User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Chip çi abiler sorum size .

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onur hdi motoru olan bi cok araba kullandım hali hazırda ablamda olan 207yi de kullanıyorum arada.. yalnız hdi öyle efsanelerdeki gibi az yakan bi araç falan degil allah aşkına yapmayın.. 1400 km yapıyo diyolar.. 60 litre depoyla toyota da yapar onu.. toyota ışık yaktıgında 43 litremi ne mazot yakmış oluyo.. 900 km yol yapıyo.. hiç 130un altına düşmeden hemde.. büyük depoyla uzun yol gitmek az yakmak deil ben bunu anlatıyorum.. 220000 km boyunca sürekli gazlanarak saglam kalan hdi motorlu arabası olan var mı ?

dizel motorda vw kafada zaten ona yorum yapılamaz hiçbir şekilde.. ama devler liginin dışında sıralama yaparsak eger d4d cok ciddi bi motor.. canını alsanızda duman atmıyo mesela.. burdan pay biçin

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İyide canini alinca duman aticak diye bir kaide yok ki + o zmn toyotada buyuk depo yapsaydi, olaydi iyi olurdu oda yapardi vs demeye gerek yok ki +bilmem kac kilo yakit tuketimi arttirir heralde dimi oyle bi duuncen varsa test yap= ) ve gene soyluyorum d4d hdi teknoloji kdr gelismis yada gelismis ynlis bir kelime belkide,sorunsuz yada az yakan bir motor degil.

Valla 94yada 96binde 407mi aldim 130binde falan heralde suanda canini hayvan gibi aliyorum full klima acik gayette az yakio,sorunda cikartmadi motorda hemde brakeboostun bokunu cikartiyorum.uzun yoldqda az yakio,d4d'nin herhangi bir odulu vs var mi ..?? Bnim bildiim kdriyla yok varsa yazarsn sevinirim.

Telden giiriorum pc olsa arastirirdim
    - K -

________
    Dr.Ecu

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbula yolun düşerse pschituning barbaros abi var, tr deki en iyilerdendir, şu ana kadar yaptığı sorunlu bi iş duymadım, yaptığı bi aracıda gördüm bitane focus tdci modlamış sahibi babalar gibi geziyordu, 140 hp civarı bişey olmuş araç ne kara duman atıyordu nede başka bi sıkıntı vardı...
    dyno cihazıda bulunuyor kendisinde, aracın neydi ne oldu hepsinide gözlerinle görürsün.

bide özgün abi var ama o dizellerle ilgileniyormu onu bilmiyorum.... bi irtibata geçsen iyi olur kendisi sitemizin kurucularından 'oz' nicli kişidir....

http://www.pschiptuning.com/

Ayhan_izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta değilim bilmem etmem , ama yüzeysel bi kontrol amaçlı motorda üfleme varmı? (yani rolantide çalışıyorken yağ çubuğundan veya yağ kapağunu açtığınızda duman geliyormu??)
    ve turbo dolmaya yakın devirlerde kurt uluması gibi ince bi ses geliyormu??

aynı koşullarda kullandığım 110 000 kmdeki citroen c3 hdi 'M de başıma gelmişti o sorun.Eğer öyle bişey varsa elletmeden o şekilde kullan derim.

evet turbonun sesini 90.000-100.000 km den sonra duymaya başladım ama eniştemde 407 vardı aynı sorunu yaşadığında bu kmlerden sonra turbo ses çıkarmaya başlaıyor demişti.

d4d 1.6 hdidan üstün deilmi acaba ? kaç tane dizel corolla sürdünüz ? 220000 km boyunca sürekli gazlanan 80000 civarı chipli olan bi araç stock turboyla nasıl dayanır ? benim sürdügüm gibi süren 1.6hdiların hepsini yoldan toplarlar.. bilerek mesaj yazıyoruz bizde merak etme

valla stock turbo chipe dayanırmı dayanmazmı bilmiyorum ama şimdiye kadar konuştuğum chip yapan kimse demedi ki turboyu değiştirmemiz lazım büyütmemiz lazım falan .ayrıca toyota dizelini hiç kullanmadım ama Hdi gerçekten düzenli bakımda hakkı yenmicek bi motor.yani dağ taş yokuş çamur falan demeden köpek gibi çeken bi motoru var yollarda kapışmak isteyen arkadaşlar olduğunda az tokatlamadı canım arabam bu adamlar 6 yıldır ralli şampiyonluklarını alıyosa vardır bi motor teknolojileri

Eyup Duygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 307xsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merak ettimde kaç hp aldınız acaba
    Dyno'muz malesef yok ancak 1.4 hdi 307 dende harikalar beklemek yanlış olur.Rampalarda tümseklerde süreklı 1. vitese almak zorunda kalınıyor birazcık onlar ile ugrastık zaten kmde yuksekdı yazdıgım gibi.
    DynoDynamics in Ecutuned

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    263 bin km de, ilk el bmw 520d yaptım, 2005 model. 163 hp
    daha önce ne turbosu değişmiş ne motora bir işlem yapılmış.

sorunsuz sıkıntısız dumansız yollarda
    as known as Umit DOGAN

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla cip dunyası suan biraz karısık bence bir süre ellemeden kullanın
    hahaha

jant yay tesko tamadır.

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onurk bak diyorumki ödülle bilmemneyle falan testle benim işim olmaz.. ben herşeyi gördügüm ve ögrendigim bilgilerle tartışıyorum.. hdi motoru olan dünya kadar farklı modelde araba var.. eyvallah iyi motor lafım yok.. ama kurban olim d4dlerin hangisi sorun cıkarmış ? hangisi duman atmış hangisi az yakmamış cok saglam bi motor boş yere yabana atmayalım birbirimizi kırmayalım bak

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni cıkan corollalar uzerindeki d4d lerde yag eksiltme problemi var cok yakınım aldı 7500 km de aracın yag ısıgı yandı, ekledik uzerini beklemedeyiz. Sikayetim var ve benzeri sitelere bakarsan gorursun. Toyota saglamdır candır cıgerdır vs de d4d hıc oyle anlattıgın gıbı efsane degil.

NerdenS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandığınız aracın motoru eurodiesel yakıt ve zamanında ve tam bakımlarını yapılarak ort. 450.000 Km motor ömrüne sahiptir; chip yaptırmanızda herhangi bir sıkıntı olmaz ama turbonuz hiçbir şekilde revizon görmediyse chip i yaptırıp turbo yu kucağa almayı beklemeniz yerinde olur, turbo yu da revize edip yada değiştirdikten sonra pek bi sorun çıkarmayacaktır size..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NerdenS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız aracın motoru eurodiesel yakıt ve zamanında ve tam bakımlarını yapılarak ort. 450.000 Km motor ömrüne sahiptir; chip yaptırmanızda herhangi bir sıkıntı olmaz ama turbonuz hiçbir şekilde revizon görmediyse chip i yaptırıp turbo yu kucağa almayı beklemeniz yerinde olur, turbo yu da revize edip yada değiştirdikten sonra pek bi sorun çıkarmayacaktır size..
    eurodan başka bişey girmedi motora da düzenli bakım olduüğunda 450,000 ömrünü nerden öğrendiniz acaba?

DetailEF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ayhan_izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eurodan başka bişey girmedi motora da düzenli bakım olduüğunda 450,000 ömrünü nerden öğrendiniz acaba?
    Net çocukları bunlar gugıldan bakıp bakıp yazıyolar
    Anladık hepiniz kralsınız da, tahtta üst üste mi oturuyorsunuz

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni cıkan corollalar uzerindeki d4d lerde yag eksiltme problemi var cok yakınım aldı 7500 km de aracın yag ısıgı yandı, ekledik uzerini beklemedeyiz. Sikayetim var ve benzeri sitelere bakarsan gorursun. Toyota saglamdır candır cıgerdır vs de d4d hıc oyle anlattıgın gıbı efsane degil.
    abi bi servise götürün isterseniz , tekrarlarsa garantiden ilgilensinler. bu arada akdemirler plazadan aldıysanız da geçmiş olsun diyim , pek sevmem ve müşteri memnuniyeti düşük bi plaza izmirden tanıdıklarımın tecrübelerine göre

yağ eksiltme problemi olsa dou yada ben yaşardık , 40 derece + nem li sıcakta klima açık limitlerde kullanıyorum yazın , gık demedi , ki sürekli kontrol ederim yağ çubuğunu vs

Eyup Duygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben gecenlerde taksiye binmistim megan2 k9k 1.5 dci 450.000 kmde adamada sordum hic motor yapildimi yada kapak acildimi diye hayir demisti ama turbosu degismis adam plaka sahbi kardesi ile kullaniyolarmis canli sahit gibi oldu demekki goturen varmis uzun kmler.
    DynoDynamics in Ecutuned

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı 10ur_K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyide canini alinca duman aticak diye bir kaide yok ki + o zmn toyotada buyuk depo yapsaydi, olaydi iyi olurdu oda yapardi vs demeye gerek yok ki +bilmem kac kilo yakit tuketimi arttirir heralde dimi oyle bi duuncen varsa test yap= ) ve gene soyluyorum d4d hdi teknoloji kdr gelismis yada gelismis ynlis bir kelime belkide,sorunsuz yada az yakan bir motor degil.

Valla 94yada 96binde 407mi aldim 130binde falan heralde suanda canini hayvan gibi aliyorum full klima acik gayette az yakio,sorunda cikartmadi motorda hemde brakeboostun bokunu cikartiyorum.uzun yoldqda az yakio,d4d'nin herhangi bir odulu vs var mi ..?? Bnim bildiim kdriyla yok varsa yazarsn sevinirim.

Telden giiriorum pc olsa arastirirdim
    var kanka ödül, en sessiz dizel motor ödülü var hatta öyle diyim. bide çevreyi en az kirleten mi öyle bi ödülü de olabilir emin deilim ondan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DetailEF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net çocukları bunlar gugıldan bakıp bakıp yazıyolar

valla benimde tam bi bilgim yok ama babam öyle bir güveniyo ki bu araca uçmuş adam .satmazsak 700.000 göstercem sana diyo ee dedim baba eşşeğin kulağı

ufy
    Misafir
    Arabasının motorunu 50 k dede kucagına alan var 400 k dede bu bence kullanan kısıylede alakalı ve bakımıyla,
    eski satmıs oldugum aracımdan ornek verıyım 40 k de remaps chip yaptırdım 100 k kullandım ne duman vardı ne bsy o sekıldede sattım arabayı alan adamla ara sıra hala konusuruz ne guzel bakmıssın der motora
    fıltrem yagım 8 k da bı degısıyodu

plekumat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yorgun arabaya şimdiden yaptırıp bile bile lades demye gerek yok
    Tamir takımı, sıfır baskı balatadan sonra yükleyin istediğiniz gibi.
    Astra CDTi

Alıntı DrNoyan Nickli Üyeden Alıntı
    Your car is actually a kind of bumblebee my friend They'r both GM

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)