User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Hangi Dizel ???

GuiLLotin
    Misafir
    bence çok güzel bi makina. tavsiye ederim ama özel olarak getirilen bi otomobil. yanılıyormuyum ergin?

redline81
    Misafir
    Alıntı ozZzy Nickli Üyeden Alıntı
    privilage he..vay be hiç duymamıştım. bu türkiyeye geliyor yani. ben de dinamik paket dci var. peki 100hp mi gerçekten? 80hp benim dinamik de merak ettim yaw
    privilage değil privilege Elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalışıcam.
    Herhalde çoğunuz "Megane Sedan"ın sadece Bursa'da üretildiğini ve burdan tüm dünyaya ihraç edildiğini biliyorsunuzdur. Türkiye pazarına sunulan 1.4 (98Hp), 1.6 (115Hp), 2.0 (136Hp), 1.5 Dci (80Hp) morotların haricinde diğer ülkeler için bu motorlara ek olarak 1.5Dci (100Hp) ve 1.9Dci (120Hp) motorlu versiyonlarda üretilmektedir. Aynı şekilde Türkiye'deki Authantique, Sportway ve Dynamique donanımın haricinde diğer ülkeler için Expression, Dynamique Luxe, privilege, Privilege Luxe donanım paketleride üretilmektedir. (Kimse itiraz etmeye kalkmasın, hem Bursa'daki fabrikada hemde Mais'te gerek üst düzey yönetici gerek satış elemanına kadar akraba, dost ve birçok tanıdığımızdan aldığım bilgilerdir bunlar) Bu arada Bursada üretilen fakat Almanyaya ihraç edilen Megane Sedan 1.5 Dci (100Hp) Dynamique'in testide geçen hafta Jetta ile karşılaştırmalı olarak Otohaber dergisinde çıktı, dergiyide direk sakladım zaten

Şimdi gelelim benim araca. Aracım Türkiye için değil, Fransa için üretilmiş seridendir ve Türkiye pazarına "98" adet sunulmuştur. Megane Sedan 1.5 Dci 100Hp Privilege. Bu 98 aracın 94'ü Renault üst düzey çalışanlarına tahsis edilmiştir. Geriye kalanlar ne yapıldı bilmiyorum ancak Mais'teki tanıdığımız sayesinde bu arabayı kapmayı başardım. Dynamique donanıma artı olarak Privilege jantlar, yarı deri döşeme, komple bej iç mekan donanımları var. Bundan önce 80Hplik Megane II HB 1.5Dci kullanmıştım ve gerçektende çekiş çok farklı, özellikle ara hızlanmalarda bariz fark var. Diğer yandan Hb 80 Bg olanda yakıt tüketimim ortalama 5,5 seviyesindeydi, ancak şu an kullanmakta olduğum 100Bg olan modelinse aynı ortalamayla tüketimi 6,0 Lt. Bunlar dışındada bir fark yok. İsteyende istediği zaman bizim Renault-TR buluşmalarımızda gelip aracımı ve ruhsatını görebilir.

Başka soru?

redline81
    Misafir
    Alıntı GuiLLotin Nickli Üyeden Alıntı
    bence çok güzel bi makina. tavsiye ederim ama özel olarak getirilen bi otomobil. yanılıyormuyum ergin?

Haklısın Guillotin, bayilerde satışta olan bir model değil. Ben şahsen çok memnunum, sorunsuz bir araç. Hb olanıda 35000 km da satana kadar sorun çıkartmamıştı. Keza Megane Dci ile 145.000 ve 170.000 yapan iki taksiciye denk geldim, söylediklerine görü tüm Megane kullanan taksiciler çok memnunlarmış.

redline81
    Misafir
    privilage he..vay be hiç duymamıştım. bu türkiyeye geliyor yani. ben de dinamik paket dci var. peki 100hp mi gerçekten? 80hp benim dinamik de merak ettim yaw
    Buyrun, bu da yurtdışı testlerinden birisi (İspanya) Testteki araçta Privilege ve 100Hp, ayrıca rengide benimkiyle aynı. Kısacası aynı araç.

http://www.km77.com/marcas/renault/m...00cv/texto.asp

buda teknik verileri:
    http://www.km77.com/eli/motor/fichacompleta.asp?id=9008

ozZzy şimdi edeceğim laf ve laflar sana değil, baştan söyliyim Türkiye'de okadar kör cahil otomobilden anladığını sanan insanlar varki, cidden uyuz ediyor beni. Adam gitmiş hayatında sadce bir iki araç kullanmış sonra gelmiş burda "bilmemne model en kralıdır, tek geçerim" veya "caponmu abi? düşünmeden al" bla bla bla. Misal veriyorum ben otomotiv piyasasında her markada çalışan tanıdaklarım sayesinde birçok modeli test sürüşü için uzun süre alıyorum (2-3 günlüğüne), sonra birşeyler yazıyorum gruplarda. Neredeyse piyasada süper spor otomobiller hariç kullanmadığım araç kalmadı. Lütfen rica ediyorum bir iddada bulunmadan önce biraz okuyup araştırın. "Ben bilirim, en kralı bu" ayaklarını geçin artık, komik duruyor...

ozZzy
    Misafir
    Alıntı redline81 Nickli Üyeden Alıntı
    Buyrun, bu da yurtdışı testlerinden birisi (İspanya) Testteki araçta Privilege ve 100Hp, ayrıca rengide benimkiyle aynı. Kısacası aynı araç.

http://www.km77.com/marcas/renault/m...00cv/texto.asp

buda teknik verileri:
    http://www.km77.com/eli/motor/fichacompleta.asp?id=9008

ozZzy şimdi edeceğim laf ve laflar sana değil, baştan söyliyim Türkiye'de okadar kör cahil otomobilden anladığını sanan insanlar varki, cidden uyuz ediyor beni. Adam gitmiş hayatında sadce bir iki araç kullanmış sonra gelmiş burda "bilmemne model en kralıdır, tek geçerim" veya "caponmu abi? düşünmeden al" bla bla bla. Misal veriyorum ben otomotiv piyasasında her markada çalışan tanıdaklarım sayesinde birçok modeli test sürüşü için uzun süre alıyorum (2-3 günlüğüne), sonra birşeyler yazıyorum gruplarda. Neredeyse piyasada süper spor otomobiller hariç kullanmadığım araç kalmadı. Lütfen rica ediyorum bir iddada bulunmadan önce biraz okuyup araştırın. "Ben bilirim, en kralı bu" ayaklarını geçin artık, komik duruyor...
    Bana değil di mi bu laf kardeş gerçekten.şaka bi yana ben eleştriye herzaman açığım. Alınacak bi insan değilim. herdakika keşke bişeyler öğrenebilsek... Sadece bişey soracam aracında ya da kullananlarda herhangi bir ses sorunu var mı? Göğüsten gelen sesi gideremedilerde... saygılar.

redline81
    Misafir
    Bana değil di mi bu laf kardeş gerçekten.şaka bi yana ben eleştriye herzaman açığım. Alınacak bi insan değilim. herdakika keşke bişeyler öğrenebilsek... Sadece bişey soracam aracında ya da kullananlarda herhangi bir ses sorunu var mı? Göğüsten gelen sesi gideremedilerde... saygılar.
    Yok vallahi lafım sana değil
    Benim aracım henüz 6000 km'de şu an. Şu an için ses sorunu yok ancak ileriki kilometrelerde ne olur bilemem. Yalnız şunu gözönünde bulundurmakta fayda var; Megane gibi orta konsolu çok parçadan oluşan araçlarda ilerleyen kilometrelerle birlikte ses gelmeye başlaması normaldir, hele hele japonlarda bu durum dahada vahim. Mesela içini rahatlatıcaksa 50.000km'yi geçmiş herhangi bir civic'e bin, biraz bozuk yola gir ne demek istediğimi anlayacaksın

ozZzy
    Misafir
    Girmiş kadar oldum Senden şu powersystem için bilgi almam gerekiyor. fiyat enazından?

redline81
    Misafir
    Girmiş kadar oldum Senden şu powersystem için bilgi almam gerekiyor. fiyat enazından?
    Ben kendi aracım için sorduğumda 957 milyon fiyat vermişlerdi. Aslında yüksek gibi gözüküyor ama işinin ehli bir yerde adam gibi chip yazılımıda nerden baksan dizellerde 300-400€ ya maloluyor, yani bence fiyat normal.

ozZzy
    Misafir
    1.oooytl de ii para kardeş ya. gene de şubata bişeyler ayarlayabilirim. düşünim biraz. herşey için sağol kardeş. irtibatı koparmayalım.

redline81
    Misafir
    1.oooytl de ii para kardeş ya. gene de şubata bişeyler ayarlayabilirim. düşünim biraz. herşey için sağol kardeş. irtibatı koparmayalım.
    eyv, rica ederim. Bende olaki şubata kadar taktırırsam izlenimlerimi yazarım.

JenGoO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wimmer rst ye de bakın derim.
    US Performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    US Performance

MUGENPOWE® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    seatı aldıında 2elı nası oclcak dıer dızeeelere gore 2elde pek tutulan bı makıne deıl seat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sen al satıcağın zaman ben alırım dostum.
    US Performance

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chip konusunda Wimmer a çok güveniyorum. Özellikle dizellerde çok ciddi güçler alıyorlar.

skelleci
    Misafir
    Arkadaşlar ben 6 aydır Fabia RS ( 131 hp 310 nm ) kullanıyorum , daha önce megane coupe ( 150 hp ) kullanıyordum kalkışı en az onun gibi , ara hızlanmaları çok daha iyi yalnız sanırım limitör var 230 kmde kalıyor . Eğer marka takıntınız yoksa bence mükemmel bir alternatif .

ozZzy
    Misafir
    Alıntı sleeperCorsaC Nickli Üyeden Alıntı
    Chip konusunda Wimmer a çok güveniyorum. Özellikle dizellerde çok ciddi güçler alıyorlar.
    Yalnız bu chip değil modül. Yeni yazılım atmak yerine bir modül takıyorlar. Wimmer da garanti veriyor powersystem de. eimmerin fiyatı nekadar acaba? Powersystem i Fransızlar yapıyor. Renault hakkında daha fazla deneyimleri vardır diye düşünmüştüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatları sitesinde yazıor.Tr de Distrubutor olduu firmada Torque Tuning Sn. Bülent Rayman Beydir Fiyatları siteden daha ucuza getiriyor bilginize..
    US Performance

T-MIVEC
    Misafir
    Alıntı sleeperCorsaC Nickli Üyeden Alıntı
    cok ciddi guc alabilir ama ne kadar guvenli? bikac ay sora arkamda simsiyah duman atarak gezmek istemem

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)