User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
88 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1.5 dci motora turbo nasıl takılır ve sonuç nasıl olur?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa yoldan chip yapın diyeceğim ama megane2 lerin turbosu chiplendikten sonra arızalar çıkarmaya başlıyor. Büyük bir turbo daha iyi bir yazılımla gayet güçlü bir araç elde edersiniz ama sorunsuzluk garantisini kimse veremez. Bu nedenle laguna 1.9 dci alabiliyorsanız alın yoksa bence oynaya değmeyecek bir motora sahip bir araç.

ozZzy
    Misafir
    Teşekkürler bilgiler için. Dediğin gibi sorun çıkarabilir. Motor gücü düşük ama ben genede başaracağıma inanıyorum. Yarın servisle görüşecem. Önce bi geniş teknik verileri alim. Dediğin gibi zor iş ama güzel olan da bu değil mi Servis zaten taş koymaya çalılacaktır ama zaten işleri bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane Motoruna Yabancıyım Bende ama Turboyu fazla kurcalama derim sana başın dertten kurtulmaz sonra mevcut turbonun üzerinde iyice araştırdıktan sonra çok az azdan kastım 0,1 yada 0,2 bar basınç arttır katalitiğini iptal ettir düzgün kaliteli bi de chip yazılımı bul başkada bişe yapma dizeli çok kurcalamaya gelmez en ufak arızası milyardan başlıyor örneğin pompa yada enjektörü yer isen işin var. Bu benim fikrim tabiki de

JenGoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı carpediem Nickli Üyeden Alıntı
    Megane Motoruna Yabancıyım Bende ama Turboyu fazla kurcalama derim sana başın dertten kurtulmaz sonra mevcut turbonun üzerinde iyice araştırdıktan sonra çok az azdan kastım 0,1 yada 0,2 bar basınç arttır katalitiğini iptal ettir düzgün kaliteli bi de chip yazılımı bul başkada bişe yapma dizeli çok kurcalamaya gelmez en ufak arızası milyardan başlıyor örneğin pompa yada enjektörü yer isen işin var. Bu benim fikrim tabiki de
    eet kesinlikle pompa ve enjektorler cortladımı yandın (alla korusun)..tahminimce 0.5 bar basıyor turbon.basıncı komple egzoz sistemiyle (performansa yönelik) intercooler yoksa intercooler turbonun soğuması ve daha verimli çalışabilmesi için kutu içi filtre ve chip tuningle seni tatmin edebilecek bir performans kazanabilirsin..ama benimde anlamadığım bir şey var şimdi aracındaki turboyu neden laguna turbosuyla değiştiremiyosun yada ben neden aracımdaki turboyu focus un turbosuyla değiştiremiyorum arada çok az bir basınc var...yorumlar....pls.

PS=buarada bende 2002 adana college mezunuyum...tesadüfler...
    US Performance

ozZzy
    Misafir
    Alıntı JenGoO Nickli Üyeden Alıntı
    eet kesinlikle pompa ve enjektorler cortladımı yandın (alla korusun)..tahminimce 0.5 bar basıyor turbon.basıncı komple egzoz sistemiyle (performansa yönelik) intercooler yoksa intercooler turbonun soğuması ve daha verimli çalışabilmesi için kutu içi filtre ve chip tuningle seni tatmin edebilecek bir performans kazanabilirsin..ama benimde anlamadığım bir şey var şimdi aracındaki turboyu neden laguna turbosuyla değiştiremiyosun yada ben neden aracımdaki turboyu focus un turbosuyla değiştiremiyorum arada çok az bir basınc var...yorumlar....pls.

ya zaten kafamı karıştıran şey de dediğiniz gibi başıma iş açabilecek olmam. bunun için iyi bir usta arıyorum. belki istanbula ya da izmire giderim.. sence beni hangi performans tatmin eder

bu arada adana college de arabayı sevmeyen bi tane erkek var mıdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Teknik anlamda laguna turbosu takılır ama bu sefer yazılımsal sorunlar ortaya çıkacaktır. Lagunanın işletim sistemine göre aracınızı düzenlersiniz ama arada dağlar kadar fark var ve astarı yüzünden pahalıya gelecektir. Ayırca bu işleme göre ünlü firmaların yazılımı olduğunu sanmıyorum.. Bu sefer iş kendi bilgi becerinize kalacak.. Sorun oldumu çoğu kez yanıtsız kalacak, deneme yanılma ile çözüm üretmeye başlayacaksınız. Sonrasında motora , daha önemlisi bu motorun modifiyesi çok yabancı insanlarımız.. Ne yapacağınızı bilmeden bir yola girmemeniz daha iyi olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görkem konumuzla pek alakası yokta yine sormak istiyorum sana..yaw corsa 1.3 dti 1.18 bar turboya sahip ne diosun bu işe... sen nie benzinli corsa kullanıyosun hala
    US Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görkem konumuzla pek alakası yokta yine sormak istiyorum sana..yaw corsa 1.3 dti 1.18 bar turboya sahip ne diosun bu işe... sen nie benzinli corsa kullanıyosun hala
    Filtre sesi yeni model araba olacak ve borca girmek istemiyorum şu anda o kadar nakit paramda yok .. Kısacası zaten arabamı yenilersem bir daha opel almam

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı
    TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.
    Bu motorla gelecek diyen birilerini hatırlıyorum adının ba$ harfi TayFundu glba

ozZzy
    Misafir

yok öle bişe...

[QUOTE=MiaMi]TÜrkİye Pİyasasina Megane Ii Sdn. Hb. 1.9 Dcİ Gİrdİ . İstanbulda Bİr Adet Sİyah 1.9 Dcİ DolaŞiyor. Tahmİnİm Laguna Motoru Var.[/QUOTE
    Renault Türkiye piyasasına 1.9 dci die bir motoru sokmadı. Şuan da 1.5 den başka motor seçeneği, yok olması da çok zor çünkü iş tamamen ticarete yönelik. ne de olsa dizel...

ozZzy
    Misafir
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı

Renault Türkiye piyasasına 1.9 dci die bir motoru sokmadı. Şuan da 1.5 den başka motor seçeneği, yok olması da çok zor çünkü iş tamamen ticarete yönelik. ne de olsa dizel...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor die bişe olmaz herşey mümkün olabilir kardeş..
    US Performance

ozZzy
    Misafir
    Valla pek inanmıyorum 1.9 dizel çıkarabileceklerine.. doblo ve partner de 1900cc dizel motor kullanılmasına rağmen kango hala 1500cc dci motor kullanıyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozZzy Nickli Üyeden Alıntı

Laguna 1.9dci 120hp var

ozZzy
    Misafir
    evet ama o motoru megane de ya da clio da ya da kango gibi ticari bi aracda göremezsin. mecburen piyasaya sürülmüş bir motor. laguna gibi 1400kg olan bir arabada 1.5 dci motor takılı olsaydı herhalde 0-100 20 saniyenin üzerinde olurdu

T-MIVEC
    Misafir
    ya okadar masraf+sorunla ugrasmak yerine Daha guclu bi dizel al sorunsuz kullan...sonucta dizel yani

ozZzy
    Misafir
    ama araba 2005 model alalı 5 ay oldu...

GuiLLotin
    Misafir
    Laguna 2.0 Dci 173 HP piyasada.
    6 ileri manuel şanzıman, veya 6 ileri tiptironik şanzıman;
    173 HP / 4000dd
    360 Nm / 1750dd
    Max hız: 225 km/h
    Tuketim: 5l / 100 km (şehirdışı)
    Emisyon: 159g/km
    Euro4 normlarıyla uyumlu.

( Piyasanın en verimli 2.0 dizeli)

bence gerçekten güzel bi motor inşallah bu motoru meganeII ve clio ya da uygularlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)