User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
49 sonuçtan 39 ile 49 arası

Konu: Egr iptali hakkinda

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hallettirdim neyse söktük baktik egzos kismini korlememisler. Tornacida metal kestirdik agzina uygun taktik yerine. Ince sac kestirip koymayin kola kutusu gibi. Egzos gaz sicakligina dayanmaya bilir çünkü. Deneyip göreceğiz sonuclari hayirlisi artik
    Peki fark görebildin mi hocam gerçi daha yeni ama..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki fark görebildin mi hocam gerçi daha yeni ama..
    Valla murat daha bugun yaptırdim yani dun arabayi cok kullanmadigim dedigin gibi. Sali gunu uzun yol yapacağım sonrasında 2 gunluk gozlem ve uzun yol sonuclarimi yazacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Bende 8 ay önce egr nin fişini çektim. Herhangi yazılım iptali yok, bildiğiniz kabloyu çıkardım. Araçta silkeleme ve stop edince ses yapıyodu, sorunlar gitti, artık arıza ışığıyla mutlu mesut yaşıyoruz. Samsunda egr yi temizlettirebileceğim usta tanıyan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. ( Corsa d 1.3 euro5)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar,
    Benim aracıma da Ecufast'te egr iptali + performans yazılımı atıldı, öncesine göre özellikle hızlanmada gözle görülür bir fark oldu.
    Yalnız, yukarıdaki yorumları okudum, beyinden iptalin yanında mekanik iptal yaptırılmalı diyen de var, usta gerek yok yaptırma diyen de.
    Okuduktan sonra içime kurt düşmedi değil acaba mekanik gerekiyor mu yaptırmalımıyım diye
    (Fiesta 1.5 tdci '13)
    '13 1.5 TDCI Ford Fiesta Titanium

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla murat daha bugun yaptırdim yani dun arabayi cok kullanmadigim dedigin gibi. Sali gunu uzun yol yapacağım sonrasında 2 gunluk gozlem ve uzun yol sonuclarimi yazacağım
    gelişmeleri yazmanız mümkün mü acaba?

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman ben yazılımsal olarak iptal ettim fakat mekanik olarakta körletme yaptırayım araya parça koydurarak daha sağlıklı olacak benim için..

Körletme işleminin de izlenmesi gereken yollar var mı peki en sağlıklısı nasıl olur hocam ?
    Egr yi mekanik olarak iptal ettin mi hocam aynı şekilde benimki de sadece yazılımla iptal edildi yorumlarını merak ediyorum herhangi bi fark oldu mu?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelişmeleri bende bekliyorum o halde hocam

Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egr yi mekanik olarak iptal ettin mi hocam aynı şekilde benimki de sadece yazılımla iptal edildi yorumlarını merak ediyorum herhangi bi fark oldu mu?
    Yok başkan daha mekanik olarak bir şey yapamadım fırsat bulupta. En kısa sürede yaptırıp buradan paylaşacağım..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yok başkan daha mekanik olarak bir şey yapamadım fırsat bulupta. En kısa sürede yaptırıp buradan paylaşacağım..
    Tamamdır bekliyorum izlenimlerini.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar merhaba; konuları açıp sonuçlarını yazmayıp sahip çıkmayanlara çok söverdim az kalsın birisi de ben oluyordum geleyim olanlara yapılanlara ;

-Şikayetim aracın belli belirsiz zamanlarda ani gaz kesmesi, bazen ilk çalıştırmada bazen gün içinde 2. çalıştırmada soğuk sıcak farketmeksizin rölanti dalgalanması yapmasıydı. ancak hiçbi şekilde ekranda arıza ışığı yakmıyordu.

1. OLARAK RAİL MÜŞÜRÜ DEĞİŞTİ ORJİNALİYLE SONUÇ ALAMADIM,
    2. OLARAK CONTİNENTAL MARKA AKIŞMETRE ALDIM SONUÇ ALAMADIM
    3. OLARAK GAZ KELEBEĞİNİ İPTAL ETTİM SONUÇ ALAMADIM. ALT DEVİRLER İYİCE ÖLÜNCE KELEBEĞİ GERİ TAKTIRDIM ARAÇ KENDİNE GELDİ SÖKMEMENİZİ TAVSİYE EDERİM.
    4. OLARAK EGR İPTALİ YAPTIM SONUÇ ALAMADIM.
    5. OLARAK HATA VERİYOR DİYE KIZDIRMA BUJİLERİMDEN BİR TANESİ KESİK ÇIKTI ONU DEĞİŞTİRDİM.

tüm bu işlemleri yapmamın nedeni tamam şimdi oldu deyip yola çıktığımın 2 3 gün sonrası sorunun yine baş göstermesi oldu. arızayı beklediğimiz anda yapmıyordu ustalarda anlam veremiyordu. araç bi kaç gün sanayide bile yattı ama rölanti dalgalanmasını yapmadı

SORUNUN ÇÖZÜMÜ:

EN son arabayı yakmaya niyetlenmiştim ki kimseye danışmadan kimsenin selamıyla bir yere gitmektense kolları sıvadım kendim usta arayışına girdim. o arada da aracımda rölanti dalgalanmasını yakaladığım anda bir arkadaşımla iki ayrı video çektim ve kendi imkanlarımla bulduğum ustayı Whatsappdan ekledim anlatıp durumu videoyu da gönderdim.

SORUN : ABİ HİÇ KURCALATMA ARABAYI ENJEKTÖR !!!!
    nasıl olur dedim hiç bir cihazda enjektör hata vermedi hatta değerler normal referans aralığıında çıkıyor dedim. SEN GETİR ABİ dedi.

haydi son bir hamleyle son aşama olan enjektör pompacıya çektim aracı

sabah 8 de başlayan işlemlerimiz akşam 5 buçukta sonlandı. SONUÇ : 1.4 HDİ CANAVAR

YAPILANLAR:

4 ENJEKTÖR SÖKÜLDÜ PULLARI VS DEĞİŞTİ, KÜTÜKLERİ DEĞİŞENDE VAR 1 TANESİNDE DE BOBİN HATASI VARDI ENJEKTÖRE ELEKTRİK GİTMİYOR BOBİN DEĞİŞTİ. (tüm işlemler gözümün önünde yapıldı hiç tereddütüm kalmadı)

MAZOT POMPASINDA REGÜLATÖR DEĞİŞTİ

ENJEKTÖRÜ SÖKTÜĞÜMÜZDE EMME MANİFOLD CONTALARINDAN BİRİNİN OLMADIĞI FARKETTİK, SÖKERKEN DÜŞÜRDÜK SANDIK AMA CONTANIN BİRİ YOKTU ONU DA TAKTIK 2 TL CONTA

SONUÇ: Araç gerçekten yeni alınmış hissinde şuan ve tüketimim her zaman gittiğim ordu samsun arası işlemler öncesi 4.8 iken şuan 3.4 ile gittim. aracın gidişini çok ciddi oranda değişti. günlük 10 km iş ev arası gidiyorum normalde yol bilgisayarı 7.2 leri gösterirdi,( 3 4 km si dik bayır var ) şuan en maks 5.0 lt. hava kış olmasına rağmen ki muhteşem değer.

DEMEM O Kİ BU TİP SORUN YAŞAYAN VAR İSE KESİNLİKLE ÖNCE ENJEKTÖRLERİNE BAKTIRSIN. ARACINIZI YOK YERE KURCALATMAYIN. enjektör temizleyicileri kötülemek gibi olmasın ama kesinlikle sök temizle ayarla tak işleminin yerini tutamaz. burdan işlemlerimi yapan ustama teşekkür ediyorum.

Sizleri de bilgilendirmiş olayım selamlarımla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

alıntı yapmayı unuttum sonuçları yazdım okuyabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mfk1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelişmeleri yazmanız mümkün mü acaba?
    sonuçları yazdım alıntıyı yapmayı unuttum selamlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler