User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 1.6 tdi euro 6 down pipe?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 tdi euro 6 down pipe?

Herkese merhaba. Uzun zamandır canımı sıkan partikül filtresini iptal ettirmeyi düşünüyorum. Araç rejenasyon yaparken hem çok yakıyor hemde çok ısınıyor. Şuan araçta paşaoğlu stage 1 yazılım var. Down pipe yapıp hem rejenasyondan kurtulmak hemde stage 2 ye geçmeyi düşünüyorum. Düşündüğüm down pipe aşağıda egr kapağıda var. Bu egr kapağının olmasının bir yararı olur mu? Zaten egr de iptal olacak. Bir diğer sorum ise down pipe yapınca duman ve ses olur mu? Ben dumanda seste olması taraftarı değilim. Dpf nin katalatikle bir olması ayrı bir sıkıntı. Aslında iptal etmek istemiyorum biraz daha basınç açabilsek ama çok çabuk tıkanır dediler stage 2 yazılımla. Birde ömür olarak zaten çok yüksek değil ömürleri sanırım. Elinde sonunda her dizel arabanın sonu dpf iptali.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...74277358/detay egr kapağı olmayanada 450 diyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şahsi fikrim arabanın bütün para eden, emek verilmiş aksamlarını, çalışma mantığını mahvedecek siniz. ben olsam dokunmazdım...
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Partikülü kırdırmayacağım zaten, Partikülü yazılımla devre dışa bırakayım dedim ama o zamanda çok tıkanıp temizlenemez bir hale gelebilir. Ondan dolayı down pipe yapayım diye düşünüyorum. Partikül rejenasyondayken çok can sıkabiliyor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Valla yazılımcılar daha iyi yorumlar da benim bildiğim bizim Turbolar zaten CAY 1.6 TDI lar gibi verimli değil yani DPF'yi iptal etsen de basınçla çok bir güç alamayacaksın diye biliyorum. Bu sebeple zaten 1449 a geçiliyor onda bile iyi firmalar dpf egr üzerinde bırakmayı tercih ediyor gerek yok iptal etmeye. Ben 20.000kmdir yazılımlı biniyorum, rejenerasyon çok çok az zaten sizde çok mu sık oluyor?
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır çok sık girmiyor devreye, ama girince 2 seferde temizliyor, yazılım yokkende böyleydi. Birde araba çok ısınıyor rejenasyonda üstüne birde fazla yakıyor.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır çok sık girmiyor devreye, ama girince 2 seferde temizliyor, yazılım yokkende böyleydi. Birde araba çok ısınıyor rejenasyonda üstüne birde fazla yakıyor.
    Bilerek isiniyor zaten dpf deki partikulleri yakmak icin retard yapiyor ki egt yukselsin.(fazla yakmasi normal)
    Zaten otomatik fan acar sogukken bile, sogutma suyu sicakligini kontrol altinda tutuyor ama diger bilesenler isiniyor ozellikle manifold, turbo, dpf ve egzoz. Bu sicaklik asil buradan geliyor. zarari olacagini sanmam.

Asil iptal edip uzerinde birakirsan zarari olur dpf hem tikanir hem ölür.
    Konu Omak tarafından (12-06-2020 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dpf iptal edip downpipe tak egr iptali yaptırıp rahatca kullan bunları iptal ettirmeden yazılımlı kullanman sıkıntı değil mi zaten stage 1 ile devam et yoluna

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz duman illaki olacak dpf olmayınca

mfk1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Downpipeyi kesinlikle tavsiye ederim alt devirleride rahatlatıyor. Stage 2 yapmanıza bence çok da gerek yok. duman biraz olur stage 1 de rahatsız etmez ama stage 2 de baya baya açıyorlar.

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hiç ellemeyin dpf iyice salınca mecburi yapıcaksınız zaten bu şekilde kullanın. Gene de izlenimlerimi yazayım. Golf7 clh motorlu aracım da stage 2 ayarında yazılım, downpipe ve egr iptal var. Alt devirlerde az da olsa ölme mevcut şehir içi kullanımda özellikle dur kalk trafikte sürüş konforunu düşürüyor gaz tepkisi altlarda bir tık ölüyor. Soğuk ilk çalıştırmada 2-3 saniye duman atması mevcut onun harici sıfır duman bu yazılımla da çok alakalı sizde durum daha farklı olabilir. En önemlisi ise çevre.. illaki eskisine oranla fazla kirletiyoruz. Artıları İse dpf çok ağır tartmadım ama 10-12 kilo vardır diye tahmin ediyorum sökünce iyi bir ağırlık atmış oluyorsunuz. Asıl fark ise turbo dolduktan sonra başlıyo, üstlerde inanılmaz rahatlıyo bariz bir şekilde hissediyorsunuz.

İlandaki gibi Egr ile birlikte olan downpipe mantıklı değil, zaten egr ile çalışan partikülü iptal ediyorsunuz. Eğer derseniz egr aktif kullanıcam bu şekilde bir downpipe alıcam bu seferde emme komple kurum bağlar. Tavsiyem Downpipe ve egr iptal flanşı ayrı satılanları almanız. Varsa instagram hesabı size sesini de atabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlandaki egr kapağı icine pislik kacmasin diye kapaklı, egr zaten calismayacak

Hyrenayt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı izmirlicem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlandaki egr kapağı icine pislik kacmasin diye kapaklı, egr zaten calismayacak
    Tersine egr kapalı bile olsa egr girişi kurum dolucak çünkü downpipe ile bağlantılı attığınız üründe. Bahsettiğim downpipe direk egzoz sistemine bağlanırken egr girişi içinde ayrı flanşı bulunmakta egr’yi tamamen kapatıyor ne kurum nede pislik giriyor içine. İnstagramınızı paylaşırsanız detaylı fotoğrafları atabillirim.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dp ömürlük olur.

egr de contalanırsa alt ve orta devirler canlanır.uzun yol tüketimi düşer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube Euro 6 motor da bunu kullanın turbo sorunu yaşanır diyor. Geçen fiyatını sormuştum 3.000 dedi Sanki ne satıyor. Aynı mal adanada 650 tl

battalgazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    downpipe sonrası ses artışı biraz oluyor ama öyle rahatsız edici bir artış değil tok bir motor sesi oluyor,sadece son susturucu olduğu için bu parçalar biraz da susturucu gibi davranıyor,bu parçalar kara dumanı önlüyor iptal edince siyah duman aracın yazılımsız olsada çıkar,yazılımda basınc biryere kadar mazot da açılacak oda duman demek

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler