User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Golf 6 TDİ DP+Düz Boru Warex+Yazılım+Gaz Kelebek İptali+Maf Sensörü İptali

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırı falan geçiceksin kardeşim yazdığına bakacaksın öyle konuşacaksın ecu sök falan boş yapmayacaksın.
    Actigin konularin %90 nda soru isareti var ben bos yapıyorum oyle mi ?

Yabanci forumlarda okumusun ama bayagi yanlis okumusun , aftercooler ile kelebek iptalinin bir alakasi yok.Ufacik bir klape acik konumda iken ne kaybettirir orasida mechul.Yabanci forumlara bakiyormusun yaz bir oraya “ diesel engine run away” diye o kelebegi iptal ettiginde basina gelirse anahtar elinde , araba 5500 devirde stop etmediginde anlarsin...

Maf sensörünüde iptal edersen araba ne iceri ne kadar hava soktugunu bilir nede iceri aldigi iat’yi bilir.Nereyi nasil okudunuz bilmiyorum ama rica ediyorum KASAP gibi ARABADAKİ HERSEYİ İPTAL EDİP , ortaligin *mina koymayi birakin.DPF iptal olacaksada rica ediyorum AFR ayariniza azicikta olsa dikkat edin.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de egr elektronik iptal yalnız bazıları elektronik iptal olsa bile egr az da olsa çalışmaya devam ediyor mekanik iptal şart diyolar kafam karıştı
    O kadarını tam bilmiyorum hocam bilen arkadaşlar sizi bilgilendirir..

Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2-3 hp için dpf iptali nedir be kardeşim ? havanın amkduğuna değmez.
    Benim ki mecburiyetten hp alma derdinde değilim içi dolduğu için duman dumana gidiyorum bazen. Sorunu çözmek adına bunu önerdiler bunu yapacam bende.

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Actigin konularin %90 nda soru isareti var ben bos yapıyorum oyle mi ?

Yabanci forumlarda okumusun ama bayagi yanlis okumusun , aftercooler ile kelebek iptalinin bir alakasi yok.Ufacik bir klape acik konumda iken ne kaybettirir orasida mechul.Yabanci forumlara bakiyormusun yaz bir oraya “ diesel engine run away” diye o kelebegi iptal ettiginde basina gelirse anahtar elinde , araba 5500 devirde stop etmediginde anlarsin...

Maf sensörünüde iptal edersen araba ne iceri ne kadar hava soktugunu bilir nede iceri aldigi iat’yi bilir.Nereyi nasil okudunuz bilmiyorum ama rica ediyorum KASAP gibi ARABADAKİ HERSEYİ İPTAL EDİP , ortaligin *mina koymayi birakin.DPF iptal olacaksada rica ediyorum AFR ayariniza azicikta olsa dikkat edin.
    Tamam kardeşim bu konularda çok bilgin olabilir.

Bilgilerinde senin olsun hatta bana en başından beri yazdığın cümlelerin beni kızdırdı biraz yazdıklarına dikkat etseydin durum buralar gelmezdi.

Neyin nasıl yapacağını senden de çok iyi bilen ustam gereken uygulamayı aracıma yaptı sen merak etme değerler seni mutlu edecek durumda şuan ortalığın mına koyulmadı için rahat olsun.
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı malkoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de egr elektronik iptal yalnız bazıları elektronik iptal olsa bile egr az da olsa çalışmaya devam ediyor mekanik iptal şart diyolar kafam karıştı
    Yazılımdan kapattıktan sonra temizlerseniz bir daha sorun yaşamazsınız

Önceki iki ve güncel arabamda da bu şekilde iptalli egr benim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımdan kapattıktan sonra temizlerseniz bir daha sorun yaşamazsınız

Önceki iki ve güncel arabamda da bu şekilde iptalli egr benim
    benim araçta tq dan takip ediyordum.yazılımdan iptal olsada arada aç kapa yapıyordu.contaladım sonra mis.

alt ve orta devirler acayip topladı.

malkoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araçta tq dan takip ediyordum.yazılımdan iptal olsada arada aç kapa yapıyordu.contaladım sonra mis.

alt ve orta devirler acayip topladı.
    o zaman mekanik iptal şart ben sadece yazılımdan tamamen kapandığını sanıyordum.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat Bey merhaba,

işlemleri yaptırabildiniz mi? bende de aynı araçtan var, egr bozulduğu için ustamız iptal etti, bu seferde dpf doluyor sürekli. dpf iptali için önereceğiniz yer var mı?

Edit: dpf dolduğu için motor yağı sıcaklığı 110-115 lere kadar çıkıyor
    Konu S.Özcan tarafından (04-12-2018 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpfinizi yazılımdan kapattıysanız herhangi bir egsozcu oraya downpipe yapıcaktır. Ama içini boşaltmayın derim muayne zamanı geri takarsınız flanşlı olucağı için. çünkü bugünki kurlarla yeni bi partikül filtresi 5.000 tl civarıdır 1.6 tdi motorunki.. eğer ki dpfiniz doluyorsa regenerasyon yapmasına izin verin aracın o zamanı gelince ışığını yakıcaktır ve biraz yüksek devir kullanıp o kurumu yakıcaktır
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat Bey merhaba,

işlemleri yaptırabildiniz mi? bende de aynı araçtan var, egr bozulduğu için ustamız iptal etti, bu seferde dpf doluyor sürekli. dpf iptali için önereceğiniz yer var mı?

Edit: dpf dolduğu için motor yağı sıcaklığı 110-115 lere kadar çıkıyor
    Merhaba, evet işlemleri yaptırdım ve dün itibari ile tam anlamıyla bitti.

Aynı sorunları bende yaşamıştım biliyorsun ki sırası dahil aynı. Sonrasın da araştırmalarım sonucun da artık dpf kendini temizleyemez hale geldi. Baktım ki bu işten kaçış yok artık aracımı da kullanacam artık yapacağız dedim. İlk önce komple DP boru sistemi aldım hazır olarak baştan sona kadar. Warex eklettim susturucu olarak ama verim alamadığım için onu çıkarıp düz boruya döndük şimdilik. Boru çapım 63 cm olarak belirledik zaten orjinal çapları da öyleydi sanırım 60-63 arası. sonrasın da DP takma işlemini halletim. Dünde DR.Ecu da yazılım atıldı aracıma. Beklentim soruldu bende basmayınca yakmasın basınca da biraz gitsin dedim. Tadın da bir işlemle Stage 1 yazılım uygulandı. Aldığım sonuç 105 HP-145 HP/250 NM-310 NM olarak belirlendi. Aracın gidişatı değişti, DPF iyiki sökülmüş araba ciddi anlamda rahatladı nefes aldı diyebiliriz. Önerebileceğim bir yer var PM den yazıyorum şimdi..

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayreep_john Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dpfinizi yazılımdan kapattıysanız herhangi bir egsozcu oraya downpipe yapıcaktır. Ama içini boşaltmayın derim muayne zamanı geri takarsınız flanşlı olucağı için. çünkü bugünki kurlarla yeni bi partikül filtresi 5.000 tl civarıdır 1.6 tdi motorunki.. eğer ki dpfiniz doluyorsa regenerasyon yapmasına izin verin aracın o zamanı gelince ışığını yakıcaktır ve biraz yüksek devir kullanıp o kurumu yakıcaktır
    Yüksek devir kullanıyorum, trafiğe kalınca tekrar eskisi gibi oluyor. Geçenlerde yüksek devir kullandıktan sonra kırmızıda durunca araç kendiliğinden 2.000 devire çıktı sonra geri 800e indi.
    Aracı fazla zorlayınca 1.000 devirde titreme yapmaya başlıyor.
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, evet işlemleri yaptırdım ve dün itibari ile tam anlamıyla bitti.

Aynı sorunları bende yaşamıştım biliyorsun ki sırası dahil aynı. Sonrasın da araştırmalarım sonucun da artık dpf kendini temizleyemez hale geldi. Baktım ki bu işten kaçış yok artık aracımı da kullanacam artık yapacağız dedim. İlk önce komple DP boru sistemi aldım hazır olarak baştan sona kadar. Warex eklettim susturucu olarak ama verim alamadığım için onu çıkarıp düz boruya döndük şimdilik. Boru çapım 63 cm olarak belirledik zaten orjinal çapları da öyleydi sanırım 60-63 arası. sonrasın da DP takma işlemini halletim. Dünde DR.Ecu da yazılım atıldı aracıma. Beklentim soruldu bende basmayınca yakmasın basınca da biraz gitsin dedim. Tadın da bir işlemle Stage 1 yazılım uygulandı. Aldığım sonuç 105 HP-145 HP/250 NM-310 NM olarak belirlendi. Aracın gidişatı değişti, DPF iyiki sökülmüş araba ciddi anlamda rahatladı nefes aldı diyebiliriz. Önerebileceğim bir yer var PM den yazıyorum şimdi..
    Buradan yazarsan aynı problemi olan kişiler varsa onlarda yararlanır. Ben yazılım, düz boru falan düşünmüyorum, dpf iptali yeter mi acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek devir kullanıyorum, trafiğe kalınca tekrar eskisi gibi oluyor. Geçenlerde yüksek devir kullandıktan sonra kırmızıda durunca araç kendiliğinden 2.000 devire çıktı sonra geri 800e indi.
    Aracı fazla zorlayınca 1.000 devirde titreme yapmaya başlıyor.

Buradan yazarsan aynı problemi olan kişiler varsa onlarda yararlanır. Ben yazılım, düz boru falan düşünmüyorum, dpf iptali yeter mi acaba
    Anladım o zaman sadece Dp olayı senin işini çözecektir.

Şahsen benim fikrim o yönde tıkalı olan orjinal parçayı elletme kenara koy oraya Dp yapılsın rahat rahat gezersin bundan sonra.

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeş emisyon yazılımını yaptırdın mı sen ? eğer yaptırdıysan dr.ecu yazılımından sonra hava filitresindeki aparat söküldü mü duruyor mu ?

ahmetelik60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dr.ecu ya yazdirarak mantikli bi hareket etmişsin
    BMW&VAG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mfk1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş emisyon yazılımını yaptırdın mı sen ? eğer yaptırdıysan dr.ecu yazılımından sonra hava filitresindeki aparat söküldü mü duruyor mu ?
    Merhaba, yazılım yapılalı uzun süre oldu fakat mesajınızı yeni gördüm hocam.

O filtrede ki aparata inanın dikkat etmedim çokta bilgim yok ama tam olarak ney olduğunu söylerseniz sizin için ustamı arar sorar buradan sizinle paylaşırım..

Alıntı ahmetelik60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dr.ecu ya yazdirarak mantikli bi hareket etmişsin
    Teşekkür ederim çok memnunum..

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. Ben de hallettim yazılım işini emisyon yazılımının üstüne yüklendi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, Golf 6 da trendline da 90 - bunun dışındaki paketlerde 105 lik motor olduğunu biliyoruz. Bu motorlar arasındaki farklar nelerdir? Ayrıca yükleme senaryosunda hangisi tercih edilmelidir, iyi forumlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler