User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kızdırma bujisi aldım ama ..?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kızdırma bujisi aldım ama ..?

Merhaba, 1.4 hdi aracımda p1351 hatası alıyorum birkaç seferdir.Araçta ilk çalışmada sarsıntı,acı koku ve performans düşüklüğü var.Miadı dolan kızdırma bujilerini değiştireyim deyip parça numarasına göre oem kodlu ürün satın aldım.Lakin huzursuz olduğum bir durum oluştu. 5960E9 numaralı parçayı aradım,aldım. Tanesi 86 lira...Beru markalı olan kızdırma bujisinin tanesi 28 lira civarı.Orijinal kutuyla gelen ürünleri açtım,içindeki bujilerin üzerinde Beru Germany yazıyor.Ayrıca bir tanesinin ucu diğerlerinden epeyce farklı renkte mavimsi.Bu da bir sorun mu bilemiyorum.

1. Art niyetli bir şeyle mi karşılaştım?

2 .PSA bu kodla Beru mu kullanıyor?

3. Eğer öyleyse Beru markalı 28 liralık ürünle 86 liralık ürün arasında ne fark var?

Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 1.4 hdi aracımda p1351 hatası alıyorum birkaç seferdir.Araçta ilk çalışmada sarsıntı,acı koku ve performans düşüklüğü var.Miadı dolan kızdırma bujilerini değiştireyim deyip parça numarasına göre oem kodlu ürün satın aldım.Lakin huzursuz olduğum bir durum oluştu. 5960E9 numaralı parçayı aradım,aldım. Tanesi 86 lira...Beru markalı olan kızdırma bujisinin tanesi 28 lira civarı.Orijinal kutuyla gelen ürünleri açtım,içindeki bujilerin üzerinde Beru Germany yazıyor.Ayrıca bir tanesinin ucu diğerlerinden epeyce farklı renkte mavimsi.Bu da bir sorun mu bilemiyorum.

1. Art niyetli bir şeyle mi karşılaştım?

2 .PSA bu kodla Beru mu kullanıyor?

3. Eğer öyleyse Beru markalı 28 liralık ürünle 86 liralık ürün arasında ne fark var?

6 sene hdi 1.4 kullanmış biri olarak "Araçta ilk çalışmada sarsıntı,acı koku ve performans düşüklüğü var" kısmına istinaden bu sorunları yaşadığınızı düşünüp mü aldınız buji ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 sene hdi 1.4 kullanmış biri olarak "Araçta ilk çalışmada sarsıntı,acı koku ve performans düşüklüğü var" kısmına istinaden bu sorunları yaşadığınızı düşünüp mü aldınız buji ?
    Hayır,P1351 kodu düşüyor.O yüzden buji>röle>? diye gitmeyi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rölede sıkıntı olması çok uç bir durum. belki 1 2 buji kesik çıkar. sarsıntı acı koku ve performans düşüklüğüne etkisi olmuyor 1 i bile çalışsa yeter bujinin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlaşılan kutuya para vermişsiniz beru ya ürettiriyorlar demekki oem parçayı. Fiatçılar da bilmeyenler çok kazıklanıyor. orijinal sanıp opar kutusunda parçayı alıyor içinden yan sanayi marka çıkıyor valeo kutusunda 375 tl ye baskı balata aldım. arkadaş opar kutusunda 600 tl ye baskı balata aldı. onun içinden de valeo çıktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhankenar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan kutuya para vermişsiniz beru ya ürettiriyorlar demekki oem parçayı. Fiatçılar da bilmeyenler çok kazıklanıyor. orijinal sanıp opar kutusunda parçayı alıyor içinden yan sanayi marka çıkıyor valeo kutusunda 375 tl ye baskı balata aldım. arkadaş opar kutusunda 600 tl ye baskı balata aldı. onun içinden de valeo çıktı
    Parça koduyla yabancı siteleri araştırdım.12 euro civarı hep.Satın aldığım fiyatla örtüşüyor gibi.Biraz daha araştırdığımda, Beru olarak satılanların A-N Parts markalı bir ürün olduğunu,bunun da Konya üretimli olduğunu gördüm.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parça koduyla yabancı siteleri araştırdım.12 euro civarı hep.Satın aldığım fiyatla örtüşüyor gibi.Biraz daha araştırdığımda, Beru olarak satılanların A-N Parts markalı bir ürün olduğunu,bunun da Konya üretimli olduğunu gördüm.
    BERU olarak satılan mal replika olabilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

soneR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Beru nun replika olduğunu düşünüyorum, psa grubunda bolca bu tarz replikalar ile karşılaşıyorum
    seni unutmayacagız Madi...

Rpmturk
    Boost Projects
    www.rpmraceevents.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler