User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.6 TDİ MOTOR TEKLEME SORUNU ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN!!! (Çok yorulduk)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation 1.6 TDİ MOTOR TEKLEME SORUNU ÇOK ACİL YARDIM LÜTFEN!!! (Çok yorulduk)

Herkese merhaba 1.6 tdi manuel cxxb motor kodlu 2016 model Skoda Octavia aracım var. Araçta 1.300 -2500 rpm arası yavaş yavaş hızlanmalarda tekleme sorunu var. Araçta stage 1 yazılım var dpf egr üstünde yazılım yapıldıktan sonra daha çok bu sorun olmaya başladı öncesinde de vardı fakat yazılım öncesi 2 ve 3. Viteste yapıyordu suan vites seçmiyor yavaş hızlanırken ve sabit hızlarda giderken yapiyor, dip gazlamazlarda sorun yok.
    Yazılımla alakası olduğunu düşünmüyorum araçta önceden de bu sorun vardi.Serviste katolizor doluluğu 32 gram çıktı. Bu tekleme neden olabilir bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi çok acil araç tüplü aracın kerkinmesi gibi kerkiniyor çok sıkıldık bu durumdan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Büyük ihtimalle egr kurum bağlamıştır o söylediğiniz devir aralığında genelde egr sorun çıkartıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük ihtimalle egr kurum bağlamıştır o söylediğiniz devir aralığında genelde egr sorun çıkartıyor..

Açıklamalara ek olarak araçta sabahları çalıştırmada enjektör isemesindeki yoğun koku gibi koku oluyor. Araçta hic duman atma yok ne soğukken beyaz ne enjektör isemesi ne kara duman ama o koku oluyor cold startlarda ve aracı garajda stop edecekken rölantide çalıştırmalarda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ugur95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıklamalara ek olarak araçta sabahları çalıştırmada enjektör isemesindeki yoğun koku gibi koku oluyor. Araçta hic duman atma yok ne soğukken beyaz ne enjektör isemesi ne kara duman ama o koku oluyor cold startlarda ve aracı garajda stop edecekken rölantide çalıştırmalarda
    Cold start olduğunda devirde dalgalanma oluyor mu? Oluyorsa eğer egrdir bu söyledklerinden sonra ben egr diyorm bi söktürüp temizletmen işe yarayabilir gibi. Aynı sorun bendede mevcuttu egryi temizlettim düzeldi araç 1.3cdti astra.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cold start olduğunda devirde dalgalanma oluyor mu? Oluyorsa eğer egrdir bu söyledklerinden sonra ben egr diyorm bi söktürüp temizletmen işe yarayabilir gibi. Aynı sorun bendede mevcuttu egryi temizlettim düzeldi araç 1.3cdti astra.
    Devir sabit kalıyor. sürekli rejenerasyon yapiyo araba 3-4 günde bir

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devir sabit kalıyor. sürekli rejenerasyon yapiyo araba 3-4 günde bir
    dpf dolmus
    dpf ımıtı 14 grm dır
    14 grm ustunde araba jenerayona gecer

dpf ıptal olacak veya yenısını takacaksınz
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birebir aynı sorunlardan Dpf ve egr iptali yaparak kurtuldum gayette mutluyum ama enjektörü yine de bir kontrol ettirin derim. Motorlar aynı değil ama sonuç olarak genele bakarsak çalışma prensibi aynı benim aracımda koku gibi bir durum yoktu. Belki yardımcı olabilir.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birebir aynı sorunlardan Dpf ve egr iptali yaparak kurtuldum gayette mutluyum ama enjektörü yine de bir kontrol ettirin derim. Motorlar aynı değil ama sonuç olarak genele bakarsak çalışma prensibi aynı benim aracımda koku gibi bir durum yoktu. Belki yardımcı olabilir.

Yazılım öncesinde de vardı da yazılımla biraz artar gibi oldu ama yakıt değişince biraz düştü her zaman olmuyor arada oluyor bu sıkıntı.Egr iptalinin piston eritmesine neden olduğu söyleniyor o konuda da kafam karışık biraz daha takip edip egr ve dpf iptaline gidebilirim.

kazım2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direkt dpf EGR iptali yaparak Bu sorundan kurtulmanız %90 egrye körleme dpf içini boşaltmaya unutmayın kendim yazılımcıyım devamlı başımıza geliyir
    EVOLUTION X

KaradumanBerke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım öncesinde de vardı da yazılımla biraz artar gibi oldu ama yakıt değişince biraz düştü her zaman olmuyor arada oluyor bu sıkıntı.Egr iptalinin piston eritmesine neden olduğu söyleniyor o konuda da kafam karışık biraz daha takip edip egr ve dpf iptaline gidebilirim.
    Egr ve dpf iptalini yaptığımız 3. aracımız birini 150 bin km ye yakın kullandık birini 100 bin + km kullandık. Şu an ki aracımı 1 senedir 30 bin km oldu kullanıyorum bu zamana kadar böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. İlk defa sizden duyuyorum böyle bir soruna yol açtığını. İddaalı konuşamam işin ustaları daha iyi cevaplayacaktır lakin böyle bir sıkıntı yarattığını sanmıyorum. Yine de takipteyim böyle bir durum varsa gerekeni yapmak lazım.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artık Başkalarına Yar Oldu...)

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dpf’i iptal etmeyin. İcini degistirebiliyorlar, ayrica yazilimda afr zenginse dahada doldurur dpf’i.
    Asagida doluluk oranina gore rejenerasyonlari bulabilirsiniz.
    Pasif rej
    Aktif rej
    Servis rej
    Degisim

Ayrica ben dpfden oldugunu dusunmuyorum, yazilimi orijinale dondurup sorunu cozmek icin yakit sistemine/enjektore odaklanirdim...
    Konu Mehmetmert tarafından (25-11-2020 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;

Yazılım orjinale çevirin ve odis'e bağlayıp kaliteli bir depo katkısı ile dpf temizliği yaptırın würth, berner v.s Muhtemelen geçecektir.

Eğer yine devam ediyorsa ise enjektör testi gerekiyor. Bununla;

Bu sonucunda eğer farklılık var ise enjektörleri üzerinde karekodlara göre tekrar kodlanması ve temel ayar yapılması gerekiyor.

Bundan sonra tekrar test edip arızalı olan enjektör/ler değişmesi gerekir.

+motor rölantide çalışırken hiç kerkinme var mı ? Eğer var ise çift kütleli volanda olabilir iç göbeği zamanla boşluk yapar.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dp-egr conta kesin çözüm ileride yeniden dolacakmı,tıkanıcakmı korkusuda yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaradumanBerke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egr ve dpf iptalini yaptığımız 3. aracımız birini 150 bin km ye yakın kullandık birini 100 bin + km kullandık. Şu an ki aracımı 1 senedir 30 bin km oldu kullanıyorum bu zamana kadar böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. İlk defa sizden duyuyorum böyle bir soruna yol açtığını. İddaalı konuşamam işin ustaları daha iyi cevaplayacaktır lakin böyle bir sıkıntı yarattığını sanmıyorum. Yine de takipteyim böyle bir durum varsa gerekeni yapmak lazım.

Benim de bilgim yok sadece forumun birinde okumuştum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

Yazılım orjinale çevirin ve odis'e bağlayıp kaliteli bir depo katkısı ile dpf temizliği yaptırın würth, berner v.s Muhtemelen geçecektir.

Eğer yine devam ediyorsa ise enjektör testi gerekiyor. Bununla;

Bu sonucunda eğer farklılık var ise enjektörleri üzerinde karekodlara göre tekrar kodlanması ve temel ayar yapılması gerekiyor.

Bundan sonra tekrar test edip arızalı olan enjektör/ler değişmesi gerekir.

+motor rölantide çalışırken hiç kerkinme var mı ? Eğer var ise çift kütleli volanda olabilir iç göbeği zamanla boşluk yapar.

Araçta rölantide sıkıntı yok bu yazılım öncesinde de olan biseydi bu gun sadece 1 kez yaptı mesela

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dpf’i iptal etmeyin. İcini degistirebiliyorlar, ayrica yazilimda afr zenginse dahada doldurur dpf’i.
    Asagida doluluk oranina gore rejenerasyonlari bulabilirsiniz.
    Pasif rej
    Aktif rej
    Servis rej
    Degisim

Ayrica ben dpfden oldugunu dusunmuyorum, yazilimi orijinale dondurup sorunu cozmek icin yakit sistemine/enjektore odaklanirdim...

Yazılım öncesi de dediğim sıkıntıyı yaşıyordum suan farklı yakıtlar deniyorum bu gun bir kez yaptı. Araç 20 bin km deyken dpf arizasi almıştım bu arada. Bu arızadan sonra bir iki kez daha kat arizasi yaktı araç sorun neyden bilemiyorum araştırıyorum.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enjektör yada egr.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enjektör yada egr.
    Rölantide durunca motorda sirkelenme devir dalgalanması olmuyor olmadı dp egr iptali yapacağım umarım sorun ondan kaynaklıdır yazılımdan sonra biraz arttı gibi ama öncesinde de vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rölantide durunca motorda sirkelenme devir dalgalanması olmuyor olmadı dp egr iptali yapacağım umarım sorun ondan kaynaklıdır yazılımdan sonra biraz arttı gibi ama öncesinde de vardı
    zamanında yaptık kardeşim bu işleri , milleti yanlış yönlendirmeyin bizi yönlendirdiler şunu bunu iptal et falan , yapma kardeşim iptal etme hiçbişeyini, git adam gibi bir pompacıda bağlat cihaza enjektör değerlerine baksınlar önce enjektör ise SÖKTÜR temizlettir , sonra egr mi dolu sök temizlet geri taktır dpf mi dolu gerekirse sök temizlet taktır, ETME İPTAL , EGR soğutma sisteminden tut yakıt tasarrufuna ve motoru optimum sıcaklıkta tutmaya kadar bir sürü faydası var , dpf desen egzos sisteminin ÇOK ÖNEMLİ parçasıdır aracın çekişine kadar sıkıştırma bakımından POZİTİF ETKİSİ vardır

adam gibi dizelci bul baksınlar biz körledik İPTAL ETTİK, körlettik millete sonra ah vah yandım, SONRA PAŞA PAŞA GERİ TAKTIRDIK.

3 sene samsunda kaldım adam gibi işini yapan esnaf sayısı 10 parmağın 3 ünü geçmez NET ! AMAN DİKKAT ET
    "Meseleleri, mesele etmezseniz; ortada mesele kalmaz."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler