User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
106 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Dizelde turbo büyütme??..

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dewir ekonomi dewir eyw ta

2 hafta önce kongonun benzin filtresini sökülürken gördüm içinden resmen çamur aktı bariz leş mazottan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı can87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm 50 milyona 5 ay ege turu yaparsın ne kasıosun turboymuş b16ymış boş bunlar devir ekonomi devri
    tabi olm devir ekonomi devri ne gerek war turbo b16ya ona buna

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen Mantıklı düşünmüorsun kardeş kusura bakma.. Astarını uçkurundan daha pahalıya getireceksin..at chipini ne uğraşıcaksın turboyu buyutmeyle ıvırıyla zıvırıyla..kolay işler değil..avuc kadar turbo var fakat 1.3 bazen 1.5 barlara kadar çıkıor bu basınc..bunları göz önünde bulundur.yazık etme parana zamanına..

hangi araçta astarı uçkurdan pahalıya gelmio ki??
    ben istiorum ki arabam 175'te tıkanmasın cunku su var okuLuma giderken otobandan gidiyorum.geç kaldığım zamanda basmam gerekio bu nedenle araç kasmasın istiorum bağırsada yürüsün istiyorum isteğim budur bastığım zamanda 12 yakcagına 15 yaksın eywallah koymaz ama en azından yürüsün....

JenGoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim yaptığım iş mantıklı mesela.Chipimi taktım kutu içi filtremi son susturucuyu değiştirdim basınc 1.3 civarındayken 200 e çok rahat geliordu.Forumda ruhi abi var onun arabasıda iyi dizele göre.Bunları göz önünde bulundur.Buarada 175 te tıkanıor araban 220 le gitsen 15 dk sonra geç gideceksin ama birton riskler sen bence erken kalk derslerine erken gitmeye bak efe.Neticede 1.3 dizel DİZELLL yani anlıomusun demek istediğimi..at mazotu gez sabaha kadar ne adamlar var turbo takıor yukluyor gezemior benzinden dolayı...Herşeyin bir uslubu vardır.dizel arabanın uslubuda az yak çok gez bu mantıkla hareket edip yaptır yapacaklarını..
    US Performance

yöksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +++ aracı 200 çıkarsanda onu yolda tutmak ve durmasını sağlamak gerekir yani fren sistemini güçlendirmen yol tutuşu arttırman alt yapı yani masraflarrrrrr....
    başlarda senin gibi düşünüyordum vazgeçtim ben paramı harcadım şimdi pişmanın akramlarım 1 depo ile 800km yaparken ben 500km yapıyorum yani benim yaptığım yola bakarsak ayda bir istanbula gidiş geliş bitarafıma kaçıyor

yöksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey daha ekleyim küresel ısınmanın konuşulduğu bu dönemde iki çocuk babası olarak çocuklarıma iyi bir gelecek bırakabilmek için aracımı en az yakacak şekilde modifiye edeceğim (yaşlandıkmı ne..)

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yöksel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +++ aracı 200 çıkarsanda onu yolda tutmak ve durmasını sağlamak gerekir yani fren sistemini güçlendirmen yol tutuşu arttırman alt yapı yani masraflarrrrrr....
    başlarda senin gibi düşünüyordum vazgeçtim ben paramı harcadım şimdi pişmanın akramlarım 1 depo ile 800km yaparken ben 500km yapıyorum yani benim yaptığım yola bakarsak ayda bir istanbula gidiş geliş bitarafıma kaçıyor
    kesinlikle katılıyorum... imzamdan ilana ya da üye araçlarından aracıma bakabilirsiniz ki ben de pişmanım... evet zevkli dizelle birşeyler başarmak ama üretim amacı belli aracın... ve akranlarım 700-750km yaparken ben 550-600km yapıyorum 1 depoyla...

Değmez Efe'cim değmeeez
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizelin teknolojisi zaten gun geçtikce artıyor akıl almayacak şekilde..e.g: 530 D ve 530 I bu araçları kaldırdık aradaki fark uçurum.buna verilecek başka bir örnek Ford Focus Dizel Ve Benzinli Karşılaştırması.Bu araçların dizelde verdiği performans inanılır gibi değil.Focus Dizelle 4. viteste 170 km şaka gibi değilmi 1.6 109 PS
    US Performance

aspava983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cengiz peki senin aracın yakıtındaki değişim nasıl? normal kullanımda çok değişiklik var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olmazmı kardeş..800 km yaparken biranda 600 km ye düştüm.ama umrumda da değildi çok keyifli olmuştu benim için..kardeş senlemi ışıklarda kalkmıştık turgut özal da o arkadaş senmiydin
    US Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Slm efe Bende Corsa 1.3 var Benden tavsiye Hiç Kurcalama turbo falan olaylarına girme derim sana, Chip+Kutu içi filtre kat iptali tamamdır başkada bişe yapma netice de dizel ekonomi için üretilmiş bi motor bu, performansıda bunları yaptıktan sonra ş.içinde alt devirlerin iyi otobana çıktığında günümüzde artık 230-250 linin altında araç kalmadı neredeyse otoban da da dizelin ömrü için fazla üzme aleti corsada gidebileceğin uzun yol ideal sürati otobanda 140-150 daha da gazlama derim turbon için ve motor ömrün için.
    Saygılar.
    Asalet; Boyda değil, Soydadır. İncelik; Belde değil dildedir. Doğruluk; Sözde değil özdedir. Güzellik; Yüzde değil, Yürektedir.!

aspava983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olmazmı kardeş..800 km yaparken biranda 600 km ye düştüm.ama umrumda da değildi çok keyifli olmuştu benim için..kardeş senlemi ışıklarda kalkmıştık turgut özal da o arkadaş senmiydin
    haklısın her sefanın bir cefası vardır
    yok kardeş senin araçla denemedim..öle bişey olsa ilk slmlaşırdım aklımda da kalırdı

CC+ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe-E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi araçta astarı uçkurdan pahalıya gelmio ki??
    ben istiorum ki arabam 175'te tıkanmasın cunku su var okuLuma giderken otobandan gidiyorum.geç kaldığım zamanda basmam gerekio bu nedenle araç kasmasın istiorum bağırsada yürüsün istiyorum isteğim budur bastığım zamanda 12 yakcagına 15 yaksın eywallah koymaz ama en azından yürüsün....
    Okula 200le gıtsen gec kalmıyormusun Bence cok daha mantıklısı bıraz bekle daha guzel arabalara bınersın ınsallah
    302 Maderiaschwarzmetalic E36 ///M3 Cabriolet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aspava983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısın her sefanın bir cefası vardır
    yok kardeş senin araçla denemedim..öle bişey olsa ilk slmlaşırdım aklımda da kalırdı
    yaw birinde turgut ozalda ışıklarda bi cordoba peşimden ayrılmadı ışıklarda durduk arkadaş bayağı bi ısrar etti deneyelim die sonuc hazin benim fiesta bayağı bi ciğerliydi ya cordoba deyince aklıma sen geldin...konu dağılmadan son sozumu diorum..

Efe kardeşim dizelle uğraşma paranada yazık olur zamanınada turboyla oynarsan okula değil 200 le 20 km hızla gidecek corsan bile olmayabilir (Allah korusun).en iyisi özgün tuning dizelde. chip filtre sağlıklı bakım bundan iyi tuning olamaz dizelde gunumuz şartlarında
    US Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim saolun..kafamda bi proje wardı yardımlarınız için teşekkürler dizel bir başka bahara o zaman,biz benzinli arabalarla oynamaya devam edelim saolun....

killererkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok performans peşindeysen benzinli turbolu bi araba al bence
    dizellerin üretim amacı ekonomidir,
    dizelde turbo büyütmek bence mantıksız, çünkü büyük turbo üst devir içindir, dizelde hangi üst devir , max 4500 dedin mi makinanın devri bitiyo.. sen hangi deviri beslicek sin? dizeldeki en önemli alt devirdeki çekişi öldürmüş olacaksın ,şehir içindeki zevk biticek
    o yüzden VGT dizeller bu konuda daha basarili, bence yeni teknolojili fabrikasyon güçlü bir dizel al , bugun 1,6 hacminden 100-115 bg güçler, 240-260 nm tork alan fabrikasyon araclar var
    0-100 km hızlanmaları 11 saniyeler civarında , daha ne olsun?
    ha para varsa 2 litre dizel seat cupra al, uçarak gidersin..
    .....Human At Sight , Monster At Heart.....

Bülent-A
    Misafir
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtdı$ında yapılmı$ bir TDI vardı ancak dizellerde bildiğiiniz üzere gaz kelebeği yok bu yüzden nozzle ları yerle$tirme konusunda problemler çıkacaktır. Yapılmaz deneemez ama bunun birde aavans ayarları vs. olacak . Yani piggyback + nos sisteminin kurulması bence 3-4bin dolara kadar gider i$çilikleve diğer giderlerle.
    Maalesef bu konuda sana katılmıyorum Görkem.
    Grande Punto 1.3 Multijet 90 Ps e rahatlıkla NOS monte ettik.Dry sistem olarak hiç sorunsuz çalışıyor.Ha bir benzinli kadar güç vermiyor ama dizele görede gayet iyi

alper a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Corsa Şuanda Çip+kat iptal+son susturucu ile 100 hp Veriyor.Turbosu Standart 1,3 Bar Basıyor Şuan.Önceki Haline Göre Bariz Bi Fark Var.çok Maliyetli Değil Aslında 800 Ytl Halledebilirsin.195/50/15 Lastikle 2 Viteste Çok Rahat Sarıyor.

1.6 VTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bülent-A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef bu konuda sana katılmıyorum Görkem.
    Grande Punto 1.3 Multijet 90 Ps e rahatlıkla NOS monte ettik.Dry sistem olarak hiç sorunsuz çalışıyor.Ha bir benzinli kadar güç vermiyor ama dizele görede gayet iyi
    Aslında söylediğinize göre bir anormallik var çünkü NOS sistemleri dry ya da wet olsun dizel araçlardan daha performanslı çalışır bunun da sebebi dizellerin sıkıştırmasının daha yüksek olmasıdır... Örneğin bir sistem benzinli bir araca 50hp veriyorsa dizelde 55-60hp verir, sırf bu konuyla ilgili Tiff Needle abimiz Discovery'deki Fifth Gear programının bir bölümünün yarısını buna ayırmıştı
    Beni sallamayanları ARTIK ben de sallamıyorum. Muhattap olmaya tenezzül etmeyenlere selam olsun, siz olmasanız da olur, GERÇEK DOSTLARIM bana yeter.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)