User Tag List

Sayfa 2/26 İlkİlk 123412 ... SonSon
480 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: "Shell V-Power Diesel GTL"

BlackEmperor
    Misafir
    bende kıllandım şimdi. bitince deniyim Ama shelle pek güvenemiyorum nedeninide bilmiyorum.

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ibrahm kullan sende gorelim ben bi ogrenci isi 50 liralik attim da pek bi fark yok simdilik gozlemledigim
    edit: biraz bisey var gibi ama o GTLnin bana kattigi etki olabilir

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de merak ettim.

Normalde bp dısında hicbiryerden almam mazotu, simdi denemekte fayda var diyorum.

Performans ihtiyacımız yok ama sessiz olursa faydası olur
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de merak ettim.

Normalde bp dısında hicbiryerden almam mazotu, simdi denemekte fayda var diyorum.

Performans ihtiyacımız yok ama sessiz olursa faydası olur
    Bende Shell kullanıyorum çok uzun zamandır, eski araçlarımızdada Shell kullanırdık, memnunuz istasyonumuz belli zaten Alanya'dayken Yol üzerindede yakıt almak zorundaysak düzgün BP ve Shell kullanıyoruz

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dragger motorsilkdir bor power dir denedin mi sesi azaltıyo onlar polımer yapili olduklari icin

barutçu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses konusunda henuz birsey farkedemedim ama oncedende cok duymazdm zaten motor sesini.
    Bugun 90km kullandim aracimi izmir-cesme arasinda, gozlemledigim 0-60 arasi tuketimin azaldigi ama ozellikle 130km ustu gercekten farketti eskiden 10 kusurleri goruyordum yol bilg. Simdi max 6-8 gordum. Denemesi bedava

BlackEmperor
    Misafir
    Alıntı barutçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses konusunda henuz birsey farkedemedim ama oncedende cok duymazdm zaten motor sesini.
    Bugun 90km kullandim aracimi izmir-cesme arasinda, gozlemledigim 0-60 arasi tuketimin azaldigi ama ozellikle 130km ustu gercekten farketti eskiden 10 kusurleri goruyordum yol bilg. Simdi max 6-8 gordum. Denemesi bedava
    la nedersun depo bitsin bi uğriyim shelle bu arada 120 ile giderken ben 5.8 civarı goruyorum yol bilgisayarında sende mı bi gariplik var yoksa bende mı

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gambit49 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dragger motorsilkdir bor power dir denedin mi sesi azaltıyo onlar polımer yapili olduklari icin
    Cok önceden denemistim ama pek bir faydasını görmemistim

Araba normalde tdcilara göre falan sessiz ama 87k oldu arttı biraz sesi
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    la nedersun depo bitsin bi uğriyim shelle bu arada 120 ile giderken ben 5.8 civarı goruyorum yol bilgisayarında sende mı bi gariplik var yoksa bende mı
    ikimizdede gariplik yok. Bende ayni sekilde 120 civarinda 5.5-6.5 araligindayim. 130 ve ustunde 9.8-14.8 (hizlandikca ve hizlanirken) goruyordum. Simdi 150km civarinda normal vpower ile 9.8-11.00 goruyordum gtl den sonra 7.5 civarinda goruyorum. Tabi bahsettigim yer otoban, genelde yokuslu bir otoban ve degerler hep yokus yukari. İnerken max 0.5-1.5 goruyorsun ondan bahsetmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Henüz benzini biten yok mu

Yaşasın Dizelciler

BlackEmperor
    Misafir
    ikimizdede gariplik yok. Bende ayni sekilde 120 civarinda 5.5-6.5 araligindayim. 130 ve ustunde 9.8-14.8 (hizlandikca ve hizlanirken) goruyordum. Simdi 150km civarinda normal vpower ile 9.8-11.00 goruyordum gtl den sonra 7.5 civarinda goruyorum. Tabi bahsettigim yer otoban, genelde yokuslu bir otoban ve degerler hep yokus yukari. İnerken max 0.5-1.5 goruyorsun ondan bahsetmiyorum
    yani diyorsun ki %100 eminim bu GTL faydalı bişe aradaki fiayt farkı %3 civarı menziliden kurtarıyor mu acaba ?

Yiğit Ş. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yaa. ne bitmesi yarıdan fazla halen
    *
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı
    *simdi yok homsitora gidelim yok midpoyint yok starbaks
    *a..... o zmnlar yoktu oyle
    *bi cay iciriodun
    *bisinema
    *finishim

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün bizim dizele aldık bakalım denemek için,4.6 şehiriçi yakıtı,dahada düşerse shellden başkasına gitmem
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani diyorsun ki %100 eminim bu GTL faydalı bişe aradaki fiayt farkı %3 civarı menziliden kurtarıyor mu acaba ?
    Valla ben daha önce dizel aracıma hiç shellden başka benzin almadım.
    Servis zaten garanti dışı muhabbeti olabilir demişti. O yüzden başka istasyonlara hiç bulaşmadım. GTL konusuna gelincede dediğim gibi ellerinde VPOWER olmadığı için aldım. Dediklerine görede kalkacakmış zaten. Range şu anda 110da. 90+40+40km yaptım Muhtemelen Vpower ile yarın benzin almam gerekliydi ama şimdi almadan izmir'e dönerim (izmir-çeşme 90km) 50tl benzin almıştım.
    Alıntı Yiğit Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yaa. ne bitmesi yarıdan fazla halen
    Basss biraz basss GTL'de bassanda bişey farketmio
    Görende shell'de çalışıyom sanacak

Alıntı DoDo_hamann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bizim dizele aldık bakalım denemek için,4.6 şehiriçi yakıtı,dahada düşerse shellden başkasına gitmem
    Muhtemlen öyle olacak

4.6 ortalama ise (basmayla beraber) güzel değer gerçekten.

BlackEmperor
    Misafir
    4.6 ortalama naptınız siz ya hemide basarak

bu arada ben 20 lt ye şehir içi 350 km ortalamı gayet normal bi şekilde tutturuyorum. 5.5-5,7 lt arası oynuyo benim ortalama

GTL kullananlar bi kaç depo daha devam etsin bakalım. Birde ben bize yakın olan shell e pek güvenemiyorum Total ile gayet güzel menzil ortalamam var o yüzdende doğru tespit edilmiş yorumlarınız önemli beyler tüm dizel kullanıcıları için.

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok beyler basma falan ben öyle birşey yazmadım
    Şehir içi efendi biçimde kullanımla 4.6 yakıyor şu anda clio3 aracımız,bakımıda geldi 48binde araç şu an filtreler falan haraptır diye düşünüyorum
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.6 ortalama naptınız siz ya hemide basarak

bu arada ben 20 lt ye şehir içi 350 km ortalamı gayet normal bi şekilde tutturuyorum. 5.5-5,7 lt arası oynuyo benim ortalama

GTL kullananlar bi kaç depo daha devam etsin bakalım. Birde ben bize yakın olan shell e pek güvenemiyorum Total ile gayet güzel menzil ortalamam var o yüzdende doğru tespit edilmiş yorumlarınız önemli beyler tüm dizel kullanıcıları için.
    Ben benzimini shellin kendi istasyounundan alıyorum ( bildiğim kadarıyla TR'de tek.)
    50TL benzin almıştım, otoban kullanımı 160-170 arası şehir içi 90 civarı daha önceden bahsettiğim km'de 50TL lik benzin alsam dönerken gene almak zorunda kalırım şimdi kalmadım

Bu benim kullanımım, kesinlikle kimsenin vebalini almak için yorumda bulunmam

(not: GTL uzun kullanımda daha verimlidir diyor bana verdikleri katalogda, ben daha 50tl kullandım, kullanıyorum)
    Alıntı DoDo_hamann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok beyler basma falan ben öyle birşey yazmadım
    Şehir içi efendi biçimde kullanımla 4.6 yakıyor şu anda clio3 aracımız,bakımıda geldi 48binde araç şu an filtreler falan haraptır diye düşünüyorum
    Valla inşallah öyle devam eder benimde servise 1.000km kaldı bu arada
    Biraz hızlı gittik herhalde dizel die. alalı 7 ay filan oldu 29.000

BlackEmperor
    Misafir
    clio olabilir şehir içi 4,6 Corollalar 1230 kg ( E12U yani benim kasa )

Ben benzimini shellin kendi istasyounundan alıyorum ( bildiğim kadarıyla TR'de tek.)
    50TL benzin almıştım, otoban kullanımı 160-170 arası şehir içi 90 civarı daha önceden bahsettiğim km'de 50TL lik benzin alsam dönerken gene almak zorunda kalırım şimdi kalmadım

Bu benim kullanımım, kesinlikle kimsenin vebalini almak için yorumda bulunmam

(not: GTL uzun kullanımda daha verilidir diyor bana verdikleri katalogda, ben daha 50tl kullandım, kullanıyorum)

Valla inşallah öyle devam eder benimde servise 1.000km kaldı bu arada
    Biraz hızlı gittik herhalde dizel die. alalı 7 ay filan oldu 29.000

Estağfurullah vebal alma olayı değil dostum. Sonuçta araçların kondisyonu yol şartları kullanım stili çok etkiler tüketim değerlerini. Burda demek istediğim, hemen hemen aynı koşullarda hız sıcaklık güzergah vs aynı olduğunda yanılma payını minimuma indirerek elde edilen sonuçlar daha gerçekçi oluyor. Misal otoban kullanımı

Önemli olanda istasyondaki yakıt kalitesi o zaten asla tamamen emin olamayacağımız bir değişken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    clio olabilir şehir içi 4,6 Corollalar 1230 kg ( E12U yani benim kasa )

Estağfurullah vebal alma olayı değil dostum. Sonuçta araçların kondisyonu yol şartları kullanım stili çok etkiler tüketim değerlerini. Burda demek istediğim, hemen hemen aynı koşullarda hız sıcaklık güzergah vs aynı olduğunda yanılma payını minimuma indirerek elde edilen sonuçlar daha gerçekçi oluyor. Misal otoban kullanımı

Önemli olanda istasyondaki yakıt kalitesi o zaten asla tamamen emin olamayacağımız bir değişken
    Yok dostum estağfurullah, neyi tartıştığımızı anlamadım açıkcası.
    Ben baştan beri otoban kullanımı diyorum zaten. Senin aracın benden az yaksa açıkcası ben sevinirim. GTL aldıktan sonraki bir resimi çekmiştim mesala, onu attım şimdi bilgisayara. yol bilg. sadace gözüküyor. Benzin GTL.
    Bu resim otobanda eğimli (yokuş çıkarken) çekilmiştir.
    Altta yazan 1.300 küsür km de ankara-izmir gidiş dönüş ve çeşmedir. Total benzin 150+50TLdir, hala o 50 TL lik benzini kullanıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)