User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: 1.7 dti yağ soğutucu iptali

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.7 dti yağ soğutucu iptali

Merhaba arkadaşlar, aracımız 1.7dti , aldığımda yağ soğutucu patlakmış direklemişler bir süre gezdim böyle , sonraiyisi dediler behr marka aldım oringleri vs güzelce taktım fabrikasyon olsun istedim ama su depoma sürekli yağ gelmesinden dolayı anladımki buda delindi vs patladı , şuan yine iptal ettim , suyu komple değiştirdim tertemiz duruyor, araç enjektörsüz hibrit setup 2.0 basıyorum, birkaç dti kullanıcısı iptal et gitsin uğraşma dedi sıfır alıp takacaktım yine ama kafam karıştı, sizcene yapmalıyım bu durumda ? İptalmi olsun yenimi alıp takıyim ö
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soğutma sıvısına yağ karışmışsa.radyatör dibine,kalorifer peteğine içine gider.sen komple suyu değişsende motor ısındığında tekrar yukarı çıkar yağ,soğuduğunda dibe çöker.yazın hararet,kışın kalorifer ısıtmaz.o yağdan kolay kurtulamazsın.

komple temizlediğine inanıyorsan soğutucuyu tak ve sıcak motorda yine kontrolünü yap derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yağ sorununu çözdüm ama aynısımı alıp takayım yoksa iptalmi edeyim yoksa custom bişeymi yapıyim onu araştırıyorun

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence tak sogutucu. custom mustom işini bilirsin.

CVK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iptal edilen parça bir yağ soğutucu, bana hiç öyle iptal et gitsin denecek bişey gibi gelmedi

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yağ soğutucu denilen parça tam tersi yağ ısıtıcıdır. Yani soğuk motorda aşınmayı minimuma indirmek için kullanılan su ile yağı daha çabuk ısıtması için takılmıştır. İptal ederseniz bir zararı olmaz ama faydasını engellemiş olursunuz. Ancak iptal edip harici petek şeklinde olan yağ soğutucu takabilirsiniz böylece gerçek bir yağ soğutucunuz olmuş olur ve zırtpırt arıza verip suya yağ karıştırmaz.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında yağ soğutucu denilen parça tam tersi yağ ısıtıcıdır. Yani soğuk motorda aşınmayı minimuma indirmek için kullanılan su ile yağı daha çabuk ısıtması için takılmıştır. İptal ederseniz bir zararı olmaz ama faydasını engellemiş olursunuz. Ancak iptal edip harici petek şeklinde olan yağ soğutucu takabilirsiniz böylece gerçek bir yağ soğutucunuz olmuş olur ve zırtpırt arıza verip suya yağ karıştırmaz.
    bu bilgiye ek olarak takılan yağ soğtucu petek olan (orjinali yağ ısıtıcı) termostalı olması gerekir,
    ...

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle. Türkçe de soğutucu diyor ama bu eşanjörün ilk amacı daha çabuk ısınan su vasıtası ile yağı bir an önce uygun çalışma sıcaklığına getirmek. Daha sonrasında yağ ile su arasında ısıl bir denge sağlamaya çalışmak. İptal edip direk yerine radyatörlü yağ soğutucu bağlatmak çok daha iyidir. Tabi termostatlı olmalı kış için.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için , dti motorda arka kısımda kalıyor bu malzeme sizce kendisini söküp ortalama 45-50 cm hortumlarla uzatsam öne doğru basınçla ilgili sorun yaşarmıyım ?

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için , dti motorda arka kısımda kalıyor bu malzeme sizce kendisini söküp ortalama 45-50 cm hortumlarla uzatsam öne doğru basınçla ilgili sorun yaşarmıyım ?
    45-50cm uzatmaktan sorun olmaz. ama ne kadar kısa, o kadar iyi. 1 metre civarı falan yaparsan yağ basıncı konusunda sorun yaşayabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bi güncel çekiyim , custombirşey yapmayı çok istedim ama yağ filtresinin hem arka kısımda hemde iş yaptıracak adam sıkıntısı olduğundan orjinal bir soğutucu aldım , onu takıcam onla devam edicem , malzemesi gitmesi gelmesi uğraşması vs vs derken bayağı vakit kaybı olacaktı istanbulda gerçekten birşeyler yaptırmak çok sıkıntı, malzememevde hazır duruyor bugün yarın montajlarım, teşekkürederim herkese

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mantık olarak yag sogutucu bence. Çünkü turbodan çıkan sıcak gaz ile yag sudan daha çok çabuk ısınıyor bu sayade yagı su ile sabit sıcaklıkla tutmaya çalışıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı süleymann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantık olarak yag sogutucu bence. Çünkü turbodan çıkan sıcak gaz ile yag sudan daha çok çabuk ısınıyor bu sayade yagı su ile sabit sıcaklıkla tutmaya çalışıyor.
    Mantık olarak düşünürseniz haklısınız ama şu an araç stok değil 2 bar basınç ile çalışan motorun 90 derece su sıcaklığıyla yağı ne kadar soğutucağı belli. Onun için external soğutucuya ihtiyaç olması daha mantıklı.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantık olarak düşünürseniz haklısınız ama şu an araç stok değil 2 bar basınç ile çalışan motorun 90 derece su sıcaklığıyla yağı ne kadar soğutucağı belli. Onun için external soğutucuya ihtiyaç olması daha mantıklı.

Usta soğutma sisteminde herşeyi yeni , su sıcaklığıyla ilgili sorun yaşamıyorum çok şükür araç corsalara göre ağır öyle uçan kaçan bir araba değil her köşede caddede çata pata duman atanda bir araç değil , tatmin ediyor beni şuanlık yeterli egr ile sıkıntım var olur olmadık hata veriyor araç kısıyor onuda yazılıma bağlıyorum başka bir harita deniycez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta soğutma sisteminde herşeyi yeni , su sıcaklığıyla ilgili sorun yaşamıyorum çok şükür araç corsalara göre ağır öyle uçan kaçan bir araba değil her köşede caddede çata pata duman atanda bir araç değil , tatmin ediyor beni şuanlık yeterli egr ile sıkıntım var olur olmadık hata veriyor araç kısıyor onuda yazılıma bağlıyorum başka bir harita deniycez
    Hayırlısı allah kaza bela vermesin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler