya göre iki aracın da makyajlısını sürekli kullanmış biri olarak Fiesta en az 5 kat daha iyi Clio'ya göre bence. Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğim ile..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90 lıkları ben makyajlılarda sanıyordum.. 2014 de bile 90lıklar varmış, şimdi farkettim. Neyse babam çok güç aramıyor.
    Teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler