User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
82 sonuçtan 77 ile 82 arası

Konu: A3 tdi yazılım

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu ıspat edemedin. Ap açık bir yalancı / ftiracı olduğun şu andan itibaren tescillendi.

Sabaha kadar muahttap al akşama kadar alma. Hiç farketmez artık.

Bundan sonra, kim yalan söylüyorsa karşısında beni bulacak hiç şüpheniz olmasın.
    Yazmayim yazmayim diyorumda siz cok mu lafinizin arkasindasiniz?

Evet 350hp baslikli ibiza cupra videosu benim cektigim video.Yakit olmadigi icinde ogun gazlayamadik.Aracin sahibi ben degilim , sahibine silah zoruyla mi yakit koydurtacagim ?
    Videosu bu
    YouTube

Ha sartlar oldu, (yillar once) yakit varkende gazladik.Tabii hepimiz arastirmadan sallamayi cok sevdigimiz icin yakitli videoyu izlemeden giydirmisiniz.
    Baknz. Yakitli video
    YouTube

Ha isterseniz tum konusmayi koyun instagramdaki.Siz usti kapali her seyi her platformda giydiriyorsunuz ondan sonra ithamim size degil hadi kanitla deyip cekiliyorsunuz hatta bir de yalanci olarak itham ediyorsunuz

Bende foruma soruyorum , ibiza cupra ile (350hp) yakit olmadigi icin gazlayamadigimiz video benim.Baska kimde var boyle bir video yok? Ama size ben duzgunce mesaj atip, bir sorun mu var? sizi tanimiyorum ama boyle demisiniz dedigimde.”Yok sorun olsa ben bulurum, yok genel soyledim...vs diyorsunuz” Siz itham ediyorsunuz, ustu kapali veya acik fark etmez soyluyorsunuz.Sonra kanitla hadi, yalan soyluyorsun, ben demedim oyle,iftiracisiniz,fitnesiniz, fesatsiniz...vs soyleyip cekiliyorsunuz ben demedim diye.

Not:Yukarida bahsettiği ilk CLH ben yaptim ...vs muhabbetiylede uzaktan yakindan alakam yok siz sormasan ben soyleyim(bilmeyenler icin 1449lu tdi aracim var).Hicbir yerde en hizlisi benim yada ilk ben yaptim...vs demedim zaten.Konu bana nasil geldi bilmiyorum.
    Konu Mehmetmert tarafından (22-04-2019 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basınç açmadan yapıyoruz yada eskiden 4000 dev/dk da 120 gidiyorsa araç yazılımdan sonra 3000 dev/dk da 120km/s gidecek ekonomik olacak lafları. Motorun içini bilmeyen, yüzlerce bu işlerle uğraşan varken ve yapılan işi gizemli hale getirip çok önemli bir işmiş gibi anlatan ama esas işin başkası tarafından yapıldığını söylemeyen insanlarla dolu bir piyasa. basınç açmadan lafı gerçekten doğru olabilir. enjektör avansı ile oynayıp ( eğer kendi yapıyorsa ) biraz güç alabilir. yazılım yapana sormak gerek benim turbo 1.2 basıyor şunu 1.4 yapsana diyince ne yapıyor merak ettim. yada özel bir parametre isteyince nasıl bir tepki alıyorsun. bu işleri yapanların arasında gerçekten bu programı yapan ( yardımcı programların izin verdiği ölçüde ) on kişiyi geçmez. bir database de bu programlar var alıp arabaya koyanlar ise saymakla bitmez.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Ersincelebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle kimsenin Fan boyu olmadığımı belirtmek istiyorum. Sadece başımdan geçenleri yazdım.

Bu yazılım işleri çok karışık hele ki birde olaya custom yazılımlar mekanik modifikasyonlar girdiğinde olay temelli komplike oluyor.Herkesin kaldırabileceği işler değil.

Benim CLH 1.6 TDI projemde bodoslama girip çok uykusuz gece geçirip başıma gelmeyen kalmadı bir çok insanı tanıma fırsatı buldum. Bir çok tecrübe edindim Firma kişiler vb. hakkında.

-İzmirde Turbo işi ile uğraşan bir arkadaş ile başladık Stage1 ve stage 2 yazılımlarda sorun yaşadığımı söyleyemem fakat big turbo işin içine girince bazı problemler yüzünden kendisi ile çalışamaz olduk çünkü vakit ayırmamaya telefonlarımıza çıkmamaya başladı.

-Sütden yanan ağzımız ile daha profesyonel bir firma ile çalışma kararı alıp yoğurdu üfleyerek soluğu DR ECU İZMİR bayisinde aldık. Mustafa BİRSESLİ abimizi ziyaret ettik kendisi sorunumuzu Özgün'ün çözeceğini merak etmememi tembihleyerek belirlediği tarihte saat 12:00 da gelmemi istedi. iş yerinden izin alarak öğlen tam 12 de dükkanına gittim saatler süren beklemeler sonunda hatırladığım kadarıyla gece 20:00 civarı özgün abimizin isteği ile aracımız okundu gece 00:00 veya fazlası olabilir atılan dosyalarda araç sürekli over boost under boosta düşüyor eskisinden daha kötü bir performans ile gittiğini belirttim daha sonra gelmem söylendi çünkü haliyle saat çok geç olmuştu. Özgün abimize whatsaappdan defalarca durum hakkında bilgi vermeme rağmen sorunlarımı çözeceğine dair düzgün bir cevap alamadım. Anladım ki böyle bir proje yapıyorsan kesinlikle Tuner'ın yanında olmalısın kendisine defalarca istanbul'a gelebileceğimi söylememe rağmen uzaktan halledebileceğini söyledi ama çözümsüz bir şekilde aracım eskisinden beter sorunlu bir halde yarım yamalak bırakıldı.

-Hemen soluğu İzmirde lokal çalışan başka bir abimizin yanında aldım aracı önce stoğa çevirdik. bir kaç yazılım denendi underboost problemi çözüldü fakat Overboost problemi çözülmedi.

Bu arada Telefon ile Piyasadaki firmaların sahipleri ile görüşmelere başladım.

RSA utku ile konuştuğumuzda aracı DPF-EGR off yazamayacaklarını araçtan sökülen her şeyin yerli yerinde olması ve bu kadar kurcalanmış aracı yazamayacaklarını belirtti. Saygı duydum kendilerine zira ben DPF ve egr üstünde bu aracın gerçek performansında bir süre gitse bile uzun vadede verimli olmayacağını düşündüğüm için çok fazla üstelemedim. (Şunu belirtmeden geçemem RSA kaliteli kendini kanıtlamış bir firmadır.Ayrıca Utkunun(RSA'nın) müşterisi olmadığım halde gerek dükkanında gerek yazışma olarak her zaman yardımcı olma peşinde yapıcı bir insandır. Kendim bizzat şahidim.)

-Konyadan birkaç arkadaşın önerisi ile 2CR firmasını aradığımda Ümit BAĞIRAN arkadaşımıza başımdan geçenleri hangi aşamada olduğumuzu anlatınca konuşmasını hiç beğenmediğim bir tavırla şu kadar para isterim şu güç şu basınç da İşine gelirse tavrıyla dyno üzerinde yazabileceğini belirtti. Sonrasında İLK SORUNSUZ CLH Big turbo projesi diye belirttikleri aracın sorunları olduğunu aracın istediği gibi olmadığını araç da mekanik problem olduğu söylenip gönderildiğini öğrendim . Tavrı ve sorunlu yazılan araç yüzünden kendileri ile çalışmaktan vazgeçtim.

-Forumdan Can abinin önerisi ile Bekir PAŞAOĞLUNA başımdan geçenleri daha önce hangi firmalarla çalıştığımı anlatınca yazılımının çalınmasından korktuğunu ve bu yüzden aracımı yazmayacağını belirtti ve kendisi ile çalışamadık(İyi ki de çalışmamışım Erman'ın başına gelenlerden sonra her şey de bir hayır varmış dedim kendi kendime.)

-Megachips gazihan ile görüştüm kendisi çok samimi ve içten konuştu sorunumu çözeceğini yanına gelmemi istedi. Daha sonra Forumda bazı arkadaşların benzer araçlarında sorun yaşadığını görünce vazgeçtim.

-Forumdan Ferhat arkadaşımızın önerisi ile Racewerks ile çalışmaya başladık Serdar bir çok konuda yardımlarını ve emeklerini esirgemedi yeri geldi gece 3 de dosya hazırladı. Sorunlar yaşamadık mı elbette yaşadık fakat hem kişiliği hemde bilgisi ile beni hiç üzmedi desem yeri var.

Bana sorsan şimdi bu projeye tekrar başlasan Türkiye'de kimle çalışırdın diye düşünmeden MGRemaps derdim. Çünkü CLH da gerçekten iddialılar güzel işler çıkartıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum.

Sonuç olarak şunu söylemek istiyorum Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı Ne kadar özgün abimiz kabul etmesede her Tunerın yada her yazılım firmasının bazı Marka/model araçlarda öne çıktığı oluyor Kimine Paşaoğlu iyidir kimine RSA kimine DR Ecu vb.
    SEAT LEON MKIII 1.6 TDI DSG
    INSTAGRAM:ad_cupra_tdi

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su remapper grubunu bi temizle istersen
    sahtekar ilan ettigin adamların projesini paylas sonra prim yap sonra Sahtekar biz olalım
    burda yazılım konusunda adamlık önemlidir
    Dosyayı yaparsın yapamazsın orası önemli degil.adamlik ,onemli olan
    Bana Vag com ile log almayı bilmiyor diyen adam bizden Vag com aliyor.
    sen 1.6 TDI big turbo projesini kimden öğrendin? ilk yaptığın araç kimin aracı ?
    Bizle konuşurken ozgun e giydirmedigin laf yok ? Sonra ? Biz sana yapamadin diyince kötü olduk ve standart yalan " geçen ben aynısından yaptım hiçbir sorun yok sende sorun" nedense ne grubunda ne sayfadan baska 1.6 TDI big turbo göremedik . sen kötü söz duymaya kabullenemiyorsun. Hemen engel . şimdi utku ya filan. laf Ediyorsun da utku da ozgunde senden daha adam bir şey olduğunda cevap bulabildik. sticker muhabbetine Adam yolladın Senin yolladigin adamlara ben tek gittim . Noldu eliniz boş döndünüz. ismi lazım değil dediğin kişinin arkasinda dört dolandin su vagcomu öğret diye .ben her zaman doğruyu söylerim doğruyu söylediğim kişilerle de kötüolmusumdur . Bugun de doğruyu söylemekten cekinmiyecegim . Dolandırıcı ithaminda bulundun. Sensin lan o !!!! 1.6 TDI stage 1 de bile arıza vardı sen daha 1.6 TDI dosyasını gormemisken biz burda kafa patlatiyorduk Sen daha stage 1 i yapamadin yine söylüyorum yapamadin. biri de yazmış dr ecu ile denedim diğer firmalarla denedim diye o remapper grubunda alay edip dışarda yok ben kimseye bir şey demedim ayaklarını geçecen .yalancının şahiti şıracı hesabı . şu var ki grupta yazılımsal sıkıntıyı mekanik nasıl çözdünüz diye bir soru sordum kem küm ettiniz sonra beni engelledin . senin güttüğün koyun kadar benim çoban gütmüşlüğüm var ben damos çıkarıyorum varsa burda bi iddaan gel kapışalım ey mi yaman bey mi yaman
    Konu oss tarafından (11-05-2020 Saat 04:54 ) değiştirilmiştir.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazışım savaşı vol 1 olmuş konu içerisinde

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığımdan soruyorum..............
    Otomobil ÅŸimdi oldu mu ???
    yani büyük turbo falan takıldı mı ?
    Bunca zamanda gözlemlediğim ise ;
    Usta yada ustalık yapanlar bunu söylememin nedeni ise hiç bir denetim olmaması. Önüne gelen usta olup dükkan açabilir. Rant için girilen işlerden birisi modifiye konusu.
    Adam diyor ki ustacığım benim arabamı 500 beygir yap. Usta adamı o kadar güzel ikna ediyor ki o işin olacağına adam 100 beygir ile mutlu. Fakat birisi bu ne biçim 500 beygir benim arabam kadar bile gitmiyor deyince iş bozuluyor. 500 olmasa da fena gitmiyor ama diyen de var dinamometre bozuk diyen de.
    Hep söylediğim psikolojik olarak ikna eden kazanıyor. o iş olmaz uğraşma dersen o zaman sen kötü oluyorsun.
    Nereden baksan 400bin tl harcanan bir araba olmadı. olmadığını söyleyince ustası ama abi ya diyor. sahibi e ne yapalım diyor. ama ustaya sorarsan ne yapalım. pek yakında daha doğrusu kullanılmaya başlanınca problemler çıkacak ama ikna kabiliyeti yüksen usta eminim ki o işin altından kalkar.
    İstediğinizi yapın ama günümüz şartlarında ilk olanı yapmak git gide zorlaşıyor. Amatör ruhu olanlara tavsiyem yapılmıştan bir tane yapmak en sorunsuzu olacaktır.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler