User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 20 ile 32 arası

Konu: Bmw e39 530d 2003 Upgrade

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    projenin fotoğrafı varmı paylaşırsanız süper olur merak ettim
    Açıkçası fotoğraflık pek veri yok elimde kozmetik olarak dışarıdan görülebilecek, araç basık bir miktar ve 20mm lik spacerlar ile şişik duruyor, performans açısından tek çıkışı uygun gördü ustamız. Haricen içerideki alcantara kaplamalar hoş oldu tavsiye ediyorum. Motor içine geldiğimizde makinanın üzerinde kapak olduğundan birşey gözükmüyor. Anlamayan bir göz kapağı da kaldırsa EGR nin olmadığını anlamayacaktır oldukça stok duruyor. Havalar düzeldiğinde yıkatıp eklerim fotoğraflarını tabi. Video ekleyebiliyorsak sesini dinletmek isterim

PNR05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız gazlamanız dileğiyle.. gidişi görmek için video isteriz

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M47TU ve M57TU motorlarda emme manifoldunun girişinde bulunan swirl flaplar emme içinde düşük devirlerde daha verimli yanma gerçekleştirmek için Bmw tarafından konmuşlar.(sanırım hortumun ucuna parmağı koyup daha tazyikli su kullanabilmek gibi bir etki yaratıyor)
    Aslında pek fena da çalıştıkları söylenemez ama tasarımları zayıf.Zaman içerisinde kurumun, kirin pasın etkisiyle yerinden kopup yanma odasına girmek suretiyle motora hasar verebiliyorlar.Yükleyeceğinizi de göz önünde bulundurursak bunları iptal etmek ilk önceliğiniz olmalı.

80 bin mil yapmış bir M57’den çıkan flapların halleri bu şekilde, hatta bir tanesi yanma odasına girmiş, pistonun hali ortada...

DÜZENLEME:
    M57 motor kodlu dizel Bmw’lerin otomatik viteslilerinde, M57TU kodlu Bmw’lerin hem otomatik hem de manuel vites olanlarında swirl flap var.
    merhabalar, konuyu hortlatacağım ama bu swirl flap iptal kitini nereden bulabilirim?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, konuyu hortlatacağım ama bu swirl flap iptal kitini nereden bulabilirim?
    swirl flap delete kit + motor numarası

google

enter:

Set of 6 x 33MM swirl flap delete kits for M47 and M57 diesel engines with intake manifold gaskets: Amazon.co.uk: Car & Motorbike

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aliexpress'de de var ama corona'dan dolayı gelmiyor malesef siaparişler. şubat ayından beri bekliyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aliexpresste var hocam ben de oradan temin ettim fakat 2 farklı ölçü var sizdekini kontrol edip ona göre sipariş verin, kit ile birlikte gelen oringler yerine sizin flaplardan çıkan oringleri takın daha sıkı oturuyor kaçırma yapmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Beklentiniz nedir bilmiyorum ama 300+ istemiyorsaniz, hibrid'e gerek yok standart GT2260V, DPF olmamasi lazim aracinizda katalizorun isini bosaltirsiniz yeter, boost controllerla isiniz yok, piyasadaki taninan yazilimcilar isinizi gayet guzel cozer.

Yaklasik 10 yildir E60 530D kullaniyorum buyuk turbo, egr, cat, swirl flaps iptali ve megachips yazilimla kullaniyorum, bunlari yaptgimda 120bin km'de idi su anda 360binde aracim. Son bakimda subap lastgi degisimiyle beraber orjinal 535d enjektor takimina gesis yaptim gayet memnunum.
    helal olsun

360 bin'e kadar hiç şanzımanla ilgili problem oldu mu ?

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu projenin resmi videosu

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son durum nedir bilmiyorum ama yazılımda yardımcı olayım dedim bir arkadaşa reklam yapmaktan ceza aldım (bu arada benim reklama ihtiyacım yok )
    turbo egzoz dp ile tatmin edici gücler alınır makine güzel makine
    #mschiptuning etiketinden ulaşabilirsin konuşuruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar uzun zamandır girmiyordum yeni gördüm kusura bakmayın. Sonrasında turboyu büyüttük enjektörleri büyüttük yazılımda bazı özel ayarlar yaptık üstüne ikinci bir özel şanzıman soğutucu ekledik. Motordan daha fazla güç çıkaramayacağımızı düşünüyoruz çünkü yakıt yetişmiyor maalesef yakıt gelmeyince 4 bar bassan ne fayda...

Bu süreçte size tavsiyem yüksek güçler alıp 30d ile saniye koşmak istiyorsanız m57 ikinici nesil motorlar ile yada 35d tween turbo olan motorlar ile başlayın m57d30 ilk nesil ile pompadan ötürü alabileceğiniz güçler belli.

Ayrıca kesin ve kesinlikle motordan aldığınız gücü tekere aktarabilmek için manual bronz şart öyle birle kaçırıyor paranıza göre tweenplate tripleplate

Herkese bol şans...

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M57TU2 motor kodlu aracımda aldığımda swirl flapleri yeni değiştirdiğini söylemişti satan kişi. yükleme işleri yaparken listede iptal etmekte vardı ama ustam flaplerin yeni gözüktüğünü hiç boşluk olmadığını söyleyip iptal etmedi. her gazladığımda aklıma geliyor korkutuyor. iptal etmelimiyiz illaki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M57TU2 motor kodlu aracımda aldığımda swirl flapleri yeni değiştirdiğini söylemişti satan kişi. yükleme işleri yaparken listede iptal etmekte vardı ama ustam flaplerin yeni gözüktüğünü hiç boşluk olmadığını söyleyip iptal etmedi. her gazladığımda aklıma geliyor korkutuyor. iptal etmelimiyiz illaki?
    iptal edince performans kaybı hissetmiştim ancak araç yüklenecekse iptal edilmeli.

tuncayakyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MRBLACK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun zamandır girmiyordum yeni gördüm kusura bakmayın. Sonrasında turboyu büyüttük enjektörleri büyüttük yazılımda bazı özel ayarlar yaptık üstüne ikinci bir özel şanzıman soğutucu ekledik. Motordan daha fazla güç çıkaramayacağımızı düşünüyoruz çünkü yakıt yetişmiyor maalesef yakıt gelmeyince 4 bar bassan ne fayda...

Bu süreçte size tavsiyem yüksek güçler alıp 30d ile saniye koşmak istiyorsanız m57 ikinici nesil motorlar ile yada 35d tween turbo olan motorlar ile başlayın m57d30 ilk nesil ile pompadan ötürü alabileceğiniz güçler belli.

Ayrıca kesin ve kesinlikle motordan aldığınız gücü tekere aktarabilmek için manual bronz şart öyle birle kaçırıyor paranıza göre tweenplate tripleplate

Herkese bol şans...
    Kardesim bende de 2003 530d var bendede 2260v hybrit dp ve stage2 ayarinda remap var...Ancak merak ettiğim bir konu var..Siz aracınıza kaç bar basınç basıyorsunuz şuan ?? Yazılımı kim yaptı ? 9

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler