User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 2005 E60 530D'ye 535D Turbosu Takılabilir mi ?

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 535d Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ChtArdARSL Ben olmasına çok ihtimal verdiğim için fazla heveslendim ve heyecanlandım.
    Bu kadar tesisat işi çıkacağınıda düşünmüyordum.
    Bana fiyat veren ustada benim gibi düşündü büyük ihtimalle
    @ertantamer Evet 535d güzel yürüyor diye istiyorum. Oem oluşu sanki daha güvenli olur gibi geliyor oda var tabi.
    Manuel çok az var, Ankaradan bmw ci bi abimde çok ısrar etti aldırtmadı bana manuel.Bidaha da denk gelmedim manuele alırken.

İntercooler, büyük turbo, enjektör derken maliyetler yine düşük olmayacaktır.

Almanyadaki servisten hala fiyat gelmedi. Eğer uygun bi fiyat gelirse Ankaradaki garajla biraz daha detaylı bi pazarlığa oturup tesisat işini irdeleyip anahtar teslim bi fiyat sorucam. Arabanın bağrı açık servis servis gezmek isteyeceğim son şey heralde

Yurtdışında hangi forumları takip ediyorsunuz ?
    Benzer modifiyelere ben rastlamadım. Varsa örneği görmekte iyi olurdu.

Forumunda bu kadar aktif olacağını düşünmüyordum.
    Keşke daha önce üye olsaydım. Aynı dili konuşan insanlarla beraber olmak güzel.Sadece ben biraz zor anlıyorum kusura bakmayın
    Ben büyük konuşmamak için imkansız değil dedim, şimdi imkansız derim kalkar @Godless Commie hakan abi gibi biri yapar bu işi g*t olurum.
    Sen hakan abinin konuları bir incele eğer kendini ona yakın yetenekte görüyorsan ve aşağıdaki imkanların var ise dene bu işi bizde izliyelim.

1- bu işi yapacak kapalı alanın var mı?
    2- liftin var mı?
    3- yeterince mekanik bilgiye sahip misin?
    4- yeterince elektronik bilgiye sahip misin?
    5- yabancı kaynaklardan bilgi edinebilecek ve yabancı forumlarda soru sorup cevapları anlayabilecek onlara yaşadığın sorunu birebir aktarabilecek kadar yabancı dile sahip misin?

yukarıdakilerin dışında 2. 3. aracında var ise aracın yapım aşamasında iken sana sıkıntı olmamalı.

dışarıda yaptıracaksan bu işi bana göre çok maliyetli olur ve çok yorulursun. turbosuz arabayı turbolamakla karşılaştırmak yanlış olur, o iş için artık bolt on kitler var bir sürü örnekler var yapılacaklar belirli vs.vs.

düşündüğün kadar basit olsaydı her yerde m550d nin tri turboları ile upgrade edilmiş bir sürü araç görürdük. yapmak ayrı dert yaptıktan sonra olması gibi çalıştırmak ayrı dert.

Sen oem olsun diyorsun ama iki motorun pistonları bile farklı.

Benim fikrimi sorarsan;

1-enjektörlerini yenilet (yeni al yada tamir ettir temizlet vs.)
    2- turbonu orjinal revizyon yaptırt (daha fazla güçler istiyorsan hybridlet) turbo yağ borularını da yenilemeni tavsiye ederim.
    3- egr iptal et, (mekanik olarak körlet)
    4- katalizorünü temizlet gerekirse yenilet, pahalıdır ama o almancı arkadaşa getirt gerekirse çıkma vs olsun sakın boşalttırma.
    6- swril flaplarını yenile (temizleme de olur derler ama bence yenile o riske girme)
    7- intercoolerını yenile, turbo borularını temizlet ve turbo borularının oring lerini yenile.
    8- Maf, map, turbo basınç kontrol valfi, oksijen sensörü, rail basınç sensörü ve bunun gibi zamanla kondisyonu gerileyen ve motorun çalışmasına performansına etki eden sensörleri yenile. (mümkün olduğunca yan sanayi kullanma ya oem yada oem e üretim yapan marka tercih et)
    9-en önemlisi de sosyal medyadan reklamla iş yapan değilde işi iyi bilen, mümkünse bu motorlara daha önce bir çok yazılım yapmış bir yerde orantılı dengeli bir yazılım yaptırt.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Db hatasi mukerrer mesaj...
    Konu Omak tarafından (29-11-2020 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mukerrer mesaj.
    e60 535d & THE A45 AMG

kazım2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E60 530d ve 535d ikisinide kullandım hatta ikisinide setup yaptım ikiside ayni blok ve inlet bana sorarsan alt devirlerin oem turbo ile zayıf diyorsan ya turbon bozuk yada kaçak var. Yapacagin en güzel şey güzel bi billet pal ile turbonu hybridle ve güzel bi intercooler full egsoz ve filtre ile ciddi derecede yürüyecek aracın
    EVOLUTION X

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek bir şey soracağım, 3.5 bütçemi aştı demişsin, bu upgrade in ne kadara malolacağını düşünüyorsun? zaten turbo olan aracı twin-turbo yapmak ne kadar zor olabilir ki? de demişsin, bence de hiç zor değil, ama ne şimdi ne de gelecekte vidası vidasına öpüşüp biranda 100 hp alabileceğin modifiyeler NOS hariç henüz icat edilmedi, illa ki bir şeyler çıkacak, olmayacak, yatacak, oldu zannedeceksin kırılacak, yazılımcı mekanikere mok atarken garaj moku parçaya atacak, en sonunda orjinale dönüp satacaksın... sıralama üç aşağı beş yukarı böyle...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet atmosferik arabayı turboluyor, ben zaten turbolu m57 yi oem bi turbo m57 ye çeviririm diye düşünüyordum epey bi hayal kırıklığına uğradım açıkcası.
    @bilalMW Turboyu yönetme işi neden bu kadar sıkıntı onu anlamadım. 535 ecu o işi halletmiyor mu ? @turboman Ankaradan swap bilmembişey dükkanından bi ustayla konuştum. İşçilik için fiyat bile verdi. Kapıda supra m3 dolu 36 lar falan görünce bi itimat ettim bende.
    Manifold turbo ecu enjektörü getir hallederiz diyordu.

Geleceğe yatırım olur uzun süre elimde tutarım diye de ıvır zıvır birsürü para harcadım arabaya. Tüm tadım kaçtı.
    Tamam bahsettiğin yerler iyi ustadır ama şöyle bi durum var supralarda m3 lerde turbo yaparken bukadar karmaşık bş sistem yok basit yani seninde bi supran olsa haftada bir turbo değiltirebilirsin ama böylesine karmaşık bi sistemi yapıpta hüsrana uğrama olasılığın çok yüksek. Atmosferik arabayı turbolamak emin ol senin arabadan daha kolay...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    illa macera ariyorsan e65 740d turbolarini tak, twinturbo olur sistemede ihtiyac kalmaz ikisi birden basar ne varsa. Guzel bir sanatcı manifoldu yapsin yeterki.
    Konu Omak tarafından (29-11-2020 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Omak Hakan abinin mx5'e yaptığı bi turbo projesini hayretle okudum. Bilgi beceri yetenek imkan konusunda Hakan abiyle mümkün değil aşık atamam
    Bu işi kendi imkanlarımla yapamam, bir serviste olması şart. Bu iş için yeterli elektronik mekanik bilgimde yok.
    Dil konusunda da sıkıntı yaşarsam bi ayağım artık burda yine sizlere danışırım heralde
    2. 3. aracım yok ilk ve tek aracım. Arabasız kalma konusunda antremanlıyım bu yüzden
    Dediğiniz gibi genel bi bakım ve hybrid le devam etmek durumundayım heralde.
    Swril flap şuan ne durumda bilmiyorum. Okuduğum yorumlar hep iptal etmeyi tavsiye ediyor.
    Egr iptalinde duman artışı olur mu ?

Hocam şimdi m550d yi tri turboyu karıştırma O kadarda basit düz mantık kurmadım. Benim durumda ikiside m57d30. Bmw yapmış bende aynısını kopyalarım diye düşündüm. Birde millet bmw yi lego gidi dağıtıp topluyor. Şurası şu kasadan burası bu kasadan. Şurasını şundan aldık falan. Dedim heralde bmw de bu işler kolay yürüyor. Ankara da bu arabaya ne istersek yaparız dedim. Öyle kolay olmuyormuş
    @kazım2002 Gidişat onu gösteriyor hocam sağolun.
    @ghibli06 Evet 535 bütçemi aştı. Ben araç bakarken 530 535 farkı çok fazlaydı. Maliyetin aradaki farktan az olacağını düşündüm.
    @turboman Ben bi turbo nun bu kadar karmaşık bi sistem olduğunu bilmiyordum açıkcası. Özellikle burda konu açtıktan sonra forumda gezerken Hakan abinin mx5 konusuna denk geldim. Adam turbo hariç herşeyi kendisi yaptı. Bana lazım olan parçaları say deseniz hepsini sayıp sistemi tamamlayamam, adam kendisi imal etti. Orda da, bu zaten daha önceden yapılmış hazır bi sistem alıp takıcaz işte diye yine iyi düşünüp geçtim

Asıl canımı sıkan nokta 535 lerin giderek ulaşılmaz bi hal alması. Elimdekini revize edip bineyim, ilerde satar 535 e geçerim diyemiyorum. 535 sahibi olmanın tek yolu buymuş gibi geldi bana.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklın yolu bir turbonu hibritlet hortum ıvır zıvır sıkıntılı parça varsa değiştir, swirl flap ve egr yi iptal ettir, kat ı söktürüp downpipe taktır yazılımını yaptır hayal ettiğin hp lere bir nebze ulaşırsın. bir de şanzımanın ne durumda? şanzımandan sıkıntı yaşaman büyük olası. aracımda ilk şanzımanı elden geçirip bu işlemleri yaptırdım aracın kaderi değişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Omak Hakan abinin mx5'e yaptığı bi turbo projesini hayretle okudum. Bilgi beceri yetenek imkan konusunda Hakan abiyle mümkün değil aşık atamam
    Bu işi kendi imkanlarımla yapamam, bir serviste olması şart. Bu iş için yeterli elektronik mekanik bilgimde yok.
    Dil konusunda da sıkıntı yaşarsam bi ayağım artık burda yine sizlere danışırım heralde
    2. 3. aracım yok ilk ve tek aracım. Arabasız kalma konusunda antremanlıyım bu yüzden
    Dediğiniz gibi genel bi bakım ve hybrid le devam etmek durumundayım heralde.
    Swril flap şuan ne durumda bilmiyorum. Okuduğum yorumlar hep iptal etmeyi tavsiye ediyor.
    Egr iptalinde duman artışı olur mu ?

Hocam şimdi m550d yi tri turboyu karıştırma O kadarda basit düz mantık kurmadım. Benim durumda ikiside m57d30. Bmw yapmış bende aynısını kopyalarım diye düşündüm. Birde millet bmw yi lego gidi dağıtıp topluyor. Şurası şu kasadan burası bu kasadan. Şurasını şundan aldık falan. Dedim heralde bmw de bu işler kolay yürüyor. Ankara da bu arabaya ne istersek yaparız dedim. Öyle kolay olmuyormuş
    @kazım2002 Gidişat onu gösteriyor hocam sağolun.
    @ghibli06 Evet 535 bütçemi aştı. Ben araç bakarken 530 535 farkı çok fazlaydı. Maliyetin aradaki farktan az olacağını düşündüm.
    @turboman Ben bi turbo nun bu kadar karmaşık bi sistem olduğunu bilmiyordum açıkcası. Özellikle burda konu açtıktan sonra forumda gezerken Hakan abinin mx5 konusuna denk geldim. Adam turbo hariç herşeyi kendisi yaptı. Bana lazım olan parçaları say deseniz hepsini sayıp sistemi tamamlayamam, adam kendisi imal etti. Orda da, bu zaten daha önceden yapılmış hazır bi sistem alıp takıcaz işte diye yine iyi düşünüp geçtim

Asıl canımı sıkan nokta 535 lerin giderek ulaşılmaz bi hal alması. Elimdekini revize edip bineyim, ilerde satar 535 e geçerim diyemiyorum. 535 sahibi olmanın tek yolu buymuş gibi geldi bana.
    Swril flapı iptal edersen alt devirlerinde hafif hantallık hissedersin, yenilemek daha iyi riski ortadan kaldırır ve işe yaradığı alt devir canlılığı kalmış olur. Onun mantığı çeşmeyi az açtığında hortumun ucundan su fazla ileri gitmez ama sen hortumun ucunu sıkarsan aynı az gelen su tazyik yapar ileri gider ya o hesap.

Egr iptali duman yapmaz bu arada tam tersi motorun ve egzozun temiz kalır.

Benim egr iptal, egzozumun içinin resmini bırakayım buraya kararı sen ver. 250k km de bu arada

Konu Omak tarafından (01-12-2020 Saat 23:21 ) değiştirilmiştir.
    e60 535d & THE A45 AMG

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı mantıkta çalışan turbo değişimi gerçekten sizi maddi manevi çok yoracaktır.

Mevcut turboyu revize edip pal değişimi yapıp, eskiyen parçaları revize edip dp+flap ve egr iptali+yazılım ile bu halinden fazlasıyla mutlu edecektir. Büyük ihtimal bu işlemlerle zaten 535d kıvamına gelir araç, rahatlıkla arkaya 535d yazabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler