User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: 1.6 TDİ MOTOR TEKLEME SORUNU ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN!!! (Çok yorulduk)

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ugur95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rölantide durunca motorda sirkelenme devir dalgalanması olmuyor olmadı dp egr iptali yapacağım umarım sorun ondan kaynaklıdır yazılımdan sonra biraz arttı gibi ama öncesinde de vardı
    1750-1900 devir arası şuan aracımda mevcut bu durum.

1ay önce motor takozunu değiştirdim yetkili serviste.

23x4 aksiyonu var dediler dpf ömrünü uzatmak içinmiş. Kesinlikle istemiyorum dedim. çünkü yakıt basıncını düşürdükleri ve daha sık rejenerasyona soktuğuna dair yazanlar vardı Alman forumlarında...

Arabayı aldım. Aldıktan sonra bu gitgel durumu olmaya başladı. Hissiyatta silkeleme değil. Yavaş yavaş devirlenirken hafif tork gidiyor gibi oluyor. Normal kullanıcı çok zor farkeder. Tahminimce istemediğim halde yazılımı güncellediler.

Dpf i VagDPF uygulamasından kontrol ediyorum. 22 grama kadar doluyor. Rejenerasyonu gayet düzgün şekilde yapıyor. 400-500 km de bir.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılımdan sonra silkele sorunu yaşayanlar. yazılımda alt devirler fazla açılırsa silkeleme yapar. yazılımcınız alt devirleri biraz kısarsa sorun çözülecektir.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılımdan sonra silkele sorunu yaşayanlar. yazılımda alt devirler fazla açılırsa silkeleme yapar. yazılımcınız alt devirleri biraz kısarsa sorun çözülecektir.
    açılan kapanan nedir onu anlamadım vanayımı açıp kapatıyorlar

öte yandan dpf egr iptali yapmaktan ziyade arabanın km yüksek ise dpf ye mekaniksel baktırın egr yede aynı şekilde. birde koku oluyorsa külbütör kaagının oralarda mazot kaçakları varmı onları kontrol edin. enjektörlerden dolayıda bu dediğiniz olma ihtimali yüksek
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açılan kapanan nedir onu anlamadım vanayımı açıp kapatıyorlar

öte yandan dpf egr iptali yapmaktan ziyade arabanın km yüksek ise dpf ye mekaniksel baktırın egr yede aynı şekilde. birde koku oluyorsa külbütör kaagının oralarda mazot kaçakları varmı onları kontrol edin. enjektörlerden dolayıda bu dediğiniz olma ihtimali yüksek
    Yorumum sizi neden bu kadar darladı ki kinayeli konuştunuz anlamadım. Halbuki ben sizinle ilgili birşey konuşmamıştım.
    konumuza gelirsek siz ne demek istediğimi anladınız... ''vanayımı açıp kapatıyorlar'' aynen öyle vana var açıp kapatıyorlar. vanayı açarsanız fazla akar kaparsanız az akar.
    alt devirlerde arabanın ölü devirlerinde siz vanayı istediginiz kadar açın güç alamazsınız ve araç saçmalamaya başlar. Bu açtıgınız turbo basıncı,rail basıncı,vnt ayarı, enj süresi olur. Siz hangisini anladıysanız işte. Tüm konu bundan ibaret.

selametle.

(Yukarıdaki tavsiyemi isteyen denesin, kimseyi zorlamıyoruz)
    Konu maxima tarafından (11-02-2021 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumum sizi neden bu kadar darladı ki kinayeli konuştunuz anlamadım. Halbuki ben sizinle ilgili birşey konuşmamıştım.
    konumuza gelirsek siz ne demek istediğimi anladınız... ''vanayımı açıp kapatıyorlar'' aynen öyle vana var açıp kapatıyorlar. vanayı açarsanız fazla akar kaparsanız az akar.
    alt devirlerde arabanın ölü devirlerinde siz vanayı istediginiz kadar açın güç alamazsınız ve araç saçmalamaya başlar. Bu açtıgınız turbo basıncı,rail basıncı,vnt ayarı, enj süresi olur. Siz hangisini anladıysanız işte. Tüm konu bundan ibaret.

selametle.

(Yukarıdaki tavsiyemi isteyen denesin, kimseyi zorlamıyoruz)
    yok beni hiçbirşey darlamadı araç sahibini ne tanırım ne ederim sadece açma kapama mevzusunu cok genel bi şekilde yazdığınız için merak ettim açıp kapananın ne olduğunu hepsi bu siz neden bu kadar ego yaptınızki
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım yapan firma araca bağlanıp sorunu çözdü bilgilendirme için yazıyorum takip eden varsa diye enjektör turbo hala orjinal km 173 bin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler