User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: wolkswagen 2.0 BSY motor 110 u geçmiyor.gaz yemiyor

gokhan3620 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

wolkswagen 2.0 BSY motor 110 u geçmiyor.gaz yemiyor

arkadaşlar herkese iyi forumlar.mitsubishi grandis marka aracım var.2010 model su an 100 bin km de 2.0 litre turbo dizel.motor volkswagen BSY kodlu motoru.bir süredir aracda sorun var.sorun araç özellikle uzun yolda 110 km yi geçmiyor.dip gaz da yapsam geçmiyor.ama arabayı stop edip tekrar çalıştırınca düzeliyor ama birkaç km sonra yine aynı.stop edip performanslı kullanıp 4 ve 5 viteste 150 160 170 rahat görüyorum ama vitesi 6 ya atınca veya hızımı yavaşlatınca tekrar gaz kesiyor.önerileriniz nedir?bilgisayarda P0299 hatası veriyor.sizce ne yapmalıyım?hava ve mazot filtrelerini değiştirdim.map ve maf sensörlerini söküp temizledim ama hiçbirsey değişmedi.turbo hortumunda kaçak sesi de duyamıyorum

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim. Aynı sorun bizde de E270 cdi da mevcut. Enjektörler yenilendi, egr valfi yenilendi, beyine bakıldı, turboya bakıldı, hata kodu da çıkmıyor. Özellikle hafif rampalı yollarda birden yığılıyor araç, kapatıp açınca düzeliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maf değil de map sensörü bozuk olabilir.Hata kodu turbo basıncıyla ilgili, basınç da bildiğim kadarıyla emme manifoldundaki map sensörüyle ölçülüyor.
    Hortum,turbo,wastegate sorunu olsaydı hiç düzelmezdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbo bozulmuş desem motoru stop edip tekrar çalıştırınca geçici bile olsa düzelmez..enjektörler desem onlar da stop edip tekrar çalıştırınca düzelmez..map ve maf sensörleri desem teker teker söktüp içleri tertemiz olmasına rağmen balata spreyiyle yine de temizledim.turbo hortumlarında çatlak var desem en azından kaçak sesi duymam lazım ki ses yok hatta catlak olsa kapatıp acınca düzelmez.mazot filtresi diye düşündüm ve mazot filtresiyle hava filtresini yeniledim o da çözüm olmadı.acaba mazot pompasında mı ki sorun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takipteyim. Aynı sorun bizde de E270 cdi da mevcut. Enjektörler yenilendi, egr valfi yenilendi, beyine bakıldı, turboya bakıldı, hata kodu da çıkmıyor. Özellikle hafif rampalı yollarda birden yığılıyor araç, kapatıp açınca düzeliyor.
    yüksek hızlara çıkıyor mu araç?120 km ve üstü.sonra o hızlarda koruyor mu hızını?ben aşağı yukarı 3.viteste 80 90 4 viteste 110 120 i buluyorum 5.viteste 150 e çıkıyorum devir 4000 e yakın o şekilde devamlı gidiyor bir sorun olmuyor ama vitesi 6 ya atınca ve hızı 120 e düşürünce birden gaz yemiyor ve dipgaz yapsam bile hızlanmıyor.hız bazen 80 e kadar düşüyor.sonrası ***** tırlar kamyonlar bile bana selektör yakıp yol istiyor veya beni solluyor

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benzer sorun 1.3 astramda vardı. turbo selenoid valf arızası veriyordu vakumu kontrol ettik değiştirdik olmadı. turbo temizlendi olmadı. en son intercooler hortumunda yarık çıktı. zorlayınca korumaya giriyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer sorun 1.3 astramda vardı. turbo selenoid valf arızası veriyordu vakumu kontrol ettik değiştirdik olmadı. turbo temizlendi olmadı. en son intercooler hortumunda yarık çıktı. zorlayınca korumaya giriyordu
    benimkide tam tersi düşük viteste zorlayınca sanki nitro takmısım gibi eskisinden de beter hızlanıyor ama vitesi büyütünce deviri 2000 lere getirince resmen ölüyor motor

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yine aynı duruma benziyor yüksek viteste daha çok basınç istiyordur yetmiyordur. turbo basıncına baktınız mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine aynı duruma benziyor yüksek viteste daha çok basınç istiyordur yetmiyordur. turbo basıncına baktınız mı?
    sadece bilgisayara bağladıkdan sonra verdiği hata koduna baktık P0299 hatası.yani düşük turbo basıncı.ama neden vitesi büyütünce oluyor da 4 veya 5. viteste 150 ile giderken olmuyor.120 ye sabitlersem hemen hız kendi kendine düşüyor.acaba sıkıntı oksijen sensöründen olabilir mi?motor ilk çalıştığında oksijen sensörü çalışmaz ve zengin karısım gönderilir motora.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan3620 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek hızlara çıkıyor mu araç?120 km ve üstü.sonra o hızlarda koruyor mu hızını?ben aşağı yukarı 3.viteste 80 90 4 viteste 110 120 i buluyorum 5.viteste 150 e çıkıyorum devir 4000 e yakın o şekilde devamlı gidiyor bir sorun olmuyor ama vitesi 6 ya atınca ve hızı 120 e düşürünce birden gaz yemiyor ve dipgaz yapsam bile hızlanmıyor.hız bazen 80 e kadar düşüyor.sonrası ***** tırlar kamyonlar bile bana selektör yakıp yol istiyor veya beni solluyor
    180-200 e de cikiyor. Bazen hiz 100-120 iken bazen de 50-60 da yigiliyor araba. Genellikle hafif egimde oluyor.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo selenoid valfi veya eğerki vgt turbo varsa ondan olabilir. Alt devirlerin canlı olup üstlerin ölü olması ondan sebep diye düşünüyorum. Kanatçıklar zamanla kurumdan dolayı sıkışıyor ve hareket edemez hale geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo selenoid valfi veya eğerki vgt turbo varsa ondan olabilir. Alt devirlerin canlı olup üstlerin ölü olması ondan sebep diye düşünüyorum. Kanatçıklar zamanla kurumdan dolayı sıkışıyor ve hareket edemez hale geliyor.
    Evet kurum dan takılı kaldığı bile oluyor kanatçıkların bi söküp temizleyin belkide partikül de dolmuş olup tahliye olamadığı dan yapabilir bi kontrol edin isterseniz

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana sensör veya kablo arızası gibi geliyor yüksek hızda titreşimden dolayı kısa devre veya temassızlıktan yanlış okuyup arabayı korumaya alıyor sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler