User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: 1.7 Corci hortlatalım biraz :D

Mamicilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 1.7 Corci hortlatalım biraz :D

Öncelikle Merhabalar.
    Bu aralar 1.7dti almaya karar verdim son karar olarak (yakıt ve biraz maliyetle iyi sonuçlar)
    Forumda okuduğum yorumlar eskide kaldığı için acaba 2020 de hala kullanan ve bana fikir verecek arkadaşlar varmıdır?
    Ben öyle kara tren gibi 200 hpler filan almaya niyetim yok hem yakıt tasarrufu hemde soft bir yazılımla dumansız (polis amcalar ellemeden) şöyle 120-130 hp civarı binmeyi düşünüyorum. Kullanan veya tecrübelilerden fikir sahibi olmak isterim . Saygılar.
    " 3'ten 2'ye

MightyIV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben full stock kullanıyorum şuan. İstanbul için sürekli dur kalk trafikte günde 50km işe gidip geliyorum. 200 lira ile 700-730km arası yol yapıyorum.
    Soft yazılım gayet iyi olur bence. Ama sadece yazılımla 120-130hp çıkmayabilir. Sormak istediklerin için yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 senedir kullanıyorum ama önceside var başka bir araçla 1 sene. Yani sıfır 5 kapı olsa alıp ömürlük binerim 2 aracımda üzmedi hiç.

Şuan k03 setuplu yazılımsız katalizörlü gündelik kullanıyorum işe git gel yaptığım için Ankara içi ortalama 35-36 kuruş arası yakıyor.

Düzgün ellerden geçmiş güzel bakılmış her araç sahibini üzmez kanaatindeyim. Birazda huyundan anlamak lazım tabi temiz bir araç alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Duman kesme için tesisat yapanlar varmış öyle bişeyler de yaptırabilirsiniz tehlike arz eden durumlarda çevirme vs.

dumansız yazılımda vardır illaki yakıtı kısık ama çok bi güç beklememek lazım zevkli olur mu derseniz stok hali bile keyifli bence.
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MightyIV Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben full stock kullanıyorum şuan. İstanbul için sürekli dur kalk trafikte günde 50km işe gidip geliyorum. 200 lira ile 700-730km arası yol yapıyorum.
    Soft yazılım gayet iyi olur bence. Ama sadece yazılımla 120-130hp çıkmayabilir. Sormak istediklerin için yazabilirsin elimden geldiğince yardımcı olurum.
    Soft yazılım ile galiba 105 beygir 220 tork civarı oluyor yazıyor tabi ama arabanın kaderini baya etkiliyor diye biliyorum. Benim aklımda öyle 250 hard kesicili yazılımlı yok hani okuduğum yorumlara istinaden stock hali yakıtında cimrisi su koysan gider gibi diyorlar ancak bastınmıda biraz gıdıklaması lazım kendimce aklımda temiz bulup özellikle stock soft yazılım belki yaprak büyütme filan ortalama 150 beygir gibi binmek istiyorum. ancak stock haliyle yakıt olarak ne kadar oynar onu tahmin edemiyorum ve kara dumansız bu gücü yakalayabilirmiyiz acaba oda mechul
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 senedir kullanıyorum ama önceside var başka bir araçla 1 sene. Yani sıfır 5 kapı olsa alıp ömürlük binerim 2 aracımda üzmedi hiç.

Şuan k03 setuplu yazılımsız katalizörlü gündelik kullanıyorum işe git gel yaptığım için Ankara içi ortalama 35-36 kuruş arası yakıyor.

Düzgün ellerden geçmiş güzel bakılmış her araç sahibini üzmez kanaatindeyim. Birazda huyundan anlamak lazım tabi temiz bir araç alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Duman kesme için tesisat yapanlar varmış öyle bişeyler de yaptırabilirsiniz tehlike arz eden durumlarda çevirme vs.

dumansız yazılımda vardır illaki yakıtı kısık ama çok bi güç beklememek lazım zevkli olur mu derseniz stok hali bile keyifli bence.
    Ankara gibi düz bi yerde olsam hiç düşünmemde yakıtını bende çalışıyorum ve Trabzonda yaşıyorum. ***** rampa bayır artık ne dersen baya bol ve yakıtı düşünüp bi yandanda biraz gıdıklayan araç olarak 45 bandında aklıma yatan araba bu oldu. tabi kronik arızalarını bi kenara koyup halledilince tadından yenmez diye düşünüyorum. k03 setuplu ne kadar güç alıyorsun ?
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 ölçtük ama yoldaki gibi gelmedi basınç geç doldurdu ama çok çok 210 220 olur bence çok büyük bi turbo değil sonuçta

ama K03 hibrit benim ön arka.

2 corsam da da beyin sorunu yaşadım ama 1 kere oldu yeri değişip güzel de tamir gördükten sonra sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Dediğim gibi ne kadar motor sağlam olsa da her araç bakım ister ilgi ister doğru düzgün ilgilenmemiş her araba sorun çıkarmaya mahkumdur.

Karadeniz Bölgesi Atm. basıncı daha keyifli oluyor
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 ölçtük ama yoldaki gibi gelmedi basınç geç doldurdu ama çok çok 210 220 olur bence çok büyük bi turbo değil sonuçta

ama K03 hibrit benim ön arka.

2 corsam da da beyin sorunu yaşadım ama 1 kere oldu yeri değişip güzel de tamir gördükten sonra sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Dediğim gibi ne kadar motor sağlam olsa da her araç bakım ister ilgi ister doğru düzgün ilgilenmemiş her araba sorun çıkarmaya mahkumdur.

Karadeniz Bölgesi Atm. basıncı daha keyifli oluyor
    Desene ilk 3 tutunamıyorum Valla keyiflidir o beygirler o arabada ama tabi kara tren misaliyse polis amcalar çok kovalar peki şeyi merak ettim o setupla muayenede filan sıkıntı oluyormu ?
    " 3'ten 2'ye

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mamicilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Merhabalar.
    Bu aralar 1.7dti almaya karar verdim son karar olarak (yakıt ve biraz maliyetle iyi sonuçlar)
    Forumda okuduğum yorumlar eskide kaldığı için acaba 2020 de hala kullanan ve bana fikir verecek arkadaşlar varmıdır?
    Ben öyle kara tren gibi 200 hpler filan almaya niyetim yok hem yakıt tasarrufu hemde soft bir yazılımla dumansız (polis amcalar ellemeden) şöyle 120-130 hp civarı binmeyi düşünüyorum. Kullanan veya tecrübelilerden fikir sahibi olmak isterim . Saygılar.
    ben 3 senedir kullanıyom çok amaa çok da memnunum çok zevkli ,hem iş için hem zevk için ,ama peynirle maymun düzeltmek gibi bi fikrin varsa maymun vermez tamamen ne almak istediğinle alakalı bi durum bu her araba için aynıdır kafana takılan bişey olursa sor
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3 senedir kullanıyom çok amaa çok da memnunum çok zevkli ,hem iş için hem zevk için ,ama peynirle maymun düzeltmek gibi bi fikrin varsa maymun vermez tamamen ne almak istediğinle alakalı bi durum bu her araba için aynıdır kafana takılan bişey olursa sor
    Kafama takılan tek şey örnek veriyorum 150-180 beygir aldığımızı varsayalım yakıta ne kadar etkisi oluyor ve karatren olmadan bu sonuç alınamıyormu mesela
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafama takılan tek şey örnek veriyorum 150-180 beygir aldığımızı varsayalım yakıta ne kadar etkisi oluyor ve karatren olmadan bu sonuç alınamıyormu mesela
    yakıt bastıgınla alakalı bi durum ,örnek sen zırt pırt her kalkışta sara sara yüksek devirde kalkıp kısa mesafede tekrara durmak için frene basıp aynı hareketi tekrarlıyorsan ve bu tip kullanmayı sürekli yapıyorsan eyer ki aracın yapabilecek bişey yok keza bu her araç için geçerlidir en okonomik yakanı bile olsa
    2 .motor bitikse eyer sen üstüne ne yaparsan yap boş ,güzel bi motor yaptırıp üsütüne iyi bi hybrit turbo enjektör herekli eklemeleri yapıp güzel kendini kanıtlamış bir yazılımcıya dumansız bi yazlılım yaptırarak dumansız bi şekilde şehir içinde veye uzun yolda kullanabilirsin alt devirlerde dumansız ama gazlamak isteyince devir dönüp zevkli bi şekilde gazlamak için bunları yapturabilirsin ,benim misal şuanda öle
    yani yine tekrarlıyom peynirle maymun düzeltilmez
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +amacına uygun kullanıcaksın ,misal sen şehiriçinde gazlamak istiyosan sen zaten yanlış yoldasın demek ,ama işin dogrusu zaten gazlamak için az trafik zmanında otoban olması lazım demi ,haa o zmanda zaten üst devirlerde istedigin gücü alarak gazlıycaksın ,bu işi cadde de ve trafikte yaparsan zaten o zmana o duman seni bogar ve zehirler yani cezlarsan kaçamassın buda dogal olaraktan kötü bi durum olur aynı zamanda da arabanın imajını kötü anlamda etkiler
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +amacına uygun kullanıcaksın ,misal sen şehiriçinde gazlamak istiyosan sen zaten yanlış yoldasın demek ,ama işin dogrusu zaten gazlamak için az trafik zmanında otoban olması lazım demi ,haa o zmanda zaten üst devirlerde istedigin gücü alarak gazlıycaksın ,bu işi cadde de ve trafikte yaparsan zaten o zmana o duman seni bogar ve zehirler yani cezlarsan kaçamassın buda dogal olaraktan kötü bi durum olur aynı zamanda da arabanın imajını kötü anlamda etkiler
    Valla abi corsa diyince herkes hemen kara tren misali geliyor aklına bende kara tren olmadan polis amcalarımızda çok darboğaz yapmayan bir setup yapmak istiyorum. Hem ekonomik hem keyifli

Zaten bizim buralarda öyle 200 yapılacak yol yok maksat salça olanları azda olsa madur etmek yoksa ekonomik sınıfından takılıyorum Ama tabi ara sırada müzik veya o anki psikolojiye göre bi turbo doldurup sıkmakta lazım
    Konu Mamicilo tarafından (30-07-2020 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: .
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valaa işte olay bu dediğim gibi ,para çokomel
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sarı sitede stock bulmak samanlıkta iğne bulmaktan zor Bakalım bahtımıza ne çıkacak
    " 3'ten 2'ye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Desene ilk 3 tutunamıyorum Valla keyiflidir o beygirler o arabada ama tabi kara tren misaliyse polis amcalar çok kovalar peki şeyi merak ettim o setupla muayenede filan sıkıntı oluyormu ?
    Önde cooler tampon kesik açık hava filtresi vs duman atarken de girdim hep tek seferde geçtim şükür sorun yaşamadım muayeneden
    -_-_-_-

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önde cooler tampon kesik açık hava filtresi vs duman atarken de girdim hep tek seferde geçtim şükür sorun yaşamadım muayeneden
    Valla bu ara niyetliydim kredi çekip almaya faizler çıktı kaldık öyle 1-2 araba gözümde vardı adamlar satamayınca düştü istediğim fiyatlara alamadım

Şansımı ....
    " 3'ten 2'ye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler