User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: CR-V bisiklet taşıma aparatı için fikir ve öneri lazım...

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CR-V bisiklet taşıma aparatı için fikir ve öneri lazım...

Yaptığım değil ama yapacağım ve sizlerinde fikirlerinize ihtiyacım olduğu
    CR-V İçin bisiklet taşıma aparatı yapmak istiyorum.

Tavan taşıyıcı alabilirim ama hem çok tuzlu hemde bununla bisiklet üzerindeyken
    garaja giremiyorum.

Ayrıca pratik bi şey olsun ki sene de 5 kere takıp çıkartacağım bi şey olacağı için
    hemen ve kolaylıkla sökebileyim.

Bu araç için var ama TR de yok galiba olsa da uçuk rakamlardır

Benim kafamdaki stepne 4 bijon ile bağlı ve oldukça da sağlam duruyor.

Aslında dejavantaj sayılan bu stepnenin sağda durmasını avantaja çevirmek istiyorum.
    Sadece bu taşıma için. Elimde Tamsan a yaptırdığım 8 ya da 10cm çapında paslanmazdan boru var
    tampon koruma için ...

Bu boruyu alttaki gibi kullanmak istiyorum.

Buradaki endişem bijonların üzerine geçireceğim aparat. Aparat ve kaynak o kadar sağlam
    olmalı ki... Bisikletin ağırlığıyla sallanmamalı. (Tek bir Bisiklet olacak). Bisikletin ağırlığı Max. 15kg dir
    tahminen eğer sallanırsa kırar atar. Bittiğinde bu şekilde olacak.

Kasadaki bijon saplamalarını nasıl uzatabilirim sağlamca? 4 tane uzattığım saplamayı
    eski bir fren diskiyle mi bir poryo ile mi sabitlerim ? Boruyu bu Poryoya mı kaynatırım.
    Sizden fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Hem sağlıklı olacak, hem pratik olacak...

Aklıma önce şey geldi. tavı verilmiş saplamalardan tornada 4 tane yaptırsam ve bunu bijon gibi kullansam ?
    Ama nasıl sıkarım. Saplamaların üzerine de fren discini gene somun ya da saplamayla sabitleyeyim ?

Bilmiyorum valla. Yardımınıza ihtiyacım var. Astarı yüzünü geçmemeli tabi. Bu kadar uğraştıktan sonra da
    bisikleti yolda düşürmemeli de ))

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladığım kadarı ile bu kasa crv de saplamalar kasa üzerinde.Aynı porya gibi.Bir kaç örnek buldum fikir vermesi açısından ekleyeyim.O şekilde en güzel malzemeden de yapsanız sallanma olacaktır.Aynadan baktığınızda illa ki huzursuz ediyor.(Daha önce kullanmak zorunda kalmıştım gerçekten huzursuz edici.)
    bisikleti biraz açılı koyarak o parçayı da düşey yönlü koyabilirseniz çok daha iyi olur.Parçayı nasıl sabitleyeceğiniz konusunda da stepne sökük bir foto bulabilirsek iyi olur.Veya örneklerdeki gibi stepnenin etrafından veya jantın parçalarına sabitleme yoluna gidilebilir.
    DIY Cycle Rack for 2000 CRV - Success!
    rec'd bike rack for 2006 CR-V?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)