User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
56 sonuçtan 39 ile 56 arası

Konu: Toyota Corolla Ae101 Bi-Xenon Uygulaması

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle , şimdi gece yolculuğunda yol nereye gidiyor diye bakınmıyorum gayet açık seçik belli oluyor
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok başarılı hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gayet başarılı
    adama dedim abi sizin ekibi çok sevdim herkes ayrı bi çatlak
    bana dedi ki aynen bizde akıllı yok ki
    la zaten bizim akıllıyla işimiz yok ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler beyler . Farları yaptık iki gün sonra askere geldik evde yatıyor tüm araba parçalarım.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sekilde muayenede vs. sorun olmayacak mı? eğer olmayacak ise benim de tam ihtiyacım olan uygulama gece kör olacam diye korkuyorum yol nereye gidecek diye pür dikkat bakmaktan masallah bu arada çok güzel olmuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emre54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sekilde muayenede vs. sorun olmayacak mý? eðer olmayacak ise benim de tam ihtiyacým olan uygulama gece kör olacam diye korkuyorum yol nereye gidecek diye pür dikkat bakmaktan masallah bu arada çok güzel olmuþ
    Muayene sorun olabilir çünkü aracın orjinal fabrika çıkışı mercekli değil, böyle bir işlem yaparken yeni far takımı alıp yapmak daha mantıklı, muayeneye giderken orjinalleri takip gitmeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık güzel olmuş

HONDA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatmış olacağım ama bişey sormak istiyorum
    HID mı ne üdüğü belirsiz bir balast ve 8000k farlarım var görüş sıfır tabelaları falan daha güzel gösteriyor yolun haricinde
    şimdi mercek alsam sizinkinden ve elimdeki balast+xenon ampullerimi kullansam aynen sizin aractaki görüşü yakalarmıyım yoksa hepside bosch mu olmalı ne kadar verimli olur bilginiz varmı?

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı HONDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatmış olacağım ama bişey sormak istiyorum
    HID mı ne üdüğü belirsiz bir balast ve 8000k farlarım var görüş sıfır tabelaları falan daha güzel gösteriyor yolun haricinde
    şimdi mercek alsam sizinkinden ve elimdeki balast+xenon ampullerimi kullansam aynen sizin aractaki görüşü yakalarmıyım yoksa hepside bosch mu olmalı ne kadar verimli olur bilginiz varmı?
    Bi-xenon merceğe H4 ampülü takamazsınız, bir de ideal sıcaklık değeri 4300 kelvin dir maksimum aydınlatma için, dolayısı ile elinizdeki xenon kiti satıp, merceğe uygun bir xenon kit almak daha mantıklı hareket olacaktır. Bu arada muayeneden geçmez, bi takım oem far bulundurun muayene zamanı için Veya piyasadaki şeffaf camlı replika farlardan edinip ona merceği uygulayın derim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aklımdan geçeni okudunuz far işini hallediyoruz en kısa zamanda şeffaf camlı olanlardan forumdan bir arkadaş yardımcı olacak sağolsun.orjin farlarıma dokunmam zaten fabrikanın taktığı farlar ne de olsa .xenonlarıma gelince hayal kırıklığına uğradım sandım ki gündüz gibi aydınlatacak sandım ama orjinal farlarım çok çok daha iyi aydınlatıyordu pişmanım aldığıma..4300k tam istediğim maviliği vermiyor sarımsı beyaz görünüm var bu yüzden 8000k ya da 12000k kullansam hem karşıdan gelen vatandaşın gözlerini yormadan hemde istediğim mavi görünüme kavuşma durumum ne olur peki?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    HONDA, arkadaşın dediği gibi malesef 4300k üstü aydınlatmayı tam sağlayamamaktadır. Birde sanki şeffaf far değilde camlı farlara mercek takacakmışsın gibi hissettim , camlı farlara takarsan aydınlatma yapmaz çünkü camlarda şekiller vardır ışığı yaymak için, halbuki mercekler zaten kendisi yayıyor, şeffaf far kullanman şart.

Elindeki xenonları kullanamazsın, bi-xenon mercekler d1s d2s gibi model ampül kullanıyor, h7 mercekler var ama bi-xenon değil hatırladığım kadarıyla, bu farlara bosch merceği sokmak zor, bunun yerine valeo almanı tavsiye ederim, koito bulursan çok daha keskin çizgilere ulaşabilirsin. Yalnız keskin çizgiye pek önem verme çünkü şeffaf farların ortada bi tane çizgi geçiyor o çizgide tam merceğin ortasında kalıyor ve çizgiyi hafif bulanıklaştırıyor çok önemli değil .

Elindekileri satıp takım olarak bixenon seti alabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstad aynen dediğin gibi bi xenona ani bir geçiş yapacağım nasip olursa şeffaf fara uygulanacak orjinallere dokunmam dokundurtmam zaten
    keşke elimdeki farları satıyorum kardeşim kendime yeni bi şey yapcam deseydin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstad aynen dediğin gibi bi xenona ani bir geçiş yapacağım nasip olursa şeffaf fara uygulanacak orjinallere dokunmam dokundurtmam zaten
    keşke elimdeki farları satıyorum kardeşim kendime yeni bi şey yapcam deseydin
    sabah sabah gülümsettin beni . Düzce de olsaydın yardımcı olurdum sana ama farlarımı satmayı düşünmüyorum , çalıştığım için akşamları ve hafta sonları uğraşabiliyorum, 3 hafta sürdü bu projeyi bitirmem . Ama şimdi daha kısa sürede yaparız tabi sonuçta artık düşünmeden neyin nerede olduğunu biliyorum . Bu tarafa doğru uğrarsan yardımcı olurum ama .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün elektirkcime bahsettim işlem aşamaları hakkında bilgi verdim senin paylaşımlardan yola çıkarak; yaparız dedi ama şöyle de bir durum var ilk kez yapacakmıs bu işlemi kaş yapayım derken elimdeki mercekten fardan olmakta var düzceye uğrayabilsem direkt irtibata gecerdim ama malesef iş temposundan biryere kıpırdayamıyorum şuan. sen yine de bi düşün far işini,aynından yapabilirsen eğer hem tecrübe edinmek adına hemde uğraşacak bi iş olması acısından aynen senin farlar gibi yap hesaplaşalım üstad ben daha ne diyim

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    4300k tam istediğim maviliği vermiyor sarımsı beyaz görünüm var bu yüzden 8000k ya da 12000k kullansam hem karşıdan gelen vatandaşın gözlerini yormadan hemde istediğim mavi görünüme kavuşma durumum ne olur peki?
    Renk maviye döndükçe aydınlatma azalır farda, o yüzden ideali 4300kelvin değerinde olandır. Bi tık daha mavi olsun derseniz 6000k kullanılabilir ancak 8000 ve üzeri kullandığınız zaman özellikle ıslak zemin siyah asfaltta kör olursunuz sadece.

Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HONDA, arkadaşın dediği gibi malesef 4300k üstü aydınlatmayı tam sağlayamamaktadır. Birde sanki şeffaf far değilde camlı farlara mercek takacakmışsın gibi hissettim , camlı farlara takarsan aydınlatma yapmaz çünkü camlarda şekiller vardır ışığı yaymak için, halbuki mercekler zaten kendisi yayıyor, şeffaf far kullanman şart.
    O camlı fara da merceği yapınca çokta güzel aydınlatıyor, tek fark olarak kesilme çizgisi camsız fardaki kadar net olmuyor ancak aydınlatma sağlayamaz demek yanlış bir söyleyiş olur. TR de ilk yapılan AE101 araç buzlu orj far camına sahip olan ae101 nickli Cem'in eski aracıydı, gayette başarılıydı aydınlatması.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xenonu taktırdım yarım saat geçmeden yağmur yağdı yoldaydım akşam üzeri.acaba farlarım yanmıyormu bişiymi oldu diye tereddüt ettim öndeki araca yaklaştım iyice yanıyormuş dedim yansımasından o derece bi aydınlatması var hiç yakmasam farı sokak lambalarıyla da giderdim yani şimdilik ayar yaptırdım gayet başarılı oldu ama orjinler kadar değil tabi ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renk maviye döndükçe aydınlatma azalır farda, o yüzden ideali 4300kelvin değerinde olandır. Bi tık daha mavi olsun derseniz 6000k kullanılabilir ancak 8000 ve üzeri kullandığınız zaman özellikle ıslak zemin siyah asfaltta kör olursunuz sadece.

O camlı fara da merceği yapınca çokta güzel aydınlatıyor, tek fark olarak kesilme çizgisi camsız fardaki kadar net olmuyor ancak aydınlatma sağlayamaz demek yanlış bir söyleyiş olur. TR de ilk yapılan AE101 araç buzlu orj far camına sahip olan ae101 nickli Cem'in eski aracıydı, gayette başarılıydı aydınlatması.

Buzlu cam'a bir arkadaş taktı buradan yoldan ziyada sağı solu gösteriyordu, buzlu camda mercek çok gereksiz bence, 150tl verip şeffaf cam far alınmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapım fotoğrafları güncellenecek inşallah

Geceden iki görüntü

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler