User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Megane 1.5 Dci yazılım sonrası gaz kesme sorunu

wonderkid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane 1.5 Dci yazılım sonrası gaz kesme sorunu

Arkadaşlar Selamlar. Aracım 2018 megane 1.5 dci 90.000 kmde. Aracıma herhangi bir iptal yaptırmadan x firmadan referans üzerine yazılım yaptırdım, yazılımdan sonra aracım 170 180 kmh veya 3000 4000 rpm arası ani gaz kesmeye başladı adeta duvara çarpmış gibi.. Korumaya alır gibi oluyor araç ama herhangi bir arıza ışığı yakmıyor. Firma partikül dolu olabilir dedi ama fikri olan veya yaşayan varmıdır? Araçta ivnmelenme ciddi şekilde arttı ama böyle bir sorun oluştu. Şimdiden teşekkür ederim
    Civic SiR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boost cut olmasın?
    Kaç bara kadar açtılar?
    Enjektörler yeter mi bu basınca?
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım soft, enjektörleri zorlayacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Sensörlerdenmi acaba diye düşünüyorum
    Civic SiR

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wonderkid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar. Aracım 2018 megane 1.5 dci 90.000 kmde. Aracıma herhangi bir iptal yaptırmadan x firmadan referans üzerine yazılım yaptırdım, yazılımdan sonra aracım 170 180 kmh veya 3000 4000 rpm arası ani gaz kesmeye başladı adeta duvara çarpmış gibi.. Korumaya alır gibi oluyor araç ama herhangi bir arıza ışığı yakmıyor. Firma partikül dolu olabilir dedi ama fikri olan veya yaşayan varmıdır? Araçta ivnmelenme ciddi şekilde arttı ama böyle bir sorun oluştu. Şimdiden teşekkür ederim
    %80 hatalı hazır bır yazılım olablır
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüklenen dosya hatalı. sağlıklı bir dosyada asla o şekilde gaz kesme problemi olmaz. Yaptırdığınız firmadan tekrar yazılım yüklemesini rica edin. Bu arada hangi yazılım firması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bende minimum arızasıyla bilinen daha mütevazi değerler sunan olgun olarak gördüğüm bir ekibe soft bir yazılım attırdım clio 4 1.5dci 75lik araca, önceki aracım hem euro 5di hem 90lıktı buna geçince viteside uzun,hp,tqda düşük emisyon sistemide daha agresif olunca çok canım sıkılmıştı beklentim eski 90lığımın bir tık üstü olsa yeter şeklindeydi.

1) önce dosya attılar ve çok fazla soft hatta anlamsızca soft buldum, aracım diğer marka modellerden farklı olarak çok büyük bir sonuç/fark vaad eden model sonuçta bütün diğer firmalar 75liği 75den 115e çıkarıyorsa bende soft olarak 100 minimum yani 25hp kazanç bekliyordum ama hissiyat 10hp ya var ya yok şeklinde olunca dükkana geri döndüm.

2) yeni bir dosya revize edip yüklendi ama bu seferde aynen sizin dediğiniz gibi oldu araç güçlendi fakat 3500-3900rpm arası resmen biri gizliden frene basıyormuşcasına araç adeta yığılıyordu.

fakat sizinkinin aksine bende bu durum 2de ve 3de bile oluyordu yani kalkıp 180-190km/h yapmam gerekmiyordu 2de bile oluyordu bu olay ,sizde sadece 5demi?

3) 3üncü denemedede bu sefer öylesi güzel oturduki hem altlar dolu ve ben burdayım diyor,hem üstler, hem arada peakli ani girişler vs yok gayet linear bir artış söz konusu hem kesme vs yok araç adeta fabrikadan bu şekilde çıkmış gibi uyumlu,sorunsuz
    Konu Yarbay tarafından (16-04-2021 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende minimum arızasıyla bilinen daha mütevazi değerler sunan olgun olarak gördüğüm bir ekibe soft bir yazılım attırdım clio 4 1.5dci 75lik araca, önceki aracım hem euro 5di hem 90lıktı buna geçince viteside uzun,hp,tqda düşük emisyon sistemide daha agresif olunca çok canım sıkılmıştı beklentim eski 90lığımın bir tık üstü olsa yeter şeklindeydi.

1) önce dosya attılar ve çok fazla soft hatta anlamsızca soft buldum, aracım diğer marka modellerden farklı olarak çok büyük bir sonuç/fark vaad eden model sonuçta bütün diğer firmalar 75liği 75den 115e çıkarıyorsa bende soft olarak 100 minimum yani 25hp kazanç bekliyordum ama hissiyat 10hp ya var ya yok şeklinde olunca dükkana geri döndüm.

2) yeni bir dosya revize edip yüklendi ama bu seferde aynen sizin dediğiniz gibi oldu araç güçlendi fakat 3500-3900rpm arası resmen biri gizliden frene basıyormuşcasına araç adeta yığılıyordu.

fakat sizinkinin aksine bende bu durum 2de ve 3de bile oluyordu yani kalkıp 180-190km/h yapmam gerekmiyordu 2de bile oluyordu bu olay ,sizde sadece 5demi?

3) 3üncü denemedede bu sefer öylesi güzel oturduki hem altlar dolu ve ben burdayım diyor,hem üstler, hem arada peakli ani girişler vs yok gayet linear bir artış söz konusu hem kesme vs yok araç adeta fabrikadan bu şekilde çıkmış gibi uyumlu,sorunsuz
    Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Evet bende sadece dediğim kmh ve devir değerlerinde oluyor malesef. Neyi düzelttiler acaba bilginiz varmıdır. Teşekkürler
    Civic SiR

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence yazılımda bu tür arızalar hep yazılımda çıkıyor

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egzantirik sensoru ve krank sensoru kablolarini (soket, fiş) kontrol et, eskiden basimiza geldi 1.5 dci da egzantirik sensorunun fişinin kablolari dibinden siyrilmis kablo bir sekilde oynadiginda veya gerildiginde dibdibe duran teller birbirine degiyor ve arac kesiklik yapiyordu hic bir ariza koduda vermiyordu.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Evet bende sadece dediğim kmh ve devir değerlerinde oluyor malesef. Neyi düzelttiler acaba bilginiz varmıdır. Teşekkürler

merhaba, inan hocam ne yaptılar en ufak fikrim yok ama bende sizinkinin aksine her vitestde yapıyordu bu olayı tek bildiğim bu maalesef

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler