User Tag List

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
104 sonuçtan 96 ile 104 arası

Konu: Enjektör temizliği

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    urazla gidip konuştum, durumu anlattım ultrasonic temizlik yaptırayım diyorum ne dersiniz vs şeklinde.
    bana temizlik önermediler, hiç araca bile bakmadan direkt yeni enjektör verelim uğraşma tarzında konuştular.
    araç 192 binde.
    dedim sökülüp enjektörler test edilip ona göre karar verilmiyor mu bu işte?
    sen bizi dinle değiştir enjektörü uğraşma ultrasonic vs dediler.
    bende he hü dedim çıktım dükkandan..
    If you have no LAG, you have no turbo..

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu güncelliyorum(Bildiğin hort). Aracım 1.6tdi. Km 130 bin. Carbon clean yapıp komple temizletmek mi yoksa enjektör temizliği yapmak yeterli olur mu ? Anadolu yakası bostancıda vs önericeğiniz yer var mı ?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    whürt enjektör temizlici kullandım gerçekten farketti.carbon clean bir önceki aracımda (150binde)yaptırdım bir fark görmedim.1000km öncede cooler ve emme temizligi yaptırdım.egr.5000km.önce iptal.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu güncelliyorum(Bildiğin hort). Aracım 1.6tdi. Km 130 bin. Carbon clean yapıp komple temizletmek mi yoksa enjektör temizliği yapmak yeterli olur mu ? Anadolu yakası bostancıda vs önericeğiniz yer var mı ?
    Dizel enjektörleri çok hassas parçalardır, çok zorunlu olmadıkça kesinlikle dağılıtıp temizleme yada revizyon işlemi yapılmamalıdır. Eğer aracınıza aldığınız kötü yada sahte bir yakıt nedeniyle ciddi bir çekiş problemi yaşamıyorsanız enjektörlerinizi kesinlikle elletmeyin. İşini hakkıyla yapan biryerde Carbon Clean işlemi yaptırın yeterlidir. Bazı Carbon Clean yapan yerler temizleyici kimyasalı çok fazla mazotla karıştırıyor ve ilaç temizleyici özelliğini kaybediyor. Carbon Clean yapılırken ilaç en fazla 1:1 oranda mazotla karıştırılmalı ve temizleme süresine mutlaka uyulmalıdır. 15 dakika Carbon Clean temizleme işlemi yapılmalı araç stop edilip 5 dakika beklendikten sonra kimyasal bitene kadar işleme devam edilmelidir. Bazı yerler fiyatı düşük tutmak adına kimyasalı hem çok fazla mazotla karıştırıyor 3:! gibi hemde 15 dakika işlemi yapıp bitti deyip çıkıyor.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.9 tdi yi bostancıda bocsh çicek kardeslerde temızlık vs yaptırdım bı sıkıntı yaşamadım

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaliteli ve tek elden mazot + her 2 3 depoda bir wurth enj. temizleyici kullanın uzun süre sıkıntısız binersiniz diye düşünüyorum. Önceki aracımı da bu şekilde kullanmıştım bunu da öyle kullanıyorum çok şükür sıkıntı çıkmadı hiç.
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu enjektör temizleyicilerin gerçekten faydası var mı ?Şu an 104k km de aracım, herhangi bir sıkıntıda yok, enjektör temizleyici koysam ne fark edecek ?

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu enjektör temizleyicilerin gerçekten faydası var mı ?Şu an 104k km de aracım, herhangi bir sıkıntıda yok, enjektör temizleyici koysam ne fark edecek ?
    Öyle yazılım yaptırmak gibi anında gözlemleyebileceğin birşey değil. Ama sonuçta bir kimyasal bu ve aracın bakımını düzenli yaptırmak gibi bir düstur bu. Düzenli kullanırsan arabanın ömrüne ömür katarsın. Olay o yani Hani bazı araçlar vardır yüksek km olsa bile canavar gibidir daha motor açılmamıştır. Bazıları da 70 binde motor yer... Gibi
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

alpbodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Usta bizi kalbimizden vurdu Performans deyince akan sular durur, Enjektör, Egsoz, Motor için, Şanzıman ne gerekiyorsa temizleyelim abicim. Ultrasonic mi oluyor yoksa .kimsonik mi oluyor önemli değil

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)