User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: D4-D Egr İptali Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

D4-D Egr İptali Hakkında

İnternetten 4 5 Sayfa Okudum Ama Herkes Ayrı Telden Çalıyor...

Egr Valfi İptali Nasıl Yapılır

Yapıldığında + - Yönleri Nelerdir

Toyota Motoruna Yapan Varmı Tepkileri Hisleri Neler

Arıza Işığı Yanarmı Toyota'da Yetkili Servis Anlayabilirmi İptali...

Teşekkürler Yorumlar İçin

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyinden iptal edilebiliyorsa arıza ışığı yakmaz servis bence bakıma girdiğinde hep sabit bi değer görür ama anlama iptali varmı onu bilemem ama araç garanti kapsamı altındaysa hala ellemezdim temizletirdim sadece( hayırdır ep3 fln btti auris e mi el atmaya karar verdin memati şanzıman)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyinden iptal edilebiliyorsa arıza ışığı yakmaz servis bence bakıma girdiğinde hep sabit bi değer görür ama anlama iptali varmı onu bilemem ama araç garanti kapsamı altındaysa hala ellemezdim temizletirdim sadece( hayırdır ep3 fln btti auris e mi el atmaya karar verdin memati şanzıman)
    ep3 için kredi çekmekten ziyade para biriktirmeye karar verdim ayrıca satılık güzel hemen alıyım diye beğendiğim bir ep3 yok bu aralar ..

Sıkılıyorum Be Abi Napayım Allahın 1.4 Dizeliyle

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Xenomorph Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ep3 için kredi çekmekten ziyade para biriktirmeye karar verdim ayrıca satılık güzel hemen alıyım diye beğendiğim bir ep3 yok bu aralar ..

Sıkılıyorum Be Abi Napayım Allahın 1.4 Dizeliyle
    garanti kapsamında değilse iptal ettir yok ben orjinalliği bozmam sıkıntı olur fln dersen yazılımla iptal edilebiliyorsa öle yaptır öle süper bir fark olmaz ama rahatlar baya zarar ziyan bu egr ler 2-3 kuruş için servislerde daha fazla alınsın diye konulmuş bişi(hadi hayırlısı kardeşim devam et bekleme mod bulursun bigün)

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adı üstünde Allahın dizeli işte...

hele garanti varsa elleme.gerekiyorsa temizlet yeter

hazır ustan varken bi s40t4 bulsanaalıp gazla gez hem emmeye hem gömmeye
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adı üstünde Allahın dizeli işte...

hele garanti varsa elleme.gerekiyorsa temizlet yeter

hazır ustan varken bi s40t4 bulsanaalıp gazla gez hem emmeye hem gömmeye
    arıyoruz ama bulamıyoruz manuel ve lpgsiz olması lazım ..bir tane var 2001 çok kız oglan kız ama bızım safta almamıs telefonunu adam yazdan yaza getırıyormus beklıyorum gelmesını ona çökcem direk,keşke olsada rahatlasam bi dünya paradan bakımdan kurtarsam..filtre egzoz yazılım 260 civarı gezerim aslan gibi

3 tane araba var işte kısmetse...bulursam kızcagız bır ep3 yada cooper s yada t4 ama illa kız olmaları lazım...hangisi önce çıkarsa kısmet bekliyoruz..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Dostum sen git araba falan kirala yoksa alamıcaksın arba , onun kaşı bunun gözü derken.

Daha ne alıcağını karar vermeden neler yapılır falan onların peşindesin , yanlış anlama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin arabaya vuran otobüsçünün numarası varmı?essoluessek hem arabaya hem bizlere yazık etti
    Dr.Ecu EcuTuning

TFSİ KİNG

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı @Lp2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin arabaya vuran otobüsçünün numarası varmı?essoluessek hem arabaya hem bizlere yazık etti
    ahahahahahahahahhahaha yılın lafı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    canım sıkıldı yapılırmı dıye sordum soran arkadaslarada durum hakkında bılgı verdım...makara yerıne enazından bıraz konuyla ılgılı bıseyler yazsaydınız

zaten artık foruma yazmıcam hadı sız gene ıyı nıyetten ama herkes arabayla ılgılı tasak gecmeye basladı sabrında bı yerı var ne dıyım

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EGR iptali emme manifoldu ve egsoz manifoldu arasında olan boru hortumun çıkarılıp oluşan 2 deliğin kör tıpa ile kapatılmasıdır.BlackEmperor Sinan abi D4-D corolla var iptal ettirdi bayada oldu hiçbi sorun çıkmadı çokta mutlu
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Kahraman castle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EGR valfifn toyota markasındaki tek mantığı vadır,gelişmiş çevre kirliliğini minimuma indirmek.toyotede egr nin iptali sonucu motor arıza ışığın devamlı yanar gidişin çok az da olsa fark eder tabikide yakıtın artar.Türkiye Standartlarındaki Yakıt Kalitesi Çok İyi Değil Bu Bir Gerçek Ülkemizde Bulunan Otomobil firmalarının üretmiş Olduğu Ülkemizde Satılan Dizel Araçların Her Birinin Farklı Yakıt Teknolojisi Vardır.Bunu Göz Önünde Bulundurarak.EGR sisteminin ana çalışma mantığı egzoz gazını yanma odasına kontrollü biçimde geri göndererek yanma verimini artırmak ve çıkan egzoz gazının içindeki zararlı bileşenleri azaltmaktır. Sistemde, silindir içindeki yanma sıcaklığının azaltılması için silindir içerisindeki oksijen miktarı azaltılır. Oksijen miktarı da silindire giren havaya egzoz gazları gönderilerek azaltılır. Bu yolla egzoz gazları içindeki Nitrojen Oksit (NOx) miktarı azaltılır, yani istenen emisyon değeri herhangi bir ilave madde kullanımına gerek kalmadan sağlanmış olur” şeklinde açıkladı.
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

BlackEmperor
    Misafir
    bosch EDC16 beyinlerde yani D4D corollalarda EGR iptali yaptırmana gerek yok. Sebep; Bu beyinlerde EGR valfi 2500 Devir gibi zaten devre dışı kalıyor. Yanmanın fakirleşmesine veya güç kaybına bir sebep vermiyor. Bende yazılım güncelleme esnasında yaptıracaktım ama gerek olmadığı için yaptırmadım. Bir 2 si EGR iptali yaptırdıgınızda motor çalışma ısınız bir miktar yükselecek Bu sistem zararlı gibi gorunsede aslında çok faydalı bir sistem harareti önlemek için, Şöyleki; Rolling yaparken zaten üst devirlerde devre dışı olan bu sistem sadece şehir içi kullanımda 1500-2500 civarı bir devir aralağında ( tam aralıktan emin değilim) devrede. Motorunuz dur kalk esnasında fazlaca yaktığı yakıttan dolayı oluşan ısıyı bir miktar azaltıp moturun dengeli bir ısıda çalışmasını sağlıyor. Harareti kontrol altına aldığınız içinde motor ekipmanlarına zarar vermenizi önlüyor devir yükseldikçede devreden çıkıyor performansınızı törpülemiyor. Bilalin dedği gibi EGR iptali yaptıracaktım ama yazılımcımın desteğiyle yaptırmaktan vazgeçtim. Hatta bu konuyla ilgili bi makale bile paylaşmıştım forumda

Ayrıca EGR iptalini tıpayla contayla yaptırmana gerek yok Yazılımdan kapatabiliyorsun. Arıza ışığıda yakmıyor. Ama aldığın riske değecek bi faydası yok.

Onun yerine mutlaka yaptıman gerekn bişey var Emme manaifoldunu temizlettir. Bir zaman sonra EGR valfi yüzünden kurumlanma artabilir. Şunuda söyliyim. Aracımın katalitiğini iptal ettiğimde 40 bin km deyken Herhangi bir tıkanma veya aşırı bi kurumlanmaya rastlamadım. Yüksek kmlerde ihtiyaç olabilir manifold temizlettirmeye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BlackEmperor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bosch EDC16 beyinlerde yani D4D corollalarda EGR iptali yaptırmana gerek yok. Sebep; Bu beyinlerde EGR valfi 2500 Devir gibi zaten devre dışı kalıyor. Yanmanın fakirleşmesine veya güç kaybına bir sebep vermiyor. Bende yazılım güncelleme esnasında yaptıracaktım ama gerek olmadığı için yaptırmadım. Bir 2 si EGR iptali yaptırdıgınızda motor çalışma ısınız bir miktar yükselecek Bu sistem zararlı gibi gorunsede aslında çok faydalı bir sistem harareti önlemek için, Şöyleki; Rolling yaparken zaten üst devirlerde devre dışı olan bu sistem sadece şehir içi kullanımda 1500-2500 civarı bir devir aralağında ( tam aralıktan emin değilim) devrede. Motorunuz dur kalk esnasında fazlaca yaktığı yakıttan dolayı oluşan ısıyı bir miktar azaltıp moturun dengeli bir ısıda çalışmasını sağlıyor. Harareti kontrol altına aldığınız içinde motor ekipmanlarına zarar vermenizi önlüyor devir yükseldikçede devreden çıkıyor performansınızı törpülemiyor. Bilalin dedği gibi EGR iptali yaptıracaktım ama yazılımcımın desteğiyle yaptırmaktan vazgeçtim. Hatta bu konuyla ilgili bi makale bile paylaşmıştım forumda

Ayrıca EGR iptalini tıpayla contayla yaptırmana gerek yok Yazılımdan kapatabiliyorsun. Arıza ışığıda yakmıyor. Ama aldığın riske değecek bi faydası yok.

Onun yerine mutlaka yaptıman gerekn bişey var Emme manaifoldunu temizlettir. Bir zaman sonra EGR valfi yüzünden kurumlanma artabilir. Şunuda söyliyim. Aracımın katalitiğini iptal ettiğimde 40 bin km deyken Herhangi bir tıkanma veya aşırı bi kurumlanmaya rastlamadım. Yüksek kmlerde ihtiyaç olabilir manifold temizlettirmeye.

egr nın iptalinde motor arıza ışığı kesinlikle yanar GARANTİ .iptal yerine dizelde MANİFOLD temizliği diye birşey yok, egr yi temizletmen de bi nebzede olsa senin işini görecektir.

daha detaylı yardım istiyorsan ANTALYA Bakırcılar Toyota Servisinde UĞUR KALE 'i arıyıp bilgi alabilirsin.
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kahocix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egr nın iptalinde motor arıza ışığı kesinlikle yanar GARANTİ .iptal yerine dizelde MANİFOLD temizliği diye birşey yok, egr yi temizletmen de bi nebzede olsa senin işini görecektir.

daha detaylı yardım istiyorsan ANTALYA Bakırcılar Toyota Servisinde UĞUR KALE 'i arıyıp bilgi alabilirsin.
    Yazılımla egr ye müdahale edersen motor arıza ışığı yanmıyor GARANTİ.

Nasıl manifold temizliği diye bir şey yok? Açıklayabilir misiniz? Emme manifoldunun ne hale geldiğini hiç gördünüz mü 100.000 km sonunda herhangi bir dizel aracın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımla egr ye müdahale edersen motor arıza ışığı yanmıyor GARANTİ.

Nasıl manifold temizliği diye bir şey yok? Açıklayabilir misiniz?
    manifold temizliği ile egr temizliği aynı şey ve aynı sonuç değildir.

yazılımla egr nin iptalinin ne amacı var.yazılımdan kastın ne.
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manifold temizliği ile egr temizliği aynı şey ve aynı sonuç değildir.

yazılımla egr nin iptalinin ne amacı var.yazılımdan kastın ne.
    Aynı şey mu dedim?

EGR valfinden yanmayan mazot nereye gidiyor peki? Sadece egr valfi kurumlanıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Bir şeyleri iddia ediyorsanız lütfen yarım yamalak bilgiyle yazmayın, insanları yanlış yönlendirmeyin. Yoksa herkes herşeyi bilecek diye bir kaide yok, ama GARANTİ li yazmanıza gerek yok.

Kurumlanmış bir emme manifoldu size, anlayacağınız sadece egr valfi kurumlanmıyor

Daha net araştırabilmeniz için kaynak

http://pics.tdiclub.com/data/517/Int...d_Cleaning.pdf

O toyota servisine selamlar, her "ustacığın" sözüne güvenmeyin, biraz araştırın

BlackEmperor
    Misafir

yazdıklarımı düzgün oku celallenip bişeler yazmaya çalışmışsın. Yazılımdan egr valfi kapatılabilir ve EGR değeri sıfıra çekilir motor ışığıda yakmaz bu şekilde yapılırsa gidip sadece kör conta takarsan elbet yanar. ama herhangi bir zararı yoktur motor çalışmasını değiştirmez.bilmeden konuşma !!! Sen bakırcılar toyota servisine söyle merak ettikleri bişey varsa ben onlara yardımcı olurum Manifold temiziğinin ne işe yaradığınıda anlamaycak kadar cahilsen benim sana anlatacak bişeyim yok dostum.

beyler buarada hakktten kavram karmaşası içindesiniz. EGR valfi sadece vilr açma kapama elemanıdır. Emme manifolduna acıkken egsoz gazı sevk eder kapalıyken sevki dururur. neyin kurumlanıp neyin kurumlanmaycağını yukardaki resimdede arkdaş koymuş zaten. Valf nasıl kurumlansın komik olmayın Kurumlanan manifolddur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pekala madem servise yardımcı oluyorsun söyle bakiyim.toyotanın dizel motorlardaki emme manifoldun malzemesi nedir.
    BAŞTAŞ PERFORMANCE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)