User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: A180 cdı motor sesi gürültülü

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A180 cdı motor sesi gürültülü

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Renault 1.5 dci'nin mersedese uyarlanan motor var araçta. Aracımın tüm bakımları tam yapıldı. 90 bin km de periyodik yağ bakımı, triger vs. kısaca tüm ağır bakımını yaptırdım. Aracım şuan 100 bin km de motorun çok gürültülü çalıştığını düşünüyorum. Motor sesinde anormal ekstra bir ses yok fakat rolantide oldukça gürültülü çalışıyor gaza bastığımda 2 bin devirde ses fazlasıyla artıyor. Bir kaç arkadaşımda uyarınca bir sorun olduğuna kanaat getirdim. Henüz vaktim olmadığı için servise gidemedim.

Araç bilgilerim

Mercedes A180 CDI
    2013 model
    101 bin km de
    Herhangi bir hata kodu, arıza ışığı yok
    Önden yada motoru etkileyen herhangi bir kazası olmadı.
    Kullanılan yağ : Petronas 5,30
    Motor kodu: 9K9
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektör şıkırdaması olabilir mi gelen ses?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektör şıkırdaması olabilir mi gelen ses?
    Enjektör şıkırdamasını biliyorum hocam ama ses o şekilde değil malesef motor rölantide önceleri daha yumuşak çalışıyordu ama çalışma şekli sertleşti gibi.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carbon clean için daha önce yapılmadıysa biraz yüksek bir km ama denenebilir. 70binlerdeyken 1.3 CDTi aracımda enjektör temizliği yaptırmıştım Bosch'ta, çalışmasında yumuşama ve sessizleşme tecrübe etmiştim.

Problemi çözmese bile periyodik olarak yapılması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Hissedilir bir fark da olacaktır elbet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Carbon clean için daha önce yapılmadıysa biraz yüksek bir km ama denenebilir. 70binlerdeyken 1.3 CDTi aracımda enjektör temizliği yaptırmıştım Bosch'ta, çalışmasında yumuşama ve sessizleşme tecrübe etmiştim.

Problemi çözmese bile periyodik olarak yapılması gereken şeyler olduğunu düşünüyorum. Hissedilir bir fark da olacaktır elbet
    öneri için teşekkür ederim hocam. Sorunun kaynağını tespit ettik ve çözdük
    Hava filtresine uzanan emiş hortumunun işaretli bölgedeki parçanın ayakları nasıl olduysa kırılmış aşınmış ve yerinden çıkmıştı. Parça gelene kadar cırt yardımıyla tutturduk motor sesi normalde döndü.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler