User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi Kod 1.6 TDI?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi Kod 1.6 TDI?

Merhaba arkadaşlar,

Hanıma golf 7 1.6tdi dsg almayı düşünüyorum, almışken kendimde hafta sonları binmiş olurum ama birazda oynayayım yazılımdı vs diyorum.

fakat superchipse ve diğer forumlara bakınca bir sürü golf 7 1.6tdi motor kodu var:

1)CLHA var, stock ve yazılımlı peak verileri çok iyi ama grafiğe bakınca çok peak halinde değerleri iyi gibi

buda haritası: http://www.superchips.co.uk/curves/G...105psremap.pdf

2) CRKB var,buda aynısı gibi pek fark göremedim:

http://www.superchips.co.uk/curves/G...110psremap.pdf

3) akabinde CXXB ve DBKA modelleri varki bunlardaki veriler peak olarak %5-6 gibi daha düşük fakat grafikte alt ve orta devirleri uçuk kaçık şekilde daha iyi duruyor, acep adamlarınmı hatası var diye başka yazılımlara baktım onlardada bu hatrı sayılır fark bariz şekilkde görülüyor.

sanırım bunların tek farkı Delphi beyinli oluşu doğrumuyum?

http://www.superchips.co.uk/curves/16TDIDCM62.pdf

bu durumda kıymetli olanları bu Delphi beyinli modellerimi sizce? herhangi bir negatif yanı varmı?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Delphi beyinli 110 luk işte abi CXX bizde var, Megachips de yazdırdık manuel vites. 152hp 376nm dyno verisi var arabanın Serp üzerinde. Gayet memnunuz gerek DPF doldurması gerek gidişi olsun, yakıtta da ciddi fark etti.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki passat ve superb lerdeki 120bg lik olan motorlarla ne farki var golf ile?

Bende arac alma arifesindeyim. golf 1,6 mi yada passat-superb 1.6 mi arasinda kaldim.
    Gökhan ÇAPRAZ

34 BYC 099 civic sport plus

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Delphi beyinli 110 luk işte abi CXX bizde var, Megachips de yazdırdık manuel vites. 152hp 376nm dyno verisi var arabanın Serp üzerinde. Gayet memnunuz gerek DPF doldurması gerek gidişi olsun, yakıtta da ciddi fark etti.

selam Leventim,

peki CRKB'den ne farkı var, oda 110luk diye geçiyor yani alacağımız golfte sağlıklı performans adına hangisi alınmalı? ben öyle uçuyım kaçayım ona şok yaşatım buna saplim peşinde değilim

günlük hayatımızda en yoğun kullandığımız orta bandda tepkili ,seri güçlü olsun gram duman atmasın (gerekirse softta razıyım) ve 100bin kmde yapsam dpf vs arızası yaşatmasın yeter.

bu durumda soft yazılım atıp crkbmi cxxb mantıklı? yoksa aman aman fark yokmu? ona göre av'a çıkacam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gcapraz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki passat ve superb lerdeki 120bg lik olan motorlarla ne farki var golf ile?

Bende arac alma arifesindeyim. golf 1,6 mi yada passat-superb 1.6 mi arasinda kaldim.

Pasatlardaki motor DXCA ve bildiğim kadarıyla diğer 1.6tdiların aksine sadece dpf,ecu vs farklı değil bildiğiniz mekanikte fark var diyebiliyorum özetle zeminde üretilmiş motor ama aynı ne kadar aynı denilebilir o tartışılır gibi

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6tdi 376nm aboowww

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clha bosch beyin bosch enjektor euro5...
    Digerleri euro 6 delphi beyin, delphi enjektor euro 6...

Giderlerinde de, gitmeyislerinde de uçurum fark yok.Clha dusuk km cok az kalmistir sanirim, sifira yakin ariyorsaniz.Fark eden birsey yok yani teknik olarakta

Eu6 ozellikle 115hplikler stock halde 1.7 peakleyip 1.5 civari cont gidiyorlar,clha 1.2 peakleyip 1 cont gidiyor mesela Kisaca stock hallerde emisyon degerleri farkli, birazda guc farki var.Kullandiklari turboya kadar ayni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clha bosch beyin bosch enjektor euro5...
    Digerleri euro 6 delphi beyin, delphi enjektor euro 6...

Giderlerinde de, gitmeyislerinde de uçurum fark yok.Clha dusuk km cok az kalmistir sanirim, sifira yakin ariyorsaniz.Fark eden birsey yok yani teknik olarakta

Eu6 ozellikle 115hplikler stock halde 1.7 peakleyip 1.5 civari cont gidiyorlar,clha 1.2 peakleyip 1 cont gidiyor mesela Kisaca stock hallerde emisyon degerleri farkli, birazda guc farki var.Kullandiklari turboya kadar ayni

Mehmetim aynı olduklarını sanmıyorum, özellikle Superchips sitesine girip birinden birine bakınca ekranda uyarı çıkıyor CRKB'mi CXXBmi emin olun araca bakıp diye
    aynı olsa değişen birşey yoksa bu uyarı neden belirsin?

birde CXXB'de Delphi diye not geçmiş ama CRKB'de bu uyarı yok

en önemliside CRKB CHLA ile birebir değer vermiş yazılım sonrasında, yazılım öncesinde resmen incik boncuk kadar fark yani aslında bence bu motorlar aynı aksine

oysa CXXB yani Delphi olarak not geçilen özellikle 1500-3000rpm arasında uçuk kaçık fark koymuş verilerin arasında %20-30 var abi daha napsın? çokta linear bir çizgisi var.

açıkcası başka forumlara ve yazılım firmalarınada baktım grafikler hep CXXB ve DBKA ile aynı senin aslında birebir aynılar dediğin bunlar olmasın?

yani CXXB ile CRKB hiçte aynı durmuyor en azından grafiksel anlamda ne öncesinde nede sonrasında hatta yakın bile sayılmazlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Grafiklere aldanma abi, mekanik anlamda birebir aynılar. Aynı olayı superchips mk6 larda da yaptı, CAY motorun 75-90-105 lik versiyonları var tıpatıp üçüzler her konuda, güncel motorlar da öyle.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki yazılımdan önceki yakıt değeri ile sonraki arasında çok fark oluyor mu ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay abi tdi 90-105-110-115 hemen hemen hepsinin atasi ilk cikan clha ve clhb tdi 90 ve 105hp lik motor.

Bunlarin ustune aldigi her guncelleme emisyon normu uzerine oldu, beyin degisti , enjektor degisti,katalizor degisti...vs ama kabaca hep ayni kaldi.Ecu ve enjektor degisti ama degisen enjektor daha verimli yada daha verimsiz olanla degismedi.Potansiyel gene ayni, deplhiler biraz sesli calisiyor o kadar

Tsi 122-125-140-150 gibi dusunebiliriz.Atasi hepsinin tsi 122, bunlarin ustune updatelenerek farkli motorlar yapmislar.Birine silindir acma/kapama eklemis,140-150 arasi turbo degistirmis...vs ama ayni motorlar

Passatin motorda aslinda ozunde ayni, onda bir kac mekanik farklılik var diye biliyorum.Mesala 90-105-110-115hp olanlarin hepsinde gtd1244 turbo kullanilirken passatta tam adini bilmesemde bw turbo kullanildi hep

Yani sonuc olarak 90-105-110-115 hepsi birbiri ile ayni kabaca.Guncelleme aldilar surekli evet ama bunlar ciddi mekanik guncellemeden ziyade yazilimsal oldu diyebiliriz.Ozellikle emisyonu dusurmek icin...İki tane iphone 7 dusunelim, birisi ios 9da birisi ios 11 de nerdeyse ayni mekanigi cok daha farklı yazilimla gunumuze uyarlanmis hali.İkisinede jb yapinca sonuclar ayni oluyor diyebiliriz kabaca

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki extra soru. 2013 golf tdi alsak sadece yazılımmı, yoksa hibrit yafa daha büyük turbo egsoz dp mi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki extra soru. 2013 golf tdi alsak sadece yazılımmı, yoksa hibrit yafa daha büyük turbo egsoz dp mi
    Duman istemiyorsan sadece bw43d yeterli abi, ama hem ses hem duman hem gitsin diyorsan dp de eklersin.
    @Mehmetmert in araba sadece turbo upgrade li mesela, 190hp temiz verir diye düşünüyorum..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hybrid yapan var mi bilmiyorum, bende 2.0 tdi 184 luk turbosu var.Egzoz falan orjinal sadece turbo farkli ve yazilim var(dpf ustunde yani).Lafta 200 falan diyoruzda 185-190hp civarinda.

Tabi ben 1.9 bar basiyorum ve egzozum orjinal, ustune egzoz yapilip 2.5 bar basilirsa cok daha farkli olur

Yada 1000 euroya tth da 1449 hybrid var, egzozlu net 250+’si var ama 2.3-2.4 bar basmak lazim

Tabi buraya yazmasi basit, gtd 1449 cikartip gtd1449 hybrid takilabilir yazmasi ozellikle cok basit İs yazilimsal bitiyor, o kismi o kadar basit degil yani.En azindan benim cevremde gordugum ornekler oyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hybrid yapan var mi bilmiyorum, bende 2.0 tdi 184 luk turbosu var.Egzoz falan orjinal sadece turbo farkli ve yazilim var(dpf ustunde yani).Lafta 200 falan diyoruzda 185-190hp civarinda.

Tabi ben 1.9 bar basiyorum ve egzozum orjinal, ustune egzoz yapilip 2.5 bar basilirsa cok daha farkli olur

Yada 1000 euroya tth da 1449 hybrid var, egzozlu net 250+’si var ama 2.3-2.4 bar basmak lazim

Tabi buraya yazmasi basit, gtd 1449 cikartip gtd1449 hybrid takilabilir yazmasi ozellikle cok basit İs yazilimsal bitiyor, o kismi o kadar basit degil yani.En azindan benim cevremde gordugum ornekler oyle
    dpf halan duruyormu.maşallah diyeyim.

egt de sıkıntı yok anladığım.cooler sulu tipti hatırladığım iat ne durumda

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben videolar kısmına attım ama pek ilgi görmedi.

1549 lu 2.55 basınçlı 1.6 tdi nasıl gidiyo izleyebilir merak edenler.

3.2 bar basana şahit oldum demekki motor ici sağlam 1.6 tdı ların.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpf halan duruyormu.maşallah diyeyim.

egt de sıkıntı yok anladığım.cooler sulu tipti hatırladığım iat ne durumda
    35.000km falan oldu bu setup’a geceli duruyor EGT duzgun afr yakalandigi surece bence sorun yaratmaz.Watercooler bu basinclarda su anda gayet yeterli.İat gazlanirlen Adana yaz mevsiminde( gece ama) 35 civari max gordum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    35.000km falan oldu bu setup’a geceli duruyor EGT duzgun afr yakalandigi surece bence sorun yaratmaz.Watercooler bu basinclarda su anda gayet yeterli.İat gazlanirlen Adana yaz mevsiminde( gece ama) 35 civari max gordum
    adananın gecesi, bizim gündüzümüz gibidir 35iat çok iiiimiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adananın gecesi, bizim gündüzümüz gibidir 35iat çok iiiimiş.
    Benim Polo yazılım dp ile 14 derece sıcaklıkta, 3-4-5 bitirirken 55-60 görüyordu iat efsaneymiş
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler