User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: dizelde beyaz duman

alper a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim Corsadada ilk Arabayı çalıştırırken bir tekleme söz konusu vede ısındıgı zaman motor (normal çalışma sıcaklığı) gaz kokleyince beyaza yakın bir duman çıkıyor ve egsoz patlatıyor.su eksiltme flan yok

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo ihtimali zaten söylenmiş büyük ihtimal turbodandır ama düşükte olsa ikinci bi ihtimalde şu,

Yakıt bozuksa beyaz duman atar. Yakıt alınan yeri değiştirip tekrar bi denemeni tavsiye ederim. Ya da mazot alınan yerden 1 cam şişede numune alıp (Plastik şişede olabilir ama plastikte azda olsa temizde kararır.) ağzı kapalı şekilde 1 hafta kadar beklet. Eğer kararma ve dibinde tortu oluşuyorsa mazot bozuktur.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçenlerde turbo hortumunun yırtılması dolayısıyla bayaa bi hışırtıyla beraber turbonun havasını sızdırıyodu araba gaza ger basışımda , bi gün geçmedi değiştirdim.Fakat ordan havayla beraber yağ da püskütrrü az da olsa civarına ve hortum üstüne.Turboyla motor arasındaki kalın hortum..Bu turbada sorun anlamınamı geliyo?Ne çekişte ne tüketimde hiçbi sorun yok hortum deişimiyle beraber.

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turbon olabilir eğer gazı bıraktığında atıyorsa pcv kötü olabilir valfine baktır
    körler sağırlar

coskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turbon olabilir eğer gazı bıraktığında atıyorsa pcv kötü olabilir valfine baktır
    benım mesajımdan bahsedıyosak tam tersı dedıgım gıbı trafıkte ufak ufak atmaya baslıo gazı kokledıgımde bı bulut seklınde atıp bıtıo bı sure snra tekrar baslıo sıcak havada ve trafıkte sadece gazlarken yuksek hızda yok zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaza basarken atıyorsan keçelerine baktır turbonun bi ne kadar değiştirme vs de deseler daha iyi birilernini bakması daha makbul geçer güzelce ölçüm yapılsın
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gaza basarken atıyorsan keçelerine baktır turbonun bi ne kadar değiştirme vs de deseler daha iyi birilernini bakması daha makbul geçer güzelce ölçüm yapılsın
    peki sence segmanlarla yada motor içiyle alakalı olma ihtimali varmı yanı yag eksıltmem yok denecek kadar az ve su eksıltmem yok heralde motor içiyle alaklı olsa daha fazla eksıltırdı dıye dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    segman olsa farklı şekillerdede atman lazım eksiltmen lazım yağ kaçırmasına bağlı olark
    körler sağırlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    segman olsa farklı şekillerdede atman lazım eksiltmen lazım yağ kaçırmasına bağlı olark
    tesekkurler

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaç bin km.'de araç??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mur_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaç bin km.'de araç??
    68.000kmde

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    turboyla vedalasma zamani gelmis gibi

nadir
    Misafir

kesinlikle turbon arızalı

Kesinlikle turbon arızalı çok fazla o turbo nun üstünde devam etme eğer devam edersen piston üstünde biriktirme yaptığı yağ çoğalarak zaman içiersinde kontrolsüz bi yakıt haline gelicek ve aracın birden tam gaza kalkacaktır ve ne yaparsan yap o piston üzerinde ki yağ yanana kadar stop etmeyecektir motor eğer motor kol çıkarmassa o arada şanslı sın demektir aksi takdirde motor blok u patlayana kadar gider bu arıza bir ana önce ya yenisi yada tamir ederek o arızadan kurtul derim bi dizel ustası olarak

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar yeni konu açmamak adına konuyu hortlatıyorum.
    1.6 HDI 407 sahibiyim. Aracımda maslak turbo yapımı hibrit ve DP var. Turbo yeni revizyon gördü. Araçta dur kalk trafikte bekledikten sonra, geriye attığım zaman, 4. viteste sabit giderken bir anda yüklenince beyaz duman atıyor. Neden yapar?

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar yeni konu açmamak adına konuyu hortlatıyorum.
    1.6 HDI 407 sahibiyim. Aracımda maslak turbo yapımı hibrit ve DP var. Turbo yeni revizyon gördü. Araçta dur kalk trafikte bekledikten sonra, geriye attığım zaman, 4. viteste sabit giderken bir anda yüklenince beyaz duman atıyor. Neden yapar?
    Eğer enjektörlerin işemiyorsa, turbonda yağlama yoksa, sorunun katalizör olmadığı için. Ben beyaz duman 1.4 hdi 90 bindeki hybrid-dp-cooler setup 207'im için 10 bin tl harcaladım.Sadece yokuş aşağı giderken hız sabitken beyin hızı sabit tutmak için ufaktan gaz verdiğinde yada gaza hafif bastığımda beyaz duman atıyordu. Katalizör olmadığı için çıktı. Önce enjektör dediler yaptırdım sonra yapamamışlardır dediler tekrar söktürdüm geçmedi, sonra turbo dediler yaptırdım geçmedi, bu sefer sibop lastigi yada segmandır dediler komple motor yaptırdım yine geçmedi, tekrar turbo enjektör yaptırdım yine geçmedi en son gıcık aldım sattım. Sonrasında denk geldim birkaç kişiyle onlardada oluyormuş, tahminimce katalizor olmadığı için hdi motorlarda bu şekilde beyaz duman atıyor.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer enjektörlerin işemiyorsa, turbonda yağlama yoksa, sorunun katalizör olmadığı için. Ben beyaz duman 1.4 hdi 90 bindeki hybrid-dp-cooler setup 207'im için 10 bin tl harcaladım.Sadece yokuş aşağı giderken hız sabitken beyin hızı sabit tutmak için ufaktan gaz verdiğinde yada gaza hafif bastığımda beyaz duman atıyordu. Katalizör olmadığı için çıktı. Önce enjektör dediler yaptırdım sonra yapamamışlardır dediler tekrar söktürdüm geçmedi, sonra turbo dediler yaptırdım geçmedi, bu sefer sibop lastigi yada segmandır dediler komple motor yaptırdım yine geçmedi, tekrar turbo enjektör yaptırdım yine geçmedi en son gıcık aldım sattım. Sonrasında denk geldim birkaç kişiyle onlardada oluyormuş, tahminimce katalizor olmadığı için hdi motorlarda bu şekilde beyaz duman atıyor.
    Biraz şanssızlık olmuş sizin ki.
    Turbo yeni, benim ki misal 3te gaza basmadan giderken gaza basınca atıyor. Dur kalkta hareket halindeyken gaza yüklenince atıyor. Uyuz oldum arabayı zorladım ama gram duman yok haricinde. Bende DP' den şüpheleniyordum, demek sebebi buymuş. Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz şanssızlık olmuş sizin ki.
    Turbo yeni, benim ki misal 3te gaza basmadan giderken gaza basınca atıyor. Dur kalkta hareket halindeyken gaza yüklenince atıyor. Uyuz oldum arabayı zorladım ama gram duman yok haricinde. Bende DP' den şüpheleniyordum, demek sebebi buymuş. Teşekkürler.
    abi büyük ihtimalle yağ eksilmen yoksa yazılımdan,avans ayarından olabilir eksiliyorsa turbo ile ilgili olabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)