User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Dizel stop etme sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dizel stop etme sorunu

Aracım 2014 Mercedes B180 CDI, hani şu renault motorlu olanlardan... bir sıkıntı yaşıyorum, yapacağım parça değişimi çözer mi emin değilim. Arabam 60 binde, 57 binde bakıma girdi, mazot filtresi pahalı diye değişecektim, değişmedim çünkü satmaya niyetliydim, satmaktan da vazgeçtim. 42 binde Intercity tarafından bakımı yapılıp teslim edilmişti bana, mazot filtresi değiştirildi mi bilmiyorum, bende değiştirmedim, cumartesi gidip değişeceğim. Aldığımdan beri hava sıcaklıkları 10 derecenin altına indimi rölanti aşırı dalgalı biçimde çalışırdı, yav daha soğuk olursa stop eder bu araba diyorum ki bu sene son gelen soğuklarla(Ankara) stop ediyor araba. Stop etmesin diye cold startta deli gibi gaz veriyorum bi süre, azıcık ısınınca düzeliyor. İlk başta bu sorun tüm dizel mercedeslerde var sanıyordum ki meğerse yokmuş. Sizce mazot filtresini değiştirmem bu sorunu çözer mi? Aküyü de ölçtüreyim diyorum ama akü olsa araba marş almaz diye düşünüyorum. Kızdırma bujilerinin sembolü yok kadranda. Sönen herhangi bir ışıkta yok yarım kontakta bekleyince, birde onlara baktıracağım yani kızdırma bujilerine ama bu km de olmaz sanıyorum. Aklınıza gelen başka bir sebep var mı? Yakıt seviyem yarım depo, sadece shellden alıyorum. DPF tıkalıdır diye ciddi zorladım arabayı ama sanmıyorum. Araba 4.6 litre yağ alıyormuş, ben 5 litre koydurdum, 0.4 litre etki eder mi?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Öncelikle mazot filtresinden bile değilse değiştirin filtreyi , anladığım kadaıyla garanti falanda yok arabada dışarıda yapın bakımını bitsin gitsin.Ha bana kalırsa mazot filtresindne değil bu sorun , filtre tıkalı olsa yüksek devirde gaz yemez özellikle ama genede değiştirin...
    -Enjektörlere bir baktırın derim..

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kızdırma bujileri ilk çalıştırmada işlev görür ki bildiğim kadarıyla çalıştıktan sonra stop etmesi kızdırmalar ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum.
    Yeterli yakıt gelmiyor olabilir yakıt sistemi ile alakalı olabilir ama filtreyi muhakkak değiştirin sonra bi gözlem yapın
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski 2011 Clio da başıma gelmişti. Onun pompa ve yakit sistemi delphi idi. Kartal da Delphi servinde 350 tl ye bir parça değişti ve sorun düzeldi.

Sizde ilk başta bir depo ve yakit sistemi temizleyici atip yüksek devir gezin. Sonra gidip mazot filtresini değiştirin. Sonra baktınız sorun devam ediyor. Bi bosch servisine gidip pc ye bağlatın.

2012 den itibaren renault dizel motorların çoğu Bosch yakıt sistemi kullanıyor o yüzden Bosch servis önerdim.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aracı calıstırmadan önce pedala basmadan start düğmesine basın,kızdırma bujileri aktifleşsin.
    enjektörler için yakıt filtresini de değişin ve stop etme sorunu tekrar edicek mi deneyin.
    DPF temizlemek iyi ısınmış motorda 3000-4000devir arası sabit gitmeniz gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öneriler için teşekkürler, dediklerinizi dikkate alacağım var mı başka önerisi olan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca mazot filtresi değişiminden sonra turbo dönüş hortumunu kontrol edin, hava kaçağı olabilir. Motor çalıştığı için enjektörlere ve kızdırma bujisine ellemeyin.
    Fazla yağı da boşaltmanız lazım, ancak yağ filtresinin de çekeceği yağı da hesap etmeniz lazım
    Konu golgeoyunu03 tarafından (11-01-2019 Saat 11:41 ) değiştirilmiştir.

No23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mazot pompa basınç müşürüne baktırmanızı öneririm
    Beni satmayan tek dostum arabam...

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece soğuk havada mı yapıyor ? Yani soğuk derken ankaranın soğuğu farklı tabi. Eksi derecelerde mi yoksa 10 - 15 derece altında mı ? Birde arabayı çalıştırmadan önce eksoz kısmını görecek sekilde telefonunuzla kayıt yapın. İlk çalıştırmada teklerken ve tekleme geçtikten sonra cold start durumunda rolantiyi 2000 2500 sabitlediğinizde beyaz (hafif mavimsi olur) kokulu duman atıyor mu ? Mazot filtresinden önce bi bu duruma bak. Eğer beyaz duman varsa aynı durumu bende yaşadım mazot filtresini değiştirdim sorun değişmedi. Şuan akışmetreden olduğunu düşünüyorum çünkü akışmetrenin soketini söktüğümde beyaz duman olayı olmuyor. Dediğim gibi önce bi beyaz duman olayına bak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar, bugün Şaşmaz AMG Mercedes servisine gittim. Arabayı orj test cihazına soktular. Şanzıman arızası vermiş ama içeriği yok, bide 3. Enjektörde elektronik bir arıza vermiş. Ne yazık ki resmini çekemeden sildi usta mann mazot filtresi aldım, iyi ki almışım, logolu filtre çıktı yani en son yetkili serviste 20-30 bin civarında değişmiş sonra rotçuya gittim sol ön amortisörün yamuk, haberin olsun dedi, 3 derecelik bir sapmaya sebep oluyor ama önemli değilmiş güzel haberlerle ayrıldım sanayiden anlayacağınız... hafta içi arabayı bırakacağım ki cold startta arabaya bakabilsinler. Anladığım kadarıyla elektronik bir arıza var. Ben birde Motul enjektör temizleyici atarım depoya, aklıma şimdilik başka bir şey gelmiyor. Şanzıman yağını bir sonraki bakımda yıldan dolayı değişirim, km 90 bindeymiş normalde ama temiz olsun. Şanzımancıya da gösteririm bi arabayı.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Melez bir araç olduğundan keşke orjinal makinası olan bir özel serviste km nin gerektiği bakımı yaptirsaydin

Antifrizden yağa şanzumana herşeye a dan z ye kontrol edilmeli

Reno motoru o km sorun çıkarmaz ki 200.000 km ye kadar düzgün bakımlı araç olsun yine çıkarmaz saçma sapan kullanmadikca

Bakım yapan yer cozemiyorsa yeni bir özel servis bulmanı veya bu sorunu yetkilide çözmeni tavsiye ederim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben oyumu mazot filtresini zamanında değişmemesi sebepli enjektör sorununa basıyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Melez bir araç olduğundan keşke orjinal makinası olan bir özel serviste km nin gerektiği bakımı yaptirsaydin

Antifrizden yağa şanzumana herşeye a dan z ye kontrol edilmeli

Reno motoru o km sorun çıkarmaz ki 200.000 km ye kadar düzgün bakımlı araç olsun yine çıkarmaz saçma sapan kullanmadikca

Bakım yapan yer cozemiyorsa yeni bir özel servis bulmanı veya bu sorunu yetkilide çözmeni tavsiye ederim
    Bu servise ilk defa gittim, adamlar arabayı biliyor gibi, içerde son kasa S bile vardı. Tecrübelilerdir diye düşünüyorum. Valla bence de bu km de renault motoru sorun çıkarmamalı.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben oyumu mazot filtresini zamanında değişmemesi sebepli enjektör sorununa basıyorum.
    Valla bana da biraz öyle geliyor bakalım, hafta içi biraz uğraşalım, belki de basit bir sorundur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabada da sogukta ilk çalıştırmada 3 4 marş ile çalışıp 2 3 sn kadar cok ufak bi titreme oluyor beyaz duman atıyor ısınınca geçiyor önce maf sensörü sandım maf sensörünü sökünce beyaz duman kalmıyordu şuan yine soğukta çalışınca araba ısınana kadar atıyor. Arıza cihazında ateşleme bobini gerilim arızası veriyor. Araç dizel olduğu için kızdırma bujileri mi acaba dicem de ilk çalıştırmayla alakalı olur sanki kızdırma bujileri bujileri arızalı olsa motor 1.4 hdi yorumunuz nedir ? Enjektör olabilir mi

Konu RSX tarafından (13-01-2019 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arabada da sogukta ilk çalıştırmada 3 4 marş ile çalışıp 2 3 sn kadar cok ufak bi titreme oluyor beyaz duman atıyor ısınınca geçiyor önce maf sensörü sandım maf sensörünü sökünce beyaz duman kalmıyordu şuan yine soğukta çalışınca araba ısınana kadar atıyor. Arıza cihazında ateşleme bobini gerilim arızası veriyor. Araç dizel olduğu için kızdırma bujileri mi acaba dicem de ilk çalıştırmayla alakalı olur sanki kızdırma bujileri bujileri arızalı olsa motor 1.4 hdi yorumunuz nedir ? Enjektör olabilir mi

Bende duman sorunu yok. Sizinki turbo ile alakalı büyük ihtimal.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bence kızdırma bujisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    P1351 hata kodu kaydeder arac kızdırma bujiyse. Tecrübeyle sabit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence kızdırma bujisi
    2.videodaki ilk çalıştırma sonrası gaz verince yine beyaz duman atıyor patırtılı. Kızdırma bujisi ilk çalıştırma için gerekmiyor mu ?

Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    P1351 hata kodu kaydeder arac kızdırma bujiyse. Tecrübeyle sabit
    1351 hata kodu evet.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence arabanızda bi sıkıntı yok, egzoz olduğu için böyle bi duman atıyo, benim arabamda da egzoz varken(benzinli ama) böyle beyaz duman atıyodu ilk çalıştırmada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler