User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2005 E60 530D'ye 535D Turbosu Takılabilir mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2005 E60 530D'ye 535D Turbosu Takılabilir mi ?

Herkese merhaba. 2005 model e60 530d 218hp araca sahibim. Aracın gidişinden şuanda pek memnun değilim. Turboda yağ kacağıda var. Tahminim turbo işini hakkıyla yapamıyor.
    535d 272hp olan aracın turbo sistemini kesme biçme olmadan vida vidaya uydurabilir miyiz ?
    Eğer uygulanabilirse kesinlikle değişmesi eklenmesi gereken parçalar nelerdir ?
    Aracın kendi beyni kodlanabilir mi ? 535 beyin şart mıdır ?
    Parça temini konusunda ülkemizde çıkmasını bulmak pek mümkün değildir heralde. Parça temini içinde yol göstereceklere şimdiden teşekkür ederim.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    231 lik 530xd aracım var. bence hiç o işlere girmene gerek yok. turbonu gerekiyorsa revize ettir veya hibritle egr+ kat iptali + DP + yazılım gül gibi kullanırsın.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cahilliğime verin, bildiğim bi turbo 5.35d
    5.30 tek turbo değil mi ?
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cahilliğime verin, bildiğim bi turbo 5.35d
    5.30 tek turbo değil mi ?
    aynen öyle

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha büyük turbo alıp onu hibritleyebilirsiniz.
    hibrit yapan turbocuya araç bilgilerini verirseniz uymayacak gibiyse araya flanş yapar.
    kendi turbonuzu da hibritleyebilirsiniz.
    bu işlemlerden sonra beyin kodlama vs gerekmiyor sadece yazılım yaparsınız.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle
    teşekkürler.
    Yani bir büyük bir küçük turboydu hatta, ikiz turbo değil.
    O yüzden büyük olan zaten 530d ile aynıdır

satıp 5.35 alın
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle yorum yapanlara teşekkür ederim. 535d içimde ukte kalan bi araba. 530d alırkende amacım 535d nin bi turbo sistemiyle aracı upgrade etmekti.530i almama sebebimde budur. Direk 535 almaya da gücüm yetmedi. Şuan kullandığım 530 donanım olarak boş değil. Aynı ayarda 535 yoktu, olanlarda çok pahalıydı.Yani satıp 535d almak uzak bi ihtimal.
    Parçaları Almanyadan tanıdık vasıtasıyla çıkma getirtmek niyetindeyim. Tabi uygunluğu konusunda sizlerde mümkün diyorsanız. Tanıdıkta parçaları uyguna temin ederse.

Büyük turboya geçmekle Almanyadan çıkma getirtmek maliyet olarak yakın olur diye tahmin ediyorum.
    Hemde büyük turboyla beraber güç üst devirlere kaçar, araç günlük kullanımdan çıkarsa üzülürüm
    Biraz daha oem yürüsün istiyorum.
    Bi turboyla beraber hem alt devirler hem üst devirler canlı olur diye düşünüyorum.

Yani sonuç olarak tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama bana 535d dönüşüm konusunda yol gösterirseniz çok sevinirim.

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ciddi büyük bi turbo koymadığınız sürece 3 litre bi arabanın altları ne kadar ölebilir ki? Yanlışım varsa düzeltin. Bence kendi turbosunu revize ederken hybrid toplayın üstüne yazılım istediğiniz güçleri almış olursunuz.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    530d nin turbosunu büyütmeniz 535d turbo sistemini kullanmaktan kat ve kat verimli ve daha saglıklıdır. 535d deki turbo sistemini uygulamanız için vakum hatlarını komple değiştirmeniz gerekiyor ve ciddi bir iş. Ecu tarafından da bütün bsaınç ve egr kontrollerinin değişmesi gerkeiyor.
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın altlar şuan ölü geliyor bana.Daha da ölürse diye çekindim. Şanzımanında etkisi olabilir. Hybrid turbolu manuel 530d kullandıkta sonra arabam hiç gitmiyor gibi gelmeye başladı.
    Büyük turbo konusunda da tamamen ezberden konuşuyorum. Daha önce kullanmışlığım yok.
    Uzun zamandır üye olmasamda forumu takip ederim, YouTube kanallarından yapılı arabaları izlerim.
    Ordan okuduklarımla izlediklerimle teorik konuşuyorum büyük turbo konusunda.
    Ama yinede büyük turbodan ziyade oem bi büyük bi küçük daha makul geliyor bana.
    Öğrenmek istediğim bu modifiyeyi kesme biçme olmadan vida vidaya yapabilir miyim ?
    Arabanın arkasına 535D yazacağım günü heyecanla bekliyorum

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok zoru başarmak istiyorsan deneyebilirsin, ama bu öyle vag grubundaki 1.6tdi a 2.0tdi turbosu takmak gibi olmaz. imkansız değil ama yakın sayılır.

bir çok şey farklı,

Egzoz manifoldu tamamen farklı manifold ile beraber manifold contası ısı kalkanı destek tutucuları,

Egzoz sistemi komple farklı katalizor, borular, son susturucu, (katalizor üzerindeki oksijen sensorü, ısı sensörü, ve basınç sensör boruları)

Turboların yağ gidiş ve dönüş hattı komple.

tüm turbo hava boruları ve intercooler, (bu hava boruları içinde Y pipe var arada ve havanın 2 turbo arasında akışını değiştiren ve kontrol eden bir flap var)

bu turbolar aslında ikiz(twin) değil, compound turbo. yani ortak çalışıyorlar birleşik bir şekilde belirli devir aralığında sadece küçük belirli devir aralığında ikisi birden belirli bir devir aralığında ise büyük çalışıyor.

Bu sistemi çalışması içinde aşağıdaki şemada olan parçalar da mevcut. 530d de bu komple yok mesela.

Hem bu sistem için hemde en kritik nokta motor içi tesisatı (harness) komple değiştirmen gerekli çünkü 2 aracınki de bayağı farklı. Bu böyle olunca haliyle ecu larda farklı.

Daha devam eder liste...

enjektörlerin de farklı olduğunu söylememe gerek yok artık ama enjektörleri 535d nin alıp hybrid turbo ve güzel bir yazılım ile iyi giden bir araca sahip olabilirsin. sonuçta hacim ve 6 silindir alt devirler yerlerde gezmez.

Diğer arkadaşların dediklerine bende katılıyorum.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam detaylı yorum için sağolun. İmkansız değil demişsiniz bu kadar detaylı bilgiye sahip hemde 535d sahibi birini bulunca bidaha bidaha sorasım geliyor.
    Bahsettiğiniz kompleks sistem manifold ve turboyla beraber gelmiyor mu ?

Konu açmadan önce Almanyada bmw servisi işleten bi vatandaşa mesaj bırakmıştım. Daha dönüş olmadı ama komple manifold ve turbolar, enjektör ve ecu için fiyat vermesini istemiştim .Uygun bi fiyat verirse memleketine gelirken getirecek diye konuşmuştuk.
    Parça listesini biraz daha genişletsek, parçalarıda nispeten uyguna getirsem yine de bu işe girilmez mi ?

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence işin kolayı varken zoru seçmek cesaret işidir. Yani karmaşık bi sistemi var turbonun değiştirmektense üstündekini modlamak daha mantıklı. Bide işin kötü yanı var gelen parçaları takıp aracı daha kötü hale getirmek yani bu donanıma sahip bi servis tanıdığınız varmı? Varsa omu sen getir hallederiz mi dedi ? Ben olsam kolay yolu seçerim şimdiden kolay gelsin.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Çok fazla yazılım işi + mekanik iş demek.

Kendi turbosunu düzgünce hybrid letip, egr dpf iptali ile tatminkar sonuçlar alırsınız.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mekaniksel olarak gerekli parçaları taksan bile mesele biturboyu yönetmek. Devasa bir maliyet. Elinizdeki single turboyu hybrid yapmak en mantıklısı.

bu firma size fikir verebilir.

Tuning the BMW M57 Engine - Darkside Developments
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Millet atmosferik arabayı turboluyor, ben zaten turbolu m57 yi oem bi turbo m57 ye çeviririm diye düşünüyordum epey bi hayal kırıklığına uğradım açıkcası.
    @bilalMW Turboyu yönetme işi neden bu kadar sıkıntı onu anlamadım. 535 ecu o işi halletmiyor mu ? @turboman Ankaradan swap bilmembişey dükkanından bi ustayla konuştum. İşçilik için fiyat bile verdi. Kapıda supra m3 dolu 36 lar falan görünce bi itimat ettim bende.
    Manifold turbo ecu enjektörü getir hallederiz diyordu.

Geleceğe yatırım olur uzun süre elimde tutarım diye de ıvır zıvır birsürü para harcadım arabaya. Tüm tadım kaçtı.

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 535d Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet atmosferik arabayı turboluyor, ben zaten turbolu m57 yi oem bi turbo m57 ye çeviririm diye düşünüyordum epey bi hayal kırıklığına uğradım açıkcası.
    @bilalMW Turboyu yönetme işi neden bu kadar sıkıntı onu anlamadım. 535 ecu o işi halletmiyor mu ? @turboman Ankaradan swap bilmembişey dükkanından bi ustayla konuştum. İşçilik için fiyat bile verdi. Kapıda supra m3 dolu 36 lar falan görünce bi itimat ettim bende.
    Manifold turbo ecu enjektörü getir hallederiz diyordu.

Geleceğe yatırım olur uzun süre elimde tutarım diye de ıvır zıvır birsürü para harcadım arabaya. Tüm tadım kaçtı.
    Daha dikkatli okumalisin,heyecanina yenik dusme araban gayet gzl olur mutlu olursun.

Yukarida arkadasin attigi wakumlar sayesinde bu is oluyor,sadece beyinn yetmiyorki harness degistirmek ileride baska sorunlara yol acaba bilir modelli arbada
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    535d güzel yürüyor diye 535d turbosu takmak istiyorsunuz sanırım. Single güzel bi turboda sizin işinize yarayacaktır. 535 dönüşüm yapana kadar araç manuele çevrilebiliyorsa onu yapın bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @ChtArdARSL Ben olmasına çok ihtimal verdiğim için fazla heveslendim ve heyecanlandım.
    Bu kadar tesisat işi çıkacağınıda düşünmüyordum.
    Bana fiyat veren ustada benim gibi düşündü büyük ihtimalle
    @ertantamer Evet 535d güzel yürüyor diye istiyorum. Oem oluşu sanki daha güvenli olur gibi geliyor oda var tabi.
    Manuel çok az var, Ankaradan bmw ci bi abimde çok ısrar etti aldırtmadı bana manuel.Bidaha da denk gelmedim manuele alırken.

İntercooler, büyük turbo, enjektör derken maliyetler yine düşük olmayacaktır.

Almanyadaki servisten hala fiyat gelmedi. Eğer uygun bi fiyat gelirse Ankaradaki garajla biraz daha detaylı bi pazarlığa oturup tesisat işini irdeleyip anahtar teslim bi fiyat sorucam. Arabanın bağrı açık servis servis gezmek isteyeceğim son şey heralde

Yurtdışında hangi forumları takip ediyorsunuz ?
    Benzer modifiyelere ben rastlamadım. Varsa örneği görmekte iyi olurdu.

Forumunda bu kadar aktif olacağını düşünmüyordum.
    Keşke daha önce üye olsaydım. Aynı dili konuşan insanlarla beraber olmak güzel.Sadece ben biraz zor anlıyorum kusura bakmayın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler