User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.3 multijet 150-170 bg arasi sağlikli yürütme seçenekleri

GökhanN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 1.3 multijet 150-170 bg arasi sağlikli yürütme seçenekleri

Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim. 2017 model 116 binde Euro5 lineam var. Stockta 95bg 200nm verileri var.
    Biraz zaman önce mgremapsta stage 1+ yazılım yapıldı
    dpf den kurtulduk
    egr yi beyinden iptal ettik.
    Komple düz boru yapıldı.
    Dynoya sokamadık ama mgremaps'ın demesine göre +40bg +90nm güç kazandığı.
    Şu anda sıkıntısız biniyorum güç artışıda ara hızlanmalarda bariz belli e şu anda 130bg 290 nm civarında. Şimdi sorum şu; sağlıklı ve sıkıntısız bir şekilde 150-170 bg arası nasıl yürütürüm, daha önce yapan oldu mu.
    Hibrit turbo dp egzoz yazılımla ortalama gücüm ne olur ne kadar sağlıklı olur.

Şimdiden teşekkür ederim��
    Konu GökhanN tarafından (28-11-2022 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim. 2017 model 116 binde Euro5 lineam var. Stockta 95bg 200nm verileri var.
    Biraz zaman önce mgremapsta stage 1+ yazılım yapıldı
    dpf den kurtulduk
    egr yi beyinden iptal ettik.
    Dynoya sokamadık ama mgremaps'ın demesine göre +40bg +90nm güç kazandığı.
    Şu anda sıkıntısız biniyorum güç artışıda ara hızlanmalarda bariz belli e şu anda 130bg 290 nm civarında. Şimdi sorum şu; sağlıklı ve sıkıntısız bir şekilde 150-170 bg arası nasıl yürütürüm, daha önce yapan oldu mu.
    Hibrit turbo dp egzoz yazılımla ortalama gücüm ne olur ne kadar sağlıklı olur.

Şimdiden teşekkür ederim��
    yurtdısında yaklaşık 400hp civarında yuruyen örnekleri var. bütçe ve beklenti önemli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtdışında olanları biliyorum ama onların elinde olan imkanla bizim elimizde olan imkan aynı değil ne yazık ki�� yani çok aşırı bütçeye kaçmadan, biraz keyifli biraz sleeper bi makine olarak kullanmak maksadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurtdısında yaklaşık 400hp civarında yuruyen örnekleri var. bütçe ve beklenti önemli
    Aslında günlük kullanımda uygun olması önemli benim için

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merakımdan soruyorum yazılımdan sonra denediğiniz bir arac var mı? bahsettiğiniz güçlerde 125lik tsi ile kafa burun gitmeniz lazım mesela.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merakımdan soruyorum yazılımdan sonra denediğiniz bir arac var mı? bahsettiğiniz güçlerde 125lik tsi ile kafa burun gitmeniz lazım mesela.
    Deneme fırsatım olmadı henüz, yakın zamanda bi arkadaşla deneyeceğiz aracı görmek için fakat şöyle söylim 50-150 km yazılımdan önce 21sn ölçtük, yazılımdan sonra ise 50-150 km arası 14sn geldi. Yani bi 6-7 sn daha hızlandı. Bir iki güne bi tane tsı ile deneyeceğiz, sonucu yazarım

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deneme fırsatım olmadı henüz, yakın zamanda bi arkadaşla deneyeceğiz aracı görmek için fakat şöyle söylim 50-150 km yazılımdan önce 21sn ölçtük, yazılımdan sonra ise 50-150 km arası 14sn geldi. Yani bi 6-7 sn daha hızlandı. Bir iki güne bi tane tsı ile deneyeceğiz, sonucu yazarım
    Video atın, forumun eski videolu günlerini özledik

Bu arada 1.6 mj ye 1.9 jtd uygulanıyordu diye biliyorum, 1.3 mj ye olmuyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Video atın, forumun eski videolu günlerini özledik

Bu arada 1.6 mj ye 1.9 jtd uygulanıyordu diye biliyorum, 1.3 mj ye olmuyor mu?
    Videolu bi şekilde atarım aynen

Aynen onlarda seçenek aralarında var ama tam detaylı bir bilgim yok yapılan işlemleri arasında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız 125HP 250/260 NM bandındadır.

Keza 130+hp ve 290NM biraz fazla iddialı olmuş.

Onun haricinde sorularınızın cevabını profesörüne sormak lazım @levent hocam mjet grubunda oldukça iyi projeler yürütüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu güncel görünce deneme oldu sandım

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Şuanki gücünü bilemem ancak +30 hp bandı almıştır max. Üstünü turbo üflemiyor, istediğiniz kadar yakıt verseniz de zengin karışım (duman) harici bir + sı olmaz ki o duman da verimsiz yanma demektir.

En kolay yöntem olarak kendi turbonuzu hybrid leyebilirsiniz, 170 hp olmaz ama 150 hp bandına gelecektir gerçekçi değerler olarak bahsediyorum, dynoya çıksanız da alacağınız sonuç budur yaklaşık diyebiliriz. 170 hp için daha büyük (egea 1.6 yada bir tık daha büyüğü olan renegade / 500x 2.0 140 lık turbosu) gibi bir turbo, intercooler lazım onunla 180 hp ler alınabilir üst limit olarak, TR yakıtı ile (evet dizelde de) ve hava kalitesi ile alınabilecek oem enjektörle max güç bu gündelikten çıkmadan.

Daha üstü için ise kesinlikle enjektör, daha sonrası için yüksek basınç pompası gerekiyor. Ve büyük turbo için olay manifold yaptırmaya kadar gider.

Özetlersek durum bu.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuanki gücünü bilemem ancak +30 hp bandı almıştır max. Üstünü turbo üflemiyor, istediğiniz kadar yakıt verseniz de zengin karışım (duman) harici bir + sı olmaz ki o duman da verimsiz yanma demektir.

En kolay yöntem olarak kendi turbonuzu hybrid leyebilirsiniz, 170 hp olmaz ama 150 hp bandına gelecektir gerçekçi değerler olarak bahsediyorum, dynoya çıksanız da alacağınız sonuç budur yaklaşık diyebiliriz. 170 hp için daha büyük (egea 1.6 yada bir tık daha büyüğü olan renegade / 500x 2.0 140 lık turbosu) gibi bir turbo, intercooler lazım onunla 180 hp ler alınabilir üst limit olarak, TR yakıtı ile (evet dizelde de) ve hava kalitesi ile alınabilecek oem enjektörle max güç bu gündelikten çıkmadan.

Daha üstü için ise kesinlikle enjektör, daha sonrası için yüksek basınç pompası gerekiyor. Ve büyük turbo için olay manifold yaptırmaya kadar gider.

Özetlersek durum bu.
    6 bar basan 430hp 1.3 multijet çık aklımdan
    Fiat Punto 430cv 1.3 MJT BITURBO 6BAR con CAMBIO DSG | macchina ha 200.000 km SFIAMMA usando il NOS - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu güncel görünce deneme oldu sandım
    abi deneme oldu aslında da foruma vakit ayıramadık

Hızlı Video Yukle — Video - n2B70I7psr

Benim aracım 2016 model 90 lık CJZ motor 1.2 TSI İbiza 33 bin kmde. Aynı firmadan stage 1 yazılımlı. Gökhan'ın aracı yukarıda yazdığı gibi. Onun km'de 117 binlerde yanlış hatırlamıyorsam. 2 de 40 45 50 60 denendiğinde sonuç hep videodaki gibi. Ancak sanırım o zaman son susturucusu iptal değildi. Şimdi onu da iptal ettirdi, komple düz diye biliyorum. Fark bu şekilde oluyor, normal mi bilmiyorum. Bilenler yorum yapabilirse yanlış varsa tespit edilebilir.
    Konu tlgylmz106 tarafından (12-12-2022 Saat 12:11 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzenleme
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alensa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız 125HP 250/260 NM bandındadır.

Keza 130+hp ve 290NM biraz fazla iddialı olmuş.

Onun haricinde sorularınızın cevabını profesörüne sormak lazım @levent hocam mjet grubunda oldukça iyi projeler yürütüyor.
    Yazılım yapan kişinin dediklerinde konuşuyorum zaten. Bulunduğumuz bölgede dyno olmadığı için ölçme fırsatımızda olmadı maalesef. Aşağıda tolganın attığı video zaten kanıtlıyor söylediğim güçleri çıkarmadığını

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle 2 araca da maşallah, kazasız arızasız yürümüşler

Sonuç tam Levent'in yukarıda yazdığı gibi olmuş aslında; son susturucu ile değişebilecek gibi değil; çok net

Aynı hplerde benzinli dizele acımaz zaten; bir de 1.0 tsi ve 1.2 tsi gerçekten stage 1 ile bile kaderi değişiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Özetlersek durum bu.
    Ben daha çok gündelik kullanımlı ara sıra da keyfimi biraz olsun yapacak bi şekilde birşeyler yapmayı planladığım için ilk söylediğiniz gibi hybrid daha çok mantıklı gibi geliyor kulağa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sonuç tam Levent'in yukarıda yazdığı gibi olmuş aslında; son susturucu ile değişebilecek gibi değil; çok net

Aynı hplerde benzinli dizele acımaz zaten; bir de 1.0 tsi ve 1.2 tsi gerçekten stage 1 ile bile kaderi değişiyor.
    Benzinlinin dizele acımayacağında hem fikiriz zaten tolgayla bunu bilerek denedik maksat yazılımlı 1.2 tsı peşine ne kadar gidebiliyorum onu görelim dedik ve sonuç ortada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

teşekkürler abi cümlemize. Ben de inşallah İhi 140 setuba geçersem bol videolar gelir de nasip artık
    hibrit sonrası daha iyi olacak inşallah Gökhan'ın aracı.
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler abi cümlemize. Ben de inşallah İhi 140 setuba geçersem bol videolar gelir de nasip artık
    hibrit sonrası daha iyi olacak inşallah Gökhan'ın aracı.
    İnşallah kanka ikiside iyi olacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler