User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arasý

Konu: Civic Buji Kablosu Görsel Modifiye

Mesut AKIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Civic Buji Kablosu Görsel Modifiye

Motor kompartýmanýna biraz görsellik katayým dedim ve aklýma bi fikir geldi hem çok ekonomik hemde görsellik anlamýnda güzel bi çalýþma oldu

Proje Adý : Buji Kablosu Görsel Modifiye
    Proje Yapýmcýsý : Mesut AKIN
    Yapýlan Araç Marka : model / yýl : || Honda / Civic / 1998
    Projenin Konumu: Motor
    kullanýlan malzemeler :

10mm Shrink Tube
    8mm Kablo çorabý (fýstýk yeþili)
    ince düz tornavida
    çakmak
    karga burnu

Baþlayalým, öncelikle distrübitore takýlan uçlarý kauçuk þapkalarýndan çýkarmak lazýmdý, bunun için düz tornivadý kullandým, þapkalarýn dibinden tornavidayý sokup yapýþkanlarýný ayýrdým ve kabloyu þapkadan çýkardým, daha sonra 10mm shrink tube'ten 2 parça kestim, kablo çorabýný kablonun üzerine geçirip her iki ucunada shirnk tube geçirip çakmakla ýsýttým ve daralan shrink tube çorabý sabitlemiþ ve uçlarýnýn güzel görünmesini saðladý.

MehmetOrkun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Düzce
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ellerine saðlýk çok mantýklý ve uygun maliyetli olmuþ , bu çoraplarýn mavisi var mý veya kýrmýzý bende corolla ya yapayým bari . Birde turnigy gözümden kaçmadý
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

ruudvan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    IST
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mantýklý . kablo çorabý bence tüm kablolara yapýlmalý.tebrikler
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcýsý !!!

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý MehmetOrkun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi ellerine saðlýk çok mantýklý ve uygun maliyetli olmuþ , bu çoraplarýn mavisi var mý veya kýrmýzý bende corolla ya yapayým bari . Birde turnigy gözümden kaçmadý
    Teþekkürler Mehmetçim olm toyotada bakmadýn hiç burdan bakýyosun hahaha çoraplarýn her rengi var kardeþim ama ben hobbyking.com dan almýþtým zamanýnda uçaklara ve helikopterlere onlardaki kabloalrý toparlamak için kullanýyoruz mutlaka yap derim gerçekten görsellik katýyor, bunlarýn deðiþik kalýnlýklarda deðiþik renkleri var ben alýp birkaç kabloyu daha yapmayý düþünüyorum.

Alýntý ruudvan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    mantýklý . kablo çorabý bence tüm kablolara yapýlmalý.tebrikler
    Teþekkür ederim , görsellik katmasý dýþýnda titreþimden metakl aksama sürtüp zedelenmeleride önlüyor kabloalrý bencede uygulanabilir birçok yere

Yaþ
    31
    Þehir
    Düzce
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Mesut AKIN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Teþekkürler Mehmetçim olm toyotada bakmadýn hiç burdan bakýyosun hahaha çoraplarýn her rengi var kardeþim ama ben hobbyking.com dan almýþtým zamanýnda uçaklara ve helikopterlere onlardaki kabloalrý toparlamak için kullanýyoruz mutlaka yap derim gerçekten görsellik katýyor, bunlarýn deðiþik kalýnlýklarda deðiþik renkleri var ben alýp birkaç kabloyu daha yapmayý düþünüyorum.
    Toyotada ben artýk eskisi gibi zevk alamýyorum abi eskiden harika ortam oluyordu. Burada ise emeðine deðer verip insanlar yorum ve iyileþtirme yorumlarý yapýyorlar o yüzden seviyorum burada yapýlan iþleri ve ortamýný .

Çoraplarý türkiyede bulma þansýmýz var mý pahalýya çakmayan bir yer .
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmetcim yarin arastirip haber veririm kardesim

OMTechJr. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O çoraplar hem eriyebiliyor sýcaktan, hem toz yada yað çekince kirli görünüyor temizlenmiyorda artý olarak aþýrý ýsýnan bölgelerde yada turbo olup setuplý aþýrý ýsýnan arabalarda alev alabilme riski var. bence her yeri kaplamak çokta mantýklý deðil. ama görsel olarak civicde þýk durmuþ. elinize saðlýk.

sinanbaysal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    Denizli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abýcým ellerýne saglýk güzel calýþma..

ozans - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize saðlýk.

Benzer uygulama yapmak isteyen arkadaþlar, shrink tube'u Türkiye'den edinmek isterseniz daralan makaron diye aratabilirsiniz.

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý OMTechJr. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O çoraplar hem eriyebiliyor sýcaktan, hem toz yada yað çekince kirli görünüyor temizlenmiyorda artý olarak aþýrý ýsýnan bölgelerde yada turbo olup setuplý aþýrý ýsýnan arabalarda alev alabilme riski var. bence her yeri kaplamak çokta mantýklý deðil. ama görsel olarak civicde þýk durmuþ. elinize saðlýk.
    çoraplar sýcaða maruz kalmýyor, kablolarý tutan parçalar var zaten, ancak bu kablolarý tutan parçalar olmayan modellerde dediðiniz gibi kapaða dokunursa ýsýnmadan erime ihtimali var, uygulamayý yapacaklar buna dikkat etmeli, yaðlanma konusunda ise yaðlanacaklarýný sanmýyorum keza motorun üstünde duruyor bu kýsma hiçbiryerden yað gelmiyor, yorumunuz için teþekkür ederim.

Alýntý sinanbaysal Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    abýcým ellerýne saglýk güzel calýþma..
    Sinancým teþekkür ederim kardeþim

Alýntý ozans Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Elinize saðlýk.

Benzer uygulama yapmak isteyen arkadaþlar, shrink tube'u Türkiye'den edinmek isterseniz daralan makaron diye aratabilirsiniz.
    Teþekkür ederim, evet ýsýyla daralan makaron diye elektrik ve elektronikçilere sorarlarsa bulabilirler

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yaþ
    31
    Þehir
    Düzce
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sensizaslaa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel ve baþaralý bir iþ olmuþ tebrik ederim fakat sarý yerine farklý bi renk kullanýlsa daha bi güzel olmazmýydý ? bence biraz sýrýtmýþ tabi zevkler ve renkler tartýþýlamaz ( :

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum icin tesekkurler, sari degil aslinda fistik yesili , baska renkten kastiniz hangi renkler ?

sensizaslaa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kule gergisi ve kablolar kýrmýzý olsa daha bi güzel durmaz mý ?

meganes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maþallah emeðinize saðlýk,civic kullanýcýsý olarak çok hoþuma gitti birþey sormak istiyorum üst radyatör hortumunda bir aparat var zannedersem sýcaklýk göstergesinin sensörü,bende definin watertemp göstergesini aldým yanlýz þu hortuma takýlý aparattan yok,sizdeki ordan saðlýklý ölçüm yapýyomu ?? baþka biryeremi takmalýyým yoksa watertemp sensörünü
    aracý yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazýsý varmý ??

Yaþ
    43
    Þehir
    Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý sensizaslaa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kule gergisi ve kablolar kýrmýzý olsa daha bi güzel durmaz mý ?
    benim zevkime hitap etmiyor bu renk

Alýntý meganes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maþallah emeðinize saðlýk,civic kullanýcýsý olarak çok hoþuma gitti birþey sormak istiyorum üst radyatör hortumunda bir aparat var zannedersem sýcaklýk göstergesinin sensörü,bende definin watertemp göstergesini aldým yanlýz þu hortuma takýlý aparattan yok,sizdeki ordan saðlýklý ölçüm yapýyomu ?? baþka biryeremi takmalýyým yoksa watertemp sensörünü
    Teþekkür ederim, sensörün varsa onu kullan kendi sensöründen kablo alýrsan beyin zarar görebilirmiþ bana öyle söylediler ancak ben ilk önce orjinal sensörden çektim kabloyu ve bu durumda 600 devirde duran rolantim 1000 devirlerde durmaya baþladý haliyle bende göstergeyle gelen sensörü kullanmaya karar verdim, aradaki rekoru nereye takacaðýna sen karar ver bence, ancak benim taktýðým yere takarsan deðerleri biraz fazla ölçüyor motor bloðundan çýkan sýcak su bu hortumdan geçip radyatöre ulaþtýðý için en yüksek sýcaklýktaki suya maruz kalýyor ve 15 20 derece fazla ölçüyor ancak ben alýþtým.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)