User Tag List

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arasý

Konu: 1.6 tdi Hararet problemi

mcemrek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Türkiye/Ýstabul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    96 98 dereceye geldiðinde normalde termostat açmasý gerekiyor. termostat açtýktan sonra fan çalýþýyorsa kesinlikle düþmesi gerekir sýcaklýðýn. enteresan bir sorun gerçekten. umarým büyük bir sýkýntý olmadan çözersiniz sorunu

...... Sefa_vts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý mert5 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba, umarým çözülür. Ýyi dilekleriniz için teþekkür ederim

1- Sorunu yaþamaya baþlayýnca önce termostat sonra devirdaim deðiþti. Söktüðümüz devirdaimde herhangi bir sorun yoktu, tedbir amaçlý deðiþtirdik .

2-90 dereceyi geçtiði anda fan soðutmak için elinden geleni yapýyor. Isýndýðý zaman fan doðru þekilde çalýþýyor.

3- OBD ile bilgisayardan kontrol ettim, 110 dereceye kadar gösterge 90 da sabit. 110 dan sonra 90 dereceyi geçiyor .

4-Ataþehir Reset garajda deðiþim yapýldý.
    Açýkçasý hiç umduðum cevaplar gelmedi, iyi tecrübeli bir usta daha bakmalý bence.

Öncelikle adýný çok duydum Reset Garaj'ýn ancak tecrübesini bilemiyorum. VW Tech servise de derdinizi anlatmanýzý öneririm. Bostancý'da yerleri, kýsa bir araþtýrma da yaparsýnýz gitmeden önce.

Soruna gelecek olursak aslýnda potansiyel sebeplerin hepsini burada sýralayabiliriz. Ama usta gözüyle bakýlmasý daha mantýklý.

Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu soruna ek olarak araba hiç rejenerasyon yapmamaya baþladý. Bilgisayara baðladýðýmýzda kül miktarý 0 olarak gözüküyor. En azýndan 5-10 gr göstermesi gerekiyor. Bilgisayardan rejenerasyon komutu verdiðimde yakýt sýcaklýk (73 derece ) hatasý nedeniyle yarýda kalýyor . Acaba DPF'de bi problem olduðu için hararet yapýyor olabilir mi?

battalgazi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    Mersin
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su bidonu kapaðýný deðiþtirdiniz mi,kapaðýn içinde termostad var o bozulduðunda motorda ýsýnýp genleþen su bidona gidemiyor ve hararete sebep oluyor,sýfýr aldýðýmýz passat 300 km hararet yaptý devirdaimler vs hep deðiþti çözüm olmadý bir hafta inceledikten sonra bayideki sýfýr araçlardan birinden bidon kapaðý alýp denediler birdaha yapmadý bir deneyin derim

Yokej - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    22
    Þehir
    Türkiye / Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eðer aracýn ilk sahibi deðilsen, geçmiþini bilmediðin araca antifriz eklemeni þahsen tavsiye etmiyorum eðer kireç,su borularýnda pas durumu var ise, pasý kiri temizlesin niyeti ile eklediðin antifriz borularda delinmelerden tut demir su borularýnýn paslý yerlerinin açýlmasýna kadar gider, ayrýyetten clh da devirdayim problemleri herkesin baþýnýn belasý, kroniktir çözülebilir
    GWORKSEcu

Onur Fatih - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    30
    Þehir
    Sakarya HENDEK
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selamlar
    Dcx kodlu 1.6 tdi passat aracım 1449 turbo ve düzgün bi yazılımla aracımı dumansız kullanıyordum. Downpipe dahil.
    Herşey o kadar güzeldi ki arabamı bakım maksadıyla km si gelmeden triger devirdaim değiştirmek istedim.
    Ve sanayide bir ustaya triger değişimi için arabamı bıraktım. 2 gün sonra aldım ve arabayı park ederken kasıntılı bir yolda araç su koyuverdi. Ne oldu boru mu patladı diye bakarken lifte kaldırdık ve blok patladığını gördük.
    Triger değişen usta motor kulağından bloğa giden 3 tane saplama var biri uzun iki tanesi kısa. Yerlerini şaşırıp uzunu kısaya kısayı uzuna takmış ve motor kasıncada blok su kanalınım dibinden kırıldı.
    Neyse gittim dedim durum böyleyken böyle sorumluluk senin. Sökeriz dedi kaynatırız. Söktük kaynattık sonrasında araç rampalarda hararet yapıyor gazı bırakmasam 130-140-150 gidecek hararet. Tekrar ustaya gittim aramızda bi şekilde anlaşıp aracı motor hasarlı sattım. Araçtan setup ı söktüm bu arada.
    Emek ver uğraş çabala tam oturdu herşey keyifle kullanacağız derken bakım yapalım derken ustanın gazabına geldik.
    Kimisi suratsız kimisinin işi çok bazısı artık doymuş insanın suratına bakmıyor. Para veriyorsun nazını çekiyor rezil oluyorsun gına geldi.
    Şimdi 2.0 tdi aldım setıp ı ona takmayı düşünüyorum ama yine uğraşacağız aynı şeyler başımıza gelecek diye elim gitmiyor.
    Bazen bazı şeyleri parayla çözmek mümkün değil ayrıca yıllarca sanayide esnaflık yapan birisiyim ama olmuyor işte bazen...

mcemrek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    Türkiye/Ýstabul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Onur Fatih Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese selamlar
    Dcx kodlu 1.6 tdi passat aracım 1449 turbo ve düzgün bi yazılımla aracımı dumansız kullanıyordum. Downpipe dahil.
    Herşey o kadar güzeldi ki arabamı bakım maksadıyla km si gelmeden triger devirdaim değiştirmek istedim.
    Ve sanayide bir ustaya triger değişimi için arabamı bıraktım. 2 gün sonra aldım ve arabayı park ederken kasıntılı bir yolda araç su koyuverdi. Ne oldu boru mu patladı diye bakarken lifte kaldırdık ve blok patladığını gördük.
    Triger değişen usta motor kulağından bloğa giden 3 tane saplama var biri uzun iki tanesi kısa. Yerlerini şaşırıp uzunu kısaya kısayı uzuna takmış ve motor kasıncada blok su kanalınım dibinden kırıldı.
    Neyse gittim dedim durum böyleyken böyle sorumluluk senin. Sökeriz dedi kaynatırız. Söktük kaynattık sonrasında araç rampalarda hararet yapıyor gazı bırakmasam 130-140-150 gidecek hararet. Tekrar ustaya gittim aramızda bi şekilde anlaşıp aracı motor hasarlı sattım. Araçtan setup ı söktüm bu arada.
    Emek ver uğraş çabala tam oturdu herşey keyifle kullanacağız derken bakım yapalım derken ustanın gazabına geldik.
    Kimisi suratsız kimisinin işi çok bazısı artık doymuş insanın suratına bakmıyor. Para veriyorsun nazını çekiyor rezil oluyorsun gına geldi.
    Şimdi 2.0 tdi aldım setıp ı ona takmayı düşünüyorum ama yine uğraşacağız aynı şeyler başımıza gelecek diye elim gitmiyor.
    Bazen bazı şeyleri parayla çözmek mümkün değil ayrıca yıllarca sanayide esnaflık yapan birisiyim ama olmuyor işte bazen...

"Herkese selamlar
    Dcx kodlu 1.6 tdi passat aracým 1449 turbo ve düzgün bi yazýlýmla aracýmý dumansýz kullanýyordum. Downpipe dahil.
    Herþey o kadar güzeldi ki arabamý bakým maksadýyla km si gelmeden triger devirdaim deðiþtirmek istedim.
    Ve sanayide bir ustaya triger deðiþimi için arabamý býraktým. 2 gün sonra aldým ve arabayý park ederken kasýntýlý bir yolda araç su koyuverdi. Ne oldu boru mu patladý diye bakarken lifte kaldýrdýk ve blok patladýðýný gördük.
    Triger deðiþen usta motor kulaðýndan bloða giden 3 tane saplama var biri uzun iki tanesi kýsa. Yerlerini þaþýrýp uzunu kýsaya kýsayý uzuna takmýþ ve motor kasýncada blok su kanalýným dibinden kýrýldý.
    Neyse gittim dedim durum böyleyken böyle sorumluluk senin. Sökeriz dedi kaynatýrýz. Söktük kaynattýk sonrasýnda araç rampalarda hararet yapýyor gazý býrakmasam 130-140-150 gidecek hararet. Tekrar ustaya gittim aramýzda bi þekilde anlaþýp aracý motor hasarlý sattým. Araçtan setup ý söktüm bu arada.
    Emek ver uðraþ çabala tam oturdu herþey keyifle kullanacaðýz derken bakým yapalým derken ustanýn gazabýna geldik.
    Kimisi suratsýz kimisinin iþi çok bazýsý artýk doymuþ insanýn suratýna bakmýyor. Para veriyorsun nazýný çekiyor rezil oluyorsun gýna geldi.
    Þimdi 2.0 tdi aldým setýp ý ona takmayý düþünüyorum ama yine uðraþacaðýz ayný þeyler baþýmýza gelecek diye elim gitmiyor.
    Bazen bazý þeyleri parayla çözmek mümkün deðil ayrýca yýllarca sanayide esnaflýk yapan birisiyim ama olmuyor iþte bazen...
    Herkese selamlar"

Omak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Onur Fatih Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Herkese selamlar
    Gecmis olsun. Malesef dedigin gibi artik sanayi isleri. Sen yine araci vererek ucuz atlatmissin. 2.0 tdi 150 lik olani mi aldin?
    e60 535d & THE A45 AMG

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler