User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Volvo S60 D2 Hybrid Setup Powershift Sorunsalý

KaradumanBerke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Volvo S60 D2 Hybrid Setup Powershift Sorunsalý

Herkese merhaba. Araç S60 D2 1.6 HDi TDCi artýk her ne denirse. Turboyu ömrü dolmadan önlem amaçlý revizyona sokmak düþüncesi gündemde. Bende madem sökülecek direkt hybrid yapýp yola devam etmek istiyorum. DPF EGR hepsi orjinal kalacak ve gayet tatmin edici güçler alýnýyor. Lakin sorun þurada ÞANZIMAN kaldýrýr mý ve saðlýklý bilgide bulamadým. Yurt dýþýnda çoðu D2 ler 2.0 olduðu için yine bir bilgi bulamadým. Araba powershift þanzýman. Dikkatli kullanýlýp yað bakýmý düzgün yapýlýrsa bir sorun yaratmýyor ama bir o kadarda nazlý ve yavaþ. Bilgisi olan var mýdýr? Deneyen, uygulayan, þahit olan var mýdýr bu þanzýmanla ilgili?

Konu buradan çýktý ufaktan sorunlar var gibi 2. sayfada sizlere danýþmak istediðimi yazdým. Yardýmcý olabilirseniz teþekkürler.
    Konu KaradumanBerke tarafýndan (27-06-2022 Saat 11:27 ) deðiþtirilmiþtir.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artýk Baþkalarýna Yar Oldu...)

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý KaradumanBerke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese merhaba. Araç S60 D2 1.6 HDi TDCi artýk her ne denirse. Turboyu ömrü dolmadan önlem amaçlý revizyona sokmak düþüncesi gündemde. Bende madem sökülecek direkt hybrid yapýp yola devam etmek istiyorum. DPF EGR hepsi orjinal kalacak ve gayet tatmin edici güçler alýnýyor. Lakin sorun þurada ÞANZIMAN kaldýrýr mý ve saðlýklý bilgide bulamadým. Yurt dýþýnda çoðu D2 ler 2.0 olduðu için yine bir bilgi bulamadým. Araba powershift þanzýman. Dikkatli kullanýlýp yað bakýmý düzgün yapýlýrsa bir sorun yaratmýyor ama bir o kadarda nazlý ve yavaþ. Bilgisi olan var mýdýr? Deneyen, uygulayan, þahit olan var mýdýr bu þanzýmanla ilgili?

eðer yanlýþým yok ise þanzýmaný Getrag 6DCT250 ve eðer þanzýman o ise stok bile limitinde geziyor o þanzýman demek, ayný þanzýmanda renault 1.5 dci megane 4lerde kullanýlýyor ve manuel'de 260tq ken üretici bu þanzýmanlý EDClisinde torque 250ye kýsýtlýyor.

zaten 6DCT250deki 250si 250tq limitinden geliyor, 280e kadar zorlayanlar oldu (en azýndan renault'da) ama baþýnda sorunsuz gibi görünsede sonrasýnda illa sorun çýkarýyor hep,özetle sizinde dediðiniz gibi oldukça nazlý bir þanzýman, mod tavsiye etmezdim açýkcasý.

tiMachine - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    25
    Þehir
    Ýstanbul/Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o topa girilmez cunku limitte bir sanzýman kullanýyorsun, renault ford ve volvo çift kavrama 250 torq limitli sanzýman kullanýyorlar.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Yarbay Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    eðer yanlýþým yok ise þanzýmaný Getrag 6DCT250 ve eðer þanzýman o ise stok bile limitinde geziyor o þanzýman demek, ayný þanzýmanda renault 1.5 dci megane 4lerde kullanýlýyor ve manuel'de 260tq ken üretici bu þanzýmanlý EDClisinde torque 250ye kýsýtlýyor.

zaten 6DCT250deki 250si 250tq limitinden geliyor, 280e kadar zorlayanlar oldu (en azýndan renault'da) ama baþýnda sorunsuz gibi görünsede sonrasýnda illa sorun çýkarýyor hep,özetle sizinde dediðiniz gibi oldukça nazlý bir þanzýman, mod tavsiye etmezdim açýkcasý.
    Çok teþekkür ederim. Biraz araþtýrma yaptým evet üzerinde ki þanzýman EDC ler ile ayný. Lakin arabanýn stock hali 270 tork çoðu firma limitte ya da limitin bir týk altýnda tutmalarýna raðmen bunlarda neden daha fazlasý var. Aklýmda ki bir soru iþareti gitti ama bir yenisi eklendi. Uzun vadede sorun yaþar mýyým diye.

Alýntý tiMachine Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    o topa girilmez cunku limitte bir sanzýman kullanýyorsun, renault ford ve volvo çift kavrama 250 torq limitli sanzýman kullanýyorlar.
    Çok teþekkür ederim.

Sonuç olarak hybrid turbo setupý geçtim yazýlým bile olmadan binmeye devam þu an.

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teþekkür ederim. Biraz araþtýrma yaptým evet üzerinde ki þanzýman EDC ler ile ayný. Lakin arabanýn stock hali 270 tork çoðu firma limitte ya da limitin bir týk altýnda tutmalarýna raðmen bunlarda neden daha fazlasý var. Aklýmda ki bir soru iþareti gitti ama bir yenisi eklendi. Uzun vadede sorun yaþar mýyým diye.
    .
    Getrag Begins Series Production of New Powershift Transmission; Up to 20% Reduction in Fuel Consumption Compared to Conventional Torque Converter Automatic - Green Car Congress

neden bilmiyorum ama satýn alan firma geçiþi sonrasý neredeyse tüm geçmiþ kayýtlarý pdfleri vs silmiþler birtek yukarýdaki yazýyý buldum düþündüðümü/hatýrladýðýmý destekleyecek.

bu þanzýmanlarýn diþli oranýna,araca ve birkaç ince detayýna baðlý olarak 240tqdan baþlayýp %90ý 250tq olup belli baþlý birkaç üreticide sýnýr 280tq'du bunun için ne gibi deðiþimler yapýldý bu alt varyantýna bilmiyorum ama tek bildiðim çok büyük ihtimal alan firmalardan birinin Volvo olduðu çünkü en premium ürünleri üretiði üretici hep Volvoydu ,renault ford gibi diðerleri hep vasat serilerini aldý.

volvo takmýþsa ben olsam korkmazdým ama dediðiniz gibi yazýlým,hybrid turbo vs onada giriþmezdim

Ahmetfikri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Manisa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yað deðiþimi yapýlan þanzýmansa 6DCT450dir muhtemelen neredeyse 2 katý dayanýklý

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Ahmetfikri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yað deðiþimi yapýlan þanzýmansa 6DCT450dir muhtemelen neredeyse 2 katý dayanýklý
    Yað deðiþimi yapýlýyor. Yazýlým ile kullanan bir kaç kiþi buldum görüþtüm. Kimi yazýlýmdan sonra þanzýman biraz daha rahatladý diyor kimi hiçbir þey deðiþmedi tepkiler ayný ama arabanýn performasý baya iyileþtir diyor. Daha kimse þanzýmanda sorun yaþadým demedi. Bu araçlarýn arasýnda 250 bin km üstü olanlarda var. Lakin þunu düþünüyorum kimse yoðurdum ekþi demez. Neden bilmiyorum ama genel olarak her marka modelde herkesin arabasý çok sorunsuz çok sýkýntýsýz.

Ahmetfikri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Manisa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    þanzýmandan yana sorun çýkacaðýný sanmam ama yine de torka dikkat etmek lazým 400nm civarýnda en fazla volan daðýtýr ki standartta bile çok sýk deðiþtirenler oldu

207_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Balýkesir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford araçlarda da kullanýldý ortak olarak, kodlarý ayný mý bilmem ancak Focus ve fiestalarda kavrama sorunundan çok araç sýkýntý yaþadý.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Mehmetmert - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    Ankara-Nevþehir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada mühendislik olarak 250nm'ye dayanýklý þanzýman üretilirse o aracýn torku max 210nm civarý olmalý ki güvenlik katsayý 1.2 alýnsýn. Ayrýca diyelimki 250nm limiti var, volvolarýn aðýrlýðý ile meganelerin bir deðil. Meganede limitte olan o aracýn kütlesi ile anýnda bozulacaktýr.

DQ200'ler içinde yýllarca tork limiti 250nm olarak söylendi, bir tane resmi yazý yok bununla alakalý. Maksimum torku 250nm'ye kadar olan motorlarda bu þanzýman kullanýlýr cümlesi ile maksimum tork dayanýmý 250nm'dir demek yanlýþ bir cümle.

Volvolardan anlamam ama þahsi fikrim boþ aðýrlýðý 1650kg olan bir araçta ne olursa olsun ýslak kavrama kullanýlmýþtýr diye düþünüyorum, kuru kavrama motor torkundan deðil bu kadar yük altýnda kavrama ömrü çok kýsa olacaktýr.

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Mehmetmert Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu arada mühendislik olarak 250nm'ye dayanýklý þanzýman üretilirse o aracýn torku max 210nm civarý olmalý ki güvenlik katsayý 1.2 alýnsýn. Ayrýca diyelimki 250nm limiti var, volvolarýn aðýrlýðý ile meganelerin bir deðil. Meganede limitte olan o aracýn kütlesi ile anýnda bozulacaktýr.

DQ200'ler içinde yýllarca tork limiti 250nm olarak söylendi, bir tane resmi yazý yok bununla alakalý. Maksimum torku 250nm'ye kadar olan motorlarda bu þanzýman kullanýlýr cümlesi ile maksimum tork dayanýmý 250nm'dir demek yanlýþ bir cümle.

Volvolardan anlamam ama þahsi fikrim boþ aðýrlýðý 1650kg olan bir araçta ne olursa olsun ýslak kavrama kullanýlmýþtýr diye düþünüyorum, kuru kavrama motor torkundan deðil bu kadar yük altýnda kavrama ömrü çok kýsa olacaktýr.

aþaðýdaki link sizi doðruluyor,haklý olabilirsiniz. esasýnda kafada soru iþareti kalmamasý için konu sahibi arkadaþ volvo bayisine sorsa en net cevabý onlar verecektir

Volvo using Getrag Powershift 6DCT450 dual clutch transmission with start-stop in diesel models - Green Car Congress

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel motorlar ýslak kavrama Ford'da, volvo'da da aynýdýr.

Normal kullanýmda kolay kolay sorun çýkartmazlar ýslak olanlar, ama s60 gibi bir arabada ben bunlarý yapmazdým. Hedef kitlesi çok farklý bir araç ve yapýlanlar iyileþtirme olarak deðil, kitlesi tarafýndan, sorunlu kullanýcý olarak algýlanýr.

Nazlý ve yavaþ yorumu için de sizin aracý kullanmadýðým için net bir karþýlaþtýrma olmayacaktýr ama; benzinli kuru kavrama pws 2 tane aracým oldu, vites yükseltirken ha gayret DSG, ama düþürürken maalesef eski tip bir otomatik þanzýman hýzýndaydý.

Akü orta ömürden biraz düþükken, "piyasada sýfýrý geçtim 2. el TCM bile karaborsa, bir bozulursa biteriz" diyerek aküyü yeniledim, yenilemiþken de daha yüksek amperli taktýrdým yetkili serviste. Vites geçiþleri, þanzýman kararlýlýðý bariz þekilde deðiþmiþti. Benzer yorumlarý EDC kullananlardan da duymuþ/okumuþtum. Ýyi ak,ü otomatik/otomatikleþtirilmiþ her þanzýman için candýr; hele PWS ve EDC için.

Özetleyeyim; aracýn satýlýp satýlmamasý çok önemli deðil ben bu iþi yapacaðým diyorsanýz; önce aküyü ölçtürün ve gerekirse deðiþtirin. Sonra da þanzýman yaðýný deðiþtirin. Biraz öyle kullanýp, þanzýman güven verirse yapýn.

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý drago Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dizel motorlar ýslak kavrama Ford'da, volvo'da da aynýdýr.

Normal kullanýmda kolay kolay sorun çýkartmazlar ýslak olanlar, ama s60 gibi bir arabada ben bunlarý yapmazdým. Hedef kitlesi çok farklý bir araç ve yapýlanlar iyileþtirme olarak deðil, kitlesi tarafýndan, sorunlu kullanýcý olarak algýlanýr.

Nazlý ve yavaþ yorumu için de sizin aracý kullanmadýðým için net bir karþýlaþtýrma olmayacaktýr ama; benzinli kuru kavrama pws 2 tane aracým oldu, vites yükseltirken ha gayret DSG, ama düþürürken maalesef eski tip bir otomatik þanzýman hýzýndaydý.

Akü orta ömürden biraz düþükken, "piyasada sýfýrý geçtim 2. el TCM bile karaborsa, bir bozulursa biteriz" diyerek aküyü yeniledim, yenilemiþken de daha yüksek amperli taktýrdým yetkili serviste. Vites geçiþleri, þanzýman kararlýlýðý bariz þekilde deðiþmiþti. Benzer yorumlarý EDC kullananlardan da duymuþ/okumuþtum. Ýyi ak,ü otomatik/otomatikleþtirilmiþ her þanzýman için candýr; hele PWS ve EDC için.

Özetleyeyim; aracýn satýlýp satýlmamasý çok önemli deðil ben bu iþi yapacaðým diyorsanýz; önce aküyü ölçtürün ve gerekirse deðiþtirin. Sonra da þanzýman yaðýný deðiþtirin. Biraz öyle kullanýp, þanzýman güven verirse yapýn.

bahsi geçen Volvo 1.6d çok cins bir yere oturuyor ve insan emin olamýyor, eðer yanýlmýyorsam ford içinde durum þöyle:

1) bahsi geçen motor 1.6d yani focustaki 1.5 deðil ztn 1.5dakide getrag deðil hatta çift kavrama bile deðil Fordun kendi üretimi tam otomatik þanzýman
    2) ford'daki getrag 6DCT450 yani yaðlý olan 2.0tdci ve 1.6 turbo benzinli ve üstünde vardý
    3) fiestada getrag 6DCT250 yani kuru olaný var
    4) bildiðim kadarýyla bahsi geçen 1.6 volvo motorunun (yani PSA motorunun) diðer hiçbir alternatifi Getrag kullanmýyorki örnek alalým (citroen,peugeot,Mini)

özetle emin olmak cidden zor, çokca yayýnevinin GETRAG ile ilgili yanlýþ yayýnlar yaptýðýnada tanýk oldum o sebeble en doðru bilgi serviste..

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Mehmetmert Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu arada mühendislik olarak 250nm'ye dayanıklı şanzıman üretilirse o aracın torku max 210nm civarı olmalı ki güvenlik katsayı 1.2 alınsın. Ayrıca diyelimki 250nm limiti var, volvoların ağırlığı ile meganelerin bir değil. Meganede limitte olan o aracın kütlesi ile anında bozulacaktır.

DQ200'ler içinde yıllarca tork limiti 250nm olarak söylendi, bir tane resmi yazı yok bununla alakalı. Maksimum torku 250nm'ye kadar olan motorlarda bu şanzıman kullanılır cümlesi ile maksimum tork dayanımı 250nm'dir demek yanlış bir cümle.

Volvolardan anlamam ama şahsi fikrim boş ağırlığı 1650kg olan bir araçta ne olursa olsun ıslak kavrama kullanılmıştır diye düşünüyorum, kuru kavrama motor torkundan değil bu kadar yük altında kavrama ömrü çok kısa olacaktır.
    Çok teşekkür ederim. Kavrama olarak volvolarda 210 bin 220 bin kmlere kadar sorun yaşayan çok çok az Öğrendiğim bilgiye göre Renault ve PSA grubunda kullanılan şanzımanlar genel yapıda aynı ama ford ve volvolarda biraz daha dayanıklı bir versiyon kullandığı. Bu sebeple hybrid olmasa da yazılım ile yola devam edeceğim gibi.

Dizel motorlar ıslak kavrama Ford'da, volvo'da da aynıdır.

Normal kullanımda kolay kolay sorun çıkartmazlar ıslak olanlar, ama s60 gibi bir arabada ben bunları yapmazdım. Hedef kitlesi çok farklı bir araç ve yapılanlar iyileştirme olarak değil, kitlesi tarafından, sorunlu kullanıcı olarak algılanır.

Nazlı ve yavaş yorumu için de sizin aracı kullanmadığım için net bir karşılaştırma olmayacaktır ama; benzinli kuru kavrama pws 2 tane aracım oldu, vites yükseltirken ha gayret DSG, ama düşürürken maalesef eski tip bir otomatik şanzıman hızındaydı.

Akü orta ömürden biraz düşükken, "piyasada sıfırı geçtim 2. el TCM bile karaborsa, bir bozulursa biteriz" diyerek aküyü yeniledim, yenilemişken de daha yüksek amperli taktırdım yetkili serviste. Vites geçişleri, şanzıman kararlılığı bariz şekilde değişmişti. Benzer yorumları EDC kullananlardan da duymuş/okumuştum. İyi ak,ü otomatik/otomatikleştirilmiş her şanzıman için candır; hele PWS ve EDC için.

Özetleyeyim; aracın satılıp satılmaması çok önemli değil ben bu işi yapacağım diyorsanız; önce aküyü ölçtürün ve gerekirse değiştirin. Sonra da şanzıman yağını değiştirin. Biraz öyle kullanıp, şanzıman güven verirse yapın.
    Şöyle ki araba 20 ve 60 km hızlar arasında yarıdan fazla gaz tepkisiyle düşüp kavrayana kadar yapman gereken her şey yok oluyor mecbur gazdan çekiyorsun (Tabi ki mübalağ var şu yazdığımda ama bazen gerçekten bunu tam kelimesi kelimesine yaşatıyor). Ama 60 ve üstü hızlarda düşüşlerde arabayı da tanıyorsan istediğini yapıyorsun. Hybrid konusu tamamen arabayı uzun süre kullanmak amaçlandığı için. 2.0 a geçişimiz ekonomik olarak bu devirde zor olduğundan dolayı önlem amaçlı turbo ve enjektörlerin bakım için sökülmesi söz konusu olunca hantallık en orjinal şekilde üstünden kalksın diyeydi. Lakin şu an vazgeçtim. Standart bir yazılım ile devam edeceğim gibi duruyor.

bahsi geçen Volvo 1.6d çok cins bir yere oturuyor ve insan emin olamıyor, eğer yanılmıyorsam ford içinde durum şöyle:

1) bahsi geçen motor 1.6d yani focustaki 1.5 değil ztn 1.5dakide getrag değil hatta çift kavrama bile değil Fordun kendi üretimi tam otomatik şanzıman
    2) ford'daki getrag 6DCT450 yani yağlı olan 2.0tdci ve 1.6 turbo benzinli ve üstünde vardı
    3) fiestada getrag 6DCT250 yani kuru olanı var
    4) bildiğim kadarıyla bahsi geçen 1.6 volvo motorunun (yani PSA motorunun) diğer hiçbir alternatifi Getrag kullanmıyorki örnek alalım (citroen,peugeot,Mini)

özetle emin olmak cidden zor, çokca yayınevinin GETRAG ile ilgili yanlış yayınlar yaptığınada tanık oldum o sebeble en doğru bilgi serviste..
    Çok teşekkür ederim. 1.6 D Volvo'lar Türkiye şartlarında hayat kurtarıyor aslında. Çok soru işaretleriyle dolu olduğu kesin. 3 senedir C30 6 aydır S60 1.6 dizel Volvo kullanıyoruz. Her fikir isteyene söylediğim tek bir şey var araban senin için kıymetliyse al bin hiçbir sorun yaşamazsın keyifte alırsın. S60 ta da otomatik olmadan olmayacağı için diğer motor kardeşlerinden ayrı olarak bu çift kavramayı kullanmışlar. Yani özet olarak araba şu an geliştirilip üretildiği yılların kurbanı durumda ama onu da zamanında bakımlarla sürdürmek bizim elimizde.

Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsi geçen Volvo 1.6d çok cins bir yere oturuyor ve insan emin olamýyor, eðer yanýlmýyorsam ford içinde durum þöyle:

1) bahsi geçen motor 1.6d yani focustaki 1.5 deðil ztn 1.5dakide getrag deðil hatta çift kavrama bile deðil Fordun kendi üretimi tam otomatik þanzýman
    2) ford'daki getrag 6DCT450 yani yaðlý olan 2.0tdci ve 1.6 turbo benzinli ve üstünde vardý
    3) fiestada getrag 6DCT250 yani kuru olaný var
    4) bildiðim kadarýyla bahsi geçen 1.6 volvo motorunun (yani PSA motorunun) diðer hiçbir alternatifi Getrag kullanmýyorki örnek alalým (citroen,peugeot,Mini)

özetle emin olmak cidden zor, çokca yayýnevinin GETRAG ile ilgili yanlýþ yayýnlar yaptýðýnada tanýk oldum o sebeble en doðru bilgi serviste..
    Focus 3-3.5 ta tam otomatik yok yahu, baya yaðlý çift kavrama dizelleri

Dizel tam otomatik (8 ileri) benim kasayla focus 4 ile geldi

Benzinlilerde fiesta focus ayýrt etmeksizin kuru çift kavrama, ama makyajla birlikte revizyon gördü diye biliyorum, 2011-2013 modellerden görece daha sorunsuz

Volvonun hacmi yanýltmasýn, kodu belki farklýdýr, 1-2 parçayý daha farklý bükmüþlerdir falan ama baya baya powershift Volvo'daki de.

T4 benzin pompasý çok benziyor olmasýna, temelde ayný motor olmasýna raðmen benim 1.6 ecoboost focusta çalýþmamýþtý mesela.

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Focus 3-3.5 ta tam otomatik yok yahu, baya yaðlý çift kavrama dizelleri

Dizel tam otomatik (8 ileri) benim kasayla focus 4 ile geldi

Benzinlilerde fiesta focus ayýrt etmeksizin kuru çift kavrama, ama makyajla birlikte revizyon gördü diye biliyorum, 2011-2013 modellerden görece daha sorunsuz

Volvonun hacmi yanýltmasýn, kodu belki farklýdýr, 1-2 parçayý daha farklý bükmüþlerdir falan ama baya baya powershift Volvo'daki de.

T4 benzin pompasý çok benziyor olmasýna, temelde ayný motor olmasýna raðmen benim 1.6 ecoboost focusta çalýþmamýþtý mesela.

focus 3 ve 3.5de 1.6 tdcilar sadece manuel, 1.5tdci lar ise powershift ford yapýmý tam otomatik deðilmi? getrag çift kavrama olduðuna eminmisiniz 1.5 tdcilarýn?

Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus 3 ve 3.5de 1.6 tdcilar sadece manuel, 1.5tdci lar ise powershift ford yapýmý tam otomatik deðilmi? getrag çift kavrama olduðuna eminmisiniz 1.5 tdcilarýn?
    Evet dediðim gibi focus 4 ile 8 ileri tam otomatikler geldi, 1.5 tdci ýslak kavrama pws

O kasada tam otomatik bir tek 1.0 st line focus
    Konu drago tarafýndan (20-04-2022 Saat 15:05 ) deðiþtirilmiþtir.

Yaþ
    52
    Þehir
    adana
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet dediðim gibi focus 4 ile 8 ileri tam otomatikler geldi, 1.5 tdci ýslak kavrama pws

O kasada tam otomatik bir tek 1.0 st line focus

Anladým ozmn ben sanýrým sizin kasa focuslarla karýþtýrdým, peki o focus 3lerdeki Getrag mýydý biliyormusunuz? Hergün yeni birþey öðreniyor insan

Yaþ
    37
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladým ozmn ben sanýrým sizin kasa focuslarla karýþtýrdým, peki o focus 3lerdeki Getrag mýydý biliyormusunuz? Hergün yeni birþey öðreniyor insan
    Getrag, hatta emin olmamakla birlikte edc de ayný diye biliyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler