User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: C4 1.6 hdİ Şamandira montaji

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

C4 1.6 hdİ Şamandira montaji

Proje Adı : C4 1.6 HDİ ŞAMANDIRA MONTAJI
    •Proje Yapımcısı : Tolga KÖROĞLU
    •Yapılan Araç : Citroen C4 2007
    •Projenin Konumu: : Yakıt deposu içi
    •Kullanılan Malzemeler : 1 Ad. Depo şamandırası - VD40 - Eldiven - Tornavida - Mangal maşası.

Proje değeri taşıyan bir konu değil ama paylaşmak istedim. Sebebini aşağıda anlatacağım.

Aracım konu başlığında belirttiğim gibi dizel 1.6 c4. Sorunum satın aldığımdan beri yakıt göstergemin çalışmıyor olması.

Öncelikle şasi numarası ile ilgili malzemeyi temin ediyoruz. Birkaç farklı model olabiliyormuş parçacının dediğine göre.

Neyse aracı bıraktım baksınlar diye. Sözde baktılar şamandırayı takıp denediler olmadı.

Geldi geriye beyinden (ne mübarek beyinmiş her şeye beyin diyorlar) 200 - 600 TL arası yapılır.

Bu gün bayram temizliği yapayım dedim o arada silmek için kapağı açtım ellememişler bile

şamandıra üzerinde 3 giriş + 2 elektrik soketi var. Kolay bir şekilde çıkıyor.

zor olan şamadırayı depo ile sıkıştıran kısmı sökmek. Üstüne vd40 sıktım 5 dk bekledim. Sökülecek kapağın üzerinde tırtıklar var.

Kastırarak bu tırtıklardan zorda olsa hareket ettirdim ve söktüm. Toz kapağının olduğu kısma biraz zara verdim ama başka çaresi yoktu.

Fotolara gelelim.

1-) Normalde şamandıra yekpare bir malzeme. Araçtaki nasıl olmuşsa 4 parça olmuş.

Depo içinde kalanları el sürmeden mangal maşası ile almak zorunda kaldım.

2-) Takacak olduğumuz şamandıra. Delphi marka. 250 TL maliyeti var.

3-) Dikkatli bakılınca içerideki parçalardan biri görünüyor. Toplam 4 parça çıkardım. Üstünde bir conta var onu zedelememek lazım.

4-) Mutlu son. Cepte kalan 600 TL (sanayideki hiçbir işin alt limit ile bittiğini görmedim)
    Yolda kalmamak için sürekli alıp durduğum mazottan dolayı meğer yarım depo mazot varmış arabada.

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben mutlu oldum suan elinize saglık denemek basarmanın yarısıdır dıye bosuna demıyorlar

cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. Citroen'lerin dizel yakıt pompaları birbirine çok benziyormuş.

Yalnız nacizane tavsiyem, pompanın contasını da değiştirmeniz. Hazır açmışken yenilemek iyi olurdu ama çok ta geç değil. Sızdırmasa bile bir süre sonra mutlaka sızdıracak çünkü

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bolkar1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben mutlu oldum suan elinize saglık denemek basarmanın yarısıdır dıye bosuna demıyorlar
    Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Citroen'lerin dizel yakıt pompaları birbirine çok benziyormuş.

Yalnız nacizane tavsiyem, pompanın contasını da değiştirmeniz. Hazır açmışken yenilemek iyi olurdu ama çok ta geç değil. Sızdırmasa bile bir süre sonra mutlaka sızdıracak çünkü
    @Bolkar1st konunun dediğim gibi bir porje değeri yok al-tak şeklinde bir uygulama sadece.

Ama vurgulamak istediğim nokta bu araç 3 defa gitti bakıldı. Şamandıra da sorun yok dediler.

Beyin den olabilir. Merak ediyorum acaba tamam yapın desem 600 TL ye sadece şamandıra montajı mı yapacaklardı ?

Mevzu para değil iş bilmeyen ama ustayım geçinen adamların varlığını göstermek. Depodaki yarım depo yu görünce bende acaip mutlu olmuştum

@cemdogu teşekkür ederim. Netten (n11) aldım, şasi verince almak istediğm ürün olmaz dendi. Parçacı bunu gönderdi.

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Bolkar1st konunun dediğim gibi bir porje değeri yok al-tak şeklinde bir uygulama sadece.

Ama vurgulamak istediğim nokta bu araç 3 defa gitti bakıldı. Şamandıra da sorun yok dediler.

Beyin den olabilir. Merak ediyorum acaba tamam yapın desem 600 TL ye sadece şamandıra montajı mı yapacaklardı ?

Mevzu para değil iş bilmeyen ama ustayım geçinen adamların varlığını göstermek. Depodaki yarım depo yu görünce bende acaip mutlu olmuştum

@cemdogu teşekkür ederim. Netten (n11) aldım, şasi verince almak istediğm ürün olmaz dendi. Parçacı bunu gönderdi.
    haklısınız sizi cok iyi anlıyorum o yuzden ısı bılen bır ustayla calısmak en ıyısı ve tek bır agızla iş yapmamak lazım inanın bende mutlu oldum sızın yerınıze

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emegine saglik
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler