User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Atmo dan dizele geçmek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Atmo dan dizele geçmek

Merhaba herkese. 1 yıldır aktif olarak Clio 1.6 16v k4m kullanıcısıyım. Aracı olmadan önce corsa arıyordum fakat piyasada güzel temizini bulamamıştım. Şimdi dizel alevim tekrar harlanmaya başladı fakat bütçem yok denecek kadar az.(aldıktan sonraki hybrid yazılım vs bunları bütçe dışında tutuyorum yakın bir ağabeyim bu işlerle uğraştığı için) Fakat araç piyasasına bakıyorum dizel ufak gıdıklamaları kaldırabilecek araçlar ateş pahası. Kelepir denilebilecek, gıdıklanması çok dert olmayacak fiyatı cüzi olan marka model önerileriniz varsa almak isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

önce foruma kendinizi tanıtmalısınız linki bırakıyorum,

http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/

soruna gelecek olursak bütçen yoksa hiç girme,k4m güzel makinedir onunla devam et,kapalı kutu ve km'leri minimum 300-350 binlerde o corsaların düşük km yazana inanmıyorum

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

önce foruma kendinizi tanıtmalısınız linki bırakıyorum,

http://www.techturkey.com/forum/uyelerimiz/

soruna gelecek olursak bütçen yoksa hiç girme,k4m güzel makinedir onunla devam et,kapalı kutu ve km'leri minimum 300-350 binlerde o corsaların düşük km yazana inanmıyorum
    niye benim corsa sıfır km de , bana da mı inanmıyon
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FirstCarClio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. 1 yıldır aktif olarak Clio 1.6 16v k4m kullanıcısıyım. Aracı olmadan önce corsa arıyordum fakat piyasada güzel temizini bulamamıştım. Şimdi dizel alevim tekrar harlanmaya başladı fakat bütçem yok denecek kadar az.(aldıktan sonraki hybrid yazılım vs bunları bütçe dışında tutuyorum yakın bir ağabeyim bu işlerle uğraştığı için) Fakat araç piyasasına bakıyorum dizel ufak gıdıklamaları kaldırabilecek araçlar ateş pahası. Kelepir denilebilecek, gıdıklanması çok dert olmayacak fiyatı cüzi olan marka model önerileriniz varsa almak isterim
    istersen benim corsayı veririm şuanda motor kırık ,istedigin gibi alıp doldurup yapabilirsin herşeyini kendin bilerek görerek ,ister kendi turbosunu hybrit yap istersen büyük turbo koy bu tamamen senin ne kadar güç istediğine baglı

arabanın konusu burda bakabilirsin

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    PROSTOCK GARAGE

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel candır cannn
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tanıtım konusu halledildi .
    Bütçe konusu şöyle manevi ağabeyim yazılımcı ve tamirci olduğu için yazılım setup konusu piyasanın altında yaptıracağım bir durum her zaman için kendimiz yapacağız bir nevi sadece araç bilgisi almak istemiştim.
    Corsa zaten benim kullanım düzeyime pek dayanacak bir araç değil aşırı 1 ayda patlar altımda ki dediğiniz gibi KM si doğru olan corsa piyasada çok az

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel candır cannn
    Tork istiyorum ratata istiyorum delleniyor oğlan K4M çok keyifli ama narin bir motor sıkıştırmaya çok korkuyorum (sente atlattım )

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K4m’i çok iyi bilirim zamanında dededen birtane alıp biraz koşturmuştum ama sınırlı araba ,şuan alabileceğin en uygun önü açık dizel araç 1.7dti ,hatta mümkünse motor arızalı vs bulursan daha iyi sıfırdan toplarsın, gidip yüksek km araç alıp geçmişi belli olmayan araç alıp üzerine setup yapma,basıncı yiyince patlatıyor bir yerden
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K4m’i çok iyi bilirim zamanında dededen birtane alıp biraz koşturmuştum ama sınırlı araba ,şuan alabileceğin en uygun önü açık dizel araç 1.7dti ,hatta mümkünse motor arızalı vs bulursan daha iyi sıfırdan toplarsın, gidip yüksek km araç alıp geçmişi belli olmayan araç alıp üzerine setup yapma,basıncı yiyince patlatıyor bir yerden
    Sanırım 1.4 1.3 ler yeteri kadar yüklenemiyor bu yüzden ya 1.9 ya da 1.7 tercih etmem gerekecek sanırım. 1.6 lar zaten ateş pahası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrarlıyorum,clio üstüne ufak bütçe varsa girme benden tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrarlıyorum,clio üstüne ufak bütçe varsa girme benden tavsiye
    https://www.techturkey.com/forum/new...1958&noquote=1

Yani turbo hybrid lemek 5 kağıt buralarda enjektör vs zırh dolu girmeyeceğimiz için oem hybrid yazılım gıdıklaması kafi çok yüksek meblağlar tutacağını sanmıyorum derine indikçe elbette dipsiz kuyu gittikçe gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yani turbo hybrid lemek 5 kağıt buralarda enjektör vs zırh dolu girmeyeceğimiz için oem hybrid yazılım gıdıklaması kafi çok yüksek meblağlar tutacağını sanmıyorum derine indikçe elbette dipsiz kuyu gittikçe gider
    alacağın arabanın Km'si 350 binlerde,keyif senin para senin,mekanik yorgunluğu es geçiyorsun.ben almam alcam dersen saygı duyarım.sadece hibrit turbo yaparım kapatırımla bence olmuyor yeni araba alıyorsun aldığın arabanın yüzde 15i kadar kenarında olması lazım ki bi şey olduğunda üzülmeyesin.dediğim gibi keyif senin para senin

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel candır cannn
    bak sen yaaa ))

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alacağın arabanın Km'si 350 binlerde,keyif senin para senin,mekanik yorgunluğu es geçiyorsun.ben almam alcam dersen saygı duyarım.sadece hibrit turbo yaparım kapatırımla bence olmuyor yeni araba alıyorsun aldığın arabanın yüzde 15i kadar kenarında olması lazım ki bi şey olduğunda üzülmeyesin.dediğim gibi keyif senin para senin
    yazan 350 bin ))

çoğu x2 x3 tür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hadi bakalım ,sonunu düşünen kahraman olamaz
    PROSTOCK GARAGE

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    k4m verilip dizel km uzay her an turbo enjektör masrafı açacak arabaya girilmez.

k4m zaten 109 hp, ona güzel bir cai düz boru yapıp binerdim ben olsam. Baktığın arabalardan da iç aksamı daha kalitelidir.

Ben de k4m de triger kopardım rolanti te, egzantrik kasnakların eski tip ise güncel versiyonu ile muhakkak değiştirmek lazım. Muhtemelen değişmiştir senin de ama kontrol etmekte fayda var.

k4m clio güzel arbadır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    k4m verilip dizel km uzay her an turbo enjektör masrafı açacak arabaya girilmez.

k4m zaten 109 hp, ona güzel bir cai düz boru yapıp binerdim ben olsam. Baktığın arabalardan da iç aksamı daha kalitelidir.

Ben de k4m de triger kopardım rolanti te, egzantrik kasnakların eski tip ise güncel versiyonu ile muhakkak değiştirmek lazım. Muhtemelen değişmiştir senin de ama kontrol etmekte fayda var.

k4m clio güzel arbadır.
    Bende sente atlattım. Değiştirmemim sebebi senteden sonra üst kapak rektefe edildi fakat o günden beri motordan randıman alamadım sürekli şak şuk şıkşık sesler geliyor. Eski tip motor evet sesli çalışır ama mübarek dizel gibi sesi var. Yani uzun yola çıkamıyorum birikim paramda otu pokuna gitti bu arabanın. Tekrar bir ustaya verip motor yaptırcak güç kalmadı. Kasnaklar konusunda bilgim yok hatta sizden duydum bu durumu

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende sente atlattım. Değiştirmemim sebebi senteden sonra üst kapak rektefe edildi fakat o günden beri motordan randıman alamadım sürekli şak şuk şıkşık sesler geliyor. Eski tip motor evet sesli çalışır ama mübarek dizel gibi sesi var. Yani uzun yola çıkamıyorum birikim paramda otu pokuna gitti bu arabanın. Tekrar bir ustaya verip motor yaptırcak güç kalmadı. Kasnaklar konusunda bilgim yok hatta sizden duydum bu durumu
    k4m lerin fabrika çıkışları egzantrik kasnakları 2 parça üretilmiş kasnak ve kasnak üzerine puntalanmış bir metal çerçeve.

Bendekini bulamadım kopuk halini, aşağıdaki yekpare bir kasnak. Dişlilerin dışındaki yükselti yani kayışın dayandığı kenar diyeyim dişli ile bütün.

Benim triger koarpamam sebep olan da ise puntolu tip vardı, punto kopmuş kayış araya girmişti. Ben rolanti de olunca zorlamadım üst kapak çıkma aldım diye hatırlıyorum.

Dizel sesi gelmesi imkansız baya sessiz motordur, yapılan işte mutlaka bir yanlış var. Kenarda onarım için bir şeyler yoksa araba değiştirip yeni alacağın aracın olası arızasında dert olur. O yüzden bence iyi bir reno ustası bulalım sana ve arabanı düzeltsin keyifle bin.

c1 1.4 hdi c4 1.6hdi c2 1.4 hdi c5 2.0 hdi olarak 100 bin km yol yamışımdır, atmosferik benzinli aracı değişmem dizele.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    k4m lerin fabrika çıkışları egzantrik kasnakları 2 parça üretilmiş kasnak ve kasnak üzerine puntalanmış bir metal çerçeve.

Bendekini bulamadım kopuk halini, aşağıdaki yekpare bir kasnak. Dişlilerin dışındaki yükselti yani kayışın dayandığı kenar diyeyim dişli ile bütün.

Benim triger koarpamam sebep olan da ise puntolu tip vardı, punto kopmuş kayış araya girmişti. Ben rolanti de olunca zorlamadım üst kapak çıkma aldım diye hatırlıyorum.

Dizel sesi gelmesi imkansız baya sessiz motordur, yapılan işte mutlaka bir yanlış var. Kenarda onarım için bir şeyler yoksa araba değiştirip yeni alacağın aracın olası arızasında dert olur. O yüzden bence iyi bir reno ustası bulalım sana ve arabanı düzeltsin keyifle bin.

c1 1.4 hdi c4 1.6hdi c2 1.4 hdi c5 2.0 hdi olarak 100 bin km yol yamışımdır, atmosferik benzinli aracı değişmem dizele.

Valla abi ustama sürekli söylüyorum sesli çalışıyor sanki bu diye normal diyor, 3 gün önce de araç bi gaz yemedi sonra düzeldi ama şıkırtı gelmeye başladı geldim ustaya klepe sesi dedi ( fincan da diyorlarmış sanırım) yani üst kapak yaptığım günden beri araç beni maddi manevi olarak hep üzdü, yolda giderken bir ses gelir mi diye düşünmekten müzik dinleyemez hale geldim o dereceyim siz düşünün. Araba sömürdü beni kenarda duran iki kuruş paramızıda arabaya yatırdık elde var sıfır. Eş dost çağırıyor yolda kalırım korkusuyla sağa sola gidemiyorum işim var diye bahane uyduruyorum şehir içinden çıkmamaya çalışıyorum. Çok ahım şahımda anlamam mekanik olarak arabadan usta ne yaparsa boyun eğiyoruz valla canıma tak etti noktası dayım artık. İlçemde öyle bir reno ustası yok malesef Adana Ceyhanda yaşıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler